Gümüş Böcekleri Nasıl Çoğalır

Gümüş Böcekleri Nasıl Çoğalır

Gümüş Böcekleri Nasıl Çoğalır? gri renkli uzun ince yapılı baş tarafında bir çift anten bulunan yumuşak vücutlu bir böcek çeşididir gümüş böcekleri. Apartman ve dairelerde böcek ilaçlama yapılmaz ise daire içlerinde zaman zaman karşımıza çıkıp rahatsızlık verirler. Evlere giren gümüş böcekleri yediğimiz sebzelerin arasında dolaşarak kirletirler. Pek çok insan böceklere karşı hassas olup evlerde görülmesi ile rahatsızlık duyarlar. Yumurta bırakarak çoğalan gümüş böceği dış alanlardan binaların içine girer.

En Fazla çatı araları, duvar dipleri ve nemli karanlık bölgelerde üreyip sıcak ortamları severler. Daire içine giren gümüş böcekleri parke araları ve dolap arkaları gibi yerlere gizlenir. Karanlık ve rutubetli ortamlar çok severler. İnsanların bilmesi gereken bu böcekler evlere girdikleri zaman dolap araları, banyo küvetleri, kapı pervazlarının arası ve dipleri ile parke kenarlarındaki süpürgelik tabir olan yerleri gizlenme yeri olarak seçer.  Buralar en dikkat çekici gümüş böceği saklanma alanlarıdır.

Gümüş Böceğine Karşı ilaçlama Servisi

Gümüş böcekleri evlerde üreyerek zamanla tüm odalarda ortaya çıkar ve insanların yaşam alanlarında rahatsızlık nedeni olurlar. Apartmanlardaki gümüş böcekleri konusunda söyleyebileceğimiz ise ortak kullanım alanları içinde merdiven araları, çatı araları ve kiremit döşemelerin arası, atıl durumda depo olarak kullanılan alanlarda sıkça karşılaşıldığıdır. Apartmanlarda çoğalıp zamanla evlerin içine girerek yavrular. Ancak insanların yediği sebze meyvelerin içerisinde gezerek onların üzerine salyalarını ve pisliklerini bırakır.

İlerleyen gümüş böceği şikayetlerinde her yerde dolaşıp, insanlar için sağlık konusunda sıkıntılara neden olmaktadır. Gümüş böceği nereden gelir? diye düşünüp gümüş böceklerinin ortadan kaldırılması için servis alınması gerekir. Daire içinde gümüş böceği ilaçlama yaptırarak gümüş böceklerinin imha edilmesi ve ilacın kalıcı etkisi ile bu böceklerin uzun süre ortadan kaldırılması sağlanabilir. Ancak kullanılacak ilaçlar uzun süre kalıcı etkiye sahip olmalıdır. Ucuz ilaçların etkisi zayıftır.

Gümüş Böceği Mücadele Çözümleri

Gümüş böcekleri ile mücadelede etkili gümüş böceği ilaçları ve deneyimli haşere ilaçlama firmaları ile çalışmak gerekir. Gümüş böceklerinin yuvalandıkları alanlardan çıkarılarak imha edilmesini sağlamak gereklidir. Gümüş böceklerinin üremesini önlemek için daha ev içinde ilk böcek görüldüğü anda gümüş böceği ilaçlama yaptırmak büyük önem taşır. Evin gizli bölgelerinde çoğalan ve yumurtlayan bu gri böcekler zaman içinde tüm odalara yayılarak insan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmeye başlarlar.

Atlas ilaçlama ekipleri böcek ilaçlama konusunda uzun yılların verdiği deneyim sayesinde en zor ölen böceklerin bile etkili bir ilaçlama önlenmesi kolaylıkla mümkün olmaktadır. Rutubet ve nem böcekleri ile mücadele çoğu haşerede olduğu gibi kokusuz ve kokulu ilaçlar kullanılabilir. Çok zor önlenen bir haşere türü olmadığı için çoğunlukla tek seferde kolayca ortadan kaldırılır. Gümüş Böceğinin zararlarından aile bireylerinizi ve çocukları uzak tutmak için evde ilaçlama servisi almanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir