0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Güveler Nasıl Biter

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evdeki Güveler Nasıl Biter? pek çok insan evimde uçuşan kelebeğe benzeyen ama daha küçük boyutlu bunlar nedir nasıl böcek ilaçlama yapılır? diye sorar. Böcekler insanı son derece rahatsız eder ve sağlık yönünden tehdit içerir. Güveler kelebeğe benzeyen daha küçük yapılı ve farklı desenleri olan küçük kelebeğim si haşerelerdir. Güve zararlısı yaşam ortamı olarak çeşitli karanlık ve loş bölgeleri tercih eder. Gündüzleri pek fazla ortalıkta görülmedikleri için daha çok geceleri dolaşırlar.

Uçarken ses çıkarmaz ve karanlıkta kolaylıkla beslenebilme özelliğine sahiptir. Evlerde üremeye başlayan güve çeşitleri çeşitli yiyecek eşyalarına zarar vermektedir. Ayrıca kıyafetlerin arasına girerek buralarda çoğalır ve kıyafetlerin deforme olmalarına sebep olurlar. Şayet sizde evinizde güve görüyorsanız ve zararlı güvelerden nasıl kurtulurum diye arayış içinde iseniz güvelere karşı yapılacak en etkili mücadele hiç kuşkusuz evde güve ilaçlama servisi almaktır.

Pek çok insan bireysel olarak güvelerle baş etmeye çalışmasına karşın tam etkili olamayınca hiç kuşkusuz ilaçlama firmalarının kapısını aşındırır. Evlerde üreyen güveler ile larvalarının yok edilmesi için iki türlü ilaçlama yöntemi mevcuttur. Bunlardan birincisi kokusuz ve spreyli güve ilaçlama şekli bir diğer sisleme kokusuz yada kokulu ilaçlama yöntemi olarak dikkat çeker. Evdeki güvelerin yok edilmesi için güvelerin yoğunluğuna ve saklandıkları bölgelere göre ilaçlama yöntemi seçilmesi daha doğru olur.

Unutmamanız gereken güveler hiçte masum olmayan özellikte son derece rahatsız edici ve zararlı haşere türüdür. Görünüm olarak güveler kelebekler ile karıştırılmasına karşın kelebekler gibi zararsız değildir. Evdeki güve türleri beslendikleri ürünlerin türüne göre değişim gösterir. Bunlardan bazıları elbise güvesi, tahıl güvesi, un güvesi gibi isimlerle anılır. Buralardan beslenirken üzerine bıraktıkları mikroplar ve döküntüler ile ürünlerinin bozulmasına ve çürümesine sebep olurlar.

Güveler Nasıl Beslenir Nerelerde Gizlenir?

Güveler ile mücadele oldukça önemlidir. Peki ama evdeki güvelerden nasıl kurtulurum? dediğinizi duyar gibiyiz. Öncelikle ilk aşama güvenmenin türünü ve yerini belirlemeniz oldukça önemlidir. Nerelerde güve problemi yaşanıyor? Nerelerde yoğunluk var? hangi ürünlere zarar vermiş bunların belirlenmesi son derece önemlidir. Örneğin giysi güveleri, kaşmir yün pamuk ve halı gibi malzemeler ile beslenir. Zaten isimleri elbise güvesi olarak anılmaktadır.

Mutfakta görülen un güvesi unlu gıdalar arasında ve tahıllarla beslenmektedir bu nedenle bu güveler larvalarını daha çok kiler ve mutfak bölgelerine bırakırlar. Bilmeniz gereken güveler karanlık ve nemli ortamları çok severler. Bu nedenle ortamın temiz tutulması ve sürekli havalandırılması oldukça önemlidir. Kıyafetlerdeki güvelerin önlenmesi için kıyafetlerinizin sürekli temiz olması ve güzelce katlanarak kapakları kapalı dolaplarda muhafaza edilmesi şarttır.

Ayrıca güveleri buzlukta dondurma güvelerin ve larvalarının ölmesine sebep olacaktır. Güveler soğukta yaşayamazlar evdeki güveler ile bireysel ve fiziksel olarak mücadele etmek bir yere kadar mümkündür. Bilindiği gibi güve türleri evlere pervazlar, duvarlardaki çatlaklar ve kapı altı gibi bölgelerden kolaylıkla girebilirler. Bu nedenle pencerelere sineklik taktırmak kırık ve çatlakları silikon yardımı ile tamir etmek, kapı altlarını kapatmak oldukça önemlidir.

Ayrıca yapışkanlı kağıtlar ve asit borik gibi önleyici bazı tedbirleri almak güveler için başlangıç aşamasında faydalı olabilir. Doğal güve kaçırıcı malzemeler ile güveleri belirli bir süre ortamdan uzak tutmanız mümkün olabilmektedir. Ancak unutmamanız gereken evde yayılmaya başlamış güveler için bunlar istediğiniz etkiyi göstermeyecektir. Güveler ile doğal mücadele için kullanılan yöntemler pek çok insan tarafından eskiden beri kullanılmaktadır.

Güveler İle Doğal Mücadele Yolları

Güve ile doğal mücadele için sedir ağacının kokusu güveleri kaçıran bir özelliktedir. Bu nedenle sedir ağacından yapılan halkalardan satın alarak bu ağacın talaşlarını kıyafet dolaplarında ve raflarına koyabilirsiniz. Ayrıca lavanta güzel kokulu bir bitki olduğu için pek çok böcek türü ve güveler üzerinde son derece rahatsız edici bir etki sergiler. Lavanta keselerini kıyafetlerin arasına koyarak güveleri buradan uzak tutabilirsiniz. Aynı şekilde limon kabuğunu rendeleyerek küçük kağıtlara doldurup çekmecelerin içine bırakırsanız güveleri kaçırır.

Bir diğer yöntem ise eskiden beri insanların kullana geldiği sabundur. Sabun kokusu güveleri buralardan uzak tutmaya yardımcı olur. Ayrıca okaliptüs, defne yaprağı hem giysilerin güzel kokmasını hem de bu tür zararlıları kaçırmaya faydalı olur. Unutmamanız gereken evdeki güvelerden nasıl kurtulurum? diyorsanız gerekli tüm tedbirleri almanıza karşın yine de evde güveç varlığı devam edecektir.

Çünkü güveler değişik bölgelere saklandıkları için kolaylıkla bir yerden bir yere geceleri hareket edebilir. Evin genelinde güvelere karşı etkili bir ilaçlama servisi olarak yaşadığınız güve şikayetlerine kalıcı çözüm sağlayabilirsiniz. Pek çok insan bireysel olarak böcek ve haşere ile mücadele etmesine karşın istedikleri etkiyi tam olarak göremezler. Bu nedenle rahatsızlık yaşar ve ilaçlama yaptırmak durumunda kalırlar.

Şayet sizde evdeki güvelerden kesin olarak kurtulmak istiyorsanız ve doğal güve kaçırıcılar gibi şeylerle uğraşmak istemiyorsanız yapacağınız en basit yol etkili güve ilaçlama firmaları ile görüşerek ilaçlama yaptırmaktır. Bu hem güvelerin ortamlardan yok edilmesine, hem de dışarıdan gelecek güvelerin ilacın kalıcı etkisine maruz kalarak yok olmasını sağlar. Yaşadığınız güve şikayetlerinde bizi arayarak güvelere karşı profesyonel güve ilaçlama desteği talep edebilirsiniz. Atlas Türk ilaçlama güvelerin evlerden arındırılması için en iyi ilaçları kullanarak ilaçlama yapar.