0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği Zararlı Mı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Zararlı Mı? parke böceği olarak bilinen gümüş böcekleri tuhaf görünümlü, baş tarafında bir çift anten ve gri renkli yumuşak vücutlu canlılardır. Böcek ilaçlama gümüş böceklerinin ortamlardan arındırılması için özellikle yaz dönemlerinde yoğun talep gören bir uygulama olarak öne çıkar. Gümüş böcekleri omurgasız haşere çeşitleri olup vücutlarında kanatları bulunmaz. Gümüşe benzeyen gri renkleri nedeniyle gümüş böceği ismi verilmiştir. Üçgen yapılı bir böcek olup kuyruk kısmına doğru vücudunda daralma görülür.

Katmanlı bir yapıya sahip olan vücudu merdiven şeklinde bir yapıda olup evdeki gümüş böceklerinin yok edilmesi için gümüş böceği ilaçlama yapılması gerekir. Beslenmek için gümüş böcekleri daha çok bitkisel ürünleri tercih eder ancak gümüş böceklerinin türüne göre beslenme alışkanlıkları da değişkenlik gösterebilir. Boyları ve görünümleri türüne göre değişkendir. Hiç kuşkusuz gümüş böceğinin gelişmesi daha çok nemli sıcak havalarda ağırlık kazanır. Sıcak havalarda özellikle çatı arası gibi yerlerde gümüş böcekleri ciddi anlamda istilaya sebep olmaktadır.

Sıcak, nemli şartlarda daha fazla görülen bu canlılar binaların zemin katlarından, ortak kullanım alanlarına ve çatı araları gibi her bölgeye yayılabilir. Genellikle yaşam alanları gümüş böceklerinin pis ortamlar olarak dikkat çeker. Lavabo kenarları, çatı katları, otopark, depolar, binaların havalandırma bölgeleri ve daire içleri gibi yerlerde görünürler. Pis bölgelerdeki mikropları vücuduna bulaştırarak evlere taşır ve evin hijyen dengesini bozarlar. Gümüş böceklerinin zararlarını engellemek için evde gümüş böceği ilaçlama servisi alınması gerekir.

Gümüş böceğinin zararları daha çok sağlık açısından karşımıza çıkar. Gümüş böceğinin zararları insanları doğrudan ısırma yada sokma şeklinde görülmez ancak tüketilen gıdalar ve evdeki kitap ve benzeri eşyaları zarar verirler. Önemli evraklar, defter ve kitaplarda aşınma ve bozulmalara sebep olur. Yünlü, pamuklu kıyafetlerde tahribatlara sebep oldukları gibi yiyeceklerin bozulup tadının kaçmasına sebep olurlar. Gıdalarla beslenmeyi sevdikleri için tahıllı malzemelere zarar verirler.

Gümüş Böceği Tuhaf Bir Canlıdır

Bu nedenle evdeki gümüş böceklerinin önlenebilmesi için gümüş böceği ile mücadele önemlidir. İnsanlar gümüş böcekleri hakkında değişik sorular yöneltir. Gümüş böceği kulağa girer mi? Gümüş böceği naftalin ile önlenir mi? gümüş böceği nereden gelir? gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? gibi değişik sorular ile karşılaşırız. Gümüş böceği insanı ısırıp sokan bir zararlı değildir. Gümüş böceği çamaşır suyu kokusundan hoşlanmadığı için evler çamaşır suyu ile temizlik yapıldığı zaman kısa bir süre o bölgeden uzak durur.

Gümüş böceği nereden gelir? diyorsanız dış ortamlardan çatlak, kapı altı, pencereler, havalandırmalar ve lavabo giderleri gibi bölgelerden girerler. Gümüş böceği ısırırsa ne olur? diye merak edenler için hemen belirtelim gümüş böceği ısırması ve gümüş böceği sokması gibi bir durum yoktur. Eve giren gümüş böceği zararlı mı? diyorsanız insan sağlığı açısından evin hijyenini zayıflatma yönünden zararları bulunur. Evdeki gümüş böceklerinin yok edilmesi için gümüş böceği ilaçlama fiyatları belirleyici şartlar arasında gösterilebilir.

Pek çok insan gümüş böceği insana zarar verir mi? diye soru yöneltir. Gümüş böceği mücadelesi ile bireysel olarak bu böcekleri tam olarak evden arındırmak pek mümkün değildir. Kuytu dip bölgelere gizlendikleri için buralarda üreme yoluna giderler. Daha çok su giderleri, binaların zemin katları, çatı arası ve havalandırma boşlukları gibi yerlerden ayrıca geceleri insanlar uyurken lavabo deliklerinden evin içine girerler. Evdeki gümüş böceği ısırır mı? diye merak edenlerin bu böceklerden çekinmesine gerek yoktur.

Tuhaf görünümleri dolayısıyla insanlar tedirginlik yaşar. Zehirli olma endişesi ile böcek ısırığına maruz kalmamak için bir an önce evden arındırılmasına çaba gösterirler. İnsanların tükettikleri gıdalar arasında dolaşarak buralara dışkı, salya ve bakteriler bulaştırırlar. Kıyafetlerin arasında dolaşarak lekelenmelere sebep oldukları ve kütüphane arasında dolaşıp kitapların yapışkanları ve kitap ciltlerini kemirirler. Bu nedenle pek sevilmezler evlerin nemli kısımlarında daha fazla görülür. Özellikle kapı dipleri ve parke kenarı ile süpürgelik aralarında yuvalanırlar.

Evlerde Hijyene Zarar Verirler

Banyo ve mutfak böceği olarak bilinen bu böceklerin parke kenarlarında daha fazla görüldüğü için parke böceği olarak bilinir. Gümüş böcekleri insanlara direkt olarak ısırıp sokan bir böcek türü değildir. Evdeki gıdaların içine girerek onların tadını bozar ve gıda zehirlenmelerine sebep olabilirler. Çünkü buralara salya ve dışkılarını bıraktıkları için ciddi anlamda sağlık sorunu oluşmasına yol açarlar. Ayrıca kütüphanelerde kitapların arasında ve nemli bölgelerde sıkça görülürler. Gümüş böceklerine karşı kokusuz ilaçlama ve kokulu ilaçlar yardımı ile mücadele verilebilir.

Eve gümüş böcekleri nereden gelir? diyorsanız kapı altı, havalandırma bölgeleri, su giderleri, boru kenarları gibi değişik bölgelerden girerler. Birden fazla renkleri olmasına karşın genellikle büyüklük olarak boyutları benzer görünür. Yumuşak yapılı, parlak görünümlü bir böcektir. Işıktan pek hoşlanmazlar bu nedenle gündüzleri parke arası, kapı dipleri gibi kuytu bölgelerde gizlenirler. İnsanlar yatarken gece ortaya çıkan gümüş böcekleri yiyecek arar ve üreme yoluna gider.

Gümüş böceklerinin hastalık mikrobu taşıma potansiyeli olduğu için evdeki gümüş böceklerinin bir an önce arındırılması şarttır. Gümüş böceği ilaçlama birden fazla ilaçlama yöntemi yardımı ile yapılabilir. Yeni başlayan şikayetlerde jel gümüş böceği ilacı ve sıvı kokusuz gümüş böceği ilaçları bu böceklerle mücadele de yeterli olur. Ancak evin hemen her bölgesinde yayılan mobilya ve değişik bölgelerde ortaya çıkan böcekleri yok etmek için kapsamlı bir ilaçlama olan sisleme gümüş böceği ilaçlaması yaptırmak gerekir.

Gümüş böceği zararlı mı? Gümüş böceği insanı ısırır mı? diye endişe yaşayanların sağlık açısından riskli böcekler olduklarını bilmelerinde fayda vardır. Gümüş böceği beslenmesini bitkisel ürünler ile sağladığı için insanların tükettikleri besinleri hedef seçerler. Daha çok sıcak havalarda ortalığa çıkan bu böcekler insanlar için huzursuzluk sebebidir. Atlas Türk ilaçlama olarak evinizdeki gümüş böceklerinin yok edilmesi için en etkili gümüş böceği ilaçlama yöntemlerini kullanarak ekonomik gümüş böceği ilaçlama fiyatları ile ilaçlama desteği veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir