0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği İnsana Zarar Verir Mi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği İnsana Zarar Verir Mi? Ev içinde tuhaf görünümlü, gri renkli, antenli böceklerin görülmesi durumunda insanlar tedirginlik yaşar. Böcek ilaçlama kapsamında evde gümüş böcekleri ile mücadele insan sağlığının korunması açısından önemlidir. Gümüş böceği ısırır mı? Gümüş böceği zehirler mi? gibi çeşitli sorular gelmesi insanların daha çok ilk gördükleri zaman ne olduğunu bilmediği tuhaf görünümlü böceklerden tedirgin oldukları için sorulmaktadır olur.

İnce bir vücuda sahip olan, baş tarafında bir çift anten ve gümüş renkli olan bu canlılar hızlı bir şekilde kaçarak hemen gözden kaybolur. Tuhaf yapısı nedeniyle oldukça ilginç bir görünüm sergiler. Gümüş böceği insan sağlığını tehdit edecek şekilde ısırma yada insanları zehirleme gibi bir risk oluşturmaz. Evin içinde görüldükleri bölgeler daha çok banyo, mutfak benzeri rutubetli, karanlık ve kitaplık benzeri kısımlardır. Evlere geliş nedenleri barınma imkanı ve beslenme şartlarını sağlamak içindir.

Nem ve rutubetin olduğu bölgeler gümüş böceği istilasına uygun olarak dikkat çeker. Ayrıca silinen yerler, kurumayan zeminlerin, damlatan muslukların gümüş böceklerine iyi bir üreme imkanı sağladığı bilinmektedir. Kahverengi gri ve benekli renkleri ile dikkat çeken gümüş böcekleri hızlı üreyebilir. Bu böceklerin mekanlardan uzak tutulması için gümüş böceklerine karşı kokusuz veya kokulu böcek ilaçlama servisi alınabilir. Evdeki gümüş böceği ısırır mı? diyorsanız ısırıp sokan bir böcek türü değildir.

Zehirli olmadığı için herhangi bir ölümcül risk taşıma durumları yoktur. Eve giren gümüş böceği insana zarar verir mi? diye merak edenler besinlerin içinde dolaştıkları ve eve giriş yerleri pis bölgeler olması nedeniyle vücutlarını bulaştıkları bakteri ve mikropları insanları geçirir. Gıda ve kullanılan mutfak malzemeleri arasında dolaşarak buralara bakteri, dışkı, salya ve mikrop bulaştırır. Ayrıca sebze meyvelerin arasında dolaşarak onlardan tüketir ve buralara salya ve dışkılarını bulaştırarak insan sağlığına potansiyel tehlike arz ederler.

Gümüş Böcekleri Nerelerden Girer?

Bu böcekler nemli ortamlarda daha fazla görülür ancak tüm şartlara uyum sağlamış bir yapıdadır. Ev içinde kitapların arasında sıkça görülmelerinin sebebi kitapların ciltlerinde kullanılan yapışkanları oldukça fazla sevmelerinden kaynaklanır. Gümüş böcekleri karanlık bölgeler ve kütüphane ortamlarında karşılaşılan canlılardır. Gümüş böceği nereden gelir? diyorsanız kapı altları, havalandırma bölgeleri, pencere boşlukları, kablo kanalları ve gider boruları gibi değişik yerlerden evlere girerler.

Eve girdikten sonra yuvalandıkları bölgeler daha çok parke araları, kapı pervazları gidip bölgelerdir. Ayrıca mutfak dolabı arkaları, fayans araları benzeri kısımlar onların gizlendiği yerlerdir. Özellikle hastalık mikrobu taşıma endişesi yaşayan insanlar evlerinde bebek varsa bu böcekleri gördükleri zaman ciddi manada huzursuz olurlar. Gümüş böcekleri üçgenimsi bir yapıya sahiptir. Baş bölgesi daha geniş, kuyruk kısmına doğru bir daralma mevcuttur.

Vücut görünüşü merdiven şeklinde katmanlı bir yapıdadır böcekler beslenmesini bitkisel olarak temin eder. Ortamlarda nemli ve sıcak hava onları kendine çeker sıcak havalarda daha fazla görülen böcekler dip bölgeleri ve nemi sever. Gümüş böcekleri ile mücadele için profesyonel ilaçlama servisi alınması önemlidir. Gümüş böceği felç eder mi? Gümüş böceği kulağa girer mi? Gümüş böceği insanı ısırır mı? gibi değişik sorular almamızın nedeni bu böcekler hakkında fazla bilgi sahibi olunmamasıdır.

Bilgi sahibi olmayan insanların tedirginlik duymasından kaynaklanır. Gümüş böceği Naftalin kokusunu sevmez. Gümüş böceği çamaşır suyu ile silinen zeminlerde fazla dolaşmaz çünkü bu kokuyu sevmez. Gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız ev temizliğine dikkat etmeli, yerleri kesinlikle ıslak bırakmamalı su kaçıran ve damlatan muslukları tamir etmelisiniz. Evde böceklerinin arındırılmasına karşı gümüş böceği ilaçlama servisi alınmalıdır.

Gümüş Böceklerinin Zararları Ve Mücadele

Nem böceği beyaz renkli olarak bilinirken, gümüş böcekleri de Gri gümüş renkleri ile nem ve rutubetten oluşan böceklerdir. Gümüş böceği zehirli midir? diye merak edenlerin bu böceğin böyle bir özellik sergilenmediğinin bilinmesi ve korku duymalarının yersiz olduğunu bilmeleri gerekir. Özellikle sebze ve gıdalar üzerinde dolaşarak insan sağlığına risk içerecek bakteri ve virüs bulaştırma potansiyelleri nedeni ile gümüş böceklerinin evlerden temizlenmesi zorunluluktur.

Gümüş böceğinin ne gibi zararları vardır? diyorsanız eve gelen gümüş böcekleri hem gıdalara zarar verir, hem de kumaş, pamuklu ürünler, kitap, kağıt, naylon benzeri eşyalara zarar verir. Tahta kurtlarında olduğu gibi gümüş böceği direkt olarak eşyaları hedef seçtiği için buralara yuvarlanır ve kitap, kumaş benzeri pek çok şeye zarar verir. Rutubet ve nemin olduğu bölgelerde yaşayan tüm böceklerde olduğu gibi gümüş böceği de üzerine bulaşan bakteri ve virüsler evlere taşır.

İnsanların tükettikleri yiyeceklere musallat oldukları zaman hastalık mikrobu olmak bulaştırma riskini ortaya çıkarır. Gümüş böcekleri ile mücadelede en kestirme çözüm hiç kuşkusuz evde gümüş böceği ilaçlama yaptırmaktır. Gümüş böcekleri çok farklı alanlarda görülen böceklerdir. Ev ortamları, apartman, fabrika, site, bahçe, bodrum, çatı gibi çok değişik yer ve mekanlarda ortaya çıkabilir. Gümüş böceklerinin yok edilmesi için Atlas Türk ilaçlama firması ile görüşerek ilaçlama Yaptırabilirsiniz.

Kokusuz ve kokulu gümüş böceği ilaçlama yöntemlerinden tercih edeceğiniz bir uygulama ile bu böceklerden kurtulmak mümkündür. Bu böceklerin saklama alanları ve gizlendikleri bölgeler hedef alınarak etkili bir ilaçlama sonrası gümüş böcekleri evlerden temizlenmektedir. Yaşadığınız her türlü böcek şikayetlerinde bizden ilaçlama servisi talep ederek gümüş böceği ve benzeri haşere şikayetlerinizi kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Bizi arayarak sorunsuz ilaçlama desteği alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir