0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği Zararlı Mıdır

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Zararlı Mıdır? Gümüş böceği zararları sokma gibi bir şekilde görülmez ancak insanlar için hastalık bulaştırma potansiyelleri bulunan böceklerdir. Böcek ilaçlama uygulamaları içinde gri renkli gider böcekleri ile mücadele oldukça fazla yapılan bir öneme sahiptir. Mutfak ve banyo gibi ev ortamı gümüş böceklerinin yaşayıp üremesi için oldukça uygun koşullara sahiptir. Şayet mekanda nemli ve karanlık bölgeler varsa gümüş böceklerinin kolay bir şekilde saklanıp üremelerine sebep olur.

Gümüş böceği nedir zararları nelerdir? kısaca gümüş böcekler hakkında bilgi verelim. Vücut yapısı olarak göz yaşını andıran bir görünüme sahiptir. İsimlerinden de anlaşılacağı gibi gümüş renkli böcekler olarak dikkat çeker. Pek çoğu 3- 4 inç civarında bir boya sahiptir daha fazla büyüklük sergilemezler. Eve giriş yolları oldukça farklı bölgeler olarak dikkat çeker. Karton kutular, kitaplar herhangi bir malzeme yada açık bölgelerden evlere kolaylıkla girip yerleşebilirler.

Gümüş böceğinin sokma ve zehirleme gibi zararları olmasa da evde kontrol edilmedikleri takdirde evi istila ederler. Böylece geceleri yiyecek ve gıdaların içinde dolaşarak insan sağlığını tehlikeye sokarlar. Özellikle kitap, kağıt benzeri önemli malzemeleri kullanılmaz hale getirebilirler. Gümüş böceğinin zararları maddi olarak görülür. Evde gümüş böceği nerede yaşar? diyorsanız soğuk, nemli ve karanlık ortamları kendilerine yaşam alanı olarak belirler.

Ancak buna karşın bazı türleri binaların çatılarında sıcak bölgelerde yaşam sürebilmektedir. Eve girdikleri zaman kiler, banyo, mutfak dolapları, tezgahlar gibi değişik bölgelerde sıralanırlar. Evde gümüş böceğinin saklanmasına uygun yerlerin olması durumunda kolaylıkla üreme yoluna gider ve evin içinde ciddi anlamda gümüş böceği istilasına sebep olurlar. Gümüş böceği ne yer? Gümüş böceği nelerle beslenir? diyorsanız evde kağıt ve yapışkan barındıran kitaplar yada koliler ile kolaylıkla beslenmesini sağlayabilir.

Gümüş Böcekleri Evlerde Kolay Gizlenir

Evde tahıl kumaş ve duvar kağıdı gibi materyallerde Gümüş böcekleri için beslenme şartlarının başında gelir. Çünkü bu materyaller arasında nişasta ve şeker gibi proteinler yer alır. Gümüş böcekleri üremesi için türüne bağlı olarak dişi gümüş böceği günde yaklaşık olarak 200 civarında yumurta üretebilir. Yumurtaları nemli ve sıcak ortamlara bırakır yumurtadan çıkan yavru böceğin yetişkin hale gelmesi için yaklaşık olarak 4 ay bir zaman gereklidir.

Üreme yerleri genellikle duvarların içindeki yarık ve çatlaklar, parke araları, kapı pervazları, dolap arkaları gibi yerler uygun ortam olarak dikkat çeker. Bu nedenle evin dip köşe bölgelerini elektrik süpürgesi ile ara, ara süpürmek olası gümüş böceği yumurtalarını çektirmek için faydalıdır. Gümüş böceklerinden kurtulmak için evin nemli ve rutubetli bölgelerini kontrol ederek sorunları ortadan kaldırmaya çalışmanız son derece faydalıdır. Yumurtasını bırakabileceği bölgeleri tamir ederek kapatmalı, temizlemeli ve bu tür bölgelerin evdeki varlığına son vermelisiniz.

Ayrıca duvarları boyamak gümüş böceklerini kaçıran bir özelliğe sahiptir. Ancak evdeki gümüş böceklerinden kesin olarak kurtulmak için gümüş böceği ilaçlama firmaları ile irtibata geçmeniz gerekir. İnsanlar gümüş böcekleri hakkında çok değişik sorular ve arayışlar içerisine girmektedir. Gümüş böceği kulağa girer mi? Gümüş böceği çamaşır suyu ile ölür mü? Gümüş böceği felç eder mi? Gümüş böceği naftalin ile engellenir mi? gibi değişik sorular ile karşılaşılır.

Kulağa girerek sorun oluşturan bir böcek değildir. Ayrıca gümüş böceği felç etme özelliği bulunan bir haşere değildir. Gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız bu böceklerden kolaylıkla kurtulmanıza imkan sağlar. Gümüş böceği naftalin kullanılarak uzak tutulabilir ancak son zamanlarda tavsiye edilmediği için pek çok insan naftalin kullanmaktan uzak durur. Gümüş böceği olan bölgeleri çamaşır suyu ile silmek bu böcekleri belirli bir süre kaçırıcı etki sağlar.

Gümüş Böceklerini Evden Temizlemek

Gümüş böceği ısırırsa ne olur? diyorsanız gümüş böceği zehirli değildir ve gümüş böceği sokması olan bir böcek olmadığı için böyle bir endişe yaşamanıza gerek yoktur. Evdeki gümüş böceklerinden kurtulmak için gümüş böceği ilaçlama fiyatları önemli bir etkendir. Çünkü yapılan ilaçlama ne kadar güzel olursa ilaçlama fiyatları da ona orantılı olarak belirlenecektir. Ucuz ilaçlama fiyatları her zaman yapılan işte bir eksiklik olduğunun kanıtıdır. Gümüş böceği zararları doğrudan insanlara ısırma yada sokma şeklinde yönelmez.

Gümüş böceği felç eder mi? diye endişe taşıyanların bu tür endişeler taşımasına gerek yoktur. Ancak maddi yönden zarar verirler. Özellikle defter ve kitaplar, önemli evraklarla bazı yünlü pamuklu giysilere zarar verdikleri için maddi kayıplar yaşanabilir. Evdeki kitaplara zarar verirler ayrıca insanların tükettiği gıdalar arasında dolaşarak buraları kirletir salya ve dışkılarını bırakarak insan sağlığı açısından olumsuz durumlar meydana getirirler. Görüntüsünden dolayı pek çok insan alışık olmadığı bu böceği gördüğü zaman tedirginlik yaşar.

Gümüş böceği sokar mı? diye arayışlara girenler çoktur ancak ısırıp sokan bir böcek türü kesinlikle değildir. Işığı ve güneşi sevmedikleri için gündüzleri ortalıkta dolaşmalar ve evde gümüşçünler ile karşılaşmak nadirdir. Işıktan saklanmak için evlerin nemli bölgelerini kendilerine hedef seçerler. Parke kenarı, kapı direkleri, dolap altları, rutubetli bölgeler gibi yerlere girerek gözden kaybolurlar. Bu böceklerin olası zararlarından kurtulmak için açıkta gıda bırakmamanız, sebze, meyvelerimizi dolapta saklamanız, evde çöp bırakmanız gerekir. Bu böceklere saklanma imkanı sağlayacak kırık, boşluk yerleri tamir etmeniz oldukça önemlidir.

Özellikle evdeki kütüphaneler arasında karanlık bölgeler içinde bu bölgelerde saklanır ve kitaplara zarar verirler. Evdeki gümüş böceklerinin yok edilmesi için kokulu yada kokusuz gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız mümkündür. Yaşadığınız böcek şikayetlerinde bizden ilaçlama servisi talep ederek evdeki gümüş böceklerinden kolaylıkla kurtulmanız mümkündür. Atlas Türk ilaçlama olarak Rutubet böcekleri ile mücadelede daima en iyi ilaçları kullanıyoruz ve yaşadığınız böcek şikayetlerine son veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir