Gümüş Böceği İlaçlaması

Gümüş Böceği İlaçlaması

Gümüş Böceği İlaçlaması hizmeti veren haşere mücadele ekiplerimiz evlerde ilaçlama konusunda deneyimlidir. Daha çok banyo ve mutfak bölümlerinde görülmeye başlayan hareketliliği ile zaman içinde tüm odalara ve evin tamamına yuvalanmasıyla sonuçlanan zaman süreci başlamadan önce tedbir almalıdır. Evde gümüş böceği ilaçlama yaptırmak bu küçük ve gri görünümlü yumuşak vücutlu böceklerin sağlığımıza zararını önler. Geceleri yiyecek ve mutfak eşyaları arasında dolaşırlar.

İnsanı ısırma bakımından zararsız böceklerin tüm daireye yayılmadan başlangıçta ortadan kaldırılması gerekir. Aksi takdirde ileri ki dönemlerde gümüş böceklerinin evi istila etmesi başınıza dert açar. Böcek ilaçlama her köşede karşınıza çıkmasını engelleyebilir etkili gümüş böceği ilaçlama yöntemi ile bu böceklerden kurtulursunuz. Gümüş böceği ilaçlama servisleri yardımı ile kalıcı olarak gümüş böceklerinin daire içinden sökülüp atılmasını sağlık açısından son derece önemlidir.

Gümüş böceği ilaçlama şekilleri gerek kokusuz ilaçlar ve gerek kokulu ilaçlar kullanılarak yapılabilmektedir. Ancak yoğun nem böceği görülen mekanlarda kokulu gümüş böceği ilaçlama uygulaması tercih edilmesi gerekir. Zayıf kalan kokusuz ilaçlamaya oranla çok daha çabuk ve böcekleri yuvalarından çıkarıp imha eden etkili bir böcek ilaçlama uygulaması yaptırılmalıdır.

Gümüş Böceklerinin Özellikleri

  • Rutubet ve nem olan yerlerde yaşamayı sever ve hızlı ürerler.
  • Kütüphane, kitap, dolap arkaları gibi bölgelerde sıkça görülürler.
  • Nişasta ve şeker içeren besinleri tüketir, kitapların ciltlerindeki tutkal kalıntılarını yemeyi severler.
  • Yavruları beyaz renkli yumurtası minik ve şeffaftır.
  • Gıdalara dışkı ve salyalarını bulaştırarak sağlığımızı tehdit ederler.

Halk arasında bilinen adıyla gümüş böceği, nişasta ve şeker ağırlıklı beslenen, gri parlak renkli, uzun ve basık bir böcektir. Zehirsiz bir böcek olup insanları ısırma yada sokma gibi bir durum söz konusu olmaz. İki ile sekiz yıl arasında yaşayabilen gümüş böceği, yavruyken beyaz olup yetişkinlik dönemine girdikçe metalik parlak bir renk almaya başlar. Küçük bitişik gözleri ve uzun antenleri vasıtasıyla etrafını algılayan bu böcek, balığa benzer kıvrılma hareketleri ile ilerlemektedir.

Nem oranının %75 ile %95 olduğu yerlerde yaşayan gümüş böceği çoğunlukla toprağa yakın bölgelerde görülür. Zemin katlarda, garajlarda ve kömürlüklerde yaşar. Ev içinde banyo ve mutfak bölümlerinde sıklıkla görülür. Gümüş böceği bir seferde elli taneye kadar yumurta bırakabilir. Yumurtaları beyazımsı, oval ve kapsül şeklinde olup, genellikle küçük duvar çatlaklarının veya yarıkların içinde bulunur. Bu alanlara yönelik Gümüş Böceği İlaçlama yapılarak gümüş böceklerinin imhası sağlanmalıdır.

Gümüş Böcekleri  Nasıl Beslenir?

Geceleri beslenen gümüş böcekleri bir yıl beslenmeden yaşayabilmektedir. Beslenmesinde nişasta, dekstrin ve yapıştırıcı gibi polisakkaritler tüketmektedir. Kitap ciltleri, halılar, kahve, çay, pamuk, keten, ipek ve saç ile beslenip yaşam sürebilir. Giysilerde kullanılan bazı kimyasallara bağlı olarak bazı durumlarda gümüş böceği ilaçlama ekipleri tarafından deri kıyafetleri için tehlikeli oldukları gözlemlenmiştir. Gümüş böceklerinin bu malzemelerden tükettiği de görülmüştür.

Gümüş böceği evlerde maddi hasarlara neden olabilirler, fakat hastalık yayıcı özellikleri yoktur. Kulağakaçan, kırkayak ve örümcekler gümüş böceğini tüketen baş düşmanlarıdır. Garantili ilaçlama hizmeti veren AtlasTürk ilaçlama ekipleri evlerin zeminlerinde kapı kenarları ve dolap altlarında gizlenen gümüş böceklerinin önlenmesi için etkili yöntem uygular. Saklandığı yerden çıkarılıp imha edilmesinde çok etkili çıkarıcı özelliğe sahip dairedeki oksijeni yakıcı bir özelliğe sahip ilaçlar ile evde gümüş böceği ilaçlama yapmaktadır.

Kokusuz ilaçlar kalabalık eşyası olan evler ile yoğun olarak evi sarmış gümüş böcekleri ile mücadelede şarttır. Zayıf kaldığını daha etkili özelliğe sahip kokulu gümüş böceği mücadele yönteminin yaptırılmasında çok daha isabetli karar verildiği uygulama sonrası anlaşılacaktır. Ekonomik gümüş böceği ilaçlama fiyatları ile sizlerin evlerinizde çözümler sunuyoruz. Gümüş böcekleri ve diğer zararlı türlerine özel ilaçlama şekilleri ile gerek evlerde gerek iş yeri ve binalarda gümüş böceği ilaçlaması yapmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir