0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği Isırır Mı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evlerde görülen Gümüş Böceği Isırır Mı? Elbette çoğu insan gümüş böceği ısırması hakkında endişe duyar. İlaçlama yapmadan önce ilk gördüğünde ne olduğunu bilmediği, gri renkli bir böcek türü olan gümüş böceği diğer adı ile nem böceği olarak ta bilinmektedir. Evlerin banyo ve mutfak bölgelerinde daha yoğun görülen bir haşere olup, genellikle çatı, bodrum ve binanın su giderleri olarak bilinen lavabo deliklerinden evlerin içlerine girmektedir.

Binaların duvarına tırmanarak havalandırmalardan, kapı dipleri, çatlak ve deliklerden, pencere boşluklarından evlerin içine girerek yavru yapar ve hızla her tarafta karşınıza çıkmaya başlarlar. Yumuşak ve şeffaf vücutlu ve kahverengi, gri, siyah benekli renkleri olan evdeki gümüş böceği ısırması görülen bir durum değildir. Çoğu insan böcek ısırmasından tedirginlik yaşadığı için ısıran böceklerden oldukça fazla çekinir.

Gümüş böcekleri ısıran bir böcek türü değildir. Gündüzleri çok fazla ortalıkta dolaşmazlar. Karanlıkta daha çok görülen bu küçük antenli haşereler evlerin nemli bölgelerinde kapı dipleri ve parkelerin kenarlarında, süpürgelik araları yada banyo, mutfak dolapları arkasında gizlenmeyi tercih ederler. Dip, kenar bölgelere yuvalanan gümüş böcekleri insanlara doğrudan ısırma şeklinde zarar veren bir böcek değildir.

Ancak insanların yedikleri gıdaların aralarında ve kullandıkları mutfak eşyalarının içlerinde dolaşıp buralara salyalarını ve dışkılarını bıraktıkları için sağlık sorunu oluşturan zararlı bir böcek türüdür. Gümüş böceği ısırması olmayan ancak insanların yaşam alanlarında gıdaları kirletip onları tüketen bir böcektir. Evdeki gümüş böceğinin yok edilmesi nedeni ile gümüş böceği mücadelesi şarttır. Pek çok hastalığın nedeni hiç kuşkusuz böceklerin bulaştırdığı mikroplar ve bıraktıkları dışkıdır.

Gümüş Böceklerinin Zararları

Eve giren gümüş böcekleri ile mücadele erken önlem alınması ile kısa zamanda ortadan kaldırılır. Gümüş böceklerinden korunmak için giriş yerlerinde tedbir alınması ve evde gümüş böceğini yok etmek için ilaçlama yaptırılması en doğru çözümdür. Nem ve su bulunan yerlerde ortaya çıkan bu böceğin zararından emin olmak isteyen kişilere verilecek en doğru yanıt sağlık sorunu oluşturmaları nedeni ile ilaçlama yaptırılmasıdır. Gümüş böcekleri insanları ısırmaz ve sokmazlar.

Değişik renklerde olan gümüş böceği ısırması olmayan bir haşere olduğu için huzursuz olmak gerekmez. Kabuklu bir haşere olmayıp vücut yapısı son derece yumuşak ve zayıftır. Geceleri ortalıkta dolaşır gündüzleri evlerin kuytu bölgelerinde saklanırlar. Gümüş Böceği Isırır Mı? diye merak edenlerin bilmesi gereken ne yaşlı nede çocuklar üzerinde ısırma gibi bir riski yoktur.

Böceklerin evlerden arındırılması için evde gümüş böceği ilaçlaması yaptırılarak kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılmaları mümkündür. Gıdaların hijyeni ve sağlık açısından böceklerin imhasına yönelik evde böcek ilaçlama yaptırılması insan sağlığının korunması açısından şarttır. Isıran böcekler insana cilt sorunları yaşatırken ısırmayan ama insanların yedikleri gıda maddelerine mikrop bulaştırırlar. Böcekler pek çok hastalık mikrobunu insanların tükettikleri ve kullandıkları eşyalara bulaştırıp ciddi sorun yaşanmasına yol açarlar.

Gümüş böceklerinden korunmak için yaz başlarında evde etkili bir gümüş böceği ilaçlama servisi alınarak insan sağlığına risk oluşturan bu böceklerin ortadan kaldırılması mümkündür. Atlas Türk ilaçlama hizmetleri olarak böcek ve kemirgenlerin neden olduğu rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için profesyonel haşere ilaçlama hizmetleri veriyoruz. Tüm böcek şikayetlerinizde bizi arayabilirsiniz. Kırkayak İlaçlama Fiyatları açık ve kapalı alanda değişebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir