Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir

Hamam Böcekleri Nasıl Yok edilir

Hamam böceği mücadelesi oldukça güçtür. Bizi arayan ve Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir? evimde hangi ilacı kullandıysam bir türlü kurtulamadım diyen yüzlerce insan vardır. Öncelikle bu böcekler son derece hızlı çoğalan ve böcek ilaçlarına direnç kazanan bir türdür. Bireysel hamam böceği ilaçlama ile bu pis böcekleri yok etmek pekte sanıldığı gibi kolay değildir. Mutfak böcekleri olarak bilinen Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir? böcek ilaçlama ve hamam böceği mücadelesi hakkında bilgi sahibi olmak şarttır.

Hamam böceklerini yok etmek için müstakil bir evde ya da bir villa veya apartman dairesinde oturmanın çok önemi yoktur. Çünkü hamam böcekleri toprak zeminlerde çok görülseler bile binanın üst katlarına tırmanarak açık buldukları kısımlardan evlerin içine rahatlıkla girerler. Hem tırmanıcı hemde dirençli yapıları onlara pek çok avantaj sağlar. Ancak apartman ya da restorandan farklı olarak, müstakil evlerde hamam böceğinden kurtulmak kısmen daha kolay olmaktadır.

Hamam Böceğine Karşı Alınacak Tedbirler

  • Mutfak ve banyo böceklerinden biri olan hamam böceğine karşı ilk tedbir giriş yollarında olmak zorundadır.
  • Lavabo deliği, kapı altları, açık havalandırma ve sineklik olmayan pencerelerden çok sık girdikleri bilinir.
  • Duvar çatlakları, zemin katlar, eve alınan eşya ve yiyecek malzemeleri içinde bile çok kolaylıkla gelebilirler.
  • gece yatarken lavabo deliklerini mümkünse plastik kapak alarak kapalı tutmak gerekir.
  • Kablo delikleri, kalorifer ve su tesisatlarının kenarındaki boşluklar onarılmalıdır.
  • Kapı altı, pencere kenarı, kırık dökük bölgeler mutlaka tamir edilmelidir.
  • Damlayan musluklar, lavabo giderlerinin altındaki oyuklar alçı ve betonla tamir edilmelidir.

Hamam böceği türleri karanlık, nemli ve çöplük alanlarda çok fazla yaşam şansı bulma özelliğine sahip oldukları için hızla ürer. Binaların zemin kısımları olan, otopark, sığınak, kazan dairesi ve çöp konteynerleri konulan bölgeler hamam böceği yaşam alanları arasındadır.

Evde Böcek Oluşumunu Tetikleyen Nedenler

Evinizde hamam böceklerini görmeye başlamanız mekanda bir şeylerin ters gittiği anlamına gelir. Evinizin temizlik veya hijyen durumunun yetersiz olması, ortada ekmek kırıntılar ve çöp bırakılması ciddi bir hamam böceği hareketliliği yaşamasına sebep olacaktır. Evdeki Hamam Böcekleri Nasıl Yok Edilir? sorusunun yanıtı bu böceklerin üremesine neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması, hamam böceği girişine olanak sağlayan bölgelerin kapatılması ve etkili bir böcek ilaçlama hizmeti alınması zorunludur.

Hamam böceklerinin yiyecek ve su bulmalarını sağlayan temizlik problemlerini ortadan kaldırmak uzun süre yiyecek ve bulaşık bırakılması Hamam böceklerinin evimizde yuva yapmasını sağlayan yapısal sorunların belirlenip çatlak, fayanslar, kapı kenarları, parke dipleri ve su borularının bağlantı kısımlarındaki açıklık alanların silikon yardımı ile kapatılması yapılacak hamam böceği ilaçlama uygulamasının çok daha uzun süreli etki göstermesinde büyük önem taşımaktadır.

İstilacı Hamam Böceği Mücadelesi

Hamam böceği ilaçları değişik özellikte uygulama ve kimyasal özellikte yapılmaktadır. Kokulu ve sisleme yöntem ani hamam böceği öldürücü olması ile bilinirken, kokusuz sıvı hamam böceği ilaçlaması kalıcı özelliği ile öne çıkmaktadır. Ayrıca yeni nesil hamam böceği ilacı olan jel hamam böceği ilacı pratik ve son derece sağlıklı bir yöntem olması yanı sıra uzun süre etkili hamam böceğini öldürme kapasitesine sahip olduğu için giderek kullanımı artmaktadır.

Hamam Böcekleri Nasıl Yok edilir? diyenler öncelikle bu böceklerin oluşma sebeplerini ortadan kaldırmanın gerekli olduğunu bilmek durumundadır. Bu aşamadan sonra profesyonel hamam böceği ilaçlama firması ile çalışarak yaşam alanlarındaki bu sarı böceklerden kurtulmak mümkündür. Hamam böceği nerelerde olur? zaten bu konuda hemen herkes bilgi sahibi olduğu için pek değinmeye gerek yok. Ancak tezgah altları, beyaz eşyaların motor bölümleri, banyo, mutfak ve kapı aralarında ciddi hamam böceği üreme alanları mevcuttur.

Bireysel Uygulamalardan Kesinlikle Uzak Durun

Hamam böceğini öldürmek bireysel ve amatör uygulama ile bir defaya mahsus başarı getirse bile bu zararlılar bıraktıkları yumurta sayesinde hızla çoğalır ve mekanları istila ederler. Evde hamam böceği sorunu ile karşılaşanların bu böcekleri imha etmek için daha köklü önlemlere yönelmesi ve hem üreme alanlarına yönelik olarak, hemde hamam böceği yuvaları olan bölgelerin detaylı bir ilaçlama işleminden geçirilmesi oldukça önemlidir. Pis böcekler olan bu zararlılar insan sağlığına ciddi tehdit oluşturur.

Bu tür böcekler insanların tükettikleri gıdalar ve kullandıkları mutfak eşyaları arasında dolaşarak hastalık mikrobu taşırlar. Hamam böcekleri nasıl önlenir? alınacak önleyici tedbirler evin böcek saldırılarına karşı korunmasında en etkili tedbirdir. Buna bağlı olarak, profesyonel ev ilaçlama firmaları ile görüşüp bu böceklerin yuvalandıkları alanlardan çıkarılıp imha edilmesi için etkili bir ilaçlama yaptırmak gerekir. Yanlış kullanılan ucuz böcek ilaçları bile başınıza dert açabilir.

Doğal Hamam Böceği İlaçları İle Mücadele

Pek çok böcek çeşidi, zaman, zaman evlere sızar ve sorun haline gelirler. Bunların en başında yer alan hamam böceği türleri ile başlangıçta sıkı bir mücadele ve önleyici ilaçlama aslında çok önemlidir. Bitkisel yöntemler ve keskin kokulu bazı bitkiler bu böceklerin sevmediği özelliktedir. Ancak hemen belirtelim sadece başlangıç aşamasında olan böcekleri kaçırıcı ve önleme özelliği görülür. Evde üremeye başlamış böceklerden kurtulmak ev yapımı böcek ilaçları ile kesinlikle söz konusu olamaz.

Karbonat, Pudra Şekerini karıştırıp evin belli bölgelerine koymak kısmende olsa çözüm olur. Pudra Şekeri kokusu onları çekecek Karbonat gaz çıkaramayan hamam böceğinin ölmesine neden olacaktır. Doğal yolla yapılan mücadele hamam böceklerini yuvalarında öldürür. Ancak çok tuhaf bir böcek olduğu için kısa sürede bu tür el yapımı ilaçlara bağışıklık geliştirirler. Çabuk ve çok sayıda çoğalan bir böcek türüdür.  300 – 400 tane yumurta bırakır. Kurtulmak hayli zordur. Fabrika Ve Sanayi Tesisi İlaçlama yazımız ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir