0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği Isırır Mı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği Isırır Mı? evin içinde hızlıca kaçan ve tuhaf görünümlü bir böcek görünce insanlar panikler ve ne olduğunu anlamaya çalışır. Bir ile iki santim kadar gelen, kahverengi ve gümüş renkli böcekler olan gümüş böcekleri yumuşak vücutlu ve antenli bir böcektir. Omurgasız bir haşere türü olup zehir taşımaz insanı sokup ısırmadığı gibi uçamaz ve kanatsızdır. Grimsi bir renkte karşılaşılan bir renkte olduğu için adını Gümüş Böceği olarak renginden dolayı almıştır. Gümüş böceği nem ve rutubeti çok seven bir hayvan olup üçgen yapılı bir böcektir.

Kuyruk kısmına doğru giderek daralma ve incelme görülür. Görünüşü katmanlı bir yapıda olan bu haşerelerden korunmanın tek yolu, evde gümüş böceği ilaçlama yaptırmaktır. Böcek ilaçlama firmaları kokusuz ve kokulu ilaçlar yardımı ile hizmet verir. Gümüş Böcekleri hayatta kalabilmek için besinlerini bitkisel ürünlerden karşılar. Gümüş böcekleri beslenme bakımından tahıl ve kağıt malzemeler gibi özelliklere yatkındır. Boyları ve vücut irilikleri tükettikleri besine göre farklılık gösterir. Gümüş böceklerinin gelişimi için sıcak ve nemli hava önemli yer tutar. Islak zeminler ve rutubetli yüzeyler gümüş renkli böcekleri kendine çeker.

Daha kolay gelişimlerinin yanı sıra sıcak ve nemli hava şartı olan mekânlarda hem üremek hemde kolay yaşam sürmek için yuvalanırlar. Gümüş böcekleri pis ortamda yaşamayı tüm haşerelerde olduğu gibi çok severler. En sık olarak çatı katları, lavabo kenarları, parke altı ve kapı dipleri gibi yerlerde karşımıza çıkarlar. Buralardan vücutlarına yapışan mikropları taşıyarak, sağlığımızı tehdit ederler. Gıda ve sebzelerin içinde dolaşıp, bakteri ve dışkılarını buralara bulaştırırlar.

Gümüş Böceğinin Zararları

Gümüş Böceği zararlıları pek çok haşereye oranla daha az görülen bir haşere cinsidir. İnsanları doğrudan ısırmadığı için her hangi bir kalıcı hasara ve yaralanmaya neden olmazlar. Fakat çevremize ve kullanılan bazı eşyalara zarar verebilirler. Kitaplar, defterler, önemli evraklar, giysiler, yünlü pamuklu eşyalar, kütüphane gibi yerlere aşındırma ve yeme yolu ile hasar verirler. Ayrıca yiyeceklerimizden beslenip tahıllara zarar vermekle kalmaz buralara salya ve dışkılarını bulaştırıp bizi hasta ederler. Dip, kenar bölgelere yuvalanan gümüş böcekleri insanlara doğrudan ısırma şeklinde zarar veren bir böcek olmadığı için panik yapmanıza gerek yoktur.

Ancak insanların yedikleri gıdaların aralarında ve kullandıkları mutfak eşyalarının içlerinde dolaşır ve pisletirler. Evdeki gümüş böceğinin yok edilmesi için gümüş böceği mücadelesi profesyonel olarak yapılmalıdır. Pek çok hastalığın nedeni hiç kuşkusuz böceklerin bulaştırdığı mikroplar ve bıraktıkları dışkılardan kaynaklanan virüs ve bakteridir. Gümüş Böceklerinin Zararları sağlık yönünden görülür. Eve giren gümüş böcekleri ile mücadele erken önlem alınması ile kısa zamanda bertaraf edilmesi mümkün olan bir durumdur.

Gümüş böceklerinden korunmak ve evleri bu böceklerden arındırmak için giriş yerlerinde tedbir alınması şarttır. Evdeki gümüş böceğini ortamdan kesin olarak temizlemek için gümüş böceğine karşı ilaçlama servisi alınması gerekir. Nem ve su bulunan yerlerde ortaya çıkan rutubeti seven böceklerdir. Değişik renklerde olan gümüş böceği ısırması söz konusu olmayan bir haşere olduğu için risk gurubunda yer almaz. Kabuklu bir haşere olmayıp vücut yapısı son derece yumuşak ve zayıftır.

Gümüş Böcekleri Nerelerde Görülür?

Geceleri ortalıkta dolaşır ve beslenme arayışına girerler. Gündüzleri evlerin kuytu bölgelerinde saklanır ve zorunlu olmadıkça etrafta görülmezler. Gümüş Böceği Isırır Mı? diye merak edenlerin bilmesi gereken ne yaşlı nede çocuklar için tehdit oluşturmazlar. Işığı sevmeyen yapıları nedeni ile gececi bir böcek türüdür. Gümüş böceği diğer adı ile nem böceği olarak ta bilinen bu zararlı ambar, depo, çatı, ardiye gibi yerlerde sıkça görülür. Evlerin banyo ve mutfak kısmında daha yoğun yaşam sürerler.

Çoğunlukla çatı, bodrum ve binanın su giderleri olarak bilinen lavabo deliklerinden evlerin içlerine gelip yerleşmeyi tercih ederler. Binaların duvarına tırmanarak yüksek yerlere bile kolayca ulaşırlar. Özellikle havalandırmalardan, kapı dipleri, çatlak ve deliklerden, pencere boşluklarından evlerin içine girerek hızla yayılırlar. Yumuşak ve şeffaf vücutlu ve kahverengi, gri, siyah benekli renkleri ile farklı gibi düşünülse de aslında aynı böcek türüdür. Yoğun olarak üreyen mekanlarda bile evdeki gümüş böceği ısırması kesinlikle yaşanan bir durum değildir. Çoğu insan böcek ısırmasından tedirginlik duyduğu için ısıran böceklerden korkar ve ilk karşısına çıkan böceğin tuhaf yapısından dolayı tedirgin olur.

Karanlıkta daha çok görülen bu küçük antenli haşereler ışıktan hoşlanmazlar. Evlerin nemli bölgeleri başta olmak üzere kapı dipleri ve parkelerin kenarlarında, süpürgelik araları yada banyo, mutfak dolapları arkasında yaşarlar. Işıkta çoğunlukla gizlenmeyi tercih ederler. Böceklerin evlerden sökülüp atılması için evde gümüş böceği ilaçlaması zaman kaybetmeden yaptırılmalıdır. İlk aşamada çok sorun olmazlar ancak istila artınca her tarafta karşımıza çıkarlar.

Rutubet Ve Küf Böceği Nasıl Önlenir?

Isıran böcekler insana cilt sorunları yaşatırken ısırmayan ama insanların yedikleri gıda maddelerine mikrop bulaştıran haşereler sağlığımıza düşmandır. İşte bu nedenle gümüş böceği ilaçlama yapılmalı evi istila etmeleri engellenmelidir. Gümüş böceği ile mücadele etmenize yarayan ilaç ve yöntemler bireysel olmaktan daha çok profesyonel ekiplerin işidir. Evlerde görülen yumuşak vücutlu ve sıkınca ezilen böcekler arasında iki tür rutubet böceği mevcuttur. Biri minik nokta kadar olan beyaz nem böceği, biri ise daha büyük olan gümüş böceği çeşididir.

Elbette çoğu insan gümüş böceği felç eder mi? diye internette okuduğu yazılar nedeni ile endişeye kapılır. Ancak böyle bir şey söz konusu değildir. Gıdaların hijyeni ve sağlık açısından böceklerin imhası zorunludur. Uzaydan gelmiş gibi duran bu tuhaf görünümlü böcek ilk karşılaşan insanları ciddi anlamda huzursuzluğa sevk eder. Gümüş böceğinin kökünü kazımak için evde böcek ilaçlama yaptırılması zaruri bir önceliktir. Evin böceklerden temizlenmesi insan sağlığının korunması açısından şarttır.

Böcekler bilindiği gibi pek çok hastalık mikrobunu insanların tükettikleri ve kullandıkları eşyalara bulaştırır ve insanların sağlığını tehdit eder. Gümüş böceklerinden korunmak için yaz başlarında önlem amaçlı ilaçlama servisi almak çok önemlidir. Evde etkili bir gümüş böceği ilaçlama yaptırarak insan sağlığına risk oluşturan bu böceklerin yok edilmesi şarttır. Atlas Türk Böcek İlaçlama firması daima en iyi böcek ilaçları ve en etkili yöntemleri kullanarak nem böceklerini yok eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir