0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği Nasıl Oluşur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Nasıl Oluşur? nemden oluşan böcekler arasında gümüş böcekleri evlerde en fazla görülen gri renkli tuhaf görünümlü canlılardır. Böcek ilaçlama kapsamında gümüş böceklerinin evlerden arındırılması için değişik ilaçlama yöntemleri uygulanır. Dilerseniz öncelikle gümüş böcekleri hakkında kısa bilgiler vererek bu böcekleri yakından tanıyalım. İsminden de anlaşılacağı gibi renk olarak gümüş renginde olmasına karşın yakından bakıldığı zaman beyazdır.

Çoğunun boyu 3- 4 inç civarından daha fazla büyümez. Eve girmek için pek çok farklı yolları kullanmaktadır. Karton kutular, kitaplar ve benzeri şekillerde evlerin içine girebilirler. Şayet evdeki gümüş böceklerine karşı mücadelede geç kalınırsa yiyeceklere zarar verir pek çok bölgede kirlenmelere sebep olurlar. Gümüş böceği nerede yaşar? diyorsanız soğuk, nemli ve karanlık yerleri yaşam alanı olarak kendine seçer.

Ancak bu onları sıcaklıkta bile hiç etkilenmez ve buralarda yaşam sürerler. Bu alanlar genellikle banyo, mutfak dolabı, kiler, bodrum katı gibi bölgeleri çok severler. Saklanacak yerlerin bol miktarda olması bunları kendine çeker. Evlere girdikten sonra nemli olan buralarda çoğalarak ciddi anlamda sayılarını arttırırlar. Eve giren gümüş böceği ne ile beslenir? diyorsanız ev için beslenme yolları farklıdır. Beslenmesini yapışkanların olduğu kitap ve koliler, kağıtlar, duvar kağıtları, kumaş ve tahıllar bu böceklerin beslenmesi için iyi bir protein kaynağıdır.

Ayrıca şeker ve nişasta içerdiği için bu tür şeyleri çok severler. Gümüş böceğinin üreme şekli türlerine göre farkı yumurtlama yolu ile olur. Dişi böcekler günde yaklaşık olarak 200 kadar yumurta bırakabildiği için son derece hızlı üremesini gerçekleştirir. Bu nedenle gümüş böceklerinin yumurtlama imkanı olan yerleri kapatmanız gerekir. Elektrik süpürgesi ile evlerin kenar köşelerini iyice süpürmeniz böcek yumurtalarını da çektirmeniz anlamına gelir.

Evde Gümüş Böceği üremesi

Gümüş böceği ile karşılaşan insanlar gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? gümüş böceği kulağa girer mi? banyo böceği nasıl yok edilir? gümüş böceği naftalin ile ölür mü? gibi değişik sorular yöneltir. Gümüş böceği felç eden ve insanlar için ısırıp sokma şeklinde tehlikesi olan bir böcek değildir. Gümüş böceği çamaşır suyu kullanılarak belirli oranda uzak tutulabilir. Ancak evdeki gümüş böceklerini ortadan kaldırmak için yeterli olmaz. Gümüş böceği ilaçlama fiyatları alanın büyüklüğüne ve mekanlardaki yoğunluğuna göre belirlenir.

Gümüş böceği kulağa giren insanı felç eden bir böcek kesinlikle değildir. Gümüş böceği neden olur? diyorsanız bu böcekler evlere giriş yolları buldukları takdirde yuvarlanır ve uygun beslenme şartlarında sayılarını arttırırlar. İnsanlar evlerinde gümüş böcekleri ile karşılaştığı zaman evde gümüş böceği neden olur? diye sorgular. Evde hem kolay beslenir hem de çok hızlı yayılma olanağı bulurlar. Kısa sürede evde varlıkları sınırlanmalıdır.

Evler gümüş böceğinin yaşaması, üremesi için mükemmel koşullara sahip olduğu için elbette gümüş böcekleri buralara yaşamalarını ve varlıklarını sürdürmek için gelirler. Evde nemli ve karanlık ortamlar mevcut olduğu takdirde bu böcekler kolay, kolay evlerden uzaklaşmaz. Mutfak ve banyo gibi bölgeler hem gıda kaynaklarının hemde nem ve rutubetin olduğu yerler olduğu için gümüş böceklerine inanılmaz bir yaşam ortamı sağlar. Gümüş böceklerinin zararları daha çok sağlık yönünden olur.

Gıda ve yiyeceklerin arasında dolaştıkları için bakteriler ve mikrop bulaştırma yoluyla insanlara zarar verirler. Ayrıca maddi olarak kağıt ve kitap gibi malzemelere zararları mevcuttur. Böceklerin evdeki varlığından kurtulmak için öncelikle onlara üremesine ve saklanmasına imkanı veren yerlerin ortadan kaldırılması şarttır. Gümüş böceği neden olur? tam olarak bilmeden gerekli önlemlerin alınması elbetteki tam olarak mümkün olmaz.

Gümüş Böcekleri Evden Nasıl Temizlenir?

Evlere bina çatılarından, zemin katlardan, havalandırma boşluğundan yada benzeri çeşitli eşyalar arasında gelebilirler. Gümüş böceği çeşitleri soğuk yada nemli karanlık ortamları tercih ederken, bazıları çatı arası gibi sıcaklık oranının yüksek olduğu bölgelerde yaşam sürer. Gümüş böcekleri ile mücadele bu böceklerin etkinliğini ortadan kaldırmak için sıvı spreyli yöntem kullanılarak yada sisleme yöntemi ile yapılabilir.

Evdeki gümüş böceklerinin kökünü kurutmak için en etkili yöntem hiç kuşkusuz sisleme gümüş böceği ilaçlama şekildir. Ancak insanların taleplerine göre sıvı ve sisleme yöntemlerle evdeki gümüş böceklerinin yok edilmesi mümkündür. Gümüş böcekleri insan sağlığı açısından zararlı olduğu için evdeki gümüş böceklerinin bir an önce ortamdan arındırılması şarttır. Atlas Türk ilaçlama şirketi olarak yaşadığınız böcek şikayetlerinde bizden ilaçlama desteği talep ederek sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Gümüş böcekleri ile mücadele açık alanlar yada kapalı mekanlarda değişik ilaç ve ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılabilir. Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama yöntemleri ile yaşadığınız gümüş böceği şikayetlerine son veriyoruz. Biz işimizi daima en iyi ilaçlar ve yöntemler yardımıyla yapmaktayız. Evlerde banyo ve mutfak bölgelerinde dip yerlerde gizlenen bu rutubet böcekleri dolap arkaları, çamaşır sepetleri, parke altları, ve kitaplık bölgelerde bulunur.

Evinizdeki gümüş böceklerinin yok edilmesi için evin kenar köşelerine böcek ilacı sıkılarak ilaçlama yapılabilir. Yoğun böcek şikayetlerinde evde çok daha etkili bir ilaçlama yaptırılması gerekir. Bazı insanlar temizlikten kaçtığı için kokusuz ve spreyli ilaçlama yaptırmaktan yanadır. Ancak bu böcek türü ile şikayetin boyutuna göre değişir. Bunu bilerek hareket etmek ve en iyi haşere ilaçlama servisini bilinçli bir şekilde talep etmek gerekir. Aksi durumda alınan gümüş böceği ilaçlama hizmeti eksik kalır ve mağdur olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir