0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Güvercin Biti Evden Nasıl Temizlenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Güvercin Biti Evden Nasıl Temizlenir? bilindiği gibi kuş bitleri ve güvercin bitleri asalak olarak yaşayan canlılardır. Böcek ilaçlama yapılırken haşerenin cinsi ve direnç yapısı bilinerek ilaç ve ilaçlama teknikleri kullanılması gerekir. Güvercin bitleri daha çok güvercinlerde gözlenen minik yapılı canlılardır. İsmini adından anlaşılacağı gibi güvercinlerden almaktadır. Kendisine yuva olarak seçeceği canlıyı da güvercin bitleri vücut yapısına bağlı olarak seçmektedir.

Bilindiği gibi insanlara oranla kedi, köpek ve güvercinlerin vücut ısısı daha fazla olur. Bu nedenle güvercin bitleri daha çok kuşlar ve hayvanları tercih eder. Güvercin bitlerinin insanlara genellikle ulaşma eğilimi göstermediği bilinir ancak aç kaldıkları zaman beslenmek için insana bulaşma durumları söz konusu olabilir. Güvercin bitlerinin özelliği kuşların tüyü ve kanatları arasında saklanıp beslenmeye uygun yapıda olmasıdır. Bu özellikleri ile bu canlılar güvercinlerin vücutlarında barınma ve yaşamaya uyumlu bir özellik sergiler.

Güvercin bitlerinin insan vücudunda yaşaması ve hayatta kalması söz konusu değildir. Ancak Kısa bir süre için güvercin bitleri insanların vücudunda beslenip belirli bir süre sonra insan vücudundan ayrılır. Bu durum en fazla güvercin besleyenler kişilerde görülür. Açık alanlarda güvercin bitlerine karşı sıvı ilaçlama çözüm olabilir ancak kapalı mekanlarda güvercin biti ile mücadele sisleme yöntemi ile yapılması gerekir. Bütün asalak türlerinde olduğu gibi güvercin bitlerinde gelişim evrelerine bulaştıkları canlıların üzerinde tamamlar.

Dişi kuşların üzerinde bulunan bit çeşitleri erkek kuşlarda bulunan bitlerden daha küçük yapıda görülür. Dişi bit tek seferde 30 kadar bit yumurtası bırakabilir bitlerin yumurtadan çıkmasını etkileyen en önemli özellik vücudun yani ortamın ısısı olarak görülür. Bu yumurtalar 7 ile 14 gün arasında çatlayarak bit yavruları yumurtadan çıkar. Güvercin bitlerinin güvercinlerde bazı sıkıntılara sebep olduğu bilinmektedir. Bunlardan başta geleni aşırı kilo kaybetmesi ve vücudunun su kaybına maruz kalması gibi durumlar ortaya çıkar.

Güvercin Bitlerinin Yok Edilmesi

Bazı durumlarda güvercinlerin ölüm riski ile karşılaştıkları unutulmamalıdır. Yabani hayvanlar ve güvercinlerin olduğu yerlerde güvercin bitleri yoğun olarak görülür. Güvercin biti evden nasıl temizlenir? diyorsanız öncelikle ilk fark ettiğiniz zaman halıları ve koltukları yani evdeki bütün eşyaları kapsamlı olarak temizlemeniz ve yıkayıp süpürmeniz oldukça önemlidir. Böcek ilaçlama yöntemleri içinde sıvı sisleme yöntemi kuş bitleri ve güvercin bitleri ile mücadelede en önemli yöntemdir. Kuş ve güvercin bitleri sıklıkla beyaz renkli, kırmızı benekli olarak görülür.

Güvercin bitlerinin 5 anteni bulunmaktadır diğer bit türlerine kıyaslandığı zaman daha dirençli oldukları büyük ve uzun boyutlara sahip oldukları bilinir. Güvercin bitleri daha sıcak ortamlarda görülen bir özelliğe sahiptir. Kış mevsiminde güvercin bitleri görülmesi gibi durum pek yaşanmaz. Hızlı çoğalırlar güvercinler arasında bu nedenle güvercin biti yayılması oldukça hızlı yaşanır. Güvercin biti nasıl temizlenir? güvercin bitleri nasıl yok edilir? diyorsanız mutlaka güvercin biti ilaçlama yaptırmanız şarttır.

Yaklaşık olarak 3500 kadar türü mevcuttur asalak böcek türleri oldukları için bu böceklerle mücadele insan sağlığının korunması ve huzurun sağlanması için şarttır. Bütün kuş bitlerinde olduğu gibi güvercin bitleri de sıcak havalarda yani yaz dönemlerinde ortaya çıkarak istilasını gerçekleştirir. Çok hızlı öreme potansiyelleri olduğu için kısa bir zamanda mekanı istila edebilirler. Ortalıkta bir şey yokken bir anda ortaya çıkmaları güvercin bitlerinin en istilacı özelliğini sergiler. Güvercin ve kuş konan binalarda güvercin bitleri ile karşılaşmak sıkça görülen bir durumdur.

Güvercin bitleri ile mücadele için kokusuz ilaçlama yada sisleme kokulu ilaçlama yöntemi yaptırmak faydalı olur. Yaşadığınız güvercin biti şikayetlerinde Atlas Türk ilaçlama şirketini arayarak en etkili ilaçlar yardımı ile profesyonel güvercin biti ilaçlama yaptırmanız mümkündür. Yaşadığınız böcek şikayetlerinin ortadan kaldırılmasında profesyonel destek ve bilinçli uygulamalar sorunun özümü için son derece belirleyici olmaktadır. Kuş ve güvercin bitlerinin yok edilmesinde firmamız son derece uzmandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir