0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Hamam Böceği Jeli İnsana Zarar Verir Mi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Hamam Böceği Jeli İnsana Zarar Verir Mi? böcek ilaçları içerisinde ismi en fazla duyulan, Bayer hamam böceği ilaçlama için geliştirilen böcek jeli pek çok insanın dikkatini çekmiştir. Böcek jeli denilen bu ilaçlar sıvı haşere ilaçlarına oranla oldukça farklı bir yapıdadır. Sıvı içerikli değildir. Kimyasal özellikleri sıvı böcek ilaçlarına oranla çok daha düşüktür. Kokusu yoktur ve tüp içerisinde jel kıvamında bir yapıya sahiptir. Kullanım alanları daha çok endüstriyel ve konutlar olarak dikkat çeker. Pis ortamlarda tozlu, toprak yüzeylerde kullanılması tavsiye edilmez.

Daha önce jel ilaçlama hakkında bilgisi olmayan ve hamam böceği jeli insana zarar verir mi? diye merak edenlerin bilmesi gereken bu ilaçlar diğer böcek ilaçlarına oranla çok daha sağlıklı ve pratik kullanım imkanı olan etkili hamam böceği öldürücü ilaçlardır. Bilmeniz gereken hamam böceği jel yemleri tüm böcekler üzerinde etkili değildir. Yaptıracağınız haşere ilaçlamanın türüne göre hangi ilaç ve yöntemlerini kullanılacağını bilmeniz bu yönden önemlidir. Jel hamam böceği ilaçları daha çok hamam böceği çeşitleri üzerinde kullanılır.

Bu türler Karafatma böceği, Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, Oryantal hamam böceği, Şark hamam böceği, Kalorifer böceği, Karıncadır. Bazı jel böcek yemleri Gümüş böcekleri üzerinde etkilidir. Bu böceklerin dışında kalan haşere türleri için jel ilaçlama yaptırmak yanlıştır. Çünkü hiçbir etkisi olmaz. Jel hamam böceği ilacı nasıl kullanılır? Jel hamam böceği ilaçları çok etkili bir böcek çekici etkiye sahip olduğu için hamam böcekleri ve türevleri üzerinde oldukça etkilidir.

Jel Hamam Böceği İlacının Etkisi

Böcek ilacını yiyen hamam böcekleri hemen ölmez. Bu ilacın tasarlanış şeklinden kaynaklanır. Yemi tüketen hamam böceği belirli bir süre dolaşır ve giderek yuvasında ölür. Bilindiği gibi hamam böceği çeşitleri birbirlerinin ölülerini, kusmukklarını ve dışkılarını yiyerek hayatta kalabilirler. Hamam böceği jelinden etkilenip yuvasında ölen bir böceği diğer böceklerin yemesi o böceklerinde ölü böceklere ilacın etkisinin geçmesini sağlar. Ölü böcekten yiyen diğer böceklerde belirli bir süre sonra farklı bölgelerde teker, teker ölmeye başlayacaktır.

Bu böcekleri gören ve böceklerin ölüsünü tüketen tüm diğer böceklerde zincirleme bir etki halinde belirli bir döngü halinde öleceklerdir. Jel ilaçlama nasıl yapılır? hamam böceği jeli nerelere uygulanır? bilmek gerekir. Bilinmesi gereken jel böcek ilaçları daha önceden tespit edilmiş böcek yuvalarına direk ya da yakın bölgelerde uygulanır. Ayrıca böceklerin geçiş istikametlerine, yuvalandıkları bölgelere, saklanma ihtimali olan nemli ve karanlık ortamlara, geçiş yollarını tutacak şekilde belirli aralıklar halinde bırakılmalıdır.

Bu nedenle jel ilaçlama yapan teknisyenin tecrübeli ve bu konuda uzman olması gerekir. Jel ilaçlama bireysel olarak dışarıdan jel böcek ilacı olarak yapılabilir. Ancak bu kesin olarak sonuç vermeyecektir. Bunun nedeni böceklerin saklama ortamları, dolaşma istikametleri ve bu böcek yeminin en uygun içerik ve mesafelerde uygulanmasını zorunlu kılar. Gözden kaçırılan birkaç Böcek Yuvası bile yapılan ilaçlamanın tamamen başarısız kalmasına sebep olabilir.

En İyi Jel Hamam Böceği İlaçları

Alman hamam böceği jeli olarak bilinen jel ilaçlar tüm hamam böceği çeşitlerinde etkili olduğu için belirli bir hamam böceği için özel üretilmemiştir. Yani tüm hamam böcekleri üzerinde etkili olarak tasarlanmışlardır. Bu nedenle jel hamam böceği ilacı nasıl kullanılır? nerelere hangi aralıklarla uygulanır? çok iyi bilmek gerekir. Alman hamam böceği jelinin uygulanacağı alanlar kısaca şöyledir. Elektrikli ev aletlerinin alt bölgeleri, dolap içleri, beyaz eşyaların motor kısımları, böceklerin dolaşımı istikametleridir.

Sıvı böcek ilaçlarının uygulanamayacağı dip bölgelerdir. İlaçlama yapılmadan önce evde jel böcek ilaçlaması için herhangi bir hazırlığa gerek yoktur. Evcil hayvanların mekandan çıkarılmasına ihtiyaç duyulmaz. İçeride insan olmasının mahsuru yoktur ve her hangi bir zararı dokunmaz. Şayet ilaçlanacak mekanda bebek malzemesi ya da gıda maddeleri varsa bunların da kaldırılması gibi bir zahmete sebep olmaz. Jel ilaçlamada en etkili çözümü alabilmek için bu konuda en etkili böcek yemlerini kullanmak gerekir.

Jel böcek ilaçları hamam böceklerinin karşı konulmaz yeme dürtüsünü tetiklediği için hamam böcekleri üzerinde son derece etkilidir. İlacın direnme yapısı 0 santigrat derecede ile eksi 54 dereceye kadar koruyuculuk sağlayabilmektedir. Bu da oldukça etkili bir hamam böceği ilacı olduğunu gösterir. Hamam böceği ilaçlama için jel böcek yemleri son derece etkili olduğu kadar insanlar için son derece sağlıklıdır. Böcek ilaçları içinde en zararsız ilaç olarak öne çıkar. İstanbul böcek ilaçlama ekiplerimiz, kokusuz ve sağlıklı yöntemler ile ilaçlama servisi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir