0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği Nereden Gelir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Nereden Gelir? Evlerde dolaşan antenli gri renkli ve tuhaf görünümlü canlılar oldukça ilgi çekicidir. Böcek ilaçlama konusunda pek çok haşere türü için ilaçlama servisi verilmektedir. Ancak Gümüş böceklerinin görünüm ve renkleri diğerlerinden farklıdır. Rutubet ve nemden oldukça çok hoşlanan gümüş böceği evde neden olur? bunu anlamak için böceklerin ihtiyaç duyduğu yaşam koşulları ve beslenme imkânlarını anlamak oldukça faydalı olur. Bilindiği gibi daire ve evler gümüş böceklerinin yaşama tutunabilmesi için son derece uygun şartları olan mekanlardır.

Şayet yaşadığınız evde karanlık bölgeler ve nemli ortamlar mevcutsa evin gümüş böcekleri tarafından istila edilmesi hiçte zor olmayacaktır. Üstüne üstlük bir de evinizde kolaylıkla beslenebilecek gıda kaynaklarına kolaylıkla erişiyorlarsa evinizden gümüş böcekleri asla gitmeyecektir. Öncelikle gümüş böceği nedir? gümüş böcekleri nasıl beslenir? anlamakta yarar vardır. Tuhaf görünümleri ile insanların dikkatini çeken, hatta bazı insanların korkmasına sebep olan halk arasında gümüşün ve gümüş böcekleri diye anılan bu böceklerin vücut yapısı göz yaşını andıran bir görünüme sahiptir.

İsimlerini renginden alırlar ancak beyaz renkli oldukları pek çok tarafından bilinmez. Boyut olarak yaklaşık olarak 3- 4 inç büyüklüğündedir. Gümüş böcekleri eve girebilmek için birden fazla yolu kullanarak evlere girerler. Özellikle karton, koli, kitap, benzeri kağıt içerikli malzemeler içinde kolaylıkla eve girebilirler. Gümüş böceği ısırığı ya da Gümüş böceği sokması gibi sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Ancak gıdaların içerisinde dolaşarak salya ve dışkılarını bırakarak insanlar için sağlık sorunu oluşmasına sebep olurlar.

Gümüş Böceği Nasıl Ürer Ve Beslenir?

Hızla üredikleri için evde giderek artan sayılar ile insanlar için tehdit içeren bir özellikle bürünürler. Gümüş böceği nerede yaşar? Gümüş böceği nerelerde saklanır? diyorsanız soğuk nemli ve karanlık bölgeleri kendilerine hedef seçerler. Bazı türler ise sıcaklığa hiç aldırış etmez ve sıcak bölgelerde de rahatlıkla yaşam sürerler. Ev içinde özellikle banyo, kiler, mutfak dolabı, bodrum katı ve atıl bölgeler gibi az kullanılan yerlerde sıkça karşılaşılırlar. Evin içinde rutubet ve karanlık bölgeler onların en sevdiği ortamlar olarak dikkat çeker. Saklanmak için müsait olan yerler onlar için iyi bir yuvarlanma bölgesidir.

Şayet gümüş böceği nasıl beslenir? diye merak ediyorsanız ev içinde pek çok malzemeden kolaylıkla beslenme imkânına sahiptirler. Özellikle yapışkanlı kağıtlar, kitap ve koliler duvar kağıdı ve kumaş gibi malzemeler onlar için oldukça elverişlidir. Ayrıca tahıl içerikli gıdalar, Gümüş böceklerinin en sevdiği besinler arasında yer alır. Gümüş böceklerinin hayatta kalabilmesi için gereken şeker, nişasta, protein içeriğine sahip olan bu tür beslenme kanalları gümüş böceklerinin üremesinde önemli rol oynar.

Gümüş böceğinin türüne bağlı olarak dişi bir gümüş böceği yaklaşık olarak 200’e yakın yumurta üretebilir. Gümüş böceği yumurtasını sıcak ve nemli bölgelere bırakır yumurtadan çıkan yavru gümüş böceğinin yetişkin boyutuna gelmesi için 4 ay kadar bir zaman gerekecektir. Gümüş böceğinin evde üremesinin önüne geçebilmek için özellikle yerler ve duvarlarda bulunan yarık ve çatlakların kapatılması son derece önemlidir. Buraların kapatılması durumunda gümüş böcekleri yumurtalarını bırakacak yer bulamayacağı için üremeleri ciddi anlamda ortadan kaldırılacaktır.

Temizlik Böceklerin Üremesini Yavaşlatır

Gümüş böceğinin üremesini kısıtlamada evin temizlenmesi için kullanılan elektrik süpürgesi böcekleri önlemede oldukça faydalıdır. Gümüş böceklerinin yumurtalarını bırakma olanağı yüksek olan bölgeleri çekiş gücü yüksek elektrik süpürgesi ile süpürmek böcek yumurtalarının ortadan kaldırılması için son derece faydalıdır. Gümüş böceklerinden kurtulmak için en önemli önlem üreme yerlerinin ortadan kaldırılması olarak dikkat çeker. Saklandıkları ve yumurtladıkları yerlerin tamir edilmesi, temizlenmesi oldukça önemlidir.

Evin dip bölgelerini silikonla kapatmak, duvarları boyamak, gümüş böceği istilasını zayıflatmada oldukça faydalıdır. Gümüş böceği ısırır mı? Gümüş böceği hastalığı insan için tehlikeli olur mu? diye merak edenler için hemen belirtelim bu böcekler insanları kesinlikle ısırma ve sokma özelliği taşımazlar. Yumuşak vücutları onların hızlı hareket etmesinde etkendir. Bina ve dairelerde gümüş böceğinin yumurtlama ve beslenme imkanını elinden alırsanız kolayca ölecektir. Ancak dip bölgelere gizlendikleri için oldukça fazla sayıda yumurta bırakırlar ve hızlı bir şekilde evin içinde üreyerek evi istila boyutuna ulaşırlar.

Gümüş böceklerinin yok edilmesi için evde gümüş böceklerine karşı, Gümüş böceği ilaçlama servisi almanız gerekecektir. Bireysel yollar ile gümüş böceklerinden kurtulmak geçici bir süre mümkün olsa da bıraktıkları yumurtaları ve dip bölgelerde edindikleri yuvalar sayesinde hızlı bir şekilde tekrar üreyecektir. Bu yolla da yediğiniz gıdaların arasında dolaşarak sağlığınız açısından ciddi şekilde potansiyel tehdit haline geleceklerdir. Evde gümüş böcekleri ile mücadele için sprey ile sisleme şeklinde gümüş böceği ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Gümüş Böceklerinden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Gümüş böcekleri bazı böceklere oranla daha kolay kontrol edilen özelliklere sahiptir. Yeni başlayan gümüş böceği şikayetlerinde spreyli ve kokusuz ilaçlama ile gümüş böceklerinin ortadan kaldırılması mümkündür. Ancak aşırı şekilde evin içinde üreyen gümüş böceklerinden kurtulmak için kapsamlı bir ilaçlama gerekecektir. Koltuklar, mobilyalar, dolap içleri benzeri bölgelere yayılan gümüş böceklerini kenar, köşeleri ilaçlayarak ortadan kaldırmak çok zordur. Bu nedenle aşırı derecede üreyen böceklerin yok edilmesi için en etkili yöntem hiç kuşkusuz az kokulu karışım ilaçlar ve sisleme yöntemi ile gümüş böceği ilaçlama servisi almaktır.

Gümüş böceği nereden gelir? gümüş böceği üremesini önlemek için yuvalanma alanlarını ortadan kaldırmak ve evlere giriş yollarını kapatmak gerekir. Banyo giderleri, lavabolar, tesisat dipleri, ve kapı altı gibi zayıf bölgelerden eve kolayca girerler. Bu nedenle giriş yollarını kapatmak önemlidir. Gümüş böceği ile mutfak ve banyo böcekleri ile mücadele için evin rutubetten arındırılması şarttır. Ayrıca bu tür böcekler gider ve kapı altı gibi bölgelerden girdiği için önlem alınması gerekir.

Atlas Türk böcek ilaçlama olarak gümüş böcekleri ve diğer böceklerle mücadelede en etkili ilaçları kullanıyor yaşadığınız çevre sorunlarına kalıcı çözümler sunuyoruz. İlaçlama desteği almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böceklerin yok edilmesi için deneyimli ekibimiz ve profesyonel çözümlerimiz sayesinde böceklerden uzakta sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Hijyenik mekanlar için doğru ilaçlama yöntemi kullanarak gümüş böceği ilaçlama çözümleri zorunluluktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir