0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği Mücadelesi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Mücadelesi açık ve kapalı alanlarda farklı yöntemler kullanılarak yapılabilir. Ancak hem açık alan ve apartman ilaçlama, hem de daire içlerinde yapılacak kokulu yada kokusuz gümüş böcekleri ile mücadele ilaçları kullanılan en etkili ilaçlama yöntemleri ile yapılmalıdır. Açık alan ve apartmanlarda yapılacak uygulama şekli daha çok sırt pompası ile spreyleme şeklinde olur. Dumanlı yöntem biraz riskli olup tüm apartmanın önceden uyarılarak giriş çıkışların önlenmesi gerekeceği için oldukça zor ve riskli bir yöntem olup pek tavsiye edilmemektedir.

Dairede gümüş böceği ilaçlama kapsamında sisleme yöntem çok daha etkilidir. Ancak dairenin belirli bir süre kapalı tutulması ve genel temizlik yapılması gerekmektedir. Sırt pompası ile mekanik olarak kenarlara yapıldığı zaman kokulu ilaçlamada genel temizlik gerekmez. Dairenin 1-2 saat kapalı tutulması gerekirken kokusuz ilaçla gümüş böceği mücadelesi yapılırken dairenin kapatılması ve temizlik gerekmez. Uygulanan ilaçlı yerlerin bir hafta silinmemesi gerekmektedir.

Profesyonel olarak gümüş böcekleri ile mücadele yapılacak hizmetin kalıcılığı ve tekrar haşerelerin sorun olmasını önler. Gümüş böceklerinin giriş alanlarının ilaçlanarak önlem alınması hemde daire içindeki gümüş böceklerinin yok edilmesi ancak bilinçli bir uygulama ile mümkündür. Apartman ve sitelerde gümüş böceği ilaçlaması için kokulu ilaçlama yapılması daha etkili ve kısa sürede bu böceklerin yok edilmesi için daha elverişlidir. Atlas Türk ilaçlama olarak hem evlerde hem de toplu yaşam alanlarında birinci sınıf ilaçlama servisi veriyoruz.

Gümüş Böceği İçin Kullanılan İlaçlar

Gümüş böceği mücadelesinde yeni nesil böcek ilaçları ve etkili yöntemler ile hizmet vermekteyiz. Nem ve su çeken bölgelerde çok fazla görülen nem böcekleri arasında beyaz toz böcekleri ile nem böcekleri insanları en fazla huzursuz eden haşere türüdür. Gümüş böceği ile mücadele, hem kokulu hem kokusuz, hem de jel ilaçlar kullanılarak gümüş böceği ilaçlaması yapılabilmektedir. Gümüş böceklerinin zararları sağlık açısından olup insanları ısırmaz ve sokmazlar zararsız ve ısırmayan bir haşere türüdür.

Ev böcekleri içinde bazı türler ısırıp zarar verirken bazı haşereler ise ciltte alerjiye neden olur. Evde böcek ilaçlama yaptırmadan önce kısa bir araştırma yaparak bilgi alıp Atlas Türk ilaçlama firması ile çalışmak sizin için gümüş böcekleri ile mücadele açısından sorunsuz bir ilaçlama hizmeti almanıza büyük fayda sağlar. Gümüş böcekleri zor ölür mü? banyo ve mutfaklarda yuvalanıp zamanla ev içine yayılan ve buralarda uygun yerlere saklanıp ürerler. İlaçlama hizmeti alınmayınca evin genelinde sorun kaynağı haline gelirler.

Gri renkli gümüşçün böcekleri insanlar için direkt bir zararı olmayan haşere türüdür. Ancak özellikle geceleri insanlar uykuda ikin dışarı çıkıp yiyecek bulmak için etrafa dağılan gümüş böcekleri insanların besinleri arasında dolaşmak sureti ile buralara salya ve dışkılarını bırakarak insan sağlığı için potansiyel tehlike haline gelirler. Küçük yapılı bu gümüş böcekleri hangi mevsimde ve ne şekilde ilaçlaması yapılmalı iyi bilinmelidir. Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama yardımı ile gümüş böceği mücadelesi yapılmaktadır.

Gümüş Böcekleri Nerelerde Saklanır?

Gümüş böcekleri hızlı hareket eden ve buldukları boşluklara saklanarak insanlardan gizlenen küçük zararlılardır. Yaptırılacak gümüş böceği mücadelesinde saklanma alanlarının ciddi bir ilaç nüfuzuna sahip olması ve buralarda saklanan bu haşerelerin dışarı çıkarılarak yok edilmesi gerekir. Duvar aralarına saklanan gümüş böcekleri zor ölür mü? elbette böylesi alanlarda gizlenen böceklerin ya ilaçla ile teması yada bu alanlara sızma özelliğine sahip özel gümüş böceği ilaçları ile yapılır.

Ev içinde yaptırılacak bir ilaçlama ile bu böceklerin kolayca imhası mümkün olup gümüş böcekleri zor ölür mü? diye kara kara düşünüp tedirgin olmanıza hiç gerek kalmaz. Gri ve kahverengi renklere sahip olan gümüş böceklerinin eve girişini kesmek için lavabo giderleri, su boruları, nem oluşan yüzeyler ve havalandırma kanallarının kapalı tutulması şarttır. Ancak nem ve karanlık bölgeleri kendilerine sığınak edinen bu böcekler yinede evlerde görülmeye başlayacağı için dönemsel böcek ilaçlama yaptırmak önemlidir.

Hem gümüş böceklerinden kurtulmak için, hem de diğer haşere çeşitlerinin ortadan kaldırılması için gereklidir. Böcek türleri insan sağlığına zararlı canlılar olduğu için evlerden arındırılmaları şarttır. Tek bir böcek bile kısa zaman içinde evinizi yaşanmaz hale getirmeye sebep olabilir. Gümüş böceği saklanma bölgelerinde etkin bir ilaçlama yapılması çok önemlidir. Evde gümüş böceği mücadelesi doğru ilaçlama tekniği ve en iyi böcek ilaçları yardımı ile çok daha kolay ve kalıcı çözüme kavuşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir