Gümüş Böceği Zehirli Midir

Gümüş Böceği Zehirli Midir

Gümüş Böceği Zehirli Midir? evlerde ortaya çıkan gri renkli böcekler olarak bilinen gümüş böceği ısırır mı? bu ve benzeri arayışlar oldukça fazladır. Böcek ilaçlama insan sağlığının korunması ve mekanların hijyen seviyesinin en yüksek seviyede tutulması için oldukça faydalıdır. Pek çok insan gümüş böceği hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadığı için gümüş böceği ısırması gibi sebeplerden ciddi anlamda endişe yaşar.

Şayet evinizde gümüş böcekleri ile karşılaşıyorsanız ve gümüş böceği felç eder mi? diye arayış içinde iseniz gümüş böcekleri insanı ısırıp zehirleyen bir özelliğe sahip değildir. Nemli yerlerde yaşayan böcekler içinde gümüş böcekleri tuhaf görünümleri ile insanlarda tedirginlik nedeni olur. Gri görünümlü bir özelliğe sahip olan gümüş böcekleri nem ve rutubet böceği olarak ta isimlendirilir. Gümüş böceklerinin en fazla görüldüğü bölgeler hiç kuşkusuz evin banyo, mutfak ve kiler gibi ortamlardır.

Ev içinde görüldüğü gibi binaların çatı katları, bodrum bölgesi, su tesisatlarının olduğu bölgeler, otopark ve sığınak gibi yerlerde sıkça görülür. Evlerin içine lavabo delikleri, kablo kanalları, kapı altı, kırık ve çatlak bölgelerden girerek yerleşirler. Ev içine girdikten sonra dip bölgelere yerleşir hızlı bir şekilde üreyerek insanların karşısına her tarafta çıkmaya başlar. Gümüş böceklerinin görünümü antenli uzun, ince yapılı, yumuşak ve şeffaf görünümlü bir böcektir. Siyah benekli, gri, kahverengi renkleri görülür.

Evdeki gümüş böceği ısırması gibi bir durumun söz konusu olmadığı için gümüş böceği sokması ve gümüş böceği zehirlenmesi gibi olumsuzluklardan tedirginlik duymanıza gerek yoktur. Işığı pek sevmedikleri için gündüzleri ortalıkta dolaşmaz, karanlıkta beslenmek için dışarı çıkarlar. Minik antenli yapıdaki bu böcekler gündüzleri daha çok nemli bölgelerde saklanır. Buralar kapı dipleri, parke kenarı, dolapların arka kısımları, su tesisatlarına yakın bölgeler, banyo yada mutfaklar olarak dikkat çeker.

Gümüş Böceği Isıran Bir Böcek Değildir

Evdeki gümüş böceği yoğunluğu insanların tükettikleri gıdalar arasında dolaşarak bakteri bulaştırması şeklinde neticelenir. Geceleri mutfak eşyaları ve sebzelerin arasında dolaşarak buralara dışkı ile salyalarını bırakır. Ayrıca kuru gıda ve paketli gıdaların arasında gezdikleri için bozulmalara sebep olurlar. Gümüş böceğinin zararları sağlık açısından bakteri ve virüs bulaştırma şeklinde görülmektedir. Bu nedenle gümüş böcekleri ile mücadele ilk görmeye başlandıkları anda yapılması gerekir.

Evdeki gümüş böceğinin yok edilmesi için çeşitli önlemler almak böcek oluşumunu yavaşlatır. Evdeki gümüş böceklerinin yok edilmesi için gümüş böceği ilaçlama yaptırmak şarttır. Bilindiği gibi pek çok hastalığın tetikleyici unsurları böcekler olarak dikkat çeker. Ev böceklerinin zararlarından korunmak için evlere giriş yaptığı bölgeler tespit edilerek buraların kapatılması, tamir edilmesi önemlidir. Gümüş böceği su ve nem bulunan her ortamda varlığını sürdürebilir.

Gümüş böcekleri insanı ısırmaz ve gümüş böceği sokması gibi bir tehlike yaşanmaz. Yumuşak vücutlu ve kabuklu özelliği olmayan bir canlı olduğu için üzerine basılınca kolaylıkla ölür. Ancak gündüzleri ortalıkta dolaşmadıkları için tespit edilmeleri oldukça zordur. Evdeki gıdaların hijyeni ve ortamın kirletilmemesi açısından böceklerin evden arındırılması şarttır. Gümüş böcekleri insanlara bakteri ve mikrop bulaştırma potansiyeline sahip oldukları için açıkta gıda bırakılmaması gerekir.

Kuru gıdalar ve baklagillerin paketlerinin sıkıca kapatılması kapaklarının sıkı muhafaza edilmesi gerekir. Ancak buna karşın evdeki tencere, tabak gibi eşyaların arasında dolaşarak buraları kirletir ve bakteri bulaştırırlar. Bu nedenle gümüş böceklerinden kaynaklanan zararların ortadan kaldırılması için gümüş böceği ilaçlama yaptırmak gerekir. İnsanlar gümüş böcekleri hakkında pek çok soru yöneltir.

Gümüş Böceğine Kesin Çözüm İlaçlamadır

Gümüş böceği ısırırsa ne olur? gümüş böceği kulağa girer mi? gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? gümüş böceği insanı ısırır mı? gibi pek çok soru ile karşılaşırız. Gümüş böceği ısırığı yada gümüş böceği felç edici bir özelliği görülen böcek değildir. Gümüş böceği naftalin yardımı ile önlenebilir. Ancak son zamanlarda naftalin kullanımı giderek düşmüştür bunda kanserojen etki gösterdiği açıklamaları etkilidir.

Gümüş böceği yumurtası nasıldır? diyorsanız gümüş böcekleri yumurtadan çıktıktan sonra tıpkı yetişkinlerde görünen özelliğe sahiptir ancak şeffaf yapılı beyaz ve minik yapılı olur. Beyaz şeffaf bir görünüm sergiler gümüş böcekleri dip bölgelerde saklanarak üreme yoluna gittikleri için mekandaki varlığını hızla artırır. Bu ise insanlar için ciddi anlamda sıkıntı kaynağı haline gelmelerine neden olur. Evdeki gümüş böceği zehirli midir? gümüş böceği felç eder mi? diyorsanız gümüş böceği zehirli değildir.

Zehirli ve ısıran bir böcek olmadığı için sokma gibi bir eylemi görmeniz mümkün olmaz. Ancak insan sağlığına zararlı oldukları için mutlaka evdeki gümüş böceklerine karşı ilaçlama yaptırmak gerekir. Atlas Türk ilaçlama olarak gümüş böcekleri ile mücadelede yeni nesil gümüş böceği ilaçları kullanarak kokulu kokusuz sıvı jel uygulamaları ile yaşadığınız gümüş böceği şikayetlerine son veriyoruz.

Yaşadığınız böcek şikayetlerinde bizden ilaçlama desteği talep edebilirsiniz. Evinizdeki gümüş böceklerinin yok edilmesi için böcek yoğunluğuna göre ilaçlama tekniği ve böcek ilacı kullanmak gerekir. Yeni başlayan şikayetlerde kokusuz ve spreyli nem böceği ilaçlama yaptırmak yeterli olur. Ancak yoğun böcek olan mekanda tüm odalara yayıldıkları için daha kapsamlı bir mücadele şarttır. Gümüş böceklerine kesin çözüm için sisleme ilaçlama olarak bilinen gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız gerekir.

$ s olarak etiketlendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir