0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Güvelerden Kurtulmanın Yolları

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Güvelerden Kurtulmanın Yolları arasında güve bulaşan kısımların temizlenmesi ve güvelere karşı ilaçlama önemli yer tutar. Güve türleri insan sağlığını tehdit ettikleri gibi, gıdaların bozulması, elbise ve tahılların güvelerin zararlarından etkilenmesine sebep olur. Güvelerden Kurtulmanın Doğal Yolları arasında eskiden sıkça kullanılan güve naftalini günümüzde içerdiği kanserojen madde nedeni ile yasaktır. Güveler ile mücadele iş yerleri ve evlerde güve ilaçlama yaptırılarak çok daha kalıcı ve kısa sürede mümkündür.

Güvelerden kurtulmanın yolları arasında güve ilaçlaması başta gelir. Hayvanlar arasında güve tam olarak olmasa da kelebeğe oldukça fazla benzeyen yapısı ile dikkat çeker. Ancak güvelerin vücudunda titreşimleri algılayan ince kılların bulunması güveleri kelebeklerden ayıran en önemli özelliktir. İlk olarak mutfak ve depolarda görülen güve bulaşması kurtçuk gibi ortaya çıkar, büyür, daha sonra da kelebek gibi kanatlanıp sağda solda uçuşmaya başlar.

Örneğin elbise ve kumaş güveleri kumaş yiyerek beslemektedir. Erişkin olduktan sonra üremeye başlarlar ve yumurtalarını yünlü kumaşlara bırakırlar. Böylelikle yumurtalar daha çabuk büyümektedirler. Evlerde görülen güve çeşitleri tahıl ve kumaşlarda karşılaşılan türlerdir. Kısa sürede üreyip yediğimiz besinlerin kirletilip bozulmasına sebep olurlar. Aynı şekilde elbise ve kumaş güveleri halı, kıyafet ve ipekli bölgeleri kemirip ciddi maddi kayıplara sebep olurlar. Güveler insan ve hayvanlara doğrudan zarar vermez ancak dolaylı yollardan zararları çoktur.

Güve çeşitleri yapıları gereği sesi iyi duyar ve yaklaşan cisimleri çok çabuk fark ederler. Böylelikle düşmanlarından ya da kendisini öldürmek isteyen herhangi bir düşmandan kolayca kaçabilmektedir. Güvelerden Kurtulmanın Yolları içinde bilinçli ve profesyonel güve ilaçlaması en etkili çözümdür. İnsanların tükettikleri gıdalar arasında kurtlanma şeklinde görülen güve bu gıdaları kullanılamaz hale getirir.

Güvelerin Zararları Nelerdir?

Güveler, türlerine göre zararlı, zararsız ya da ömürlerine göre farklı özellikleri ile öne çıkar. Evlerde bulunan tahıl, buğday gibi kuru besinlerin bulunduğu dolap ya da depolarda fazlası ile güve şikayetleri görülür. Daha çok nisan ve mayıs aylarından, bahar geldiğinde ya da sıcak bir ortam bulduklarında ortaya çıkarlar. Güvelerin üremesi yılda bir ve beş kez üreme değişkenlik gösteren bir durumdur. Güve türleri, ısırıp sokarak insanlara zarar vermezler ancak besinlerimizi kirletir ve kıyafet yada eşyaları bozulmaya uğratarak zararlı olurlar.

Halı ya da yünlü kumaşlara zarar verebilir veya kuru gıdaları yiyerek hem yok eder hem de tatlarını ciddi manada bozulmaya uğratırlar. Evin mutfağında oluşmaya başlayan beyaz kurt şeklinde güvelenme problemi çok fazla dikkat çekmese de güve istilasının başlangıcıdır. Mutfak dolapları ve evin duvar, tavan bölgelerinde görüldükleri için insanları huzursuz ederler. Ayrıca çirkin bir görüntü oluşturmaları ciddi hijyen sorununa sebep olur.

Kuru gıda, baklagiller gibi yiyecekleri kirletip insanların yiyeceklerini bozulmaya uğratıp, maddi kayıplara ve hastalık riskine sebep olurlar. Güvelerden kurtulmak ve evdeki güvelerin zararlarından korunmak için güve ilaçlama yaptırmak hem meddi zararların önüne geçer, hemde sağlığınızı korumada önemli katkı sağlar. Güveler ile mücadele kokulu, kokusuz, ve fumigasyon ilaçlama şekilleri kullanılarak yapılır. Ortamın özelliği ve güvenin bulaşmasına göre değişik güve ilaçlama şekilleri kullanılmaktadır.

Güvelerden Kurtulmanın Yolları Var mıdır? güvelerden nasıl kurtulunur? diyorsanız profesyonel bir güve ilaçlama servisi almanın zamanı geldi demektir. Astek güve ilaçlama firması olarak, ucuz güve ilaçlama fiyatları ve profesyonel güve ilaçlama teknikleri çerçevesinde en etkili çözümleri sunuyoruz. Güve nasıl yok edilir? iyi anlaşılmadan doğru bir ilaçlama hizmeti almak her zaman mümkün olmaz. Bu nedenle kısa bir araştırma yapmak çok faydalıdır.

Zararlı Güve Çeşitleri

Zararlı güve çeşitleri değişik yerlerde farklı zararların yaşanmasına sebep olmaktadır. Tahıl güvesi, isminden anlaşılacağı gibi tahıl, bakliyat ve kuru gıdaları kurutulmuş ürünleri yiyerek beslenirler. Tahıl güveleri tahıl depolarında sık rastlanan zararlı güve çeşidi olup tahıl güvesinden kurtulmak için ilaçlama şarttır. Ayrıca evlerin mutfak kısımlarında dönem, dönem bu tür güveler insanların ciddi rahatsız olmasına ve maddi kayıpların görülmesine sebep olurlar. Bir başka zararlı güve ise deri güvesidir.

Giysi ve eşyaların üzerinde olan zararlı bir güve çeşidi olan bu güve deri eşyalara ciddi zararlar verir. Deri güvesi evde ve fabrikalarda,tekstil atölyelerinde görülen bir güve olduğu için, işletmelerde geniş çaplı zararların yaşanmasına sebep olurlar. Deri güvesi eşyaları kemirerek beslenir. Bu nedenle deri eşyalar ve hassas kıyafetler üzerinde ciddi hasara yol açtığı için maddi zararların insanlar için kaçınılmaz kaçınılmaz hale gelmesine sebep olan bir güve türüdür.

Bir diğer zararlı güve çeşidi ise halı güvesi olarak dikkat çeker. Halıların içinde saklanarak yaşayan halıların, kürklerin, giysilerin vazgeçilmez bir müdavimi olan halı güveleri ciddi maddi kayıplara sebep olurlar. Halı içinde üremelerini önlemek için bazı küçük tedbirlerin alınması oldukça önemlidir. Halılar uzun süre havasız bırakılmamalı, arada bir çırpılıp süpürülerek halılar güve oluşma ihtimaline karşı temizlenmelidir. Ürünlere zarar veren bir başka güve çeşidi ise, Zeytin güvesidir.

Bu haşereler hasat zamanından önce yapraklarda tünel açarlar ve yaprakların suyunu çekerler. Yaprakların alt dallarının kemirerek beslendikleri için ağaçta olumsuzluk yapar ve ürün kayıpları yaşatırlar. Maddi kayıpları insanları olumsuz yönde etkileyen zeytin güveleri ile mücadele için güve ilaçlama yapmak şarttır. Görüldüğü gibi hem üretilen ürünlere, hemde gıda maddelerine ciddi zararlar veren güvelerin yok edilmesi için güveler ile mücadele büyük önem taşır.

Zararlı Güveler Nasıl Yok Edilir?

Yukarıda saydığımız güve çeşitleri, çeşitli sebeplerden ortaya çıkarak insanlar için büyük olumsuzluk kaynağı olurlar. Evde güve şikayeti yaşanması durumunda güve ilaçlaması yaptırmak büyük önem taşır. Güveler ile mücadele için kesin çözüm alınması için sisleme yöntemle güve ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Güvelerden Nasıl Kurtulurum? güveler nasıl yok edilir? evi güve bastı kurtulamıyorum diyorsanız güvelerden kurtulmak için kokusuz ve kokulu güve ilaçları kullanılarak güve ilaçlama yaptırmanız gerekir.

Kokusuz ilaçla güve ilaçlama daha geç etki eder. Spreyli ve kokusuz güve ilaçlaması yapıldığı zaman ilaçlanan bölgeler bir hafta silinmemelidir. Sisleme yöntemle yapılan dumanlı güve ilaçlama daha etkili olmasına karşın evde ve mutfakta ilaçlama temizliği yapmak şarttır. Bazı durumlarda kokusuz güve ilaçlama tam çözüm için yeterli olmaz. Bu gibi durumlarda kokulu ve dumanlı ilaçlama şekli tek seçenektir.

Güveler kurtçuk halinden güve kelebeğine döndüğü zaman çok kolay gizlenir ve bireysel mücadele edilmeleri imkansız hale gelir. Evi saran güvelerin imhası için erken müdahale çok daha kolay ve kısa sürede çözüm için büyük kolaylık sağlar. İlaçlama şirketlerinden destek alıp ev, depo veya is yerlerinizi güvelere karşı ilaçlatmak olası şikayetlerin ortadan kaldırılmasında en etkili . Güve oluşmasını önlemek için doğal olarak güvelerden kurtulma yolları uygulamak önlem almakta başlangıç aşamasındaki güve şikayetinde çözüm olur.

Örneğin Lavanta, kekik ve nane yapraklarını beze sarıp dolabınızın içine koyun. Bu bitkilerin kokuları güveleri rahatsız edip oradan uzaklaşmasını sağlayacaktır. Sandal ağacı kabuğu, sedir ağacı yaprağı ve defne yaprağı da güve oluşmasını engellemede çok etkili olacaktır. Güvelerden Kurtulmanın Yolları arasında en kesin çözüm güve ilaçlama yaptırmak ve evde yaşanan güve şikayetlerinden kalıcı olarak kurtulmaktır. Kalorifer Böceği Neden Olur biliyor musunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir