0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği Isırırsa Ne Olur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüş böceği sokar mı? Gümüş Böceği Isırırsa Ne Olur? bu ve benzeri sorular özellikle bebeği olan anneler tarafından yaşadıkları tedirginlik nedeniyle fazlaca sorgulanır. Böcek ilaçlama ev ve işletmelerde her türlü zararlı böcek ve organizma ile mücadelede insanların adeta imdadına koşan bir uygulama olarak öne çıkar. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ortaya pek çok böceğin çıktığı gibi nem ve rutubet böceği olarak ta bilinen gümüş böcekleri ve türevleri çıkmaya başlar.

Bu böceklerin görünümleri oldukça tuhaf ve insanı tedirgin edici özellikte olduğu için pek çok söylentilere insanlar kolaylıkla itibar edebilmektedir. Örneğin internet üzerinde dolaşan bazı bilgilerde gümüş böcekleri tek seferde soktuğu yerde insanı felç edebiliyor gibi haberler ve yazılar dolaşmaktadır. İnsanların bu tür yazıları okudukları takdirde ciddi anlamda paniğe kapılır ve evlerinde gümüş böceği gördükleri takdirde çok ciddi derece panik olurlar.

Rutubet böceği, nem böceği, gümüşçün böceği, gümüş böceği gibi değişik isimlerle anılan gümüş böcekleri oldukça tehlikelidir diye yapılan paylaşımlardan huzursuz olmanızın gereksiz olduğunu bilmenizde fayda vardır. Bu böcekler insanlarda sağlık sorunlarına sebep olurlar. Gümüş böceğinin zararları insanı ısırması yada felç etmesi ile ilgili bir durum değildir. Bu tuhaf görünümlü böcekler kesinlikle aç kalmazlar kendilerine mutlaka tüketecek bir malzeme yada gıda bulabildikleri bilinmelidir.

Ayrıca boş mekanlarda bile hiç bir şey yemeden 10 ay kadar yaşam sürebildikleri bilinmektedir. Bu nedenle gümüş böcekleri ile mücadele etmek öyle çokta hafife alınacak bir durum değildir. Çevrenizde gümüş böceği ve diğer böceklerle karşılaştığınız zaman çıplak elle dokunmaktan kaçınmalısınız. Çünkü pek yok böcek vücudunda bakteri ve mikrop taşıma potansiyeline sahiptir. Şayet gümüş böceği zehirli midir? gümüş böceği sokar mı? gümüş böceği ısırırsa ne olur? gibi sorulara yanıt arıyorsanız hemen belirtelim bu böcek zehirli bir böcek değildir.

Gümüş Böcekleri Zehirli Midir?

Gümüş böceği sokması gibi bir durum söz konusu olmaz. Vücutlarında herhangi bir zehirli iğne yada insanı ısırıp öldürecek bir organları mevcut değildir. Ancak gümüş böceğinin de çeşitli zararları olduğu bilinmektedir. Bu zararların içerisinde en bilineni hiç kuşkusuz evdeki gıdalar ve eşyaların üzerinde dolaşarak buralara bakteri ve virüs bulaştırma özellikleridir. Evlerde leke bırakarak kirlenmeye sebep olmaları ve çamaşırların arasında dolaşarak çamaşırları lekendirmeleri gibi özellikleri zararlı yönlerini ortaya çıkarır.

Bu böcekler insanların ayakkabıları içine girdiği gibi elbise dolaplarının içlerinde de bulunurlar. Tehlike hissettikleri zaman hızlı bir şekilde dip bölgelere girerek gözden kaybolurlar. Bazı paylaşımlarda gümüş böceği insan ayağını soktuğu zaman felç ediyor gibi saçma sapan bilgiler dolaşmaktadır. Bu yazıyı okuyan insanlar elbette ısırdığı zaman sokup zehirlenmeden endişe ettikleri için gümüş böceği ile karşılaştıkları zaman ciddi anlamda panik yaşar.

Ancak insanı ısırıp sokma potansiyelinin olmadığını bilmedikleri için insanlar tarafından yaşanan bir gereksiz durumdur. Nem ve rutubet böceği diye bilinen gümüşcün böcekleri bazı kokuları sevmez. Evinizde dolaşırken gördüğünüz gümüş böceğini kaçırmak için doğal gümüş böceği spreyi yapabilirsiniz. Suyun içine 30 damla kadar okaliptus ve sedir yağı damlatarak karıştırın. Bunu sprey şişesi içine koyun evinizdeki ayakkabı içleri, kıyafetler, çatlak bölgeler, pencere ve kapıların etrafına sıkın kokusu güzel olduğu için insanları rahatsız etmeyecektir.

Ayrıca gümüş böcekleri bu kokuyu sevmediği için kısa sürede olsa o bölgeden uzaklaşacaktır. Sabun kokusu, Kekik, Salatalık, Tarçın, Lavanta, Sedir, Karanfil, Narenciye kokusu (Portakal, mandalina, limon) benzeri kokulardan pek hoşlanmazlar. Gümüş böceği ile mücadele etmek beyaz nem böceğine göre kolay olmasına karşın evlerde istilaya başladıkları durumlarda oldukça zordur. Gönüllere ışıktan pek hoşlanmayan bu böcekler genelde dip bölgelerde gizlenirler.

Böcekler Hastalık Taşıyıcısı Canlılardır

Geceleri ortalıkta dolaşarak hem gıdalara, hem de kumaş ve pamuklu ürünlere düşkün oldukları için zarar verirler. Gümüş böceklerinin yediği şeyler arasında kitap, kağıt, naylon, tutkal benzeri malzemeler mevcuttur. Tahta kurdu böceklerinde olduğu gibi gümüş böcekleri de kitap ve ciltli değerli yazıtlarınızı hedef aldıkları için ciddi zararlar verirler. Bu nedenle antika el yazması kitaplarınıza çok ciddi bir zarar verme potansiyelleri vardır. Evdeki rutubet ve nem böceği insanları ısırmaya yada sokma gibi bir durum sergilemez.

Ancak mekana bıraktıkları dışkı ve salyalar, üzerlerinde taşıdıkları mikroplar insanlar için hastalık tetikleyici özellikler sergiler. Gümüş böcekleri gıda ve eşyaların üzerine salya ve dışkılarını bıraktıkları için insanların hasta olmasını tetikleyen özellikler sergiler. Gümüş böceği zehirli olur mu? diye tedirginlik yaşayanların zehirli bir böcek olmadığını bilmesi ancak neden olduğu bakteriler nedeniyle ciddi anlamda sağlık sorunlarına yol açtığını bilmesi gerekir.

Gümüş böceği felç edici bir böcek türü kesinlikle değildir. Gümüş böceği kulağa girer mi? diyorsanız öyle bir özellikleri yoktur. Gümüş böceği naftalin kullanılarak çamaşırların arasından uzaklaştırılabilecek bir canlı olmasına karşın kanserojen özellikli naftalini kullanmaktan uzak durulmalıdır. İnsanlar gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? gümüş böceği ilacı nasıl temin edilir? gümüş böceği ilaçlama fiyatları ne kadar? şeklinde çeşitli arayışlar içinde bulunmaktadır.

Rutubetten oluşan gümüş böcekleri insanları ısıran yada sokan türler değildir. Gümüş böceği sokması gibi durum oluşturan özelliklere sahip değildir. Gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız evlerde gümüş böceği ilaçlama servisi almanız şarttır. Gümüş böceklerini tanımayan insanlar için kısaca bilgi vermek gerekirse boyları yaklaşık olarak 12 milimetre civarında gümüş renkli bir böcektir. Vücudu oval uzun ince ve yumuşak bir özelliğe sahip olan gümüş böceğinin vücut yapısı katmanlar şeklindedir.

Nem Böcekleri Nerelerde Görülür?

Daha çok mutfak ve banyolarda rutubet böceğinin bulunduğu alanlarda bulunur. Kanatsız gri, gümüş görünümlü bir özelliğe sahiptir. Gececi böcekler olduğu için bunlar pek ortalıkta dolaşmazlar. Daha çok lavabo, banyo, mutfak benzeri yerlerde görülür porselen eşyaların aralarında dolaşırlar. Hızlı hareket eder kolay gözden kaybolurlar kuyruklarında uzunca 3 adet anten benzeri kıl yer alır. Kağıtlara zarar verirler beslenmek için duvar kağıdı, macun, karbonhidrat, gıda atıkları ve nişastalı maddeleri oldukça iştahla yerler.

Gümüş böcekleri yumurtasını yarık ve çatlaklara bırakır larvaları ise belirsiz sayıda tüyleri ile büyümeye başlar. Şayet tüyleri kaybederse yeni birkaç bacak meydana gelebilir. Yetişkin gümüş böcekleri 3 yıl kadar yaşayabilmektedir. İnsanlar ilk defa karşılarında gümüş böceğini gördüklerini zaman gümüş böceği ısırır mı? gümüş böceği sokar mı? diye panik içinde değişik arayışlara yönelir. Gümüş böceği ilaçlama servisleri veren ekipler insanları doğru bilgilendirmelidir.

İnsanların pek çoğu okudukları yanlış bilgiler nedeniyle endişe içinde gümüş böceğinden bir an önce kurtulmak istemektedir. Gri antenli bir görünüme sahip olan parlak renkli gümüş böcekleri insanlar için sağlık sorunlarına sebep olsa da gümüş böceği ısırması yada gümüş böceği sokması şeklinde bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Evlerde banyo, mutfak bölgeleri, kapı dipleri ve dolap aralarına saklanırlar. Gümüş böceklerinin binada yaşadığı bölgeler genellikle binanın su gideri, bodrum, çatı, garaj, otopark ve daire içleri gibi yerlerdir.

Evlerin içine pencere ve havalandırmalar havalandırma delikleri gibi yerlerden girerek yumurta bırakır ve üreme yoluna giderler. Evlerde saklandıkları bölgeler çatlak ve delikler kapı ve pencere dipleri, fayans arası, dolap arkaları gibi yerlerdir. Buralarda yumurtlayarak çabuk üreyen bir böcektir. Evde gümüş böceği görülmesi durumunda sokmasından paniğe kapılmanız gereksizdir. Gümüş böcekleri insanı ısırmaz ve sokma gibi bir eğilim göstermezler.

Evleri Havalandırıp Temizlemek Önemlidir

Gümüş böcekleri karanlıktan hoşlanır ve ışığı sevmezler bu nedenle evinde bebek olan insanların bebeklerini gümüş böceğinin sokması endişesine kapılmaması, korkmaması gerekir. Ancak insanlara taşıdıkları bakteri ve virüsler ile tehlikeli oldukları için evde gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız şarttır. Gümüş böcekleri rutubet ve nemden hoşlandıkları için daha çok karanlık ve havasız yerleri, rutubetli ve güneş görmeyen bölgeleri kendilerine hedef seçerler.

Bu bölgeler parkelerin araları, süpürgelik ve kapı dipleri, banyo dolaplarının arkası, lavabo çevreleri ve banyolardaki duşa kabin gibi yerlerin alt bölgeler olarak dikkat çeker. Gümüş böceklerinin zararları sağlık açısından görülmektedir. Evde gümüş böceği neden olur? diyorsanız evin gerekli temizlikten mahrum kalması evin yeteri kadar havalandırılmaması karanlık ve rutubetli bölgelerin olması başlıca etkendir. Gümüş böcekleri için ideal üreme ve yaşam imkanı sağlar.

Gümüş böceği bir şekilde eve girerek yerleştikten sonra görülecekleri yerler banyo ve mutfak bölgesi olarak dikkat çeker. Geceleri beslenmek için insanların gıdaları arasında dolaşarak buralara salya ve dışkılarını bırakarak bakteri ve mikrop yayarlar. Gümüş böceği ısırığı endişesi taşıyan insanlar bu böceklerin ısırmadığını bilmek durumundadır. Gümüş böcekleri ve diğer pek çok böcek türleri insanlara pek çok hastalığın bulaşmasında baş aktörler olduğu için böcekler ile mücadelede profesyonel ilaçlama yaptırmak önemlidir.

Eve iyice yayılan ve istila boyutunda gelen gümüş böceklerinin zararları ciddi anlamda insanların sağlığını tehdit edecek boyuta ulaşabilir. Bu nedenle kendinizin ve ailenizin sağlığını korumak adına gümüş böceklerinden kurtulmanız şarttır. Rutubet ve nemli ortamlar, ıslak bulunan yüzeyler gümüş böceğinin üremesini tetikler. Gümüş böcekleri beslenmek için ıslak ve gıda atığı olan bölgeleri tercih eder bu nedenle evde havalandırma ve temizlik önemlidir.

Gümüş Böceklerinden Nasıl Kurtulunur?

Gümüş böcekleri ile mücadele mekanda giriş yollarını kapatarak başlamalıdır. Evdeki böceklerin saklanma alanlarını kapatmak, kırık, çatlak, parke kenarı, kapı dipleri gibi yerleri silikon yardımı ile kapatmak gerekir. Mekanın karanlık olmaması, açıkta sebze ve gıda bulunmaması yeteri kadar ıslak zeminlerin kurulanması şarttır. Gümüş böceği neden olur? gümüş böceği ne ile beslenir? diye düşünen insanların yukarıda anlattığımız şartlardan gümüş böceklerinin hoşlandığını bilmesi gerekir.

Gerekli tedbirleri alınması için ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmesi şarttır. Gümüş böceği ısırırsa ne olur? diye endişe içinde panik yapmanıza gerek yoktur. Evinizde rutubet ve nem böcekleri yada gümüş böcekleri ile başınız dertte ise Atlas Türk ilaçlama ekibini arayarak yaşadığınız şikayetin boyuna göre kokulu kokusuz ve spreyli yöntemler yardımı ile gümüş böceği ilaçlama yaptırabilirsiniz. İlaçlama servisi verirken biz daima en iyi ilaç ve en etkili yöntemleri kullanarak mücadele yapmaktayız.

Gümüş böceklerinin kökünü kazımak için doğru böcek ilacı ve etkili uygulamalar gerekir. Böceklerin saklandığı bölgeler ile yumurta bıraktıkları bölgelere yeterli oranda böcek ilacı uygulamak gerekir. Bebekli olan evde böceklere karşı ilaçlama ruhsatlı böcek ilaçları ve eğitimli elemanlar yardımı ile yapılmalıdır. Rutubet böceklerinden kurtulmak için daha başlangıç aşamasında evde gümüş böceği ilaçlama yaptırmak çok daha kısa zamanda sonuç verir.

Kokusuz ilaç yardımı ile sprey ilaçlama evden çıkmanıza gerek bırakmadan uygulanabilir. Çok aşırı böcek şikayetlerinde geniş kapsamlı böcek ilaçlama şekli olan sisleme ilaçlama hizmetini talep etmeniz gerekir. Böcekler ile mücadele profesyonel ilaçlama firmalarının işidir. Her türlü böcek şikayetinizde gönül rahatlığı içinde bizden ilaçlama desteği talep edebilirsiniz. Toz böceği ilaçlama ve gümüş böceği ilaçlama taleplerinizde birinci sınıf ekipman ve ilaç kullanarak çözümler sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir