0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Gümüş Böceği İlaçlama mekandaki rutubete duyarlı böceklerin yok edilmesi için sıkça talep edilen bir ilaçlama türüdür. Böcek ilaçlama zararlı her tür haşereye karşı gerek önleyici amaçlı gerek evlerden arındırmaları için dönemsel olarak yapılan önemli bir hizmet türüdür. Gümüş böcekleri insanlara ısırma yolu ile zararı olmasa da sağlık açısından çeşitli sıkıntılar verir. Değişik isimlerle anılan Gümüş böceği, Rutubet böceği, gümüşçün, gümüş balığı böceği gibi çeşitli isimler ile de bilinmektedir.

Özellikle insanların tükettiği gıdalara bulaştırdıkları bakteriler ile böcekler insanların ciddi anlamda huzurunu kaçırır. Bu nedenle böceklerden arındırılmış hijyenik bir ortamda yaşamak isteyen insanlar böcekler ile mücadelede ilaçlama firmalarından destek talep eder. İstanbul gümüş böceği ilaçlama firmaları, Rutubet ve nemli havası nedeni ile bu mega kentte gümüş böcekleri ile mücadelede oldukça fazla ilaçlama servisi verir.

Gümüş böcekleri sadece belirli bir bölgede değil, Türkiye genelinde hemen her il ve ilçede insanların karşısına çıkabilir. Yapı olarak parlak, şeffaf ve ilginç bir görünüme sahip olan tuhaf görünüşlü ilgi çekici canlılardır. Yumuşak vücut yapıları olmasına karşın 10 ay kadar kaç yaşayabildikleri bilinmektedir. Eve gelen gümüş böcekleri karbonhidratlı yiyecekler tahıl ve un gibi ürünleri tüketmekle kalmaz kitap cildi, macun, duvar kağıdı ve tutkal gibi malzemeleri de severler.

Yaklaşık olarak bir yıl ile üç yıl arasında yaşam sürerler. Ancak gümüş böceklerin bulunduğu ortamda koşullar uygunsa ömürleri 8 yıla kadar uzayabilmektedir. Çok hızlı hareket edebilen gümüş böcekleri uzun ve ince bir görünümdedir. Baş taraflarında ve kuyruklarında anten benzeri yapılar bulunur. Deri yapısı pullarla örtülüdür, gri ve parlak bir görünüm sergiler. Hemen her ortamda yaşam süre bildikleri için insanların sıkça karşısına çıkarlar.

Gümüş Böceklerinin Özellikleri Nelerdir?

Daha çok rutubetli ortamları severler tuhaf ve gizemli görünümleri ile evde görüldükleri zaman insanlarda tedirginliğe sebep olur. Karanlık ve rutubetli bölgelerde bu böcekler ile karşılaşmak oldukça doğaldır. Dip bölgelerde gizlenen gececi böcekler oldukları için gündüzleri ışığı pek sevmez ve ortalıkta pek dolaşmazlar. Bu nedenle evdeki gümüş böceği istilasını fark etmeniz ilk aşamada biraz zordur.

Oldukça hızlı üreme potansiyeline sahip oldukları için kısa zamanda evde varlıklarını hızla artırır ve gümüş böceği kolonisi haline dönüşebilirler. Gümüş böceğinin dişileri türüne göre değişen üreme miktarına sahiptir. Yetişkin bir gümüşçün dişi böceğin günde 20 civarında yumurta üretebildiği görülmüştür. Gümüş böceklerini ilk defa görenler bu böceğin ne tür bir böcek olduğunu anlamakta zorlanır. Boyutları yaklaşık olarak 1 santimetre den başlayıp 3 santimetreye kadar değişkenlik gösterir.

Katmanlı deri yapıları mevcuttur böceklerin rengi onları tanımamız da en önemli imzalardan biridir. Bu böceklerde tür ve renge göre farklılık görülebilir. Ancak her zaman genel yapıları onları ele verir. Gümüş böceklerinin bilinen en önemli özellik yapısı yumurtadan çıktıkları şekilde vücut yapılarında değişim olmadan gelişerek hayatlarını sürdürmeleridir. Evinizde gümüş böceği istilasının olduğunu anlamanın yolları mutfaklar ve banyolar onların uğrak mekanları olur.

Çünkü banyo başta olmak üzere mutfak gibi bölgeler evde en çok nem ve rutubetin olduğu bölgeler olarak dikkat çeker. Ancak bununla birlikte kütüphane ve kitapların arasında da sıkça karşımıza çıkabilirler. Bunun nedeni kitaplar üretim aşamasında ciltleme için kullanılan yapışkanlarla takviye edildiği için gümüş böceğinin çok sevdiği besinler arasında ciltleme de kullanılan kitap yapışkanları gelir.

Gümüş Böcekleri Evlere Nasıl Gelir?

Kitaplarının içleri karanlık ve nemi barındıran bir özellikte olduğu için buralar gümüş böceklerini kendine çeker. Gümüş böcekleri giysilerde meydana gelen lekelere sebep olur. Duvar kağıtlarında, tavanda, parke kenarlarında sağa sola kaçarken görürseniz evde gümüş böceği istilasının başladığını anlamanız gerekir. Ayrıca kirlenen çamaşır sepetine attığınız bir kıyafet banyodaki nem ile birleşince gümüş böcekleri için çok elverişli bir yaşam imkanı sağlar.

Kıyafetlerin arasında gümüş böceklerinin olması özellikle beyaz renkli kıyafetlerde lekelenmelere sebep olur. Gümüş böceği nedir, Gümüş böceği nasıl anlaşılır? diyorsanız diğer böcek türlerine nazaran farklı bir görünüme sahiptir. Adeta başka bir gezegenden inmiş gibi görünen tuhaf bir yapıya sahiptir. Gümüş böcekleri vücut yapısı olarak gözyaşı şekline sahiplerdir. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere gümüş renginde gördükleri için bu isimle anılmaktadır.

Pek çok gümüş böceği 3- 4 inçten daha fazla büyüme imkanı bulamaz ancak evinize girmek için değişik pek çok noktadan yararlanırlar. Eve alınan karton kutular, kitaplar, koliler, kıyafetler gibi değişik malzemeler ile kolaylıkla evlere taşınırlar. Şayet bir kaç böcek görüp de önemsemez iseniz gümüş böcekleri kısa zaman içinde mekanınızı istila eder ve yiyeceklerinizin içerisinde dolaşarak sağlığınız için tehdit haline gelebilirler.

İnsanlar gümüş böceği nerede yaşar? gümüş böcekleri hangi bölgelerde saklanır? benzeri değişik sorular yöneltmektedir. Gümüşcünlerin bazı türleri sıcağı sever, bazıları soğuk ve nemli karanlık ortamları kendine yaşam alanı olarak seçer. Ev içinde özellikle mutfak bölümünde, mutfak dolapları onlar için ideal saklama alanlarıdır. Banyo, kiler, bodrum katı gibi yerler gümüş böcekleri için en önemli yaşama ve dinlenme alanları olarak dikkat çeker.

Gümüş Böceği Nasıl Beslenir Ve Çoğalır?

Şayet eviniz eski ve saklamaya uygun yerlerin sayısı çoksa bu böceklerin çok hızlı üremesi ve mekanı istila etmesine olanak sağlar. Eve giren gümüş böcekleri nelerle beslenir? başta da belirttiğimiz gibi gümüş böceği yapışkan ve kağıtlar, kitap, koli, kumaş, tahıl benzeri pek çok malzeme ile beslenir. Gümüş böceklerinin uzun süre hayatta kalması için gerekli proteinleri taşıyan nişasta ve şeker onların en sevdiği özellikteki yiyecekler arasında yer alır.

Şayet gümüş böceği nasıl ürer? gümüş böceği kaç yavru yapar? diyorsanız türüne bağlı olarak değişir. Günde 20’den başlayıp 100’e yakın yumurta bırakabilir. Daha çok bu yumurtaları nem ve sıcak ortamları dikkate alarak bırakırlar. Yumurtadan çıktığı şekli ile büyür ve gelişirler. Gümüş böceklerinin evde istilasını önlemek için onların gizlenecekleri noktaları dikkatlice kapatmanız oldukça faydalıdır. Bu şekilde davranarak onların gizlenecekleri ortamları yok etmiş olursunuz.

Evde temizlik malzemesi olarak kullanılan elektrik süpürgesi mekandaki yoğunluğu çektirmek için oldukça faydalı bir araçtır. Özellikle gümüş böceklerinin yumurta bırakma potansiyeli yüksek olan yerler emiş gücü yüksek olan bir süpürge ile oldukça faydalı olur. İnsanlar internet üzerinde genellikle gümüş böceğinden nasıl kurtulurum? Gümüş böceği ilaçlama fiyatları ne kadar? eve gümüş böceği nereden gelir? gibi arayışlara ağırlık vermektedir. Bu haşerelerden kurtulmanın yolu evde gümüş böceği ilaçlama servisi almaktır.

Ayrıca ilk defa görüp de panik yaşayan insanlar gümüş böceği felç eder mi? gümüş böceği kulağa girer mi? yaşadıkları endişe nedeniyle arayışlara girmektedir. Gümüş böceği nasıl oluşur? diyorsanız evde rutubet ve nem olduğunu ya da evlere giriş yerlerinin onlar için kolay üreme imkanı sağladığını bilmenizde fayda vardır. Bu tür ortamların kapatılması evlere giriş yollarının engellenmesi ve yaşam alanlarının kısıtlanması için gerekli tedbirleri almak son derece faydalıdır.

Gümüş Böceği İlaçlama Yöntemleri

Evde gümüş böcekleri ile karşılaşıyorsanız mutlaka gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız gerekir. Gümüş böcekleri ile bireysel mücadele istediğiniz sonucu vermez. Gümüş böcekleri ile mücadele için en iyi gümüş böceği ilaçlama şirketleri ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Günümüzde ilaçlama firmaları teknolojik ekipmanlar ve çevre sağlığına zarar vermeyen kokulu ve kokusuz ilaçlarla ilaçlama servisi vermektedir.

Gümüş böceği ilaçlama yöntemleri farklılık gösterebilir çok aşırı yoğun gümüşcün bulunan mekanlarda sisleme yöntem ve kokulu ilaçlar kullanmak onların kısa sürede ortadan kaldırılmasını sağlar. Düşük ve az yoğunluklu gümüş böceği şikayetlerinde kokusuz ve spreyli ilaçlama kullanmak onların önlenmesi için yeterli olur. Ayrıca bazı jel ilaçlar gümüş böceğinin önlenmesinde faydalıdır. Gümüş böceği evlere poşet, koli, eşya gibi malzemelerle kolaylıkla taşınabilir.

Bu nedenle ev içinde öncelikle gümüş böceğinin çoğaldığı noktaların tespit edilmesi oldukça faydalıdır. İlaçlama firmaları gümüş böcekleri ile mücadelede şayet sprey ilaçlama yapacaksa bu böceklerin saklandıkları bölgeleri direkt olarak hedef alması şarttır. Gümüş böceği diğer böceklerin renginden farklı olarak kendine has gri ve beyaz renkli bir böcek olarak dikkat çeker. Gümüş böceği’nin arka kısmında 3 adet uzun sert bir kıl mevcuttur.

Ayrıca gümüş böceği yumurta halinden yetişkin aşamaya çok hızlı bir süreç içerisinde gelmektedir. Bu ortamda varlığını hızlıca atılabilen bir özellik sağlar. Gümüş böceklerinin yaşadığı bölgeler zemin katlar, çatı katları, bodrum, zemin bölgeler, otopark, depo, kiler, banyo, mutfak gibi değişik ortamlardır. Karanlık noktaları oldukça fazla tercih ederler. Gümüş böceğinin yumurtlaması şu şekilde oluşmaktadır.

Gümüş Böceği İstilasında Yumurtlama Önemlidir

Gümüş böcekleri çiftleşme öncesinde birbirlerine çeşitli hareketleri ile davet ederler. Gümüş böceklerinin bu hareket yapısına aşk dansı denmektedir. Erkek gümüş böceğinin bıraktığı sperm dişi gümüş böceği tarafından yumurta borusuna alınarak çoğaltılır. Gümüş böceğinden dişi olan yumurta sayısını alışkanlıklarına göre değişik olarak belirler. Bazı gümüş böceği çeşitleri birkaç gün içerisinde yumurtlarken, bazıları ise 20 gün kadar bir zamanda yumurtlama dönemine girer.

Gümüş böceğinin yaşadığı yerler karanlık bölgelerdir kuru lavabo içleri, duvar parke arası, kaput, ayaklı dolap altları gibi değişik bölgelerde gizlenirler. Gümüş böcekleri yumuşak yapılı ve küçük boyutlu oldukları için kolay gizlenirler ve minik fark edilemeyecek kadar küçük dışkı bırakırlar. Geceleri ortaya çıktıkları için çeşitli bölgelerde dolaşırlar. Hızlı hareket eden bir böcek olup insan gördükleri zaman hızlı şekilde evde kaçıp kaybolabilir.

Gümüş böceği nemli kıyafetleri çok sever. Bu nedenle banyoda uzun süre kıyafetlerin bekletilmemesi ve ıslak kıyafetin sepete atılmaması böceklere çekim cazibesi sağlar. Evlerde şampuan, ipek, ölü böcek, tutkal ve benzeri malzemeler tükettikleri gözlemlenmiştir. Gümüş böceklerinden kurtulmak için bazı tedbirler önemlidir. Çoğunlukla mutfak ve banyolarda, çamaşırhane ve nemli ortamlarda oldukları için buralardaki nemin ortadan kaldırılması en önemli tedbirlerin başında gelir.

Özellikle açık tesisat kanalları, döşeme boşluğu, duvar yarıkları gibi bölgelerde gümüş böceklerinin yumurta bırakma olasılığı oldukça fazladır. Bu böceklerin evlerde yuvarlanmasını önlemek için açık yerlerin silikon ya da alçı ile kapatılması gerekir. Gümüş böceklerinde tüketim ihtiyacı çok geniş olduğu için pek çok şeyi tüketerek hayatta kalabilir. Bu nedenle açıkta gıda ve sebze bırakılmaması gerekir.

Gümüş Böceği İlaçlama Servisi

Şayet evinizde kenar köşelerde gümüş böceği ile karşılaşıyorsanız zaman kaybetmeden gümüş böceği ilaçlama servisi almanız gerekir. Gümüş böceklerinin yok edilmesi için bazı durumlarda sadece dairede gümüş böceği ilaçlama yaptırmak yetmez. Dış ortamlardan içeri giriş yollarının tutulması ve binadaki gümüş böceklerinin arındırılması da önemli bir tedbir olarak dikkat çeker. Böcek yumurtaları binanın dış bölgelerinde ise buralarda üreyerek açık bulundukları yerlerden daire içlerinde kolaylıkla girerler.

Bu nedenle gümüş böceklerinin yumurtalarını önlemek için dış alanlarda da gümüş böceği ilaçlama yaptırmanız büyük önem taşır. Atlas Türk ilaçlama olarak böcek ilaçlama konusunda uzman ve deneyimli teknisyenler çalıştırıyor ve yaşadığınız her türlü böcek şikayetlerinde en etkili ilaç ve yöntemleri tercih ediyoruz. Böceklerin mekanlardan arındırılması için profesyonel hizmet önemlidir.

Şayet gümüş böceğinden nasıl kurtuluruz? evimde gümüş böceği var bir türlü baş edemedim diyorsanız bizimle iletişime geçerek yaşadığınız gümüş böceği şikayetlerini profesyonel gümüş böceği ilaçlama kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Biz insan sağlığına zararsız haşere istilasında son derece etkili birinci sınıf etkili ilaçlar kullanıyoruz. İnsanlara alacakları tedbirleri hatırlatarak çok daha uzun süreli böceklerden uzakta huzurlu bir hayat yaşamasını sağlıyoruz.

Gümüş böceği ilaçlama firmaları ile çalışmadan önce böcekler hakkında bilgi edinmeniz faydalıdır. Kahverengi, gri benekli bu böcekler yayılmaya başlayınca her tarafta görülür. Gümüş böceğine kesin çözüm için profesyonel böcek ilaçlama servisi almalısınız. Evdeki gümüş böceklerini yok etmek için kokulu ilaç, kokusuz ilaç ve sisleme ilaçlama etkili olacaktır. Gümüş böcekleri ile mücadele sağlık için şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir