0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceğine Bitkisel Çözüm

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüş Böceğine Bitkisel Çözüm olarak farklı bitkisel çözümler yardımınıza koşacaktır. Ancak hemen belirtelim bu sadece başlangıç aşamasında gümüş böceğini uzak tutmaya yöneliktir. Gümüş böceği ilaçlama yaptırmak kadar etkili olmaz. Evinizde bulunan parlak renkli tuhaf görünümlü böceklere onları artık istemediğinizi belli etmeniz gerekir. Gümüş böceği veya yaygın kullanılan diğer isimleriyle gümüşçün, gümüş balığı böceği, rutubet böceği ülkemizde yaygın rastlanan ev böcekleri arasında ilk sıralarda yer alır. İnsanları sokmazlar ancak asla aç kalmazlar evde mutlakta kendilerine tüketecek gıdalar bulurlar ve 10 aya kadar bir şey yemeden yaşayabilirler.

Bu yüzden onlarla mücadele etmek çok da kolay değildir. Eğer evinizden gümüş böceklerini ilaçlama yaptırmadan doğal yöntemlerle uzaklaştırmak istiyorsanız evdeki gümüş böceğinin neleri sevmediğini bilmeniz gerekir. Aşağıda bu canlıların nefret ettikleri kokuların bir listesini yaptık. İşte davetsiz misafir: gümüş renkli, 10-12 mm uzunluğunda, karanlığı ve nemi seven, güneşten nefret eden böcektir. Gümüş Böceğine Bitkisel Çözüm olarak Gümüş böceği neyi sevmez? iyi bilmek gerekir.

Narenciye kokusu (portakal, mandalina, limon) Citronella  Karanfil Sedir Lavanta Tarçın Salatalık Kekik Sabun kokusu Güneş ışığı Bitkisel ilaç hazırlama Sedir yağı ile hazırlayacağınız doğal bir ilaç gümüş böceğini evinizden kaçıracaktır. Bunun için sedir yağını su ile sulandırarak evinizde bulunan çatlak ve yarıklara püskürtün. Bu yağın çok hoş kokusu var. Tabii sadece bizler için. Böcekler sedir kokusunu sevmezler. Eskilerden belki hatırlarsınız insanlar evlerinde sedir ağacından yapılmış sandıklar bulundururlardı, çünkü bu bitkinin kokusu böcekleri uzak tutmakta oldukça faydalıdır.

Lavanta yağı bu böceklerin sevmediği bir diğer bitkisel üründür. Eğer bu yağdan hazırladığınız doğal oda spreyini düzenli olarak kullanırsanız bu sevimsiz hayvanları uzak tutmuş olacaksınız. Limonlu temizlik maddeleri: Evinizi limonlu temizlik maddeleriyle temizleyebilirsiniz. Yerler limon kokarsa böcekler kaçmaya başlayacaklar. Kekik: Bu otu gümüşçün sevmiyor. Belki de evinizde bu bitkiyi yetiştirebilirsiniz. Böcek sadece evleri sarmaz bazen kitaplıkları da sarıyor. İşte böyle durumlar için kitapların arasına kurutulmuş bitkiler özellikle kekik koymak gerekir.

Gümüş Böceğine Tuzak Kurmak

Gümüş böceği tuzakları Bu tarz tuzakları gümüşçünlerin sevdikleri gıdalarla hazırlayabilirsiniz. Bir kavanozun içine böceklerimizin sevdikleri gıdaları yerleştiriyoruz. Kavanozun dışına kağıt sarıp böceklerin kolay tırmanmalarını sağlıyoruz. İçeriğe düşen böcekler tırmanıp çıkamayınca orada kalıyorlar. Emin olmak için kavanozun alt kısımlarına vazelin sürüp daha kaygan hale getirebilirsiniz. Benzer tuzakları farklı araçlar kullanarak da hazırlayabilirsiniz. Peki gümüş böceği ne sever? Nişastalı gıdaları tuzaklarda kullanmanız mümkündür.

Patates Yulaf ezmesi Un Öldürücü gümüş böceği yemleri Gümüş böceği için hangi doğal ilaçlar kullanılır? Şeker + kabartma tozu: Şekeri seven böcekler bu yemi yedikleri zaman ölürler. Bal: bal kullanarak yapışkan tuzak hazırlanır. Gelen böcekler bala yapışıp ölürler. Borik asit (boraks) + patates: patates ve borik asit karışımı bir yem bu böcekleri öldürür. Pyrethrum tozu. (pire otu):  100 gram kepek, 10 gram şeker, 200 gram su, 5 gr.am Pyrethrum tozu karıştırılır. Bu yemi yiyen böcekler ölür.

Çatlakları yarıkları kapatın. Eğer gümüş böceklerinin nerelerden geldiğini tespit ettiyseniz geldikleri yeri kapatmaya çalışın. Gümüş balığı böceği çok inatçı olabiliyor. Bu yüzden her şeyden önce onlara uygun koşulları ortadan kaldırmaya çalışın. Evinizi havalandırın ve güneş ışığı almasını sağlayın. Ortalıkta yemek artıkları bırakmamaya çalışın. Nem bu böcekler için davetiye çıkaran bir unsurdur. Evinizi kuru tutmaya çalışın. Bu böcekler nem ve rutubete açtır. Gümüş Böceğine Bitkisel Çözüm yeni başlayan sorunlarda önleyici olmasına karşın evde çoğalan rutubet böceklerinden kurtulmak için mutlaka gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız gerekir. Profesyonel İlaçlama yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir