0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Güvercin Piresi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Güvercin Piresi daha çok kuş barınakları ve güvercinler üzerinde görülen tüy ve telek yiyerek beslenen minik böceklerdir. Pirelerin böcek ilaçlama yapılan çok sayıda türü mevcuttur kuş pireleri arasında kuşlara en fazla zarar veren pire ise hiç kuşkusuz güvercin piresi olarak dikkat çeker. Güvercin pireleri kuş biti olarak da isimlendirilir. Kuş bitleri genellikle yaşadıkları canlının ismi ile almaktadır tüy ve telek yiyerek beslenen güvercin türleri güvercinlerin tüylerinin arasında yerleşerek buralarda yaşar.

Bilindiği gibi güvercin biti ve güvercin pireleri erişkin hale gelene kadar güvercinlerin tüyleri arasında beslenmesini sağlar. Bir güvercin üzerinde birden fazla bit ve pire türü yaşam sürebilir. Güvercin biti, güvercin piresi yumurtasını kuşun tüyleri arasına yerleştirilmektedir tek seferde 35 adet civarında yumurta yaptıkları bilinmektedir. Güvercin biti ile güvercin pireleri kuşların hastalanmasına, zayıf düşmesine ve zayıflayarak ölmesine sebep olurlar.

Bunun nedeni çok sayıda kuş ve güvercin bitinin güvercinlerden ve kuşlardan kan emerek onların hastalanıp kilo kaybetmesine, vücutlarında su kaybı yaşanmasına ve böylece ölmelerine sebep olurlar. Güvercin biti insana geçer mi? diye merak eden insanların bilmesi gereken güvercin bitleri genellikle beslenmesini kuşlar üzerinde gerçekleştirilen ancak yeterli beslenme imkanı bulamadıkları zaman bu canlılar üzerinden ayrılır ve başka konak ararlar. Bu nedenle beslenmek için kuş ve güvercin pireleri de insan üzerine geçer ve beslenebilir.

Ancak uzun süre insan üzerinde yaşam süremezler. Kumru ve Güvercin pirelerinin yumurtası tomurcuk şeklinde beyaz bir görünümdedir. Kuş biti ve pireleri insanlar üzerinde konaklayan bir özellik sergilemez ancak ev eşyalarında, kıyafetlerinizde üreyerek yayılma eğilimi gösterirler. Pamuklu ve eşyaların arasında yerleşerek buralara yumurta bırakma yoluna giderler. Güvercin pireleri eve yerleştikleri alanda ciddi anlamda sıkıntıya sebep oldukları için kuş biti ve güvercin piresi ilaçlama servisi almanız gerekir.

Kuş Pirelerinin Üremesi Ciddi Rahatsızlık Verir

Böcek ilaçlama firmaları pire türlerine uygulanan ilaç ve yöntemleri en etkili şekilde uygulamak zorundadır. Çünkü kuş yada güvercin pireleri standart ilaçlama yöntemi ile kesinlikle ortamdan arındırılamaz. Pek çok ilaçlama firması bu yanlışa düşmekte ve insanları mağdur ederek yaptıkları ilaçlama sonrası ciddi şikayetlere sebep olmaktadır. Güvercin piresi ve kuş bitleri ışıktan hoşlanmayan bir özelliktedir daha çok karanlık ortamlar yani güvercinlerin tüyleri arasında sürünerek ilerler ve buralarda gizlenirler.

Uçma özelliği sergilemezler. Kuşlar arasında bit bir kuştan diğer kuşa geçerek konakçı değiştirir ve uygun beslenme imkanı buldukları zaman yumurtlarlar. Ev içinde girip koltuk benzeri mobilyaları arasında, perde, ve ekran üzerinde görülebilirler. Yaz aylarında güvercin biti ile kuş piresi kuşların neden olduğu bitlenme sonucu en yakın evlere bulaşmaktadır. İnsanlar güvercin biti uçar mı? Güvercin biti insanlara geçer mi? evdeki güvercin biti nasıl temizlenir? benzeri değişik sorular yönetmektedir.

Güvercin biti sirke kullanılarak evden arındırılır mı? diyenlerin bilmesi gereken bu temizlik ile kesin olarak evden arındırılamaz. Ancak yapılan temizlik belirli bir oranda yumurtalarını ve yoğunluklarını ortadan kaldırır. Kumru biti ısırığı minik nokta şeklinde şişme, kaşıntı ve kızarıklık bırakan bir özelliktedir. İnsanı oldukça rahatsız eder evdeki güvercin biti nasıl beslenir? kumru biti evi sardı kumru biti insandan nasıl temizlenir? diye merak edenlerin bilinmesi gereken her yere yayılırlar.

Bireysel yöntemler ve doğal pire kaçırıcılar yardımı ile bu böcekleri evden arındırmanız mümkün değildir. Güvercin pireler ve kuş bitlerinden kesin olarak kurtulmak için kuş biti ilaçlama servisi almanız gerekir. Güvercin biti nedir belirtileri nasıldır? bilmek oldukça önemlidir. Bilindiği gibi yaz aylarında güvercin biti ilaçlama evdeki kuş bitleri ile mücadelede ciddi anlamda yoğunluk yaşanmasına sebep olur. Isırıcı bitler takımında yer alan güvercin bitleri üzerinde asalak yaşadıkları canlının tüy ve telekleri ile beslenme yolunu seçer.

Güvercin Pirelerinin özellikleri

Kuş bitlerinin genel adı kısaca güvercin biti olarak öne çıkmaktadır. Aynı zamanda güvercin piresi olarak ta isimlendirilirler insanlara genel manada pek bulaşmaz yaşama eğilimi gösteremezler. Ancak beslenmek için kana ihtiyaç duydukları zaman bulaşma durumu mevcuttur. Bilinen 3500 civarında kuş biti ve kuş piresi vardır üzerinde yaşadıkları canlıya göre uyum sağlama özelliklerine sahiptirler. İnsan üzerinde uzun süre yaşayamayan güvercin pireleri ile güvercin bitlerinin özelliği aynı olduğu için tüy ve telek yiyerek beslenme özelliğine sahiptir.

Bu nedenle insanlar üzerinde uzun süre yaşam süremezler. Güvercin pireleri ve kuş bitleri ne zaman görülür? diyorsanız bunlar daha çok yaz aylarında havaların ısınması ile ortamlarda yayılmaya başlar. Kış aylarında yuvalarda soğuktan dolayı ölürler ayrıca kuşlarının yuvalarının terk etmesiyle buralardan evlere yayılma yoluna giderler. Güvercin bitleri ve güvercin piresi üremesi yaz mevsiminde daha fazla görülmektedir.

Çünkü sıcak ortam onlara ideal üreme imkanı sağlar. Üzerinde kuş piresi ile kumru biti barındıran güvercinler daha çok kanat ve kuyruk bölgelerinde bitlerin yenmesi sonucu oluşan delikler ve tüy dökülmesi gibi zedelenmeler ile fark edilir. Güvercin piresi nedir? güvercin piresine doğal çözüm var mıdır? diyorsanız doğal böcek kaçırıcılar bitlerle mücadelede pek bir işe yaramaz. Oval yapıda yumurtaları bırakılma bölgesine göre değişkenlik gösterir.

Koşullar elverişli olduğu takdirde çok hızlı bir üreme eğilimi gösterirler kuş pireleri bir kaç evre sonrasında erişkinlik aşamasına erişir. Kuş piresi ve kumru bitlerinin yumurtalarının erişkin bir potansiyele bürünmesi için çevre sıcaklığı ve bit türü önemli etki gösterir. Kumru piresi ve kuş bitlerinin erişkinlik aşamasına gelmesi 30 ile 45 gün arasında değişir. Evde kumru pireleri nasıl yok edilir? diyorsanız kesin çözüm için evde güvercin, kuş biti ilaçlama servisi almanız gerekir.

Güvercin Piresi Nasıl Yok Edilir?

Güvercinlerde pire ve bitlenme görüldüğü zaman kuşlar çoğunlukla kendilerini gagalamaları ile temizleme uğraşına girer. Ancak vücutta çok sayıda kuş piresi ile bit olduğu için uzun süre gagalamadan çoğunlukla kendine küçük yaralanmalar oluşturur. Şayet kuş pirelerin üzerinde yaşadığı kuş hastalanırsa hastalığın diğer kuşlara da geçmesi ve kuş bitlerinin yayılmasına sebep olur. Güvercin biti ile kumru bitine doğal çözüm söz konusu değildir.

Bu nedenle kuş bitleri ve güvercin pireleri ile mücadelede profesyonel ilaçlama yöntemleri yapılması gerekir. Kokusuz ilaçlama şeklinde kuş biti ilaçlaması mümkündür ancak kuş piresi ilaçlama yöntemleri mutlaka sisleme ve dumanlı yöntemle yapılmalıdır. Sırt pompasıyla püskürtme şekilde sadece yüzeysel uygulama yapılacağı için yetersiz olur. Atlas Türk ilaçlama firması olarak güvercin biti ve kuş piresi ilaçlama hizmetlerimizde daima en yüksek çözümü hedefleriz.

Evlerde görülen kumru piresi ile kuş biti şikayetlerinde tek ilaçlama ile bu canlıları önlemekteyiz. Pek çok şikayetlerde tek seferde kesin çözüm sağlamaktayız. Minik beyaz ve şeffaf kahverengi böcekler arasında kuş pireleri ile mücadele geniş kapsamlı olmak zorundadır. Binaların ortak kullanım alanlarında kuşların yuvalanması ile duvarlardan evlere giren minik asalak bitler insanlar için çok sıkıntılı süreci tetikler. Oldukça küçük boyutları ve hızlı hareket etmeleri en belirgin görünümleridir.

Telefon böcekleri olarak ta bilinen bu canlılar ekranlarda görülen bir türdür. İnsan yüzünde ve saçında dolaşarak sürekli huzursuzluk kaynağı olur. Pire ısırığı ile benzerlik gösteren ısırması pire ısırığı ile karıştırılır. Güvercin piresi nasıl yok edilir? evdeki güvercin pirelerinden nasıl kurtulurum? diyorsanız uzman bir firmadan kuş biti ilaçlama servisi almanız gerekir. Bilinçli uygulamalar sonucun da bu asalak türünü tek ilaçlama ile ortamdan arındırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir