Hamam Böceği İle Mücadele

Hamam Böceği İle Mücadele

Hamam Böceği İle Mücadele hakkında doğru bilinen yanlışlar oldukça fazladır. Hamam böcekleri ısınan havalar ile sağda solda yeni böcek oluşumuna pek çok insan şahit olmuştur. Bu sebeple hem böceklerin üreme bölgeleri, hemde giriş yollarından hamam böceklerinin engellemesi ve yapılan hamam böceği ilaçlama uygulamasının kalıcı olması için sizlere yardımcı olacağız. Hamam böceği ilaçlaması genel olarak yaz dönemlerinde çok ciddi talep gören bir hizmet türü olsa bile yaz kış bu böcekler mekanlarda insanlara huzursuzluk verirler.

Özellikle sıcak yaz aylarında geceleri uykudan su içmek için yada kişisel ihtiyaçlarını karşılamak üzere kalkan insanların ışığı yakınca sağa sola kaçışan siyah ve kahverengi böcekleri görmesi ile bütün sinirleri alt üst olur. Hamam böceklerini öldürmek için klasik uygulamalar çok yüzeysel kalır. Üreme mevsiminde kısa sürede böcek yumurtalarından çıkan yavru hamam böcekleri kullanılan ucuz ilaçlara kolayca direnç gösterir. Yanlış ve basit ilaçlama yöntemleri neticesinde mekanlardaki varlığını giderek artırır.

Bir yıl garanti veren ilaçlama servislerinin ikinci bir ilaçlama servisini şart koştuğu malumdur. Etkisiz hamam böceği mücadelesi sonrasında mekanda böcek görüldüğü zaman bu sözleri unutup çeşitli bahanelere sarılarak ikinci hatta üçüncü hamam böceği ilaçlamasını ücret karşılığında yaptıkları bilinmektedir. Kullanılan kaliteli hamam böceği ilaçları ve doğru ilaçlama yöntemleri ile bu böcekler uzun süre engellenir. Ancak hamam böceği ile mücadele tek başına fiziksel tedbir almadan çok uzun süre böcekleri önlemeye yeterli olmaz.

Garantili Olarak Hamam Böceği İle Mücadele

İlaçlama insan sağlığını zararlı böceklerden koruma hizmeti olarak hayli büyük önem taşır. Garantili hamam böceği ilaçlaması aslında firmaların kendi kullandıkları haşere ilaçları, çalıştırdıkları personel, ve yeterli donanıma sahip olmaları ile etkisini daha fazla sürdürmekte ancak bir yıl garanti vermek ekte gerçeği yansıtmamaktadır. Hamam böceği ile mücadele konusunda yanlış bilinenler içinde kokusuz ilaçlama ile uzun süre bu böcekleri yok etmek aşırı yoğun böcek şikayetlerinde mümkün değildir.

Ancak jel hamam böceği ilaçlaması yaptırılırsa yavaş ölen böcekler çok uzun süre mekanda görülmeyecektir. Kullanılan böcek ilaçları ve kalitesine bağlı olarak minimum 6 ay kadar böcek şikayeti mekanda yaşanmaz. Giderler, havalandırma bacaları, kapı altları, pencereler ve bina boşlukları ile çatı arası gibi bölgelerden evlere hamam böceği girişi ilacın kalıcı etkisi geçtiği zaman tekrar yaşanabilir. Bunun önlenmesi için lavaboların deliklerine plastik kapak kapatılmalı, havalandırma ve boşluklara gerekli tedbirler alınarak böcek giriş yolları tutulmalıdır.

Böcek ilaçlama bireysel yapılmamalı sürekli ilaçlama yaptırmaktan kaçınmalı, ve arada bir kullanılan kimyasallar değiştirilerek böceklerin ilaçlara olan bağışıklığı kırılmalıdır. Hamam böceği ilaçlama esnasında en büyük yanlış bireysel olarak bu böcekleri imha etmeye çalışmaktır. Bağışıklık kazanıp giderek artış gösteren hamam böcekleri insanları adeta canından bezdirir. Atlas Türk ilaçlama firması olarak yaşam alanlarınıza yönelik olarak profesyonel ve kaliteli ilaçlar ile birinci sınıf hamam böceği ilaçlaması yaparak sizleri böceklerden kurtarıyoruz.

Eve Hamam Böceği Neden Gelir?

Mutfak ve banyolarda sıkça görülen haşerelerden olan eve hamam böceği neden gelir? sorusu insanların kafasında sıkça sorguladıkları bir durum olsa da en fazla şikayet bu böcekler tarafından yaşatılır. Hamam böceği istilasını önlemek aslında çok zor bir durum olmamasına karşın basit tedbirlerden uzak duran hane halkı yaşadıkları hamam böceği sorunları karşısında çoğunlukla çaresiz kalmaktadır. Evlere hamam böceği girişi banyo,mutfak gibi yerlerdeki su ve lavabo giderlerinden oldukça fazla yaşanmaktadır.

Bu nedenle evlerde hamam böceği ilaçlama şarttır. İstilacı böcek çeşitlerinden olan hamam böceği yavrusu havaların ısınması ile ev ve iş yerlerinde her tarafta görülmeye başlayan susam tanesi gibi kahverengi ve açık renkte yüzlerce böceğin mekanı sarması ile insanları adeta çileden çıkarır. Çok hızlı yayılan ve çok çabuk büyüyen hamam böceği yavrusu evin her tarafında görüldüğü gibi yiyecek gıda maddeleri içinde cirit atarlar. Özellikle iş yerlerinde gıda imalatı yapan yerlerde hamam böceği şikayeti çok fazla yaşanır.

Buralarda periyodik olarak hamam böceği ile mücadele yaptırılarak gıdaların böceklerden korunması halk sağlığı açısından çok önemlidir. Evini hamam böceği istila edenler telaş içinde hamam böceğinden nasıl kurtulurum diye çeşitli yöntemler uygulamakta ve böceklerin ölmesi için ciddi çaba harcamaktadır. Hamam böceği istilası oldukça zor baş edilen bir şikayet olduğu için mutlaka profesyonel hamam böceği ilaçlaması yaptırılmalıdır. Hamam böceklerini yok etmek öyle kolay olmadığı için ucuz hamam böceği ilaçları ve klasik yöntemler kullanılarak yapılmamalıdır.

En Etkili Hamam Böceği İlacı

Yeni nesil jel hamam böceği ilaçlama giderek yaygınlaşmaktadır. Evdeki hamam böceklerinden insanları ciddi oranda korumaktadır. Hamam böcekleri ile mücadelede kullanılan en etkili hamam böceği ilacı sıvı yöntemde kokulu ve sisleme yöntemdir. Yeni nesil hamam böceği ilaçları arasında hem kokusuz hemde oldukça sağlıklı bir uygulama şeklidir. Jel hamam böceği ilaçlaması ilk uygulanmaya başlandığı zamanlarda çoğu insan tarafından şüpheyle yaklaşılmıştır.

Ancak etkisinin görülmesi ile giderek fazla kullanımı sayesinde hemen her insanın talep ettiği bir ilaçlama türü haline gelmiştir. Hamam böceği ilaçlama yöntemleri arasında jel ilaçlama yumurta bıraktırmayan ve zincirleme etkisi ile çok daha etkilidir. Geceleri evin banyo ve mutfak giderlerinden giren hamam böceği ısırır mı? bu şüphe özellikle evinde bebeği olan anne babaların en fazla tedirgin oldukları durum olarak çokça soru ile karşılaşmaktayız. Hamam böceği çeşitleri aslında sanıldığı kadar insanlar için tehlike taşımaz.

Ancak pis ortamlarda ve lağım kanalları gibi oldukça pis bölgelerde yaşam sürdükleri için hastalık mikrobu taşıma bakımından tehdit oluştururlar. Hamam böceklerinin üremesini önlemek için evlere giriş bölgelerinde iyileştirme yapılmalı açık ve zayıf noktalar gerekli tedbirler alınarak böcek girişine kapatılmalıdır. Hamam böceği ilaçları hem sıvı spreyleme, hemde sisleme şeklinde uygulanabilir. Jel böcek ilacı sıvı içerikli olmadığı için damlacık şeklinde uygulanır. İlaçlama yöntemlerinde en pratik olanıdır.

Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Sıcakların basması ile evler ve iş yerlerinde ciddi böcek sorunu başlar. Evdeki hamam böceği nasıl yok edilir? aslında en fazla şikayet sebebi olan istilacı bir böcek çeşididir. Mutfak böcekler diye de bilinen hamam böcekleri yapılan defalarca hamam böceği ilaçlaması sonrası bir türlü ortadan kaldırılamaz. Peki bunun sebebi nedir? çoğu haşere türü tek ilaçlama ile önlenmesine karşı zararlı hamam böceklerinin imhası mümkün olmaz. Bunun asıl nedeni yanlış ilaçlar kullanılması ve hamam böceklerinin ilaçlara bağışıklık kazanmasıdır.

Apartman ve evlerde insanlara hastalık bulaştırma riski olan zararlı hamam böcekleri her türlü yiyecek ve mutfak eşyaları arasında dolaşarak insan sağlığını tehdit etmektedir. Hamam böceklerinden kurtulmak doğru haşere ilaçları ve kalıcı yöntemler kullanılarak mümkündür. Evdeki zararlı hamam böcekleri yüzlerce yumurta paketi bırakıp binlerce hamam böceği yavrusu üremesine sebep olmaktadır. Yaz başlangıcında evlerin böceklerden arındırılması yada önleyici tedbir olarak bahar ayının gelmesi ile binalarda ilaçlama gerekir.

Evde hamam böceği ile mücadele hem evin hijyeni açısından hemde insan sağlığını korumaya olanak sağlar. Kapı altları, lavabo delikleri, havalandırma ve atık su giderleri gibi bölgelerde fiziksel tedbir almak gerekir. İlaçlama evdeki böcekleri öldürür. Ancak dış ortamlardan sürekli böcek girişleri kesilmediği sürece şikayet tekrar eder. Bu nedenle hem ilaçlama hemde önleyici tedbirlerin alınması zorunludur. Atlas Türk böcek ilaçlama firması daima en iyi böcek ilaçlarını ve etkili ilaçlama tekniklerini kullanır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir