0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği Isırığı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evlerde görülen Gümüş Böceği Isırığı ile nem böceği ısırığı var mıdır? daha çok toz akarı denen böcekler tarafından gerçekleşen bir durumdur. Böcek ilaçlama teknikleri her böceğin anatomik yapısı ve dirençlerine bağlı olarak değişir. İnsanların pek çoğu gümüş böceğini ilk defa evlerinde gördükleri zaman tuhaf görüntüsünden dolayı çekindikleri için gümüş böceği ısırması olabilecek bir böcek gibi düşünür. Evlerin daha çok mutfak ve banyo gibi bölgelerinde görülürler.

Rutubet ve nemden oluşan bu böcekler insanları ısırıp zehirlemek gibi bir durum meydana getirmez. Daha çok binaların su giderleri, lavabo delikleri ve rutubetli ortamları gibi yerlerden yol bularak girerler. Ayrıca binaların duvarlarına tırmanarak ve açık bölgelerden kolaylıkla ev içine sızarlar. Ev içine girip yapan gümüş böcekleri yavaş, yavaş üremeye başlar. Görünüm olarak yumuşak vücutlu, şeffaf gümüş renginde, kahverengi, gri ve siyah benekli özelliklerde karşımıza çıkarlar.

Gümüş böceği ısırması endişesi ile paniğe kapılmanıza gerek yoktur çünkü bu böcekler ısıran bir böcek türü değildir. Işığı sevmedikleri için gündüzleri ortalıkta dolaşmaz daha çok karanlıkta ortaya çıkar ve beslenmek için sağa sola dağılırlar. En fazla gizlendikleri bölgeler evin nemli bölgeleri ve karanlık ortamlardır. Parkelerin altları, süpürgelik arası, kapı dipleri, banyo ve mutfak dolaplarının altları gibi yerler gizlendikleri alanlar olarak dikkat çeker.

Bu bölgelere yuvarlanarak üreme yoluna giderler. Ayrıca geceleri insanların tükettikleri gıdaların arasında dolaşarak buralara dışkılarını bulaştırıp insan sağlığına zarar verirler. Gümüş böcekleri ısırır mı? diye merak edenlerin bu böceklerden insana yönelen bir ısırık meydana gelmeyeceği bilmelidir. Ancak sağlık açısından insanlara zarar verdikleri için evdeki gümüş böceklerinin yok edilmesi şarttır. Hastalıkların pek çok taşıyıcısı böcek türleridir ve böceklere karşı önlem şarttır.

Gümüş Böceklerine Karşı Önlem

Bu nedenle böceklerin taşıdığı mikroplar insanlar için ciddi sağlık sorunlarına sebep olur. Gümüş böceklerinin zararları daha çok evlerin kirletilmesi ve insanlara hastalık mikrobunu bulaştıran özellikte olması şeklinde yaşanır. Bu nedenle gümüş böceklerinden korunmak için gerekli önlemlerin alınması ve evdeki gümüş böceklerini yok edilmesi için gümüş böceği ilaçlama yaptırılması şarttır. Evde rutubet ve damlatan muslukların olması pek çok böceği kendine çeker.

Nem ve rutubete sebep olanı şartların ortadan kaldırılması böceklerin beslenme imkanı bulacağı eksikliklerin giderilmesi şarttır. Geceleri karanlıkta insanlar uyuduktan sonra böcekler sağa sola dağılır ve yiyecek ararlar. Bu nedenle açıkta buldukları gıdaların ve kullanılan mutfak eşyalarının arasında dolaşarak mikrop saçarlar. Böceklerin evlerden yok edilmesi için böceklere karşı ilaçlama yaptırmak şarttır. Isıran böcekler insanları tedirgin olması nedeni ile önlem alırken bazı böcekler ise insanların farkına bile varmadan kendilerine hastalık mikrobu taşır.

İnsanların pek çoğu zararsız gibi görünen haşerelerin hastalık taşıyıcısı olduklarını bilmez. Gümüş böcekleri ile mücadele kokulu ve kokusuz ilaçlar yardımı ile yapılabilmektedir. Özellikle saklanma bölgelerine direkt olarak ilaç uygulamak evdeki gümüş böceklerinin yok edilmesi için önemlidir. Rutubet böcekleri içerisinde en fazla görülen böceklerden olan gümüş böcekleri hızlı kaçan ve kolay üreyen yapıları ile bilinir. Evi gümüş böceklerinden arındırmak için en etkili yöntem hiç kuşkusuz geniş kapsamlı sisleme yöntemidir.

Ancak kokusuz ilaçlar ve spreyli uygulamada gümüş böcekleri ile mücadelede sıkça kullanılmaktadır. Yaşadığınız gümüş böceği şikayetlerinde Atlas Türk ilaçlama firmasından ilaçlama servisi talep ederek yaşadığınız böcek şikayetlerine son verebilirsiniz. Gümüş böceği ilaçlama evde giderek artmasının önüne geçmek için zorunludur. Evi gümüş böceklerinden arındırmak için bizimle iletişime geçerek yaşadığınız böcek şikayetlerinde en etkili çözümü almanız mümkündür.

2 cevap

  1. irem ekinci dedi ki:

    merhaba, gecenlerde sabah uyandigimda bacaklarimda yaralar oldugunu fark ettim. sivrisinek isirigina benziyordu fakat camlarim acik degildi ve imkansizdi. bunun sonrasinda bir misafirimiz daha isirildi, bunun da uzerine ben yatagimi incelemeye basladim. bakindim fakat hicbir sey bulamadim. her seyimi yikadim bazami bosattim ve yatagimda uyumadim. yatagimda uyumadigim geceler isirilmadim. sonrasinda yatagimi incelerken gumus bocegine rastladim. bu iki kez oldu. odam karanlik, genelde havasiz oluyor ve cok fazla kitap var, fakat bu bocegi ben sadece yatagimda yakaliyorum. biraz arastirma yaptiktan sonra bu bocegin isirmadigini gordum ama ben ve misafirimiz isirildik. bu da beni tahtakurusunu dusunmeye itti ama hicbir bulgu yok tahtakurusu hakkinda. tam olarak sorunu anlayamiyorum, gumus bocegi var ama yatagimda ve isirmiyor ama ben isirildim. bu konuda bana nasil yardimci olabilirsiniz? universite sinavi donemindeyim ve suan gerildigim icin calisamiyorum. en kisa surede yardimci olabilirseniz cok mutlu olurum. iyi calismalar dilerim

    • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

      Merhaba tahta kurusu ısırığı kabarma ve sancılı sızı şeklinde olur. Toz akarı yada mite olmasıda muhtemel. Ayrıca kumru ve kuş biti olma ihtimalide var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir