0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Hamam Böceği Yem Ve İlaçları

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Hamam Böceği Yem Ve İlaçları insanların huzurunu kaçıran pis böcekler için önemlidir. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce eve giren ve hızlıca çoğalan hamam böcekleri ile mücadele nasıl olur? en etkili hamam böceği ilaçları nelerdir? insanlar yoğun bir araştırma içine girer. Ancak internet üzerinde en başta çıkan firmalar hep böcek ilacı satan haşere marketler olarak dikkat çeker.

Aslında bu insanlara bilgi vermekten çok, yaşadıkları böcek şikayetlerine karşı ilaç satmayı hedefledikleri için böyledir. Atlas Türk ilaçlama olarak bu konuda uzun, uzadıya bir yazı yazarak insanların daha doğru bilgi edinmesine karar verdik. Hamam böceği yem ve ilaçları ve kalorifer böceği ilacı nelerdir? hangi özellikte ilaçlar kullanılır? en iyi ilaçlar sıvı mı yoksa jel ilaçlar mı? daha kolay seçim yapmanızı sağlayacağız.

Hamam böcekleri için ilaç evdeki böcek yoğunluğuna göre titizlikle belirlenmesi gereken önemli bir konudur. Hamam böcekleri, diğer böceklerden hem yapı olarak, hem de üreme bakımından daha sorunlu böcekler olarak bilinir. 50 mm uzunluğunda kahverengimsi renkli, antenli ve hızlı koşan garip bir böcektir. Hamam böcekleri için ilaç kullanırken bu özelliklerin bilinmesi ve özenle uygulanması gerekir. Ayrıca hamam böceği neden olur?

Hamam böceği nasıl yok edilir? çok iyi bilmek şarttır. Bunun için öncelikle hamam böceğinin giriş noktaları, hamam böceklerinin yapısı, ve evde hamam böceği yuvalarının çok iyi bilinmesi gerekir. Hamam böcekleri için ilaç Hamam böceğinin direnç mekanizmasını çökertecek özellikte olmak zorundadır. Bu zararlı böcekler pek çok haşere ilacına çok kolay direnç kazanmakta, birden fazla yapılan ilaçlama sonrası kullanılan ilaçlara çok daha kolay direnmeye başlamaktadır.

Hamam Böceklerinin Özellikleri

Evde sık, sık görülen kahverengi hamam böceğinin, 6 bacağı, iki anteni ve hemen her çeşidinde kanatları bulunmaktadır. Ancak kanatları köreldiği için alman hamam böceği dışındaki diğer türleri dışında kalanlar uçamamaktadır. Hamam böceği neden olur nasıl yok edilir? Hamam böcekleri için kesin çözüm var mı? diye çok çeşitli sorulara maruz kalırız. Bunun için öncelikli olarak bu böceklerin yapılarının çok iyi anlaşılması gerekir.

İnsanlar genellikle kirli ve temizlik konusunda iyi olmayan mekânlarda bu böceklere çok daha fazla rastlarlar. Eve ilk girdikleri noktalar hiç kuşkusuz nemli ve gıda olan ortamlardır. Yani banyo ve mutfak kısımları hamam böceklerine en fazla hedef oluşturan kısımlardır. Bunun için banyo, mutfak gibi yerleri temizlerken hamam böceklerine gıda ihtiyacını karşılayacak imkan tanınmamalıdır.

Ayrıca nem ve su ihtiyaçlarını yok etmek çok önemlidir. Hamam böceklerinin beslendiği özellikleri yok etmek için öncelikle evi temiz tutmak gerekir. Kirlenmiş kaynakları, yani besinleri ortadan kaldırmak aslında onlara en büyük darbeyi vurmak anlamına gelir. Aksi takdirde hızlı çoğalacakları için evin hamam böceği istilasına maruz kalması kaçınılmaz hale gelecektir. Gider boruları, kablo delikleri, kapı altları, havalandırmalar, kırık dökük yerler ve marketten aldığınız gıdalar arasında evinize gelebilirler.

Evdeki tüm boşluklara girebilir, çatılardan geçebilir, beyaz eşyaların arkasına kolayca yuva yapabilirler. Böceklerden kurtulmak bireysel yollar ile oldukça zordur. Çünkü böcekler birçok alanda çok kolay bir şekilde saklanır, hızla ürerler. Diğer böceklere oranla hamam böceği çeşitleri çok yüksek bir üreme potansiyeline sahiptir. Giriş bölgeleri kapatılmadığı sürece dışarıdan sürekli böcek girişleri yaşanır. Bu nedenle kimyasal tedbir kadar, fiziki tedbirlerinde alınması şarttır.

Hamam Böcekleri Nereden Gelir?

Alman hamam böcekleri ve diğer hamam böceği çeşitleri iç mekanlarda en dip noktalarda bile kolayca yaşarlar. Binalara pek çok şekilde girebilir. Kapı altları, dışarıdan alınan gıda ve eşyalar, lağım kanalları, benzeri pek çok yolla apartman ve binalara girerler. Hamam böceklerinin ilk hedefi zemin katlardaki ve çatı katındaki dairelerdir. Bu nedenle evinizde böcek sorunu yoksa bile komşu evlerden, dairelerden, çöp kovalarından bile sizin dairenize girebilir.

Bodrumlarda kolay üreme imkanı buldukları için buralardan evinize gelebilirler. Marketten aldığınız yiyeceklerle veya karton kutu, poşet gibi ambalajlarla da siz fark etmeden evinizin içine kadar gelebilirler. Amerikan hamam böcekleri daha büyük olan türdür. Özellikle çöpler ve zemin katları kullanarak evlere dışarıdan gelirler. Dış mekanlarda bina zemininin yakınlarında, verandalarda, malç altında veya kanalizasyon sistemlerinde yaşarlar.

Hamam böceği türleri karanlığı seven ışıkta fazla görünmeyen bir böcek türüdür. Hamam böcekleri, mekanlarda doğal avcıları onları göremediği zamanlarda hayatta kalacak şekilde yaratılmış bir özelliğe sahiptir. İnsanların onları ezme ve yakalayıp öldürme ihtimalinin düşük olduğu gece karanlığında insanlar uyurken ortaya çıkarlar. Ancak hamam böceğini sadece ışığı açarak korkutup evden kaçıramazsınız.

Hamam böceklerini korkutarak saklandıkları yere dönmeye mecbur bırakan aslında ışık değil, elektrikle ortaya çıkan titreşimler, ses ve hava akımıdır. Hamam böceklerinin evinize girmesini kolaylaştıracak şartlara mani olun. Büyük böceklerin evinizi yaşam alanı olarak kullanımasını önlemek için evin dışa açılan boşluklarını kapatın. Hamam böceklerinin çoğu yaşam bölgesi olarak şuraları seçer. Bodrum, mutfak dolapları, mutfak lavabosunun altı, banyo ve boruların duvara giriş yaptığı açıklıklar gibi karanlık ve nemli alanlarda yaşarlar.

Hamam Böcekleri İle Fiziksel Ve Doğal Mücadele

Hamam böceklerini tam olarak kontrol altına almak maalesef oldukça zor bir iştir. Çünkü çok hızlı üremelerine sebep olan yumurtlama sayıları oldukça fazladır. Örneğin bir Alman hamam böceği bir defada en az 40 yumurta yumurtlayabilir. Bu nedenle hem fiziksel mücadele hem de kimyasal mücadele yapmak zorunluluk olacaktır. Bodrumu kuru tutmak ve su tesisatının iyi durumda olması da size başlangıç olarak yardımcı olacaktır.

Evdeki hamam böceklerinden tamamen kurtulmak zor bir iş olsa da, bu imkansız değildir. İlk yapmanız gereken temizliktir. Evde yapılacak tadilat, böceklerin yuvalanma ve gizlenme alanlarını kapatmak gerekir. Öncelikle, evinizi temizleyerek hamam böceklerini çekebilecek açıkta duran yiyecekleri kaldırın. Gıdaların ağızlarını kapatın, evi sık, sık süpürün, çöpü boşaltın, lavaboda bulaşık bırakmayın, ve ıslak tezgah ile lavabo olmasın.

Daha sonra, gördüğünüz hamam böceklerine ve saklandıkları çatlak ve yarıkları varsa sıcak buhar makinesi ile buharlayın. Şayet yoksa yardımınıza elektrikli süpürge yetişecektir. Yüksek emiş gücü olan bir makina yardımı ile dip kenarları çektirin. Yarıkları çatlakları temizleyin. Daha sonra buralarda kapsamlı bir tadilat yaparak tüm çatlak, yarık ve kırıkları çimento, alçı yada silikonla kapatın. Bu onların yuvalanmasını ortadan kaldıracaktır. Bu aşamadan sonra doğal böcek kaçırıcı bitkiler ve el yapımı doğal hamam böceği ilaçları bir nebzede olsa size yardım edecektir.

Ancak unutmayın ki kesin çözüm için mutlaka uzman bir hamam böceği ilaçlama firmasından profesyonel bir ilaçlama desteği almaktır. Ev yapımı sprey hamam böceği kaçırıcı ürünleri tatbik edin. Aromatik bitkilerin kokusu hamam böceklerini uzak tutar. Hamam böceğinin ortaya çıktıkları yerlere defne yaprakları veya nane yaprakları yerleştirirseniz bu onların nefret etmesine sebep olur. Doğal hamam böceği ilacı konusuna girmeden önemli bir hatırlatma yapalım. Sakın market ve eczaneden böcek ilacı satın alarak bireysel uygulamayın.

Doğal Hamam Böceği İlacı İle Mücadele

Defne yaprakları hamam böceği karşıtı oldukça faydalı bir hamam böceği kaçırıcıdır. Defne yapraklarını ufalayın veya kırıp ufalayın. Evde hamam böceği olduğunu düşündüğünüz yerlere güzelce yerleştirin. Hamam böcekleri, defne yaprağının kokusundan nefret eder ve bu kokunun olduğu bölgeyi hemen terk ederler böylece hedefinize ulaşmış olursunuz. Ayrıca soğan ve borik asit hamam böceğinin başına beladır. Bu yöntem çok etkili ve ucuz olduğu için oldukça popüler olarak uygulanan bir özelliktedir. Orta boy bir soğanı doğrayın.

Yarım kap beyaz un ve biraz su veya bira tabi evde namaz kılan varsa bu olmaz bunun yerine bir tutam şeker, 3 ila 4 yemek kaşığı borik asit tozunu karıştırın. Borik asit tozunu doğal malzeme satan yerlerden temin etmeniz mümkündür. Hepsini bir kapta karıştırıp evin içinde hamam böceklerinin dolaştığından şüphelendiğiniz el değmeyen kısımlara güzelce bırakın. Bu karışım ev hayvanlarınız için zehirli olabileceği için, onlardan uzak tutun ve kedi, köpek besliyorsanız dikkatli olun. Karbonat ve şeker ile hamam böceği ilacı yapmak.

Bir kap karbonat ve bir kap şekeri karıştırıp bunu evinize serpiştirin. Hamam böcekleri şekere bayılacağı için şekerli ve karbonatlı karışımı yer. Karbonat da içlerinde baloncuklar oluşmasına sebep olarak, onları öldürür. Boraks doğal malzeme giysileri yıkamak için yapılan sabunlarda kullanılan bir malzemedir. Hamam böceklerini öldürmek için bu maddede faydalıdır. Yapmanız gereken evinize biraz boraks serpmek olacaktır.

Hamam böceklerinin saklandığından şüphelendiğiniz yerlere özellikle uygulayın. Böcekler bu maddenin üzerinde yürüdükleri zaman susuz kalırlar ve ölürler. Ancak su bulan böcek kolayca hayatta kalır. Bir diğer kaçırıcı doğal hamam böceği savar ise Kedi nanesidir. Evin çevresine biraz kedi nanesi serperek bu alandan hamam böceğini kaçırabilirsiniz.. Bununda tıpkı defne yaprakları gibi bir etkisi vardır. Hamam böcekleri bu kokudan tiksinir ve uzaklaşır.

Hamam Böceğinin Zararları Nelerdir?

Hamam böcekleri, çoğunlukla E.coli ve Salmonella isimli bakteriler ile yiyecekleri parçalamakta, ve tüketmektedir. Bu nedenle dokundukları yerler temizlenmeli olası bakteri kalıntıları ortadan kaldırılmalıdır., Hamam böceği dışkısı ve zamanla ölü böceklerin vücut kısımlarına maruz kalmak bile alerjileri ve astımı tetikleyebilir. Bu nedenle hamam böceği oldukça zararlı ve pis bir böcektir. Bir hamam böceği istilasından evinizi kurtarmak için gereken süre, büyük ölçüde türlere ve istila büyüklüğüne bağlıdır.

Hamam böcekleri bazı ev kullanımı için üretilen böcek öldürme spreylerine karşı duyarlılık gösterebilir. Bireysel böcek ilacı kullanmak, doğal ev yapımı hamam böceği ilacı uygulamak sadece geçici bir çözümdür. Hamam böcekleri, çatlaklar, kanallar, kanalizasyon ve drenaj boruları gibi birçok farklı yolla evinize girebilir. Eviniz, bazı zararlı böcek türleri için ideal bir üreme alanıdır. Bunların başında hamam böcekleri gelir.

Bol miktarda yiyecek, sıcaklık, su ve yuvalama alanları ile eviniz onlar için bulunmaz bir imkan sağlar. Hamam böcekleri çabuk çoğalırlar ve evin geneline yayılarak ciddi anlamda huzurunuzu kaçırırlar. Gördüğünüz her bir hamam böceği aslında siz bilmeseniz de, duvarlarınızın arasında ve kapı diplerinde çok daha fazlasının olabileceğine işarettir. Günde gördüğünüz bir kaç hamam böceği, muhtemelen aşırı kalabalık tarafından dışa çıkarılmış öncü bir kaç böcek olarak işlev görebilir.

Böyle durumlarda şiddetli istila muhtemel olarak evin hemen her tarafına yayılır. Bu durumda Alerjiler ve Astım, gibi ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkar. Hamam böceği kabuklarından ve özellikle ölü deriden ve dışkılarından kaynaklanan döküntüler olabilir. Evin içine yayılan veya düşen bu döküntüler özellikle çocuklarda ve hassas bireylerde alerjiyi tetikleyebilir. Hastalık taşıyıcısı zararlı hamam böcekleri önlem alınmadığı takdirde insan sağlığı açısından büyük risk taşır.

En Etkili Ve En Sağlıklı Hamam Böceği İlacları

Yukarıda böcekler ve özellikleri hakkında bilgiler verdikten sonra dilerseniz hamam böceği ilaçları hakkında bir kıyaslama yapalım. Hamam Böceği Çeşitleri için hamam böceği ilacı karbonat, hamam böceği ilacı sprey böcek kaçırıcı gibi bilgilere karşın insanlar bunları deneyim çözüme tam olarak kavuşamaz. İşte burada devreye Hamam Böceği İlacı jel girer. Hamam böcekleri yere dökülen içecek ve yiyecek artıklarını çok sever.

Özellikle de şekerli, nişastalı ve yağlı olanları hiç kaçırmazlar. Fırın, buzdolabı ve diğer beyaz eşyaların arkalarına dökülen bu tür kalıntılar onlara inanılmaz bir fırsat sunar. Hamam böceklerinin gizlenmeyi sevdiği kutu ve gazeteleri çöpe atın. En iyi sonucu almak için, hamam böceği yemlerinin en iyisi olmasına önem vermek ilaçlama firmalarının ilk dikkat etmesi gerekir. Ayrıca jel hamam böceği ilacının çevresine ve üzerine asla sprey veya sıvı formdaki böcek ilaçlarını sıkmayın. Aksi takdirde hamam böcekleri yemi yemeyecektir.

Bazı ilaçlama servisleri hem jel ilaçlama, hem de sıvı püskürtme ilaçlama yapmaktadır bu oldukça yanlıştır. Hamam böceği ilacı sprey olacaksa jel hamam böceği ilaçlarını aynı bölgeye uygularsanız jel böcek ilacının özelliğini bozar ve boşa uygulama yapılmış olur. Hamam böceği yemleri, böcekleri temas anında öldürmez. Sarı böcekler yemi yer ve bazıları yuvalarına dönerek orada gizlenen böcekleri de öldürür. Bu nedenle, böcek ilacı jeli uyguladıktan sonra hala hamam böceği görürseniz endişelenmeyin!

Hamam Böceği Jel İlaçlar diğer yiyecek kaynaklarına rakip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bununla birlikte, açıkta kalan yiyecek ve içecek artıklarını ne kadar iyi temizlerseniz o kadar iyi sonuç alırsınız. Hamam böceği yavrusu ve diğer böceklere karşı jel böcek ilacı son derece etkilidir. Hamam böceği ilacı bayer marka olmuş yada olmamış önemli değildir. Önemli olan en iyi içerikte olması ve ustaca en iyi bölgelere kusursuz olarak uygulanması gerekir. Jel böcek yemi kalıcı etkili ve silinmemesi gereken bir ilaçtır. Sıvı ilaçlara oranla daha etkili ve böceklerin direnç yapısını çökertir.

Sıvı Hamam Böceği İlacı İle Jel Hamam Böceği İlaçlarının Farkı

Hamam böceği ilacı kesin çözüm için doğru seçildiği gibi doğru uygulanmak zorundadır. Kalorifer böceği ilacı olarak kullanılan sıvı kokusuz ilaçlar ile kokulu ilaçlar arasında farklar bulunur. Kokusuz ilaç bir ilaçtan teşkil iken az kokulu böcek ilacı birden fazla ilacın bir araya getirilmesi ile ortaya çıkar. Ayrıca uygulama ve kullanım farkları da mevcuttur. Hamam Böceği İlacı olarak kokusuz ilaçlar sıvı ve sisleme yöntemle uygulanabilir.

Ancak böcek yoğunluğu ve mekanın özelliği bunda belirleyici olur. Kokulu hamam böceği ilacı daha çok sisleme makinesi yardımı ile uygulanır. Bunun amacı bir türlü ölmeyen çok aşırı hamam böceği şikayetlerinden kaynaklanmasıdır. Düşük ve orta yoğunluktaki hamam böceği sorunlarında jel ilaçlama yada kokusuz ilaçlama yapılması çok daha isabetli olur. Jel ilaçlar sadece hamam böceği çeşitleri, karınca ve gümüş böceğine uygulanır. Ayrıca her jel yem karıncalara etkili değildir.

Hamam böcekleri ile mücadele bilinçli olarak uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Kokusuz ilaçların insanı rahatsız etmeyen yapısı insanlar tarafından en fazla tercih edilen özelliğidir. Elbette zahmetsiz ve temizlik istemeyen böcek ilacını herkes tercih eder. Ancak bu bilinerek ve böcek türü ile yoğunluğuna bağlı olarak seçilmelidir. Sıvı böcek ilacı dış ortamlarda kokusuz olarak etkisiz kalır. Kokulu ilaç ise her mekanda uygulanamaz. Ayrıca kokulu ilaçlar ruhsatlı ve yasal böcek ilaçlarından seçilmelidir. Tarım ilaçları hem çok zararlı, hem de mekanda ciddi böcek ilacı lekeleri ve zararlara sebep olur.

Bu nedenle kaliteli ilaçlardan farklı aktif maddeler içeren ilaçların birleştirilmesi ile karışım ve az kokulu ilaçların kullanılması gerekir. Hamam Böceği İlacı olarak jel yemler orta yoğunluktaki haşere şikayetlerine tam çözüm sağlar. Ancak aşırı böcek sorunları bazen istenilen sonucu vermeyebilir. Bu nedenle ulv ilaçlama yaptırmak zorunda kalınabilir. En sağlıklı yöntem jel hamam böceği ilaçlaması olup pek çok insan son dönemlerde sıkça talep etmektedir. Ev İlaçlama en etkili hamam böceği yem ve ilaçları ve doğru ilaçlama servisi ile başarılı sonuç verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir