0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Garantili Ev İlaçlama Şirketleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

İlaçlama Şirketleri arasında uzman ekipler çoğunluktadır. Garantili Ev İlaçlama Şirketleri diye arama yapınca pek çok ilaçlama ekibi karşınıza çıkar. Böcek ilaçlama sadece vaat vererek yapılan bir hizmet olamayacağı için garanti türü ve kapsamı hakkında iyi bilgi almanız önemlidir. Zira tüm böceklere karşı garantili ev ilaçlama yaptırmak söz konusu olmayacaktır. Haşereler ile mücadele başta işletmeler olmak üzere, apartman ve yaşam alanlarının daha sağlıklı yaşanılır mekan olması için çaba gösterir.

Dış bölgelerden binalara gelen böceklerin bina çevresinde ilaçlama yapılarak engellenmesi önemlidir. Böcek İlaçlama firması, halk sağlığını koruma hizmeti vermek için kurulmuştur. Yürüyen ve uçan zararlı haşerelerin dönemsel olarak ilaçlama servisleri ile ortadan kaldırılması şarttır. İstanbul İlaçlama bölgesinde haşere kontrol çözümleri sunan bilinçli ekipler her zaman daha sağlıklı ve kalıcı çözüm sunar.

Böcek İlaçlama Şirketleri haşere ve böcek mücadelesi için hizmet veren, uzman ve eğitimli ekipler olarak ilaçlama desteği verir. Ev ilaçlama bunların başında gelir. Fabrika, okul, hastane, otel, site, villa, bahçe ve diğer yaşam bölgelerinde ortaya çıkan böceklerin imha edilmesi için İstanbul ilaçlama şirketleri profesyonel uygulamalar yapar. İlaçlama servisleri açık ve kapalı tüm bölgelerde kemirgen ve böceklerin yok edilmesi için  profesyonel haşere kontrol hizmetleri verir.

Böcek İlaçlamada Deneyim Şarttır

Profesyonel ve donanımlı böcek ilaçlama şirketleri ilaçlama konusunda eğitimi ve uzman ekiplerdir. Böceklerin yaşam alanlarından temizlenmesi kadar,  ilaçlama zehirlenmelerine maruz kalınmaması için bilinçli mücadele zorunluluktur. Kaliteli ve sağlıklı ilaçlama hizmeti veren güvenilir firmalar daima en etkili ilaçlama yapan ekiplerdir. Maalesef günümüzde bilinçsiz olarak ilaçlama servisi veren pek çok ekip mevcuttur. Bunların arasında ruhsatlı çalışan ilaçlama firmalarının bulunması oldukça tuhaftır.

Bu tür ekipler öncelik olarak maddi çıkar peşinde koştuğu için müşteri memnuniyetini görmezden gelir. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için seçeceğiniz ilaçlama firmasının önemi sağlık açısından oldukça önem taşımaktadır. Böcek ilaçlama yaptırıp böceklerden kurtulayım derken ne olduğu belli olmayan kimyasallara maruz kalmanız hem sağlığınız açısından sıkıntılara yol açacaktır. Bu insan sağlığı açısından ciddi risk içerdiği için bilinçli olmak gerekir.

Ucuz ve kalitesiz böcek ilaçları ile yapılan uygulama sonrası ölmeyen böceklerin neden olduğu şikayetler mağduriyet yaşamanıza sebep olacaktır. Atlas Türk ilaçlama şirketi olarak sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanarak en zor ölen böceklerin bile büyük oranla tek ilaçlama sonrası yok edilmesini sağlayan bir yapıdadır. Böcek ilaçlama hizmetinde önemli olan diğer bir konuda uygulamayı yapacak personelin eğitim almış her türlü uygulamayı rahatlıkla uygulayabilecek personelden oluşması başka önemli bir konudur.

Ev İlaçlama Şirketleri Nasıl Çalışır?

Apartman, site, fabrika gibi pek çok hizmet sektörüne haşere ilaçlama servisi veren İstanbul İlaçlama Şirketleri kurumsal ve eğitimli yapıları ile insan sağlığının korunarak zararlı haşerelerin yok edilmesi için ilaçlama servisleri sunarlar. Amatör ve bilinçsiz kişilerin yaptığı böcek ilaçlama hem kalitesiz hemde ucuz yöntemler ile uygulandıkları için yeterince başarılı bir sonuç almaları pekte mümkün olmayacaktır.

Garantili Ev İlaçlama Şirketleri kullanılacak ilaçların belirlenmesi, içeriğindeki aktif maddelerin doğru doz ve oranda katılması, ve mekanlardaki haşerelerin en üst seviyede yok edilmesi için uzman kontrolünde haşere ilaçları hazırlayarak hem insanların haşere sorunlarını ortadan kaldırıp hem de insan sağlığına zarar vermeden profesyonel ilaçlama çözümleri sunmaktadır.

İstanbul İlaçlama Hizmeti

İstanbul ilaçlama firmaları yaz aylarında çok yoğun çalışma potansiyeline sahip böcek ilaçlama ekipleri olduğu için bilinçli hizmet vermeleri büyük öneme sahiptir. Atlas Türk ilaçlama şirketi olarak ısıran ve zehirli böcekler başta olmak üzere her çeşit zararlı böceklerin yaşam alanlarından arındırılmasına öncülük etmektedir. Haşere ilaçlama deneyim gerektiren bir hizmet türü olduğu için eğitimli ilaçlama elemanları tarafından yapılması zorunlu bir servis hizmetidir.

Büyük ölçekli işletmeler ve kalabalık mekanlarda ilaçlama yapmak profesyonellik gerektirdiği için ilaçlama şirketleri ile çalışarak sorunsuz bir hizmet alınması sağlanmalıdır. Haşerelerin neden olduğu sağlık sorunlarının önlenmesi için böcek çeşitlerine göre değişik ilaçlama yöntemleri kullanılarak ev ilaçlama ve apartman ilaçlama başta olmak üzere fabrika ve hastane gibi önemli mekanlarda sağlıklı  ilaçlama çözümleri üretmek durumundadır.

İlaçlama Firmaları Nasıl Hizmet Verir?

Haşere kontrol hizmetleri veren ilaçlama firması olarak açık ve kapalı her alanda maksimum böcek kontrolü minimum risk parolası ile birinci sınıf böcek ilaçlama servisi veren ilaçlama firmaları arasında yer almanın önemini biliyoruz. En iyi böcek ilaçlama firmaları hem müşteri memnuniyeti, hem de en iyi böcek ilaçlama servisi veren ve insanların haşere sorunlarına tam çözüm sunan birinci sınıf ekipler olma özelliğine sahiptir.

İstanbul genelinde böcek ilaçlama yapan ilaçlama firmaları yaşam alanlarında meydana gelen haşere sorunlarını ortadan kaldıran deneyimli ekiplerdir. İlaçlama konusunda yardım almak isteyen insanlar böcek ilaçlama firmaları ile görüşerek böceksiz mekanlara kavuşmak için çözüm yolu aralar. Hizmet almadan önce ilaçlama firmalarının kalitesi ve profesyonelliği en fazla sorgulanan önceliklerden biridir.

Binalarda İlaçlama Çözümleri

Bunun ana nedeni daha iyi ve sağlıklı haşere ilaçlama servisini hem bilerek, hemde en ekonomik ilaçlama fiyatları kapsamında almaya özen gösteren bina ve daire sakinleri kendilerine güvenilir firma ile çalışmayı ilke edinmiştir. Özellikle ev ilaçlama ve apartman ilaçlama en yaygın ilaçlama servisi verilen alanların başında geldiği için buralarda yaşam süren insanlar çok fazla böcek şikayetlerine maruz kalmaktadır.

Yaz aylarında ciddi haşere sorunları ortaya çıktığı için çok fazla ilaçlama talebi patlaması olmakta buda ilaçlama firması seçimini oldukça önemli hale getirmektedir. İstanbul böcek ilaçlama olarak jel böcek ilaçlama, kokusuz haşere ilaçlama ve sisleme yöntemleri kullanarak böceklere karşı mücadele vermekte, Fare zehirleri ile kemirgen ilaçlaması yapmaktayız. Sağlıklı yöntemler ve kaliteli ilaçlar kullanmak bizim ana prensibimizdir.

Hangi Ev İlaçlama Şirketleri Tercih Edilmeli?

Güvenilir ilaçlama firmaları ucuz ilaçlama ücretleri ile hizmet vermenin mümkün olmadığını bilerek hareket eden ekiplerdir. Elbette her firma ucuz ilaçlama fiyatları ile mekanlarda haşere sorunlarını ortadan kaldırmak için elinden geldiğince esnek davranır. Ancak kullanılan böcek ilaçlarının kalitesi, uygulanan ilaçlama şekilleri belirleyici olur. Verilen profesyonel hizmetin kalitesi ve firma yapısı gibi pek çok etkenin ortaya çıkardığı bir maliyet ile ucuz ilaçlama yapmanın mümkün olmayacağı çok açıktır.

Çok fazla kalitesiz malzeme kullanılması hem istenilen sonuca ulaşma konusunda yetersiz kalır hem de insanların mağduriyet yaşamasına sebep olur. Bu nedenle piyasa şartlarına oranla ortalama bir ücret belirleyip en iyi böcek ilaçlama şirketi seçmeye çalışılmalı, ucuz ilaçlama adı altında insanları kandırıp ciddi zarar ve olumsuzluklara sebep olan art niyetli kişilere inanılmamalıdır. Ev ilaçlama firmaları ortalama bir daire ilaçlama fiyatının en düşük 90 lira civarında olduğunu iyi bilir.

Bu bile kaliteli ilaçların kullanılmasına tam olarak imkan vermediği için ilaçlama şirketleri Güvenilir hizmet vermeyi amaç edindiği için minimum 250 lira ile 300 lira arasında değişen ev ilaçlama fiyatları ile böcek ilaçlaması yapmaktadır. Yüzlerce böcek ilaçlama firması arasından bir seçim yapmak durumunda kalan insanların bazıları, ucuz ilaçlama ile ilaçlama yapan kişilerden servis almakta ve sonucunda mağdur olmaktadır.

En İyi Böcek İlaçlama Şirketleri

Böceklerin yok edilmesinde kalitesiz ilaçlar ve sıradan yöntemler asla yeterli olmaz. Özellikle tahta kurusu, akrep, pire, ağaç kurdu, arı, mayt, toz ve nem böcekleri gibi zararlı haşereler ile başa çıkmak kesinlikle çok kaliteli böcek ilaçlarının kullanılmasını ve profesyonel böcek ilaçlama şeklinin seçimini zorunlu kılar. Ucuz ilaçlama ile verilen hizmet sonucu aslında alınan servis bırakın ucuz olmayı, bir sürü sıkıntıya yol açar.

İlaçlama firmaları arasındaki bazı aç gözlü ve insanlara hizmet vermenin önemini kavrayamayan kişiler ya çok ucuza ilaçlama yaparak kalitesiz malzeme ile insanları zor duruma düşürmekte yada bazıları çok daha yüksek oranda ücret belirleyerek haksız kazan elde etmektedir. Hemen belirtelim ilaçlama fiyatlarındaki değişkenliğin temel nedeni kullanılan ilaçların kalitesi, uygulanan ilaçlama teknikleri, kullanılan ekipmanlar, uzman personel ve tek ilaçlama ile sorunu ortadan kaldırmak esastır.

Profesyonel İlaçlama Servisinin Önemi

Garantili Böcek İlaçlama Şirketleri birinci sınıf hizmet verme anlayışı ile hareket eden firmaların çok kaliteli ekipmanla hizmet verme anlayışına en iyi örnek olan ekiplerdir. Pek çok ayrıntının ilaçlamada fiyatlara doğrudan etki ettiğini belirterek ucuz ilaçlama yapmanın mümkün olmayacağını müşterilere, üstüne basa, basa anlatıp iyi bir hizmetin elbette belirli bir bedeli olduğu bilinerek ilaçlama şirketi seçilmelidir.

Bazı ilaçlama firmaları %100 garantili ilaçlama yapıyoruz şeklinde bir slogan belirleyerek insanları yanıltmakta, yapılan böcek ilaçlama başarısız olduğu zaman böcek ilaçları haşere yumurtalarına etki etmez, yada yumurtadan çıkan böcekler tekrar ilaçlanmalı gibi farklı algılar ile insanları yanıltıp ikinci ve diğer ilaçlama uygulamalarında tekrar ücret talebinde bulunmaktadır. Elbette her haşere tek seferde ölmez ancak bu hepsi için geçerli değildir.

İlaçlama Şirketleri Ve Kullandıkları İlaçlar

Gerek Garantili Ev İlaçlama Şirketleri, gerek diğer konularda ilaçlama servisi veren ilaçlama firmaları kesinlikle birinci sınıf böcek ilaçları kullanmalıdır. Buna ilave olarak haşerenin türün göre böcek ilaçlama yöntemi belirlemeli aşırı yoğunluklu böcek şikayetlerinde mutlaka en etkili yöntem tercih edilmelidir. Garantili Ev İlaçlama Şirketleri kesinlikle bilgilendirici açıklama yaparak insanları en iyi şekilde bilgilendiren ekiplerdir.

Bu yazımızda İlaçlama firmaları ile En İyi İlaçlama Şirketleri hakkında bilgi aktarıp daha sağlıklı ve daha etkili böcek ilaçlama servisi almanıza yardımcı olmaya çalıştık. Atlas Türk ilaçlama şirketi olarak son sözümüz, ön araştırma yaparak kullanılan ilaç, verilen hizmet ve firma çalışma prensibi hakkında bilgi edinip profesyonel çözüm almaya çalışmanızın gereğini belirtmek istiyoruz. İyi firma iyi hizmet verir anlayışını göz ardı etmemenizi öneririz.

Mevsimsel Haşere Mücadele Uygulaması

Dönemsel haşere mücadele yaşam alanlarımızın zararlı haşere ve kemirgenlerden uzak tutulabilmesi önemlidir. Bunun için İlaçlama yaptırmak bina sakinlerinin çokça baş vurduğu bir yoldur. Konut İlaçlama hizmeti ile hem böcek istilası ve rahatsızlıkların yaşanmasını önler hem de sağlığımızın zarar görmesine neden olan böceklerden evlerimizi korur.  Bu nedenle her yaz dönemi bu hassasiyeti göstermek gerekir.

Hem kendimizin hemde ailemizin sağlığı açısından, temiz tutulması ve hijyene önem verilmesi gerekir. Hamam böceği, pire, tahtakurusu, örümcek, kırkayak, akrep, tespih böceği, kertenkele, çıyan, fareler, sıçanlar ve buna benzer böcekler ile kemirgenler bu sorunun önde gelen zararlı türleridir. Bu zararlılar konutlardan arındırılmak zorundadır.

Konut İlaçlama İle Böceklere Son

Birçok hastalığın taşıyıcısı olan bu zararlı haşere ve kemirgenler apartman ve site yaşamında hastalık yayarak sağlık açısından önemli sorun oluşumuna sebep teşkil ederler. Konut İlaçlama evlerimizi istenmeyen zararlılardan korumak için kritik öneme sahip olup dairelere haşerelerin yayılmasını ve evleri istila etmesini önlemede apartman ilaçlama servisi alınması oldukça kritik bir öneme sahiptir.

Böcekler, genellikle loş, nemli ve karanlık ortamları severler. Fare çeşitleri içinde, lağım faresi, ev faresi, sıçan gibi kemirgenler ise daha çok bahçeli siteler için sorun oluştururlar. Kemirgenler toprak içinde yuva yaptıkları için sürekli sulanan veya rutubetli olan bahçe içerisinde yaşarlar bina etrafında gevşek zeminleri kazarak binaların gerek etrafı gerek içlerine girerek üreme yoluna giderler.

Konutlardaki Böceklerin Zararları

Bu aşamadan sonra oldukça rahatsızlık veren bir düzeye ulaşarak insanların paniğe kapılmalarına neden olurlar. Özellikle fare, hamam böceği, pire, kene, tahtakurusu, güve, akrep, sinekler gibi canlılar bir yerden başka bir yere kolayca geçerler. Ayrıca; haşereler, kemirgenler ve böcekler özellikle yağışların olduğu kış aylarında yuvalarına su dolması ya da yiyecek arayışı sebepleriyle kapalı alanlara yönelirler.

Özellikle fare, hamam böceği, pire, kene, tahtakurusu, güve, akrep, sinekler gibi canlılar bir yerden başka bir yere kolayca geçerler. Ayrıca; haşereler, kemirgenler ve böcekler özellikle yağışların olduğu kış aylarında yuvalarına su dolması ya da yiyecek arayışı sebepleriyle kapalı alanlara yönelirler. Evde çoğalan böcekler doğal olarak sağlığımızı tehdit eder ve ciddi rahatsızlıklara yol açarlar.

Konutlarda Böcek Oluşumuna Yol Açan Etkenler

Konut İlaçlama Hakkında gözden kaçan genellikle fare ve hamam böceği gibi zararlıların yuvalanarak yumurtlaması sonucu sadece apartman içi değil tüm daireler için ciddi üreme riski barındırdığı için vakit kaybetmeden böcekler ile etkin bir mücadele verilmesi zarurettir. Apartman havalandırma boşluklarına atılan organik yada atık maddeler ve gıdalar ile beslenen bu haşereler insan sağlığına büyük zarar vermektedir.

Fareler ve böcekler sitelerin, apartmanların ve evlerin kalorifer, su ve elektrik sistemine zarar da verebilmektedir örneğin lağım fareleri kabloları ve plastik aksamları kemiren zararlılar olup böcekler elektronik eşyaların hassas kısımlarına ciddi zararlar vererek insanların maddi kayıplar yaşamasına birinci derecede sebep olan zararlı türleridir. Ortak kullanım alanlarında düzenli ilaçlama servisi önemlidir.

Böcek Hastalıklarına Önlem Almak

Apartman ve konut ilaçlaması yaptırmak bulaşıcı hastalıklardan korunmamız için gerekli ve önemlidir. Site , daire, ev ve, apartman ilaçlama işi ciddi ve profesyonel bir yaklaşımla büyük bir özenle ve her detay düşünülerek yapılması gereken kapsamlı bir ilaçlama mücadelesi gerektirir. Bina veya sitede görülen haşereler veya kemirgenler için iyi ve önleyici bir ilaçlama hizmeti almak oldukça önemlidir.

Pek çok farklı böcek türünün, kemirgenin bir arada bulunabilmesi söz konusu olabilir, yapının dış mekanla sürekli etkileşim halinde olduğu da göz önüne alındığında bina ve konut ilaçlama hizmetinin önemi ortaya çıkar. Bilinçsiz yapılan apartman ilaçlama hem hedefini bulamaz hem de insanların ileri dönemlerde giderek artan bir haşere ve kemirgen problemi yaşamalarına neden olur.

Bilinçsiz Konut İlaçlamadan Kaçınmak

Profesyonel olarak yapılmayan site ve bina ilaçlaması, maalesef sorunun daha da kronikleşmesine, sağlığınızın etkilenmesine ve maliyetlerin artmasına sebep olmaktadır. Ayrıca site veya bina içerisindeki konutların ihtiyacına, sağlığınıza ve çevrenize uygun ilaçların belirlenmesi ve doğru ekipmanların kullanılması da önem taşımaktadır. Tüm bunlardan dolayı, konut ilaçlama şirketleri ile çalışmak şarttır.

Site ve toplu yaşam alanlarının ilaçlanması için bilinçli mücadelenin deneyimli ilaçlama ekiplerinden alınmasını zorunlu kılar. Ekonomik ve kalıcı çözümlere ulaşmak için işin uzmanı firmalardan hizmet talep etmek çok önemlidir. İstanbul ev ilaçlama firması olarak konut ilaçlama ve site ilaçlama hizmetlerinde halk sağlığı ilaçları ve birinci sınıf ekipmanlar ile sizlere ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Profesyonel Konut İlaçlama Hizmetleri

Konutlarda yürüyen ve uçan böceklerin çeşitli zararlara yol açacağı iyi bilinmelidir. Kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama gibi insan sağlığına zararsız ilaçlama şekilleri ile rahatlıkla konutlarda ve daire içlerinde ilaçlama yaptırabilirsiniz. Bina ve konut ilaçlama yöntemleri toplu yaşam bölgesinde çok sayıda insanın sağlığına zarar vermeyecek ve olası böcek ilacı zehirlenmesine sebep olmayacak şekilde iyi belirlenmelidir.

Haşere ve böcek ilaçlama hizmetleri bilinçli olarak donanımlı ilaçlama firmaları ile görüşülerek yaptırılmalıdır. İlaçlama konusunda deneyimsiz olan kişi ve ekiplere ilaçlama yaptırmak hem maddi, hemde sağlık açısından riskleri beraberinde getirir. Profesyonel ilaçlama servisleri ile çalışmak böcek şikayetlerini ortadan kaldırıp daha hijyenik mekanlarda yaşamanıza son derece yardımcı olacaktır.

İlaçlama Şirketlerinin Kullandığı İlaçlama Yöntemleri

Böcek İlaçlama Yöntemleri insanların hem sağlığına hem de huzuruna kast eden haşerelerin ortadan kaldırılması için oldukça önemli bir görev üstlenir. Bilinmesi gereken ilaçlama yöntemleri haşere kontrolünde farklı uygulama ve ilaçlar yardımı ile yapılır. Böcek türlerine özel farklı böcek ilaçları ve ilaçlama şekilleri mevcuttur. Bu hem evden ayrılmadan ilaçlama yapmaya imkan verir, hem de etkili olduğu haşereler üzerinde daha rahat uygulanabilmesi için oldukça faydalıdır.

Evdeki haşerelerin zararları insanlar açısından son derece zararlı sağlık sorunlarını beraberinde getirmeleri olarak görülmelidir. Ev ilaçlama ve işyeri ilaçlama gibi mekanlarda ortaya çıkan haşerelerin ortadan kaldırılması esas hedeftir. İlaçlama teknikleri bu nedenle iyi bilinerek yapılmak durumundadır. Haşere türleri farklı özellikleri ile insanlar için sıkıntı kaynağı olurlar. Özellikle yürüyen ve uçan böcek türleri arasında insanları ısırıp sokan zehirli böcekler insan sağlığı açısından en fazla riski beraberinde getirir.

Haşere Türüne Göre İlaç Ve Uygulama

Bu tür böcekler insanlar açısından ciddi sağlık sorunlarına yol açarlar. Böcek ilaçlama yöntemleri işyeri, apartman, bahçe, fabrika, okul benzeri pek çok mekanda değişik özellikteki ilaçlar ve ilaçlama şekilleri ile yapılabilmektedir. Özellikle apartman ilaçlama pek çok insanın dairelerine girip çıktığı ortak kullanım alanlarında çok daha dikkatli hareket edilmesini zorunlu kılar. Bu gibi mekanlarda spreyli sulu ilaçlama şekilleri yapıldığı gibi kokusuz ilaçlar ve böcek türüne özel haşere ilaçları kullanmak gerekir.

Dumanlı ilaçlama olarak tabir edilen ulv ilaçlama yöntemi ise daha çok kapalı mekanlarda insanların sürekli dolaşma imkanı olmadığı bölgelerde yapılmalıdır. Haşere ve kemirgenler kontrol altına alınması olası sorunları önlemede büyük rol oynar. Haşere ve kemirgen mücadele yöntemleri birbirinden farklı özelliğe sahiptir. Farelerin neden olduğu zararlardan kurtulmak için böcek ilaçlarına ihtiyaç duyulmaz. Fareler ile mücadele için özel fare yemleri ve istasyon yöntemi kullanılarak fare ilaçlaması yapılır.

İlaçlama Yöntemlerinin Belirlenmesi

İlaçlama yöntemleri böcekler ile fareler açısından oldukça fazla değişkenlik gösterir. Böcekler ile mücadelede kullanılan ekipmanlar ile fare mücadelesinde kullanılan ekipmanlar farklılık gösterir. En zor ölen böceklerin yok edilmesi için çok daha üst seviyede ekipman ve böcek ilaçları kullanmak gerekir. Zor ölen böceklerin yok edilmesi için ulv ilaçlama ve az kokulu böcek ilaçlama yöntemi ve ilaçları kullanmak gerekir.

Böcek ilaçlama yöntemleri öyle sıradan uygulanacak bir özelliğe sahip olmamalıdır. Bilinçli ilaçlama ekipleri en iyi ekipman, kaliteli ilaçlar ve üst seviyede hassasiyeti sağlamak önemlidir. Dilerseniz kokulu ilaçlama yöntemi hakkında kısa bir bilgi verelim ve hangi özellikte bir uygulama olduğuna açıklık getirelim.

Kokulu Böcek İlaçlama Yöntemi

Özellikle haşerelerin aşırı derecede yoğun olduğu bölgelerde uygulanır. Kokulu ilaçlama daha çok dirençli yapıdaki haşerelerin önlenmesi için tercih edilmektedir. Bu böcekler içinde tahta kurusu, pire, toz akarı, kertenkele, ağaç kurdu, beyaz nem böceği benzeri haşereler başta gelir. Pek çok ilaçlama hizmeti alınmasına karşın bazı böceklerin mekanlardan arındırmak son derece zordur. İşte bu gibi durumlarda en etkili ilaçlama yöntemlerini kullanmak kaçınılmaz olacaktır.

Birden fazla ilacın karıştırılarak bir araya getirilmesi sonrası az kokulu ilaçlar elde edilebilir. Bilinmesi gereken kokulu ilaçlama likit şekilde püskürtme olarak uygulanabilir. Buna daha çok sıvı spreyli ilaçlama şekli denmektedir. Ayrıca Ulv makinesi kullanılarak mikronlara bölünen ilaç zerrecikleri evin genelinde uygulanabilir. Buna dumanlı ve buharlama ilaçlama yöntemi denmektedir. Spreyli yöntem düşük ve orta yoğunluktaki haşere şikayetleri ve çok aşırı direnç yapısına sahip olmayan böcekler için son derece doğaldır.

Haşerelerin Anatomik Yapısı Değişkendir

Ancak üst seviyede direnç mekanizmasına sahip böceklerin yok edilmesi için dumanlama tabir edilen ilaçlama şekli kullanılması gerekir Örneğin hamam böcekleri üremelerini kapsüller halinde yumurta bırakarak gerçekleştirir ve bu yumurta kapsülleri içerisinde 35-40 adet hamam böceği yavrusu çıkabilecektir. Ayrıca hamam böceğinin yılda 8 defa yumurta yaptığı göz önüne alınırsa işin vehameti kolayca anlaşılır. Ergin dişi hamam böcekleri ilaçlamadan sonra ölürken bile yumurta bırakabilme özelliğine sahiptir.

İşte bu nedenle ani etkili ve hızlı çözüm sağlayan bir ilaçlama yöntemi kullanılması gerekir. Çok çabuk üreyen ve kısa sürede mekanı istila eden haşerelerin yoğun olduğu ortamlarda en etkili ve kısa sürede böcekleri mekandan arındıran ilaçlama yöntemleri kullanılması çok daha mantıklıdır. İşte bu özelliğe sahip olan kokulu ilaçlama böcekleri kısa sürede mekandan söküp atma özelliğine sahiptir. Ancak bu uygulama öyle üstünkörü yapılacak bir yöntem değildir.

Kokulu İlaçlama Öncesi ve Sonrası

Öncelikle mekanın boşaltılması, içeride ilaçlama öncesi gerekli ön hazırlığını yapılması ve ilaçlama sonrası dairenin üç dört saat kadar kapatılarak içeride kimsenin bulunmaması gerekir. Daha sonra da mekan havalandırarak gerekli temizlik yapılmalıdır. Kokulu böcek ilaçlama uygulamasında ilaçlama makinesi kullanılarak yapılan ilaçlama için profesyonel deneyim şarttır. İlaçlama görevlisi mutlaka koruyucu kimyasal maskesi kullanması şarttır.

Ayrıca tulum ve eldiven gibi gerekli koruyuculara sahip olması önemlidir. Ulv ilaçlama geniş kapsamlı bir ilaçlama şekli olduğu için evin kapatılması ve ilaçlama sonrası gerekli miktarda mekan kapalı tutulması gerekecektir. Daha sonra evin açılarak 2-3 saat havalandırılması ve evde ilaçlama temizliği yapılması şarttır. Ayrıca böcek ilaçlama temizliği sırasında böcek ilacına maruz kalmamak için elden ve gerekirse hassas kişilerin toz maskesi kullanılması gerekir. Böcek ilacı temizliğinde çamaşır suyu kullanmamak ve eldiven kullanmak önemlidir.

Karışım İlaçlar Uzmanlık Gerektirir

Kokulu ilacın özelliği nedir? bilinmesi gereken kokulu ilaçlar oldukça keskin insanın genzini yakan bir koku yayar. Bu nedenle kokulu haşere ilaçları solunum sistemini çok çabuk etkileyen özelliğe sahiptir. Ayrıca birden fazla böcek ilacının bir araya getirilmesi ile aktif maddelerin çok daha güçlü ve karmaşık bir yapıya bölünmesi ortaya çıkar. Bu ise bireysel olarak bu tür ilaçların kullanılmasını kesinlikle mümkün kılmayacaktır.

Kokusuz ilaçlar kullanılarak ölmesi mümkün olmayan böceklerin yok edilmesi için az kokulu ve karışım ilaçlar en önemli silahtır. Tahtakurusu, pire, kertenkele tarzı insanların kabusu olan böceklerin bile mekanlardan kolayca sökülüp atılması için bu tür ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri kullanılması şarttır. Jel ilaçlama ve kokusuz ilaçların etkisiz kaldığı böcek türleri için az kokulu ilaçlama yöntemleri çoğu zaman zorunluluk haline gelebilir. İşte böylesi durumlarda bilinçli uygulama şarttır.

Kokulu İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kokulu ilaçlama profesyonel kişiler tarafından yapılan bir uygulamadır. İlaçlama esnasında uygulama yapan teknisyenden başka içeride kimse bulunmamalıdır. Keskin kokulu ilaçlar insanların çok çabuk etkilenmesine sebep olduğu için mutlaka evin terk edilmesi ve ilaçlama esnasında sadece görevlinin bulunması şarttır. Aksi takdirde böcek ilacı zehirlenmesi gibi durumlar yaşanması ortaya çıkabilir. Özellikle kokulu ilaçlama yapılan mekanda evcil hayvan ve açıkta gıda bırakılmaması şarttır.

İçeride evcil hayvan unutulursa ulv ilaçlama sonrası bu hayvanların ölmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle dikkat etmek ve son kontroller yapıldıktan sonra ev ilaçlama yapmak gerekir. Ayrıca açıkta bırakılan gıdaların çöpe atılması gerekir. Dumanlama ilaçlama yöntemi oldukça etkili ve geniş kapsamlıdır. Bilinmesi gereken böcek ilaçlarının mikronlara ayrılarak havaya ilacın karışması şeklinde olur. Bu ise ortamdaki oksijeni zehirleyerek içeride ölü hava birikmesine sebep olur.

Uygulamada Yüksek Performans

Ortamın belirli süre kapalı tutulması bu ölü havanın ortama çökmesini sağlamak açısından şarttır. Ayrıca ilaçlama sonrası yeteri kadar kapalı kalan ilaçlanmış mekanın iki yada üç saat havalandırarak içerideki zehirli havanın sirküle edilmesi gerekir. Sisleme böcek ilaçlama yöntemi yapıldığı zaman ilaç damlacıkları hava ile etkileşime girerek mekandaki oksijeni zehirler ve içeride nefes almak kesinlikle mümkün olmaz. İşte bu nedenle dip bölgelerdeki böcekler ortaya çıkarılarak kısa sürede yok edilir.

Kokulu ilaçlamadan sonra ne gibi önlemler alınmalıdır? Mekanda kokulu ilaçlama yapıldıktan sonra yeteri kadar havalandırarak içerideki zehirli havanın boşaltılması gerekir. Ancak hemen belirtelim ulv ilaçlama yapılırken tüm kapıların kapalı olması, camların sıkıca kapatılması, havalandırmaların ve kapaklarının kontrol edilmesi gerekir. Buhar şeklinde gelen ilaç küçük boşluklardan bile kolaylıkla sızabilir. Buna özellikle dikkat edilmesi gerekir.

İlaçlama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kokulu böcek ilaçlama sonrası eve girdikten sonra hemen gerekli kapı ve pencerelerin açılarak içeriye 2-3 saat kadar oksijen girmesi ve içerideki havanın boşaltılması mutlaka sağlanmalıdır. Bu esnada içeride durmak sakıncalıdır ve hemen dışarı çıkarılması gerekir. Kokulu böcek ilaçlama yapan firmalar bu konuda üst seviyede donanımlı ve deneyimli olmak zorundadır. Kullanılan ilaçlar Tarım Bakanlığı’ndan ruhsatlı ve kanserojen etki barındırmayan ilaçlardan olması gerekir.

Ayrıca böcek ilaçlama yapan firmanın çalışan elemanları eğitimli ve müşterileri gereği kadar bilgilendirme becerisine sahip olmalıdır. Amatör kişilerce bu tür ilaçlama yöntemlerini yapmak son derece risklidir. Kokulu ilaçlama esnasında mekanda kimse bulunmamalı, temizlik yapılmadan önce mekana çocuk ve bebekler sokulmalıdır. Ayrıca ilaçlama sonrası eşyalar mutlaka gereği gibi temizlenmeli açıkta kalan gıdalar varsa çöpe atılmalıdır. Gerek kokulu ilaçlama, gerek kokusuz ilaçlama gıda maddelerine kesinlikle bulaşmaması gerekir.

Hangi ilaç olursa olsun böcek ilacı gıdalara bulaştığı zaman olası böcek ilaçlama zehirlenmelerini ortaya çıkarabilir. Kokulu ilaçlar ile ilaçlama yapıldığı zaman evdeki evcil hayvanlar mutlaka dışarı çıkarılmalıdır. Gerekli tedbir ve önlemleri aldıktan sonra ilaçlama yapılır ve mekan yeteri kadar havalandırılır. Temizlik yapıldıktan sonra içeriye evcil hayvanlar alınabilir. Bilmeniz gereken kokulu ve ulv ilaçlama yöntemi basit bir ilaçlama şekli değildir.

İlaçlama teknikleri arasında en kapsamlı ve en zor böcek ilaçlama yöntemi olduğu için mutlaka bu konuda uzman ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekir. Böcek ilacı tahrişine pek çok insan temizlik esnasında maruz kalır. Bu yeterli uyarı yapılmaması nedeni ile yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda bayer bepantol pişik kremini sızlayan bölgeyi ılık sabunlu suyla yıkadıktan sonra sürerseniz kısa sürede geçirir.

Kokusuz Böcek İlaçlama Yöntemi

Kokusuz ilaçlar yeni nesil haşere ilaçları olarak bilinir. Kolay uygulanması içeride insanlar varken bile ilaçlama yapılmasını sağlar. Kokusuz ilaçlama öncesinde açıkta gıda bırakılmaması, gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Belirli böcekler için yapılan kokusuz böcek ilaçları esnasında evde bulunmanın da bir sakınca yoktur. Kapsamlı bir uygulama yapılmadığı sürece kenar ve köşelere sıkılan kokusuz ilaçlarda evin 10 -15 günlük temizlenmemesi ıslak temizlik yapılmaması gerekir.

Kokusuz ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup kanserojen içerikli ilaçlar değildir. Ancak unutmamanız gereken kokusuz ilaçlama sadece belirli özelliğe sahip haşereler üzerinde etki eder. Tüm böcek türleri için kesinlikle etkili olduğu söylenemez. Kokusuz ilaçlar sentetik içerikli ve su bazlı ilaçlardır. Su ile inceltilerek iyice karıştırılır ve spreyli ilaçlama şeklinde yapılabildiği gibi buharlı ilaçlama makinesi ile uygulanabilir. Ancak bilmeniz gereken kokusuz ilaçların sisleme makinesi ile yapılması esnasında camlar kapatılması gerekir.

Kokusuz İlaçlama Kalıcı İçeriktedir

İçeride en az yarım saat kadar kimse olmamalıdır. Kokusuz ilaçların özelliği de diğer ilaçlarda olduğu gibi kesinlikle gıdalara temas etmemesi sağlanmalıdır. Spreyli yöntem belirli bölgelere uygulandığı için dumanlı yönteme göre daha kısmi uygulama gerektirir. Dip bölgelerde yuvalanan örümcek, karınca benzeri böcekler için spreyli ilaçlama yapılabilir.

Kokusuz böcek ilacının etkisi ne kadardır? kokusuz ilaçlar ani öldürücü olmaktan daha ziyade uzun süre kalıcı özelliğe sahiptir. Kokusuz ilaçlama için gelen kişi mutlaka ilaçlama yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır.  Kokusuz ilaçlar bazı insanların söylediği gibi tüm haşere grupları için etkili değildir.

Pek çok böcek türünü öldürmesine karşın bazı böcekler için kullanılması etkisiz sonuçların alınmasına sebep olur. Özellikle tahta kurusu, pire, tahta kurdu, toz akarı, beyaz nem böceği, kertenkele gibi zararlılar üzerinde tam kontrol sağlaması düşünülemez. Bilinmesi gereken ilaç çeşidi her ne olursa olsun mutlaka hazırlanan ilaçlar Ziraat Mühendisi kontrolünde seçilerek ayarlanmalı ve uygulama yapacak personele teslim edilmelidir.

Kokusuz İlaçlamadan Önce Ve Sonra Yapılacaklar

Sıvı şekilde püskürtme yöntemle yapılan kokusuz ilaçlama da evin kenar ve köşelerine ilaç sıkılacağı için koltuk ve dolapların 5 -10 santimetre öne çekilmesi gerekir. Ayrıca mutfak dolapları içerisinde böcek varsa buraların boşaltılması ya da ilaçlama yapıldıktan sonra tabak tencerelerin yıkanması gerekir. Kokusuz ilaçlama bazı böcek türleri için oldukça idealdir ilaç yapılan bölgelerin en az bir hafta ıslak temizlik yapılmadan bekletilmesi gerekir.

Ancak hangi böcekler için kokusuz ilaçlama etkilidir bunu bilmek gerekir. Tüm böcekler için kokusuz ilaçlama servisi almak çoğunlukla böcek şikayetlerinin yaşanmasına ve yapılan ilaçlamanın etkisiz kalmasına sebep olur. Bu nedenle alınacak ilaçlama servisi mutlaka bilinerek alınmalıdır. Böcek ilaçlama yöntemleri iyi araştırılmalı sizin şikayetiniz için hangi yöntem çok daha kalıcı çözüm sağlayacaksa o yönde ilaçlama tekniği talep edilmelidir. Kokusuz ilaçlama esnasında açıkta kalan tabak ve tencere gibi mutfak eşyaları mutlaka yıkanmalıdır.

Kokusuz İlaçlar İki Yöntemle Uygulanır

Kokusuz ilaçlama sıvı şekilde püskürtme olarak yapılabildiği gibi ulv makinesiyle dumanlama şeklinde de yapılabilir. kokusuz ilaçlamanın en fazla yapıldığı yerler işyerleri, ofis, hastane, okul benzeri bölgelerdir. Ayrıca evini terk etmek istemeyen pek çok insan da evinde kokusuz ilaçlama hizmeti almaktadır. Kokusuz ilaçların en fazla kullanıldığı yerler insanların toplu olarak kullandığı yaşam alanlarıdır. Bu nedenle kokusuz ilaçlama yöntemi en fazla kullanılan ilaçlama yöntemleri arasında gelmektedir.

Özellikle evinde hasta ve yaşlı olanlar bebek ve evcil hayvanı bulunanlar için mekanı boşaltmadan evde kolaylıkla ilaçlama servisi verilmesini sağlar. Kokusuz ilaçların uygulanması daha pratik ve günün her hangi bir zamanı rahatlıkla yaptırılabilir. Sıvı püskürtme şekilde daire ve iş yeri kapatılmadan uygulanması oldukça rahattır. Ancak sisleme yöntemde mekanın en az bir saat kapatılması gerekir. Garantili Ev ilaçlama yöntemleri bilerek talep edildiği zaman çok daha kalıcı ve etkili sonuçlar elde edilir.

Jel Böcek İlaçlama Yöntemi

Yeni nesil böcek ilaçlama şekli olarak bilinen jel ilaçlama hamam böceği ve karınca türleri üzerinde etkilidir. Jel böcek ilacı damlaları şeklinde uygulanan özel böcek çekici yemler olarak dikkat çeker. Özellikle hamam böcekleri için uygulanan bu böcek ilacı jel yem çekici olması ile büyük avantaj sağlar. Böcek ilacını yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür. Jel ilaçlama hamam böceği ve karıncaları hemen öldürmez. Belirli bir süre yaşamalarına imkan verir. Yuvada ölen böcekleri ve kusmuklarını yiyen diğer hamam böcekleri yavaş yavaş ölmeye başlar.

Bu şekilde yuvadaki böceklerin tam olarak yok edilmesini sağlar. Domino etkisi nedeni ile oldukça etkili ve kalıcı bir uygulamadır. Buna zincirleme reaksiyon sağladığı için zincirleme etki denmektedir. Böceklerin domino etkisi ile ölmeleri tek bir böceğin bile böcek yemini yedikten sonra yuvada ölmesiyle yuvadaki böceklerin yok edilmesine sebep olur. Yeni nesil böcek ilaçlama şekli olan jel ilaçlama 2000′ li yılların başından itibaren kullanılmaya başlamıştır.

Daima Öncü Olmayı İlke Edindik

Atlas Türk ilaçlama olarak jel ilaçlama yöntemini ilk çıktığı tarihten bu yana uygulayan bilinçli ekiplerden biriyiz. Bilmeniz gereken oldukça etkili bir ilaçlama şekli olmasına karşın çok aşırı böcek şikayetlerinde ve tüm böcekler üzerinde kullanılamaz. Hamam böceği çeşitleri ve karıncalar için jel ilaçlama yaptırmak hem pratik hem de oldukça etkilidir. Jel böcek yemleri çevre ve insan üzerinde herhangi bir sağlık ve zehirlenme riski taşımadığı için oldukça kolay kullanılabilir.

Jel ilaçlama nasıl uygulanır? jel böcek ilacı özel yapım böcek çekici yerlerdir. Sadece belirli haşere türleri için etkilidir. Jel ilaçların kesinlikle kokusu yoktur insanları rahatsız etmez. Ancak böcekleri kendine çekecek has bir koku yayarlar. Bu özel olarak böcekleri kendilerine çekerek yemesini sağlamak üzerine tasarlandığı için gıda özellikle böcek çekici bir yemdir. Jel böcek ilaçları ev ya da işyerlerinin belli bölgelerine uygun mesafelerde damlalar şeklinde bırakılır. Özellikle böceklerin saklama alanları ve yuvaları asıl hedeftir.

Jel İlaçlama Yönteminde Hazırlık Gerekir mi?

Jel ilaçlama esnasında evinizi kesinlikle terk etmeniz evi boşaltmanıza gerek yoktur. Son derece pratiktir ve ilaçlama önce herhangi bir hazırlık yapmanız gerekmez. Günün herhangi bir saatinde kolaylıkla yapılabilir. Jel böcek yemleri Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar olduğu için evdeki evcil hayvanlara, bebeklere ve insanlara herhangi bir zararı yoktur. Ancak jel ilaçlama gelişi güzel sağa, sola ilaç bırakılarak yapılan bir ilaçlama şekli değildir. Özellikle böceklerin geçiş istikametleri, saklanma alanları, yumurta bıraktıkları bölgeler iyi analiz edilmelidir.

Ayrıca uygun mesafede ve doğru oranda jel yemlerin uygulanması mekandaki böceklerin ortadan kaldırılması için oldukça önemlidir. Hamam böcekleri dirençli yapıda haşereler oldukları için aşırı derecede böcek şikayeti olan yerlerde jel ilaçlama tek seferde tam çözüm sağlamayabilir. Bu nedenle 3 hafta sonra ikinci bir ilaçlama yaptırmak daha faydalı olur. Aşırı böcek şikayetleri ve bağışıklık kazanmış böcekler için Ulv hamam böceği ilaçlama servisi almak gerekir.

Garantili Ev İlaçlama Firmaları İnsanları Bilgilendirir

Unutmamanız gereken böcek ilaçlama teknikleri sıvı ilaçlama şeklinde ve jel böcek ilacı kullanılarak yapılır. Ancak fareler için katı özellikte yemler tercih edilir. İlaçlama Yöntemleri birden fazla böcek türleri ve kemirgenler üzerinde uygulanmaktadır. Ev ilaçlama ve işyeri ilaçlama gibi mekanın özellikleri bilinerek ilaçlama yöntemleri tercih edilmelidir. Hamam böcekleri için kullanılan böcek ilacı ile tahta kuruları için kullanılan böcek ilaçlama yöntemleri farklılık gösterebilir.

Bu nedenle haşere ilaçlama yöntemleri seçilirken ilaçlama firmasından tavsiye almak doğru yöntemi talep etmek oldukça faydalıdır. Ev ilaçlama yöntemleri insanların taleplerine göre doğru içerikli böcek ilaçları ve uygulama şekilleri ile yapılmalıdır. İlaçlama yöntemlerinin doğru seçilmesi için firmaların sitelerinde gerekli bilgileri açıklaması insanların çok daha kolay seçim yapmasını sağlar. Unutmamanız gereken böcek ilaçlama her önüne gelen insanın yapacağı bir uygulama değildir. Böceklerin anatomileri ve böcek ilaçlarına olan dirençleri birbirinden farklıdır.

İlaçlama Yöntemleri Mutlaka Bilinçli Uygulanmalı

Fareler ile böceklerin yapıları oldukça değişkenlik gösterdiği için böcekler için etkili olan ilaçlama yöntemleri ile fareler için kullanılan ilaçlama teknikleri birbirinden farklıdır. Buna azami dikkat edilmesi insanları bilinçlendirmek ve gerekli uyarılar yaparak ilaçlama servisi verilmesi büyük önem taşır. İlaçlama desteği talep edeceğiniz zaman en iyi ilaçlama firması ile irtibata geçerek yaşam alanlarındaki böceklerden kurtulmanız çok daha kolaydır.

İlaçlama yöntemleri hakkında bilgi edinmek için kısa bir ön araştırma ile daha kolay seçim yapmanız mümkündür. En iyi ilaçlama şirketleri ile çalışmak her zaman bir adım önde olmaya yardımcı olur. Ancak uygulanan ilaçlama teknikleri yanlış seçildiği zaman olası problemler ortaya çıkar. Atlas Türk ilaçlama firması olarak daima en iyi böcek ilaçlarını kullanarak en etkili ev ilaçlama yöntemlerini tercih ediyoruz.

İnsanları bilgilendirip yaşadıkları haşere sorunlarından kurtulmalarına yardımcı olmaktayız. Bilinçli, donanımlı ve en üst seviyede müşteri memnuniyeti ile daima işimizi bilerek yapmaktayız. Garantili ev ilaçlama şirketleri en yüksek performansı almak için daima yenilikçi özellikleri ile ön plana çıkar. İstanbul haşere ilaçlama firmaları ile çalışırken doğru firma ile çalışmaya özen göstermeniz yerinde olacaktır. İstanbul genelinde böcek ilaçlama için bizimle irtibata geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir