0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Güveler Nasıl Beslenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Güveler Nasıl Beslenir? eve giren güve ilaçlama ile yok edilmelidir. Ev ve gıda depolarında ne gibi zararlara yol açarlar. Bazı güve türlerinin larvaları yünlülere, kürklere ve halı kumaş gibi malzemelere zarar verir. Bu larvalar yağ, ter gibi maddelerin bulaştığı yapay ya da bitkisel elyaftan dokunmuş kumaşları da yer. Güveler nasıl beslenir? ayrıca buğday ya da tahıl güvesi, buğday, çavdar, arpa ve yulaf gibi bitkilerin tanelerini oyar içlerini boşaltarak sadece dış kabuğunu bırakır ve ürünlerin ciddi şekilde telef olmasına sebep olur.

Bu şekilde ambarlarda tahılların büyük zarar görmelerine sebep olurlar. Halı güvesi yünlü ve ipekli halıları ve diğer eşyaları kemirerek zarar verir. Elbise yaka altı, halı kenarı, elbiselerin bacak altına yumurta bırakır. Güve yumurtalarını etrafına koza örerek saklar. Güve uzun zaman açlık ve susuzluğa dayanabilir bu nedenle fazla ortalıkta görünmez ve genel olarak kuytu alanlarda dinlenerek zaman geçiren güveler karanlığın çökmesi ve etrafın sessiz olması nedeni ile dışarı çıkarak yiyecek ararlar.

Güvelerin Beslenme Özelliği

Deri güveleri özellikle derileri kemirerek beslenen bir güve türüdür. Deri depolarında sık rastlanan bir özelliğe sahip olan bu zararlı güveler deri malzemeleri ve bu tür malzemeleri kemirerek zarar verirler. Deri güvesi deri olan her şeyi kemirir ve bu şekilde ciddi anlamda zarar verirler. Deri olan eşyalara ve nesnelere zarar vererek ciddi maddi kayıpların yaşanmasına sebep olur. Güvelerin nasıl beslenir? diye merak edenlerin güvelerin yaşadığı alanlarda türlerine göre çok farklı zararlara neden olduklarını bilmesi gerekir.

Güve çeşitleri insanlar için oldukça can sıkıcı bir özelliğe sahip oldukları bilinmektedir. Bir başka zararlı güve çeşidi odun güvesi olup bu güve türü adından da anlaşıldığı gibi tahta, ahşap olan her nesnenin arasına yerleşir ve kemirir. Güve insanı ısırmaz ve kan emmez odun güvesi yumurtalarını mobilyaların eski, ezik ve yıpranmış çatlak yerlerine bırakarak çoğalır. Zaman içinde bu alanlarda üreyerek etraftaki malzemelere zarar verirler. Sizde güveler nasıl yok edilir nasıl ilaçlanır? diye arayış içindeyseniz bizi arayın.

Güve Çeşitleri Neleri Tüketir?

Güvelerin antenleri kelebeklerinden daha büyük olur. Büyük antenler, koklama duyarlılığının artmasını sağlar. Çiçekler geceleri güvelerin onları kolaylıkla bulmalarını sağlayacak yoğun bir koku yayarlar. Geceleri çiçeklerin kokularını takip ederek beslenebildikleri halde neden kazakları yer ve kıyafetlere zarar verir. Aslında kazaklarımızda oluşan deliklere güveler neden olmaz hatta güvelerin çiğneme ve koparma işini görebilecek bir organları bile yoktur. Bir eş bulmak ve türünün devamını sağlamak için üremek.

Bu dönemde beslenme artık önemini kaybeder, bu yüzden güveler larvalar kadar iştahlı değildir. Güveler tüm enerjilerini üreme çabasına kanalize ederler. Bu evrede çiğneme organları tüpe benzer bir hortuma dönüşmüştür. Bu hortum, çiçeklerden nektar emmelerine yarar. Çiçek nektarı yanı sıra çürüyen meyve suları, ağaç özü ve gübre sıvılarını da emerler. Yetişkin güveler genellikle sodyum veya mineraller açısından zengin olan yiyecekleri tüketme eğilimi gösterirler. Sadece üremek için beslenirler. Güve için böcek ilaçlama özellikle mutfak bölgelerinde yapılmaktadır.