0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Giderden Gelen Hamam Böceği Nasıl Önlenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Giderden Gelen Hamam Böceği Nasıl Önlenir? bu daha çok gece karanlığında böcek girişlerine şahit olan insanların sorusu olarak öne çıkar. Böcek ilaçlama dönemleri yaz aylarında sıcak havaların arttığı dönemlerdir. Bilinmesi gereken hamam böceği çeşitleri eve bir defa yerleştikleri zaman onları evden uzaklaştırmayı sağlamak sandığınız kadar kolay olmamaktadır. Pis böcekler her türlü yiyeceğin ve eşyaların arasına girer ve kirletir.

Ayrıca kitaplar, elektronik eşyalar, duvar kağıtlarına ciddi anlamda zarar verirler. Evlerde gece karanlığında dolaşırken insanların ve yüzeylere kullanılan ev aletlerinin üzerinde gezerler. Ayrıca yiyecek konulan tencere tabakları kirleterek hastalık mikrobu yayan bakterileri yerleştirirler. Yeni görülmeye başlayan hamam böceği şikayetlerinde böcek ilacı olarak böcek girişini engellemek amaçlı kapıların kenar bölgelerinde ilaç uygulamak ilk aşamada faydalı olabilir.

Ancak bilinmesi gereken bu böceklerin evlere giriş yollarını kapatmak, hamam böceklerini evde aç susuz bırakmakta önemli bir etkendir. Hamam böcekleri nem ve suya ciddi anlamda gelen bir özelliktedir. Bu nedenle hamam böcekleri su kaynağına bağımlı oldukları için su kaynaklarını kesmek onlara ağır bir darbe vurmak anlamına gelir. Böcek türleri havanın sıcak oluşuna önem verir ve büyüklüklerine göre 1 ay kadar beslenmeden evde yaşam sürebilir.

Ancak uzun süre susuz kaldıklarında en fazla bir hafta kadar direnç gösterir ve ölürler. Bu nedenle evde meydana gelen tüm sızıntıları bulup kesmek ve tamir etmek şarttır. Hamam böceklerinin su kaynağını ortadan kaldırılınca hiç şüphesiz hamam böcekleri uzun süre yaşam imkanı bulamaz. Evi dip, köşe temizlemek ve hijyenik bir ev haline getirmek böceklerin pek sevmediği bir durumdur. Temizlik ile böcekler hem yaşam imkanı kısıtlı hale getirilir, hem de gıda ve ekmek gibi beslenme yolları ortadan kaldırılır.

Evi Böceklerin Yaşam Yeri Olmaktan Çıkarın

Özellikle yemek yedikten sonra bulaşıkları lavaboda gece boyunca bekletmek çok büyük bir hatadır. Yere dökülen ekmek kırıntıları böcekler için iyi bir beslenme imkanı sağlar bu nedenle evi devamlı süpürmek, mutfağı Genel manada temiz tutmak ve bulaşıkları lavaboda bekletmemek önemlidir. Ayrıca evde çöpleri uzun süre çöp kutusunda bekletilmekte böcekleri kendine çeker. Yemekleri ağzı kapalı bir şekilde dolapta saklamak, yiyecek kaplarının ağızlarını sıkıca kapatmak, kirli tabakları mutlaka bulaşık makinesine kaldırmak gerekir.

Evin zemini kirli ve yağlı olursa böcekleri kendine çeker bu nedenle evdeki zeminleri periyodik olarak temizlemek önemlidir. Yerdeki ekmek kırıntılarını süpürmek, yeri ıslak temizlik yaparak zeminin yapış, yapış hale gelmesini önlemek gerekir. Evde çöpün düzenli olarak boşaltılması gerekir. Ayrıca çöp kutusuna yiyecek artıklarını atmak aşırı derecede böcekleri kendine doğru yönlendirir.

Çöp tenekesi mutlaka kapaklı olmalıdır çöpleri dışarı çıkardığınızda kapının hemen yanı başına koymamak gerekir. Buralara çöp sayesinde böcek akını yaşanır mutlaka dışarı çöp konteynerine götürüp çöpler atılmalıdır. Hamam böceği yemi kullanmak bir iki tane böcek için önleyici etki gösterir ancak evin içinde üremeye başlamışlarsa hamam böceği yemleri işe yaramaz. Hamam böcekleri eve girdikleri zaman süpürgeliklerin kenarı, mutfak evyesinin altı, dolap arkaları ve kapı pervazları gibi bölgelere yuvarlanırlar.

Hamam böceklerini öldürmek için bireysel çabalar geçici olarak sonuç verir ancak ölen böcek ölürken bile yumurta bıraktığı için böcek istilasının yaşanmasına sebep verir. Eve giren hamam böceği nasıl önlenir? diyorsanız mutlaka evlere giriş yolları olan bölgeleri kapatmalısınız. Özellikle geceleri lavabodan sızarak eve giren böcekler insanlara fark ettirmeden istila yoluna gider. Buralardan böcek gireceği insanların pek aklına gelmez.

Hamam Böcekleri Daha Çok Gece Eve Girer

Geceleri lavaboların deliklerine plastik kapaklar koyup sürekli kapalı tutmak, banyo ve tuvalet gibi yerdeki giderleri uyurken mutlaka gerekli tedbir alarak böcek girişini ortadan kaldıracak şekilde engel koymak önemlidir. Ev yapımı hamam böceği ilacı başta birkaç böcek için etkili olur. Borik asit olarak bilinen doğal yöntem böcekleri önlemede pek çok insan tarafından kullanmaktadır borik asitle şekeri ile karıştırıp hamam böceklerinin bulunduğu bölgelere koyarsanız böcekleri öldürür.

Ancak bu sadece geçici bir çözümdür hamam böcekleri çok çabuk direnç gösteren böcekler olduğu için böcek ilaçlarına bağışıklık kazanabilir. Böcek öldürücü olarak sabunlu su kullanmakta faydalıdır. Yetişkin hamam böceğini öldürmenin yollarından biri de böcek yuvasına sabunlu su doldurmaktır. Duş jeli karışımı ile de yapılabilir hamam böceğinin üstüne yada yuvasına dökerseniz hamam böceğini öldürmeye yardımcı olur.

Ancak hamam böceklerinin kafasına ve alt kısmına dökmelisiniz. Hamam böceklerinin solunum gözenekleri üzerinde ince bir tabaka meydana getiren sabunlar hamam böceğinin boğularak ölmesine sebep olmaktadır. Hamam böceğini öldükten sonra dikkatlice olarak dışarı atmak gerekir vücudunun büyük bölümü ıslansa bile hamam böceği kendine gelebilir. Böcek öldürücü spreylerde yeni başlangıçlarla çözüm olarak faydalıdır ancak ilaç dökerken evcil hayvanlar ve çocukların olmaması önemlidir.

Hamam böceği yemi olarak bilinen jel hamam böceği ilaçları profesyonel ilaçlama firmalarının uyguladığı en etkili hamamböceği yerlerinden biridir. Hamam böceği yuvasınında ortadan kaldırılması için jel hamam böceği ilaçları oldukça etkilidir. İlaç olarak sağlıklı ve zahmetsiz olması öne çıkar. Böcek ilaçları genellikle konsantre sıvı ilaçlar olarak dikkat çeker kokusuz yada az kokusuz ilaçlar yoğun kıvamlı ve su bazlı inceltilen özellikleri öne çıkar.

Böcek Girişine Müsait Yerlerde Önlem Alın

Böcek ilacının yeteri kadar kullanılması ile böceklerin geçiş yollarına uygulanır. Profesyonel haşere öldürücü böcek ilaçları bireysel olarak kullanılamaz. Bunlar ancak profesyonel ilaçlama firmalarının uygulayabileceği özelliktedir. Marketten alınacak hamam böceği tuzakları ile eve yerleşmeye başladıkları aşamada hamam kullanılabilir. Böcek tuzakları üzerinde yem ve yapışkan olup kendine çeker üzerinde bulunan zamk sayesinde böceği yakalar ve ölmesine sebep olur.

Evin içinde hamam böceğinin istilasını engellemek için bahçedeki gereksiz yığınları, döküntüleri ve odun kümelerini kaldırmak önemlidir. Böcekler buralara saklanmaya bayılır yaz aylarında bu bölgelerde çok ciddi anlamda böcek olur. Ayrıca havalar soğuyup kış geldiğinde buralardaki böcekler evlerin içine akın ederek zayıf yerlerden evin içine doluşur. İşte bu sebeple bahçedeki kuru yaprak, otları, bahçe çöplerini ve ağaç kümelerini uzaklaştırmanız çok önemlidir.

Çatlak yarık ve kırık bölgeleri mühürleyerek böceklerin buralardan eve girmesi önlenebilir. Buralar hamam böceklerinin en sevdiği saklanma ortamları olarak dikkat çeker. Mutfak dolaplarındaki bütün çatlakları tamir etmek, parkelerdeki ve kapı kenarındaki boşlukları doldurmak, borular ve lavabo etrafındaki boşlukları doldurup böcek girmesini engellemek önemlidir. Jel hamam böceği ilaçlama yöntemi ile evdeki hamam böceklerine karşı ilaçlama servisi almakta önemli tedbirler arasında gelir.

Hamam böceğini ezerek öldürmeyin buraya böcek yumurtası bırakarak fark ettirmeden hızlı üremelerine sebep olabilirsiniz. Evinizde ekmek kızartma makinesi, küçük ev aletleri kullanıyorsanız buralara hamam böcekleri yuva yaparak ekmek kırıntıları veya döküntülerden beslenir. Buraları düzenli olarak temizlemeniz şarttır. Hamam böceği nasıl yok edilir? diyorsanız profesyonel ilaçlama firmalarından hamam böceği ilaçlama servisi almak gerekir.

Doğal Ev Yapımı İlaçlar İle Mücadele Etkisizdir

Karbonat, pudra şekeri yardımı ile hamam böceği ilacı yapımı mümkündür ama etkisi sınırlı olur. Hamam böceği ilacı ev yapımı olur mu? hamam böceği yuvası nasıl bulunur? gibi pek çok soru ile karşılaşırız. Şayet hamam böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız bu işi mutlaka uzman bir firmaya danışarak hamam böceklerinin topladığını bölgeleri öğrenmek gerekir. Hamam böceğinden nasıl kurtulurum? en etkili hamam böceği ilacı hangisidir? hamam böcekleri ile mücadelede hem kokusuz hem sağlıklı olması ile jel böcek yemi öne çıkar.

Jel hamam böceği ilaçları orta yoğunluktaki böcek şikayetlerine kadar oldukça etkilidir. Lavabodan eve gelen hamam böceği nasıl önlenir? diyorsanız gider ve lavabo bölgelerinde gider boruların etraflarına odaklanmanız şarttır. Buralarda buldukları açıklık ve borulardan evlere girerek dip bölgelere gizlenir ver yumurta bırakarak ürerler. Evdeki hamam böceklerini temizlemek için mutlaka ilaçlama servisi alınmalıdır.

Ancak böcek oluşumunu engellemenin en önemli yollarından biri evin devamlı olacak şekilde temizlenmesidir. Bireysel ve amatör yöntemler ile böceklerden kurtulmak sadece geçici bir süre fayda sağlar. Uzun süre etkisi olmaz böceklerle mücadele de Atlas Türk ilaçlama gibi bu konuda uzman ilaçlama firmaları ile çalışmalısınız. Hamam böceği ilaçlama servisi alarak evinizdeki hamam böceklerinin kökünü kazıtmanız mümkündür. Sıradan basit çözümler, ucuz böcek ilaçları ve böcekleri öldürmek evde hamam böceği istilasını sadece azaltır.

Ancak binlerce yumurta bırakan bu tür böcekler çok kıza zamanda eskiden daha fazla yayılarak evi yaşanmaz hale getirebilir. Giderden gelen hamam böceklerini yok etmek için giriş noktalarını engellemek ve evin kapsamlı bir ilaçlama ile böceksiz hale getirilmesi şarttır. Hamam böceği ilaçlama böcek yoğunluğuna ve mekanın fiziki yapısına göre seçilerek evdeki böcekleri ortadan kaldırmak için bilinçli olarak yapılmalıdır.

4 cevap

  1. Ümit yiğit dedi ki:

    Merhabalar Ben kayseride yaşıyorum. Tuvalettrn hamaö böceği geliyor ama küçük yarım cm ve daha küçük küçükolanşarı şefaf bazıları kahverengimsi . Tuvalet giderine nasıl önlem alabilirim bi türlü çözüm bulamadık . Öneriniz varsa çok memnun olurum

  2. beyza nur dedi ki:

    Merhaba. Evim dubleks. Çatı katında hamamböceği sürüsü var. Her gece muhakkak denk geliyoruz ve çok büyükler. Bunların ilaçlanması nasıl oluyor? Kesin çözüm mü ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir