0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Gümüş Böceği Evde Neden Ürer

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Apartman ve daire içinde görülen ve fazlaca ilaçlama yaptırılan gri ve antenli Gümüş Böceği Evde Neden Ürer? bu böceklerin yaşam koşuları nemli ve serin bölgelerdir. Bazı türleri karanlık ve sıcak ortamları tercih etmektedir. Gümüş böceği ile mücadele hem bina içinde hemde dairelerde yapılması gereken bir durumdur. Gümüş böceği insana zarar verir mi? elbette gümüş böceği ısırması ve sokma riski olmayan bir haşere çeşididir.

Ancak buna rağmen insanların tükettikleri gıdalara salya ve dışkılarını bulaştırarak insan sağlığı açısından ciddi tehdit oluştururlar. Gümüş böceği yavrusu boyut olarak beyazımsı renkli ve arpa boyu kadar olup oldukça yumuşak bir vücut yapısına sahiptir. Gümüş böceği jel ilaç kullanılarak önlenebilen bir böcek olmasına karşın pek çok insan bu özelliği tam olarak bilmediği için sıvı ve püskürtme gümüş böceği ilaçlama yapılarak önlenmeye çalışılmaktadır.

Tuhaf görünümlü Gümüş Böceği Evde Neden Ürer? aslında nem böceği olduğunun bilinmesi ile kolayca anlaşılır. Apartmanda gümüş böceği ilaçlama kokusuz ve kokulu böcek ilaçları kullanılarak  yapılabilir. İnsanların sıkça geçtiği bölgelerde kokulu ilaçlama riskli olacağı için jel gümüş böceği ilacı yada kokusuz sıvı ilaçlar kullanılarak yapılabilmektedir. Gümüşçük böcekleri, ev ve apartmanlarda geceleri görülen gri görünümlü ve antenli bir böcek türüdür.

Genellikle geceleri ortalıkta dolaşan bu böcek çeşidi diğer böceklerden oldukça değişik bir görünüme sahiptir. İlaçlama yaptığımız böcekler yürüyen ve uçan haşereler olarak değişmekte kahverengi ve gri özellikleri ile ön plana çıkan antenli böceklerden olan gümüşçün zararlısı ev hanımlarının  hiç sevmediği bir böcek çeşididir. Böcek ilaçlama yapılan mekanlar içinde oldukça fazla şikayete neden olan gümüş böceği ısırığı olmamasına karşın çoğu kişi bu böcekten korkar.

Ev İçinde Gümüş Böcekleri Niye Görülür?

Gümüş böceği ısırması şüphesi ile hakkında araştırma yapılan nemden kaynaklanan uzun ince yapıda parlak renkli ve hızlı kaçan garip görünümlü bir haşeredir. Evde gümüş böceği neden olur?  apartman ve evlere nereden gelirler? aslında pek çok insanın zihnini meşgul eden bir böcektir. Ev ve apartmanlar, gümüş böceğinin yaşaması ve hızla üremeleri için mükemmel koşullara sahiptir.

Damlayan musluklar, sürekli ıslak kalan banyo ve tuvalet, mekanda nemli ve karanlık bölgeler varsa, gümüş böceklerinin üremesi için bulunmaz bir yaşam alanı bulmalarına neden olur. Böylesi özelliklere sahip bakımsız ve nem barındıran yaşam alanları gümüş böceklerinin istilasına mükemmel elverişli koşul oluşturur. Evinizde ortalıkta gıda ve su kaynağı buldukları takdirde çok daha kolay bir şekilde evinizi kuşatarak yumurtlar ve erken tedbir alınmaması durumunda yatak, koltuk, valiz, ve kıyafet aralarına kadar yayılma imkanı edinirler.

Gümüş böceklerinin zararları ısırılma ve zehirlenme bakımından olmasa bile sağlık açısından bakteriyel yan etkilerin insanları tehdit etmesi ve hastalık bulaştırma risklerinin yüksek olması  gümüş böceklerinden kurtulmak için acele etmenizin şart olduğuna işarettir. Yaşadığımız evler, gümüş böcekleri için cazip mekanlardır. Kağıt ve yapışkanlarla dolu kitaplar, üst üste yığılmış  koliler, duvar kağıtları, kumaşlar, sebze ve çeşitli gıdalar, tahıllar, naylon ve sulu maddeler gümüş böceklerinin en sevdiği yiyeceklerdir.

Tüm bu şartlar gümüş böceklerinin hayatta kalması için gereken protein, şeker ve nişastaya sahip olduğu için gümüş böceği istilası yaşanmasında en önemli şartlardan birinin oluşmasına öncülük eder. Gümüş Böceği Evde Neden Ürer? bilmeden önlem almanın ve evlerden gümüş böceklerini arındırmanın imkanı pek yoktur. Gümüş böceklerinden kurtulmak için oluşma şartlarını ortadan kaldırmak ve evlerde saklanma bölgelerini ortadan kaldırmak şarttır.

Apartman Ve Daire İçinde Nerelerde Saklanırlar?

Bilindiği gibi bina çatısı, havalandırma boşlukları, binaların zemin katları, ve lağım giderleri, binaların kaplama bölümleri gümüş böceği için son derece kolay üreme ve barınma imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle apartman ve bina için böcek ilaçlama servisi alınarak düzenli aralıklar ile gümüş böceği ilaçlama yaptırıp daire içlerinde yayılmalarına imkan verilmemelidir. Gümüş böceklerinin kimi türleri soğuk, nemli ve karanlık yerleri özellikle tercih eder.

Bazı gümüş böceği çeşidi ise çatı arası ve ısı oranı yüksek ortamlardan hiç ayrılmazlar. Sıkça görüldükleri bölgeler, mutfak dolapları, banyo, kiler, bodrum katı, havalandırma, su birikintisi olan lavabolar gibi kullanılan yerler, gümüş böcekleri için ideal yaşam bölgesi olarak dikkat çeker. Özellikle de saklanacak yerlerinin uygun olduğu ev içlerinde çok kolay saklanır ve hızla mekanı istila ederler. Uygun şartlar ve nemin sürekli bulunduğu bölgelerde asla evinizden eksik olmazlar.

Gümüş böceği ile mücadele daire içleri ve apartmanda toplu olarak yapılmalı bina içlerinden etrafa yayılmaları ve hızla daire içlerinde yuvalanmaları engellenmelidir. Şunu unutmayın Gümüş Böceği Evde Neden Ürer? diye bu böcekler için kurtuluş çaresi arayanların evlerinde gümüş böceği beslenme yerleri, hemde üremesine uygun nemli ve karanlık ortamlar oldukça gümüş böceklerinden kurtulmak asla mümkün olmayacaktır. Gümüş böceklerinin yok edilmesi için öncelikle uygun ortamların onlar aleyhine düzenlenmesi ve üreme bölgelerinin ortadan kaldırılması gerekir.

Gümüş böceği nasıl ölür? evdeki gümüş böcekleri nasıl ilaçlanır? diye durmadan arayış içinde olmak yerine oluşma şartlarını ortadan kaldırıp profesyonel bir ilaçlama firması olan Astek gümüş böceği ilaçlama şirketinden gümüş böceği ilaçlama talep etmek gerekir. Gümüş böceklerinin neden olduğu zararların önlenmesi ve insan sağlığının korunması için bizimle iletişime geçerek gümüş böceği ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Arı İlaçlama Fiyatları yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir