0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur? evlere hamam böcekleri nereden gelir? bu tür sorular insanların zihnini ciddi anlamda meşgul eder. Bilmeniz gereken hamam böcekleri evlere farklı yollardan faydalanarak gelebilirler. Bunlardan ev taşıma esnasında nakliye araçları ile ve yeni alınan eşyalar ile hamam böcekleri evlere taşınabilir. Ayrıca böcek ilaçlama yaz dönemlerinde daha sık yapılmaktadır.

Havalar ısındığında toprak altı galerileri olarak tabir edilen bölgelerden yol bularak evlere giriş yaparlar. Bina etraflarında yuvarlanan hamam böcekleri binanın dış cephesi, sıva çatlakları ve duvar içlerine açılmış deliklerden geçerek evlere girerler. Eve hamam böceğinin yuvalanmasında en önemli etkenlerden biri hiç kuşkusuz mutfak, banyo, tuvalet ve pis su giderleri önemli rol oynar. Çünkü geceleri hamam böcekleri buralardan kanalizasyonlar yolu ile evlere gelmektedir.

Ayrıca hamam böcekleri alışveriş poşetleri ve depolanmış ürünlerin içindeki kolilerle de evlere taşınabilmektedir. Binaların dip bölgeleri, bodrum ve havalandırma boşlukları gibi yerler hamam böceklerinin görüldüğü ortamlar olarak dikkat çeker. Duvar çatlağı, kapı eşiği, mermer altı boşlukları, doğal gaz boru dipleri ve açık bırakılan boşluklar hamam böceklerinin evlere taşınmasında ciddi anlamda tetikleyici etkenlerin başında gelir.

Hamam böcekleri ile mücadele iki türlü kimyasal ve fiziksel tedbirler şeklinde yapılmaktadır. Sizde hamam böceği nasıl yok edilir? diyorsanız bilmeniz gereken bu iş bireysel yollarla karbonat, pudra şekeri, hamam böceği öldürücü doğal ilaçlar ile baş etmeniz mümkün değildir. Hamam böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız öncelikle profesyonel desteğe İhtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekir. Hamam böceği ilacı ev yapımı ilaçlardan değildir.

Hamam Böceği Nerelerde Yuvalanır?

Bilindiği gibi hamam böceğinin zararları sağlık yönünden ciddi anlamda insanları sıkıntıya sokacak sonuçlara yol açar. Kısa sürede işin içinden çıkılmaz boyuta gelirler. Evin içinde hamam böceği nasıl ürer? diyorsanız dip bölgelere bıraktıkları yumurtalar ile hızlıca istila eder ve sayılarını binlerle ifade edilen rakamlara çıkarırlar. Şayet evinizde hamam böceği şikayeti yaşıyorsanız ve hamam böceklerinin saklandığı alanları merak ediyorsanız öncelikle dip köşe yerleri kontrol etmenizde fayda vardır.

Hamam böceği yuvası nasıl bulunur, hamam böceği yuvaları nasıl imha edilir? bilmek size mücadelede artı bir değer sağlayacaktır. Bilindiği gibi havaların ısınması ile ev içlerinde antenli kahverengi böcekler olarak bilinen bu böcekler görünmeye başlar. Evdeki hamam böceğinin yuvasına bulmak için belli başlı noktalar onlar için çok önemli yerler olarak dikkat çeker.

Evinizde akıtan musluk, sızdıran boru ve duvar çatlakları varsa buralarda hamam böceğinin olma ihtimali son derece fazla olacaktır. Evinizdeki hamam böceği yuvasını bulmak için evin kenar köşe, kuytu bölgelerini kontrol etmek oldukça mühimdir. Hamam böceği yuvası olacak yerleri dikkatli bir inceleme ile tespit etmek gerekecektir. Çünkü hamam böceği yumurtalarını genellikle dip ve kenar bölgelere bırakmayı tercih eder.

Çoğunlukla kapı pervazları, pencere pervazları, nemlenmiş yerler, boşlukların olduğu bölgeler, çürümeye yüz tutmuş mutfak tezgahları, kapı süpürgelik kenarları gibi yerler hamam böceklerine yuva teşkil eden önemli noktaların başında yer alır. Hamam böceğinin sevdiği ortamlar özellikle karanlık ve nemli kısımlardır. Bu böcekler özellik olarak ışığı fazla sevmez karanlıkta ortaya çıkarlar. Bir dişi böcek yüzlerce yumurta bırakarak bir yıl içerisinde binlerce böceğin evde istilaya başlamasına sebep olabilir.

Böcekler Neden Gelir Nasıl Önlem Alınır?

Kapalı mekanlarda hamam böceklerinin sevdiği noktalar uzun süre havalandırılmayan ve perdesi açılmayan rutubetli küflü bölgelerdir. Böylesi yerleri tercih eder hızla çoğalırlar. Ayrıca evi temiz tutmazsanız, süpürüp yerdeki ekmek kırıntılarını temizlemezseniz böcekleri bu çeken bir etki sağlayacaktır. Böceklerin istilasını geciktirmek için evin temiz tutulması hayati önem taşır. Ancak evin temiz olması tek başına hamam böceğini önlemek için yeterli olmaz.

Bilindiği gibi taşınmaz eşyalar uzun süre oldukları yerde durduğu için bunların altlarına böcek yuvası yapılması gayet doğaldır. Silip süpürmez iseniz böcek yumurtalarının ciddi anlamda buralarda yoğunluk kazanmasına sebep olursunuz. Bilindiği gibi hamam böceği türleri birbirlerinin ölülerini bile tüketerek beslenirler. En fazla da görüldüğü noktalar mutfaklardır özellikle mutfak dolaplarının duvarla birleştiği bölgeler tezgah altları, fayans boşlukları, lavabo su gideri gibi bölgelerdir.

Buralar böcekler için iyi bir saklama alanı teşkil eder. Hamam böceği yuvasından kurtulmak için buralardaki böcek yumurtaları ve böcek yavrularını elektrik süpürgesi ile çektirmeniz son derece faydalıdır. Evi süpürmek, silmek böcek oluşumunu oldukça yavaşlatır. Ancak bütün bunlar tek başına böceklerden kurtulmak için yeterli olmayacaktır. Hamam böcekleri ile mücadele için hamam böceği ilaçlama servisi almanız şarttır.

Evin içinde hamam böceği üreme sebeplerini ortadan kaldırmak için ilaçlama çok önemli bir özellik sunar. Hamam böcekleri ile bireysel mücadele ne kadar çaba gösterirseniz gösterin böceklerin evden yok edilmesini sağlamanız çok zordur. İnsanlar hamam böceği ilacı olarak doğal böcek kaçırıcılar ya da karbonat ve pudra şekeri gibi evde hazırladıkları hamam böceği öldürdüler ile mücadele etmeye çalışır. Ancak istedikleri kalıcı etkiyi alamazlar.

Böcekler Keskin Kokulardan Hoşlanmaz

Bireysel hazırlanan doğal kaçırıcı ilaçlar belirli bir seviyede azaltma sağlasa bile kısa sürede böcekler evin her tarafında yine ortaya çıkmaya başlar. Hamam böceğinin sevmediği kokular arasında limon, sirke, kahve telvesi, acı biber gibi şeyler dikkat çeker ama bunlar hamam böceklerini öldürmediği gibi belirli bir süre ortamdan kaçırsa bile kısa zaman içerisinde evi tekrar istila etmelerine engel olamaz.

Hamam böceği yuvalarının imha edilmesi için iç alan ilaçlaması ve dış alan ilaçlaması oldukça önemlidir. Açık alan ilaçlamasında bahçe ilaçlama ve bina çevresi ilaçlaması önemli yer tutar. Özellikle ağaçlık noktalarda kabuklu bitkilerin ilaçlanması ve süs bitkilerin ilaçlamaya maruz kalması ile böceklerin önlenmesi gerçekleştirilir. Süs bitkileri, ağaçlarla meyve ve sebzeler ilaçlanarak çoğu zaman buralarda dolaşan böceklerin ölmesi sağlanır.

Hamam böceği yuvası nasıl yok edilir? diyorsanız kapalı alan ilaçlamasını yaptırmak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Ev ilaçlama, ilaçlama alanında en önemli ilaçlama tekniği olarak dikkat çeker. Haşere ile mücadele için böcek ilaçlama yapılırken evde bulunan evcil hayvanların hayatını tehdit etmeyecek şekilde bilinçli ilaçlama yapılması şarttır. Gider böcekleri olarak bilinen pek çok böcek türü ev içinde insanlar için sıkıntılara sebep olmaktadır.

Bunların en başında hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma böcekleri, tesbih böceği, gümüş böceği, kulağa kaçan, sinek, tahta kurdu, pire, lağım sineği, akrep gibi böcekler evlerde görülen böcek türleridir. Hijyenik ortamların sağlanması için kapalı alanlarda ilaçlama önemlidir. Hamam böceklerinin yok edilmesi için jel ilaçlama ve sisleme ilaçlama yöntemi en etkili ilaçlama teknikleri olarak öne çıkar.

Hamam Böceklerinin Çoğalmasını Engellemek

Yılda iki defa hamam böceklerine karşı ev ilaçlaması yaptırarak bu böceklerden çok uzun süre kurtulmanız mümkündür. Hamam böceği ilaçlama böceklerin özellikle yumurtlama döneminde çok faydalı olur. Ancak bilmeniz gereken böcekleri yok ederek evdeki böcek yumurtalarının kontrol altına alındığını düşünmeniz büyük hata olacaktır. Böcek yumurtalarına bilindiği gibi böcek ilacı işlemez.

15-20 gün sonra yumurtadan çıkan böcekler şayet ev temizliği yapıldı ise büyük oranda hayatta kalır ve 3- 5 ay sonra evinizin böcekler tarafından istila edilmesine sebep olur. Hamam böceği ilaçlaması dikkat gerektiren bir durumdur bilindiği gibi bu böcekler bağışıklık sistemini geliştirerek pek çok böcek ilacına karşı direnç sağlar. Alman hamam böcekleri hamam böceği çeşitleri içerisinde en istilacı böcekler olarak dikkat çeker ve ilaçlara adapte olmayı başarır.

Şayet ev taşıması esnasında ilaçlama yaptırmadan eve taşınırsanız evde olan birkaç böcek kısa zaman sonra sizin başınıza musallat olacaktır. Nakliye firmalarının sürekli başka insanlara taşıdığı ev eşyaları arasında buralara taşınan böcekler sizin eşyalarınızın arasına girerek sizin evinize de taşınabilir. Bu konuda dikkatli olmanız son derece önemlidir. Beyaz eşyaların motor bölümleri böceklerin önemli bir yuvalanma alanı olduğu için ev eşyalarının taşınması sırasında buralara böcek bulaşması son derece yüksektir.

İşte bu nedenle evinizde taşıdıktan sonra yada taşımadan hemen önce hamam böceklerine karşı ev ilaçlaması yaptırmanız son derece faydalıdır. Böceklerin en yoğun olarak görüldüğü yerler hiç kuşkusuz depolardır. Ardiye, depo, sığınak, otopark gibi yerler karanlık ve nemli olduğu için burada pek çok böcek çeşidi ürer. Buralardan ise evlere ve iş yerlerine bulaşırlar.

Hamam Böceği Mücadelesinin Önemi

Hamam böcekleri uygun beslenme şartlarını bulduğu zaman evlerde çok çabuk yayılırlar. Yaşadığınız bina şayet eski ise binanın ortak kullanım alanlarında böcek görmeniz çok daha hızlı olur. Hamam böceği yuvasının bulunması için buralarda insanlar herhangi bir araştırma yapamayacağı için yılda hiç olmazsa en az 1 defa apartman ilaçlama servisi almaları gerekir. Binada rutubet ve nem varsa o binada böceğin olması çok yüksek bir olasılık olarak karşımıza çıkar.

Hamam böcekleri nasıl çoğalır, mekanların nasıl işgal eder? yeni bir ev aldınız ve eve taşınmak istiyorsunuz bu yeni yaşam alanınızda mutlu ve sağlıklı yaşam sürme hayaliniz elbette çok güzeldir. Ancak bilmediğiniz sizden önce evde oturan varsa ya da uzun süre ev boş kalmış ise olası böcek şikayetleri ile başınız derde girebilir. Bu nedenle eve taşınmadan önce evinizin mutlaka gerek hamam böceklerine karşı, gerek geniş kapsamlı bir ilaçlama yöntemi tercih ederek böcek ilaçlama servisi almanızı tavsiye ederiz.

Sizden önce oturanların taşınırken eve bıraktıkları böcekler sizin hayatınızı kabusa çevirebilir. Özellikle yeni eşya alanlar mağazalardan aldıkları eşyaların arasında böcek gelebileceğini hiç düşünmezler. Beyaz eşya ve mobilya gibi malzemeler, depolarda koli ve ambalajlar içinde saklanırken buralarda rutubet ve nemin tetiklemesi ile böcekler bu eşyaların arasına girerek gizlenir. Sizin aldığınız bu eşyalar ile evinize taşındığı zaman hiç böcek olmayan bir evde bile kısa zaman sonra böcek şikayetleri baş gösterir.

Bilindiği gibi hamam böceği çeşitleri koli ve kartonların imalatında kullanılan tutkal gibi yapışkan maddeleri çok severler. İşte bu nedenle koli ve kağıtlarını arasında hamam böceği şikayetleri fazlaca karşılaşılan bir durumdur. Bu malzemeler onlara çok kolay beslenme imkanı sağlar. Hamam böceği yuvası nasıl bulunur? evin hangi bölgelerinde hamam böceği yuvası olur? diyorsanız bilgi edinmek zorundasınız.

Böcekleri Eve Çeken Sebepler

Bilmeniz gereken pis su giderleri ve kanalizasyon bağlantılarına yakın şebekelerin olduğu bölgelerde böcek yuvalarının yoğun olarak bulunacağını bilmeniz gerekir. Hamam böceği yuvalarını bireysel olarak dağıtmak oldukça tehlikelidir. Farkına varmadan böcek yuvasını dağıttığınız zaman yüzlerce, binlerce böcek etrafa dağılarak evin her tarafını işgal ederler. İşte bu nedenle profesyonel hamam böceği ilaçlama hizmeti almanız çok önemlidir.

Yoğun böcek şikayetleri olan mekanlarda rutin olarak 3 ay yada 6 ayda bir ilaçlama yaptırarak böceklerin etkinliğini kırabilirsiniz. Hamam böceği ilaçlama yöntemleri böceğin cinsine ve yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Böcek ve haşerelerin üreme evreleri dikkate alınarak ilaçlama yaptırmak oldukça önemlidir. Yaşam alanına böcek ve haşere gelmeden önce önleyici ilaçlama yaptırmak çok önemlidir. Ancak insanların pek çoğu ancak böceklerle başı belaya girdiği zaman böcek ilaçlama yaptırmayı tercih eder.

Hamam böceği yuvalarını yok etmek için ilaçlama nasıl yapılmalı, böceklerin yok edilmesinde kullanılan böcek ilaçları türüne göre seçilmelidir. Az olduğu bölgelerde kokusuz ilaçlama yeterli olur, orta yoğunluktaki hamam böceği şikayetlerinde jel ilaçlama etkilidir. Ancak yoğun böcek şikayeti olan mekanlarda mutlaka sisleme böcek ilaçlama servisi son derece önemlidir. Böceklerin yoğunluğuna göre ilaç ve yöntemler tercih etmek uzun süre böceklerden kurtulmanız anlamına gelecektir.

Hamam böceği ilaçlaması basit usullerle ve sıradan ilaçlarla çözüm sağlamaz. Hamam böceği çeşitleri kahverengi hamam böceği, sarı hamam böceği, kahverengi ve çizgili görünümlü olarak değişir. Üç hamam böceği çeşidi de çok ciddi anlamda yumurta bıraktığı için hızlı bir şekilde ürerler. Hamam böceklerinde yumurta dönemleri genellikle havaların ısındığı bahar ve yaz dönemleridir. Bu dönemlerde böceklerin hareketlenmesi oldukça artar.

Hamam Böcekleri Nasıl İstila Gerçekleştirir?

Evin çeşitli bölgelerinde hamam böcekleri ile karşılaşırsınız bu böceklerin bıraktığı hamam böceği yumurtaları dip ortamlarda çatlayarak açıldıktan sonra yavru böcekler doğar. Beslenmek için etrafa yayılarak insanlar için sıkıntı sebebi olurlar. Hamam böcekleri dictyptera familyasından olan bu böcekler yumurta yöntemiyle çoğalırlar. Bir yumurta zarı içerisinde 35- 40 adet yumurta paketi ile ürerler. Hamam böcekleri sırtında yumurtalarını taşıyabilir ve dolaştıkları her bölgeye götürürler.

Bir dişi hamam böceği bir defada 200- 300 adet yumurta üretebilir bu yumurtalar 18 günde yavru hamam böceği olarak çıkar. Çok hızlı üredikleri için koloniler halinde evleri istila edebilirler. Yılda 10 defa yumurtlayan dişi hamam böceği böceklerin çok yoğun şekilde üremesine sebep olur. Bilinmesi gereken böcek yumurtaları herhangi bir ilaç ile yok edilemez.

Böcek yumurtaları koruyucu zarla kaplı olduğu için böcek ilaçlarına son derece dirençlidir. Bu nedenle böcek ilaçlama servisi aldıktan sonra 3 hafta içerisinde yeniden bir ilaçlama servisi talep etmeniz çok önemlidir. Hamam böceği yuvası nasıl bulunur? evde hamam böceği yuvası nerelerde olur? diyorsanız evlere ilk yerleştiği yerler mutfak ve banyolar olarak dikkat çeker. Özellikle kapı pervazı, süpürgelik kenarları, dolap arkaları, beyaz eşyaların motor içleri, çatlak ve kuytu bölgeler hamam böcekleri için potansiyel yuvalanma bölgeler olarak dikkat çeker.

Hamam böcekleri gündüzleri dinlenmeye çekilir ve geceleri aktif olarak yiyecek ararlar. 10 katlı bir binayı bir gecede dolaşabilecekleri için bir yerden bir yere kolaylıkla geçebilirler. Toplu koloniler şeklinde yaşayan hamam böceği türleri yaklaşık olarak 15 ay kadar bir ömre sahiptir. En fazla sevdiği bölgeler nemli, sıcak ve pis mekanlardır.

Hamam Böceğinden Bulaşan Hastalıklar

Kazan dairesi, depo, bodrum, toprak altı, kanalizasyon ve kolilerin olduğu bölgeleri mesken tutarlar. Hamam böceği antenleri çok küçük miktarda nem ve yiyeceği tespit etmekte son derece etkin rol oynar. Hamam böceğinin bulaştırdığı hastalıklar arasında dizanteri başta gelir. Ayrıca gıda zehirlenmeleri, verem, antrax, pnomoni, hepatit, mantar hastalıkları, astım, alerjik reaksiyonlar gibi çeşitli hastalıkları tetikledikleri bilinmektedir.

Ekosistemin dönüştürücü bir parçası olan bu böcekler bağırsaklarındaki krozon ve bakteriler nedeniyle hamam böceği pek çok böceği yiyebilme potansiyeline sahiptir. Bu böcekler ormanlık alanlarda, çöplük alanlarda diğer hayvanların atıklarını öğütmede önemli görev üstlenirler. Bu nedenle pek çok hayvana yiyecek olurlar. Hamam böcekleri hastalık vektör olduğu için mutlaka evlerden yok edilmesi gerekir.

Evlerin içinde huzursuz etmeleri yanında ortalığı pisletmeleri ve pislik, dışkı bırakmaları insanlar arasında nefret edilen özelliklerinden biridir. Hamam böceği yuvası nerede olur? hamam böceği yuvası nasıl bulunur? diyorsanız dip bölgelerde böcek Yuvası aramanız gerekir. Ancak hemen belirtelim böcek yuvası bulmakla hiç bitmiyor. Hamam böceklerine karşı etkin bir ilaçlama servisi almanız şarttır.

Hamam böceklerini yok edilmesi içinde etkili ilaçlar ve bilinçli mücadele ile profesyonel yöntemler kullanılmalıdır. Yaşadığınız hamam böceği sorunlarında Atlas Türk ilaçlama servisinden ilaçlama talebinde bulunarak yaşadığınız hamam böceği şikayetlerinden kurtulabilirsiniz. Hamam böceği ile mücadele bilinçli ve uzman ilaçlama firmalarının işidir. Kokusuz, jel ilaçlama ve sisleme ilaçlama tekniklerini kullanarak sizleri böceklerden kurtarıyoruz. Böcek ilaçlama donanım ve birikim gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir