0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüşcün Böceği Isırması

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüşcün Böceği Isırması yani gümüşçün ısırığı diye bir durum söz konusu olur mu? Bu tür arayışlar daha çok insanların rutubet böcekleri hakkında pek fazla bilgi sahibi olmamasından gelir. Böcek ilaçlama yöntemleri arasında gümüş böcekleri ile mücadele oldukça fazla yapılan bir özelliktedir. Gümüş böceği ilaçlaması daha çok insanların sağlığına zarar veren nem ve rutubetten kaynaklanan böceklerin ortadan kaldırılması için yapılmaktadır. Gümüş böcekleri ile mücadele için değişik ilaç ve yöntemler kullanılabilir.

Eve giren gümüşcün böceği ısırması yaşanılan bir vaka ile karşılaşıldığına dair herhangi bir belirti ve duyum yoktur. Elbette bu böcekler insan sağlığı açısından zararlıdır ancak gümüşçün ısırığı ile karşılaştığını belirten hiçbir insan böyle bir durum belirtmemiştir. İnsanların çok tuhaf görünümlü ve farklı renginden dolayı bu böceklerin ısırması endişesiyle bir an önce kurtulmak istediği bilinmektedir. Görünüm olarak oldukça tuhaf antenli, parlak bir görünüme sahiptir ve hızlıca kaçan bir böcektir.

Gümüş böcekleri daha çok evlere girdikleri zaman banyo ve tuvalet bölgelerinde karşılaşılır. Bu nedenle banyo böceği gibi isimler anılırlar gündüz ışığı sevmedikleri için dip bölgelerde gizlenirler. Bu bölgeler ise daha çok kapı dipleri, banyo, mutfak, dolap arkası, parke altı, kırık ve çatlak gibi yerlerdir. Binalarda çeşitli bölgelerde oldukça fazla görünürler. Evlere havalandırmalar, kapı altı ve pencere gibi yerlerden girerler. Gümüş böcekleri çatı ve bodrumlarda, binaların su giderleri ve lağım bölgelerinde yaşam sürmektedir.

Geceleri insanlar uyurken hiç farkına varılmadan lavabo gider deliklerinden evlere girerek gıda ve besinlerin üzerinde dolaşarak kirletirler. Duvarlara kolayca tırmanabildikleri için evlere girmesi peki zor değildir. Kolay gizlendikleri için insanlara fark ettirmeden sayılarını arttırırlar. Evin içindeki istilalarını kolayca gerçekleştirirler gümüşçün böceklerinin renk yapısı benekli bir özellikte siyah, kahverengi ve gri özelliktedir.

Gümüş Böcekleri Isırıp Felç Eder Mi?

Özellikle evinde bebeği olan anneler böcek ısırmasından ciddi anlamda çekindikleri için daha hassastır. Ancak korku ve paniğe kapılmasına gerek yoktur çünkü bu böcekler insanı ısıran zehirli bir özellik taşıyan böcekler değildir. Bazı insanların gümüş böceği felç eder mi? diye sorular yönelttiğini görürüz. Gümüş böceğinin zararları sokma yada ısırma gibi durumlardan kaynaklanmaz. Daha çok insanların tükettiği gıdalarla besinler ve kullandıkları eşyalar arasında oluşturduğu zararlar bakımından insan sağlığı için tehlikeli canlılardır.

Gümüş böceklerinin eve giriş nedenleri daha çok beslenme ve barınma içindir. En sevdiği özellikteki mekanlar nem ve rutubeti yüksek olan yaşam alanları olarak dikkat çeker. Açıkta bırakılan sebze ve gıdaların içinde dolaşarak salya ve dışkısını bırakarak hem tadını bozar, hem de sağlık açısından potansiyel tehlike haline gelirler. Gümüş böceklerinin zararları hastalık taşıyıcı özelliklerinin bulunması şeklindedir. Bu nedenle eve gümüş böceği girişinde erken tedbir almak evdeki gümüş böceklerini yok etmek için önemlidir.

Nem ve ıslak bölgelerde daha çok üredikleri için banyo ve mutfaklarda çöp bırakılmaması, zemin ve tezgahların kuru bırakılması, muslukların tamir edilmesi, evlerin kırık, çatlak bölgelerinin tamir ettirmeniz şarttır. Gümüşcün böceği sokar mı? diye endişe içinde iseniz böyle bir risk söz konusu değildir. Görünüş bakımından oldukça tuhaf bir yapıya sahip olduğu için evdeki gümüş böceğini tanımak son derece kolaydır. Küçük yapılı özellikleri ile dikkat çekerler. İnsanlara direk ısırma yada sokma gibi zararları yoktur.

Onların zararları sağlık açısından olmaktadır katmanlı derisi 3 adet kuyruğunda kıl bulunan tuhaf görünümde bir böcektir. Tespih böceği ve gümüş böcekleri rutubet ve nemden kaynaklanan zararlı böcekler olarak dikkat çeker. Gümüş böceği deri ve antenli, tespih böceği daha tombul ve iri yapılı bir böcektir. Gümüş böcekleri sıcak ve nemli ortamları çok sever sonbahar ve yaz mevsimlerinde böcekleri binalarda, evlerde görmek son derece kolaydır.

Gümüşçün Böcekleri Nasıl Evden Temizlenir?

Hızlı ürerler çünkü dişi bir böcek günlük her defasında 100 civarında yumurta bırakır. Evlerde tahıl, kağıt, naylon, yapışkan benzeri pek çok şeyi tüketirler. Dişi gümüş böceği yılda birkaç defa yumurta bıraktığı için hızlı üremesine sebep olur. Bu böceklerin hiçbir türü zehirli değildir. İnsanların kıyafetlerini, kağıt ve kitaplarını, duvarlarını lekeler şeklinde kirletip zarar verirler. Ayrıca kitapların arasında kitapları aşındırarak ciddi anlamda hasara yol açarlar. Gümüş böceği naftalin kullanılarak kolaylıkla önlenilebilen bir böcektir.

İnsanlar çeşitli endişeler içinde değişik sorular yöneltir. Evdeki gümüş böceği kulağa girer mi? gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? siyah gümüş böceği olur mu? gümüş böceği insanı ısırır mı? gibi değişik sorular yöneltir. Gümüş böcekleri yavru iken beyaz gümüş böceği şeklinde dikkat çeker. Ancak geliştikçe renklerinde yada vücut yapılarında herhangi bir değişiklik olmaz. Gümüş böcekleri insan kulağına girerek risk oluşturan bir canlı değildir.

Siyah görünümlü benekli gümüş böcekleri olmaktadır ancak bunların gerçek renk yapısı daima gümüş renginde ve parlaktır. Evdeki gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız mutlaka gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız gerekir. İnsanlar en fazla gümüşçün böceği ısırması olur mu? gri görünümlü gümüş böceklerinin tehlikeleri var mıdır? benzeri sorular yöneltir. Bu yazımızda değişik arayışlara cevap vermeye çalıştık tüm böcekler neden oldukları problemler nedeniyle insan sağlığı açısından risk oluşturur.

Rutubetli ortamlar böceklerin üreme bölgeleri olarak dikkat çeker. Dış ortamlarında böcek türlerinin insanlar için pek çok faydalarının olduğu bölgeler olmasına karşın evlerin içine girerek insan sağlığına olumsuz etkiler sağlarlar. Bu nedenle ve böceklerin ortamlardan arındırılması şarttır. Atlas Türk ilaçlama firması olarak yaşadığınız gümüş böceği ilaçlaması ve diğer rutubet böceği şikayetlerinde en etkili çözümleri sağlıyoruz. Bizden ilaçlama desteği talep ederek yaşadığınız böcek şikayetlerine son verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir