0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Güvercin Biti İle Başa Çıkmak

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kuş biti ile Güvercin Biti İlaçlama yaz mevsimi ile çok ciddi bir yoğunluk kazanmaktadır. Parazit kan emici asalaklar olarak bilinen ve evlere çoğu zaman çatı yada balkonda yuva yapan güvercinler ile bulaşan güvercin biti nokta kadar minik ve ısırıcı bir canlıdır. Güvercin bitleri nasıl yok edilir? güvercin bitleri ile mücadele evin içinde öncelikle bulaşma yaşanan bölgelerin temizlenmesi ile başlar. Bit türlerinin ortalama 3500 kadar türü mevcuttur.

Güvercin ve kumru biti ısırıcı bitler takımına giren Menoponidae ve Philopteridae familyasına bağlıdır. Güvercin bitleri asalak yaşayan haşere türleridir kumru biti ısırığı ile kuş biti ısırması insanlarda ciddi rahatsızlık nedeni olmaktadır. Güvercin biti uçar mı? adından anlaşılacağı gibi daha çok güvercinlerin üzerinde bulunurlar ve uçma özellikleri mevcut değildir. Halk arasında güvercin biti, kumru biti, kuş biti gibi zararlı türleri olarak bilinirler.

Bu bit türleri konakçısını sıcaklık kriterine kendine av olarak belirler ve vücuduna bulaşarak beslenme ile konaklamasını sağlar. Şayet ev içinde güvercin yada kuş besleniyorsa güvercin bitleri bizden daha sıcak olan kedi, köpek veya güvercinlere insandan çok daha fazla bulaşmaktadır. Bitler insanlara çok çok nadir durumlarda bulaşmaktadır. Bunlardan en önemlisi kuş yuvasının bozulması ve bitlerin olduğu yerlerde oturulmasıdır. Isırma ve kaşınma özelliklerine karşın hastalık bakımından bilinen bir şekilde insanlara zararları yoktur.

Güvercin Bitleri Nasıl Bir Böcektir?

İnsanda görülen bitler Anoplura takımında yer alan bit türleridir. Güvercin üzerinde yaşayan bit çeşidi insanın üzerinde fazla yaşayamaz ve ölür. Evlere giren güvercin biti nasıl yok edilir? sorusunun en kestirme yolu evde güvercin biti ilaçlama servisi alınmasıdır. Boyutları nedeni ile benzerlik gösterdiği için pek çok insanın mayt ve miteler ile karıştırdığı güvercin bitleri hızlı hareket ederler. Görünüm olarak kahverengimsi renkli ve iriliği iğne ucu kadar bir ısırıcı böcek çeşididir.

Evdeki güvercin bitlerinin yok edilmesi sıvı sprey ilaçlama ile pek mümkün olmaz. Bunun için kokulu ve dumanlı bit ilaçlama yaptırılması güvercin bitlerinin yok edilmesi için en etkili yoldur. Aksi takdirde devamlı şikayet yaşanmaktadır. Güvercin bit ilacı kesin çözüm bakımından iki şekilde kullanılır. Birincisi doktor tavsiyesinde kullanılan tıbbi yardım amaçlı ilaçlardır. Bir diğer bit ilaçları ise haşereler ile mücadele için kullanılan böcek ve bit ilacıdır. Güvercin biti sirke boyutunda ve şeffaf bir görünümdedir.

Güvercin bit ilacı ev için kokusuz olduğu kadar karışım az kokulu ilaçlar şeklinde de kullanılmaktadır. Güvercin ile kumru biti insandan nasıl temizlenir? diyorsanız kıyafetlerinizi değiştirip makinede yıkamalı, duşa girerek beden temizliğinizi yapmalısınız. Evimi güvercin biti sardı, kuş biti nedir? gibi pek çok soru zaman, zaman bize yöneltilmektedir. Kuş bitleri ile mücadele profesyonel anlamda yapılmalı, ilaçlama çözümleri en kapsamlı ve etkili olmalıdır.

Güvercin Bitleri Dış Bölgelerden Eve Girer

Kuş biti nasıl geçer, evde üreyen güvercin bitine ne iyi gelir? nasıl mücadele edilir bilmek önemlidir. Evin içine girip nokta kadar şeffaf ve kahverengi güvercin ile kuş bitleri insanların vücudunda dolaşarak insanı huzursuz eder. Asalak kan emici bitler ısırıp kızarma ve kaşınmaya neden oldukları için günlük hayatı olumsuz etkileyen bir özellik sergiler. Güvercin ve kuş biti insana geçer mi? merak ediyorsanız elbette bulaşır ve ciddi rahatsızlık yaşatarak psikolojik rahatsızlığa bile yol açar.

Kuş biti, kumru biti ve güvercin biti mücadelesi öncelikle doğru teşhis ile başarıya ulaşacağı için nereden geldiklerini, nerelerde kümelenip ürediklerini anlamak gerekir. Özellikle kuş türlerinin yuva yaparak kondukları bölgeleri iyi araştırmalıdır. Sırt pompası kullanılarak yapılan güvercin biti ilaçlaması bölgesel kalacağı için beklenilen çözümü sunmaz. Güvercin bitlerinin kökünün kazınması ve tek uygulama ile önlenmesi için doğru ilaçlama şekli uygulamak gerekir.

Kuş biti şikayetleri ekibimiz tarafından tek ilaçlama ile önlenirken daima sisleme güvercin ve kumru biti ilaçlama servisi vermekteyiz. Kuş bitleri nereden gelir? hangi önlemler alınmalı çok iyi anlamalısınız. Bina ve apartmanda kumru, güvercin, ve diğer kuş çeşitlerinin yuva yaparak devamlı bu bölgelere konması asıl nedenlerdendir. özellikle apartman çatıları ile bina havalandırmaları kuşların yuva yaptığı yerlerdir ve bu bölgeler güvercin biti oluşum yerleri arasındadır.

Güvercin Bitlerinin Zararları

Güvercinlerin üzerinde yaşamaları bu bit türünün diş yapılarının telek ve tüy yiyebilecek bir yapıya sahip olmasını gerekli kılar. Güvercin bitleri insanların üzerinde yaşayamasalar bile çok kısa bir süreliğine bulaşabilir ve evlerimize kadar gelebilir bu esnada insanları huzursuz ederler. Genellikle güvercin bitlerinin yumurtalarını beyaz tomurcuklar şeklinde görülür. Bu böceklerden kurtulmak için sıvı ilaçlama yöntemi sisleme cihazı yardımı ile uygulanmalıdır. Güvercin biti evlerde halı yüzeyleri, mobilyalar, duvarlar ve pencerelerin perdelerinde kısacası evin hemen her tarafında olabileceği için sisleme yöntem kesin çözüm sunar.

İnsanların cildinde dolaşıp ısıran güvercin bitlerinin yaşadığı yerler sıcak olan tüm ortamlar olarak dikkat çeker. Güvercin ve kuş bitinin insan vücudunda yaşaması mümkün olmamasına karşın kaldığı kısacık sürede hassas ciltli insanlarda cilt alerjisi ve kabarmalara yol açar. Evdeki güvercin biti nasıl yok edilir? diye düşünen kişilerin bu zararlı haşereler karşı mutlaka dumanlı bit ilaçlama hizmeti alması gerekir.

Kuş bitleri ve güvercin bitlerinin zararlarından korunmak için ev ilaçlaması şarttır. Bebekler üzerinde dolaştıkları zaman cildini tahriş ederek kabarma ve kızarmalara yol açarlar. Güvercin bitleri hem tüy ve telek yiyen, hem de kuşların kanını emerek beslenen türleri ile kuşlar üzerinde yaşarlar. Çeşitli nedenler ile evlere bulaşan kumru ve güvercin biti çok minik olduğu için ilk aşamada anlaşılması daha çok ısırma ve kaşınmalardan sonra olmaktadır.

Güvercin Bitleri Nasıl Önlenir?

Güvercin bitlerinin evlerimizde bulaştığını tespit eder etmez ilk önce evin etraflıca temizlenmesi gerekir. özellikle halı ile mobilyalarda yoğun olarak bulunacağını düşünerek halı ve koltukları yıkama makinesi ile yıkamak evi dip köşe silerek evimizde genel olarak hijyen kurallarına dikkat etmeliyiz. Ancak bu bile güvercin ve kuş bitlerini tam olarak yok etmeye yetmez. Kuş bitleri ile mücadele kapsamında evde yapılacak olan sisleme şeklindeki ilaçlamanın tam olarak güvercin bitlerini önleyeceği bilinmelidir.

Evde yapılan dumanlı güvercin biti ilaçlama hem bit üremesini önlemek için hem de bitlerin yok edilmesi için geniş kapsamlı ve tam çözüm sağlayacak en etkili yöntemdir. Güvercin biti sorunu yaşayanlar mutlaka sisleme ilaçlama yaptırmalıdır. Bütün bitler gibi güvercin bitleri de sıcak havalarda çok yoğun bir şekilde çıkar ve hızlı bir şekilde istilaya sebep olurlar. Kışın soğuk aylarda güvercinlerin üzerinde bit rastlamanız pek mümkün değildir soğuk havada yaşam sürmeleri mümkün değildir.

Kuş bitleri aniden üremeye başlar ve çoğalır bir anda ciddi rahatsızlık verirler. Güvercin bitleri rahatlıkla bir güvercinden diğer bir güvercine geçebilmektedir. Güvercin bitlerinin önlenmesi insan sağlığı açısından bir hayli önemli olduğu gibi kuşların zayıf düşmesi hatta ölmesine bile neden olurlar. Kuş biti ve güvercin bitleri ile mücadele profesyonel bir şekilde yapılmalı evdeki bitler çok iyi bir ilaçlama ile imha edilmelidir. Karşılaştığımız en büyük yanlış evin kenar köşesine ilaç sıkılarak öleceğinin müşteriye söylenmesi yanlışıdır.

Güvercin Biti Neden Zor Önlenir?

Minik güvercin biti nasıl yok edilir? diye bizi arayan insanların kuş bitlerini imha etmek için yaptıkları bireysel çabaların hiç bir işe yaramadığını çok iyi bilmektedir. Evdeki kumru ve güvercin bitlerinden kurtulmak için yaşadıkları rahatsızlıklar nedeni ile yoğun arayış içine girdiklerine şahit olmaktayız. Güvercin biti nasıl yok edilir? diyorsanız bireysel çabalar ile kuş biti benzeri asalakları kendi başınıza önlemenizin mümkün olmayacağını bilmelisiniz.

Eve kuş biti bulaşması ile insan sağlığını olumsuz etkileyen bu küçük nokta kadar böcekler ciddi kaşınma ve ısırmaya yol açarlar. Kuş biti insana geçer mi? diye merak içinde iseniz insanların vücudunda dolaşıp alerjik durumlar meydana getirir. Bu ise oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Kumru biti, güvercin biti, kuş biti olarak değişik isimler ile anılan bu zararlılar yanlış uygulamalar ile kesinlikle mekandan arındırılamaz. Kuş biti ilaçlama nasıl yapılır? en önemli konulardan biridir.

Kuş piresi ve güvercin bitlerini imha etmek için evin kenar ve köşelerine kokusuz böcek ilacı sıkarak kuş bitlerinden asla kurtulunamaz. İnsanları kalıcı olarak bu asalak kan emici ve ısırıcı bitlerden kurtarmak için kokusuz ilaç yada az kokulu ilaçlar mutlaka ulv cihazı yardımı ile dumanlama şekilde uygulanmalıdır. Böcekler ile mücadele konusunda uzaman ilaçlama firmaları tercih edilmelidir. Sırf para kazanmak için yalan, yanlış uygulama yapan ve insanları aldatıcı söylem içinde olanlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Kuş Biti Isırmasında Tedavi Ve Evin Arındırılması

İnsanı ısıran kuş biti ısırığına ne iyi gelir? kuş biti ısırması sonrası ısırılan bölge ılık su ile yıkanıp kolonya ile hafifçe ovulmalı ve krem sürülerek rahatlama sağlanmalıdır. Kuş biti ısırığı tedavisi için özel bir tedavi yoktur. Evdeki bitler temizlendikten sonra her hangi bir sorun yaşanmasına sebep olmaz. Kuş biti insana geçer mi? kuş bitleri ile mücadele nasıl olmalı, kuş biti ilaçlama firmaları nelere dikkat etmeli? aslında oldukça önemli konulardır. İnsanların yaşadıkları kuş biti şikayetlerinden kurtulması için doğru kuş biti ilaçlama servisleri ile çalışmak tam çözümün en etkin yoludur.

Unutmayın evin duvar, tavan ve tüm eşyaların üzerinde görülen kuş bitlerinden kurtulmak ancak kapsamlı bir uygulama ile mümkündür. Bu ise kapsamlı bir ilaçlama ister. Güvercin biti ilaçlama yöntemleri arasında en etkili olanı sisleme böcek ilaçlama şeklidir. Hem çok kısa sürede imha eder, hem de evin içinde tek bir kuş biti bile yaşamasına imkan vermez. Kuş ve güvercin biti nedir? bilgi sahibi olmayan kişi ve ekiplerin bu zararlıları imha etmesini beklemek hem maddi kayba hem de zaman israfına neden olur.

Bu nedenle kuş biti ilaçlama nasıl yapılır? iyi bilen ilaçlama firmaları ile çalışmak gerekir. Kuş biti insana geçer mi? diyenlerin kendini ısıran şeyleri ilk başta anlamaması ciddi huzursuzluk verir. Pire ısırığı ve kuş biti ısırması benzer özellikler sergiler en kısa sürede ev ilaçlama yaptırıp evin tamamına yayılmaları önlenmelidir. Atlas Türk ilaçlama tek seferde güvercin bitlerini yok etmektedir.