0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Fareler Nasıl Yok Edilir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Fareler Nasıl Yok Edilir? fareler ile mücadele yöntemleri arasında en belirgin olanı hiç kuşkusuz fare ilaçlama şeklidir. Farelerin neden olduğu zararlar pek çok alanda insanların hayatını olumsuz yönde etkiler. farelerin en fazla görüldüğü alanlar arasında gıda fabrikaları farelerin en fazla akın ettikleri özel ilgi alanlarıdır. Bunda farelerin sevdikleri gıda ve besinlerin bu işletmelerde fazlaca bulunması olarak açıklanabilir. Fareler Nasıl Yok Edilir? fareler ile mücadele nerelerde yapılır? ilaçlama yöntemleri nelerdir bu yazıda fare türleri ve mücadelesi hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Makarna fabrikaları, un fabrikaları, peynir ve süt işleme tesisleri, et işleme tesisleri, unlu mamul fabrikaları, restoran, kafe, fırınlar, pastaneler, marketler, lokantalar, depolar ve daha pek çok alan farelerin cirit attığı bölgeler arasında yer alır. Farelerden kurtulma yolları bu ve benzeri tesisler için büyük öneme sahiptir. Çünkü fareler bu bölgelerde beslenme ve özel barınma imkanını kolayca bulur.

Bu alanlar da her zaman zehirli mücadele yapılması mümkün olmayacağı gibi açık olarak uygulanacak fare zehri insanlar için ciddi riskler içerir. Fareler ile zehirleme şeklinde mücadele ancak zehir veya kapanların bulunduğu alanlara fareler geldiğinde başlar. Bu nedenle dış mekanlardaki farelerin iç mekanlara girmesini önlemek oldukça büyük öneme sahiptir. Bazı işletmeler ultrasonik fare kovucu cihazlar kullanarak bu sorunlara çözüm üretmeye çalışır.

Piyasada ultrasonik fare kovucu cihaz satan işletmeler 10 m2 den 6000 m2 kadar tek cihazla farelerin mekandan uzak tutulacağını belirtmesine karşın bunun tam olarak mümkün olmadığı gerçeği zamanla kendini göstermektedir. Fare ilaçlama firmaları fareler nasıl yok edilir? fareler ile mücadele sadece fare ilaçları ile mi yapılır? diye soran insanlara kullanılan sonik veya ultrasonik kovucuların olduğunu ancak kısa süre sonra farelerin bu cihazlardan etkilenmediğini belirtir. Fare kovucular ses dalgası yayar ancak fareler bunu zamanla aşar.

Fare Kovucular İşe Yarar Mı?

Fareler açık ve kapalı mekanlarda sürekli sorun teşkil eden zararlı kemirgen türleridir. Fare savar cihazlar genelde belirli bir bölgede ses titreşimleri sayesinde zararlıları uzak tutma amacı ile üretilmiştir. Ara bölmeler olan işletme ve konutlarda birden fazla bölgeye fare savar cihaz yerleştirmek kaçınılmaz olur. Tek bir fare kovucu cihaz alanın tamamına etkisi olur demek bu işi abartmaktan öteye geçmez. Daha önce talep üzerine yaptığımız kuş kovar ve fare kovar uygulamalar yeteri verimi alamadıkları için değişik çözümlere yönelme zorunda bıraktığı için bu konuda tecrübeli bir konumumuz vardır.

Fare kaçırıcı cihazlar etkili ses frekansları sayesinde farelerin bu alanlara girememesini sağlama görevi görür. Kaliteli ve pahalı cihazlar hem fare girişini önleme hemde mekandaki bulunan fareleri o alanı terk etmek zorunda bırakma özelliğine sahiptir. Ancak çok uzun süre bu özelliğini korumadığı için ve çok maliyetli olup ikinci bir sipariş vermek istemeyen insanlar için çokta fazla tercih edilmemektedir.

Bu sebeple gıda ve insanın bulunduğu bu tarz alanlar içinde görülen Fareler Nasıl Yok Edilir? sorusuna en kalıcı hizmetin fare ilaçlama uygulamaları olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. Doğal fare ilaçları ve zehirsiz fare kovucu granül sıvılar fareler ile mücadele için çözüm olmayacağı için gıda işletmeleri ve hassas üretim yapılan büyük ölçekli tesislerde fare istasyonları kullanılarak fare ilaçlama servisi verilmektedir. Ultrasonik fare kovucu cihazlar mutlaka kullanmak isteyenler için belirli seviyede çözüm sağlar.

Ancak çok pahalı olması ve sonsuza kadar koruma sağlamayacağı açık olduğu için çok fazla kişi daha önce bu yöntemi kullanmasına karşın fare ilaçlama hizmeti almak zorunda kalmaktadır. Elbette amacımız fare savar ve fare kovucu cihazları kötülemek değil ancak bazı gerçekler her zaman deneme yanılma sonucu insanlar tarafından fark edilmektedir. Fare kovucu cihazlar fare sorunu ortaya çıkmadan tedbir amaçlı önceden kurulumunun yapılması ile önlem olarak oldukça faydalıdır.

Fareler İle Mücadelenin Önemi

Gıda üretim tesislerinde üretilen ürünlerin ham madde girişlerinde veya mamül ürün çıkışlarında farelerin fiilen veya dışkı temasları sonucu pek çok olumsuz durumun yaşanması olası salgın ve ciddi toplumsal hastalıkları tetiklemektedir. Farelerin yaşadıkları yerler, bağda, bahçede, gıda üretim tesislerinin yanı sıra gıda satışını yapan tüm işletmelerde, kanalizasyonlarda aklımıza gelebilecek her türlü kirli alan ve temiz alanlar olup fareler buralarda yuvalanır.

Fabrika ve işletmelerin depolarında üretim tesislerinde yavrulayabilir ve çok sayıda fare zararlısı önlem alınmadığı takdirde buralarda yaşayabilir. Buda farelerin zararları için en belirgin sebeplerden biridir. Fare kemirgen bir hayvan olup keskin ve güçlü dişlere sahip olduğu için koliler, plastik malzeme,kablo, ambalaj ve daha pek çok malzemeye zarar verirler. Fare çeşitleri türüne göre farklı yapı ve renkleri ile birbirinden ayrılır. Fareler için en etkili fare ilaçları kullanılmak zorundadır. Yoksa farelerden kurtulmak çok zordur.

Farenin dört tane ayağı olup kazıcı pençeleri ve uzun bir kuyruğu vardır. Fare kemiksiz bir hayvan olup elastik bir vücut yapısına sahip olduğu için bir iki santim genişliğindeki boşluklardan bile ustaca geçerek konutlar ve fabrikalara kolayca girerler. Fare çeşitleri en dar boruların içinden geçebilecek kapasitede tırmanıcı ve son derece zararlı hayvanlardır. Bu vücut yapılarından dolayı su giderlerinden evlerimize rahatlıkla ulaşır, ciddi rahatsızlık yaşattıkları gibi büyük maddi kayıplara da sebep olurlar.

Fare türleri ayak yapıları sayesinde her yere tırmanma özelliğine de sahiptir. Bu nedenle 20 katlı bir binada fare olur mu? diyenler farelerin en yüksek binalara bile tırmanma kapasitesi olduğunu öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemezler. Farenin dünyada bilinen birçok türü vardır. Fare çeşitleri ekili alanlar ve işletmelerde çeşitli zararlara yol açtıkları için fareler ile mücadele için mutlaka profesyonel fare ilaçlama servisi almak gerekir.

Fare Çeşitleri Ve Farelerin Yapısı

İnsanların yaşam alanları ve konutları ile iş yerlerinde sorun teşkil eden fareler kadar ekili alanlar ve tarım arazileri için zararlı fareler ciddi ürün kaybına yol açar. Bazı fare türleri, ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, tarla faresi, bataklık faresi, beyaz deney faresi, ağaç faresi, geniş dişli fare, uzun kuyruklu fare, dikenli fare, çekirge faresi, orman faresi, pamuk faresi gibi fare çeşitleri bu farelerin bazılarıdır. Fareler oldukça çevik ve zeki oldukları için Fareler Nasıl Yok Edilir? iyi bilmek gerekir.

İnsan dan sonra en zeki hayvan olmaları ve insanlara benzer anatomik yapıları nedeni ile bilim dünyasında laboratuvarda kobay fareler olarak ta kullanılmaktadır. Fareler otçul ve etçil beslenme özelliğine sahip memeli hayvan türüdür. Fareler un, kuru yemiş, meyve, tahıl, kök, böcek ve insanların besin kaynağı olan her türlü tahıl, peynir, sosis, salam, sucuk, ekmek ve aklımıza gelebilecek her türlü besini yerler. Fare eve girdiği zaman mutfağımızda besinlerimize ortak olabilir. Bu ise insan sağlığı için sakıncalıdır.

Evin içinde bir anda ortaya çıkabilir, çok hızlı hareket edip kaçabilen ürkütücü canlılar oldukları için çocuklar ve ev hanımlarını ciddi şekilde tedirgin ederler. Fareler aç kaldığı zaman kümes hayvanlarına ve evcil hayvanlara da saldırıp telef eder. Özellikle lağım fareleri iri yapıları nedeni ile daha tehlikeli fare türü olarak dikkat çeker. Hatta insanların kulak burun ve parmaklarınızda yedikleri defalarca görülmüş olup, farelerin yok edilmesi için evlerde ve işletmelerde mutlaka fare ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Ev faresi olarak bilinen fare türleri insan besinleri dışında sabun, tahta, ev plastikleri, tutkal, kablo, mum, macun, kumaş gibi maddeleri dahi yiyebilirler. Fareler dışarıda yer altından geçen kablolara, evin içinde elektronik eşyalara zarar verir ve maddi kayba uğratır. Özellikle fabrikalarda hassas cihazların bozulmasına ve alarm sistemlerinin sürekli alarm vermesine yol açtıkları için çok fazla sorun yaşanmasında başlıca şüpheli hayvandır. fabrikada fare ilaçlama çok önemidir.

Eve Giren Farenin Zararları Nelerdir?

Evlere çeşitli sebepler ile giren zararlı fareler insanlara korku saldıkları gibi elektronik cihazlara da zarar verirler. Bulaşık makinesinin içine fırınların arkasına, dolapların çekmecelerine, yerleşip kablolarını kemiren ve cihazlarınızın çalışmamasına sebebiyet veren tek canlı farelerdir. Fareler Nasıl Yok Edilir? fareler ile mücadele böcek ilaçları ile yapılamaz. Özel fare ilaçları ve istasyon içinde bu fare zehirlerinin uygulanması güvenli bir şekilde farenin zehri tüketmesine ve daha sonra yuvasında ölerek imhasına yol açar.

Fareler insanları maddi kayba uğratmakla beraber, sağlık açısından oldukça tehlikeli kemirgen türüdür. Bizlere asıl büyük zararları mikrop taşıyıp, dışkılarını evlerin sağına, soluna boşaltarak besin kaynaklarımızla hava veya temas edilerek farelerin neden olduğu virüsler insanlara bulaşmaktadır. Fareler nasıl yok edilir? fareler ile mücadele nasıl yapılır? farelerden kurtulmak için mutlaka bu konuda deneyimli ve bilgili ve bilimsel çalışmaları ile desteklenmiş fare ilaçlama firmaların uyguladıkları

Profesyonel İlaçlama Hizmetinin Önemi

İlaçlamanın gelişmediği orta çağlarda fareler insan hayatını o kadar tehlikeye atmış ki 100 milyonlarca insanların bu canlılar tarafından bulaştırılan bulaşıcı hastalıklar nedeni ile öldüğü bilinmektedir. Farelerden yayılan ve insan ölümüne neden olan veba hastalığı Asya ülkelerinin insanlarının birçoğunun ölümüne farelerin neden olduğu bilinen bir durumdur. Evlere giren fare çeşitleri kadar ekili alanlarda farelerden insanlara yönelen çok sayıda zararların olması farelerin önlenmesinde çok daha etkin mücadeleyi zorunlu kılar. Fareler Nasıl Yok Edilir? önemli bir konudur. Tarla faresi yapı ve şekil olarak diğer fare türlerinden farklıdır.

Boy olarak yaklaşık 12 – 16 cm kadar olan tarla faresi ekinlerin bol olduğu tarlalarda bulunurlar. Tarla faresi insanlara ekinlerini yiyerek bol miktarda maddi zarar verir. Tarla fareleri ekinlerin tohumlarını ve ekinlerin köklerini kemirerek yerler ve böylece ekinleri hem verimini düşürür hem de kurumasına neden olurlar. Tarla faresi çok çabuk ürer. Tarla faresi ile beslenen bazı canlılarda vardır bu canlılar tilki, baykuş, yılan ve sansar gibi birçok hayvan fareler ile beslenirler.

Fare Türleri Neden Tehlikelidir?

Fare türleri arasında çatı farelerinin binalarımıza verdiği en büyük zararlardan biri çatılarda bulunan enerji ve haberleşme kablolarını kemirerek iletişin kesilmesi ve enerjinin kısa devreler yaparak yangın sebebi olmalarıdır. Bu şekilde fabrikalarda çıkan büyük yangınlar la milyon dolarlık tesisler farelerin neden olduğu sebeplerden dolayı yanarak kül olmuştur. Özellikle ilaçlanmayan veya kapan kurulamayan çatılarda çok sayıda çatı faresi üreyip evlerde zararlara sebep olurlar.

Evlerin çatılarında, beton bloklar altında, çöp yığınları arasında ve çatılarında bulunduğu için bu fareler bu isim ile anılırlar. Çatı farelerin yaklaşık olarak ömürleri 1-1,5 yıldır. Çatı faresinin ayak parmaklarının uç kısmında sert tırnakları olup bu tırnaklar yardımı ile çok katlı binalara kadar tırmanırlar. Zararlı bir diğer fare türü ise lağım fareleridir. Kanalizasyon ve Lağım faresi yapı olarak çatı faresi ve ev farelerinden büyük farelerdir. Bu fareler evlere pis su akarlarından ve lağımlardan gelirler.

Aç kalan lağım faresi yaşam alanlarına beslenmek için gelirler. Fareler Nasıl Yok Edilir anlamak için evlere nasıl girdikleri bilinmelidir. Lağım suyu ile evlere gelen bu fareler evlerde çeşitli zararlara sebep olurlar. Kendi türleri arasında en büyük olan fare türüdür bazen bir kedi büyüklüğünde dahi olabilirler. Lağım faresi yıl içinde her 2 ayda bir yavru yaparlar. Lağım faresi bulunduğu ortamda sürüler halinde yaşarlar. Doğal afetler esnasında ortaya çıkıp insanlara büyük zararlar verebilirler. Lağım faresi geceleri insanın ağız burun ve kulaklarını kemirme tehlikesi olan bir fare türü olup oldukça tehlikelidir.

Lağım faresi insanları kemirdiği zaman tükürük kısmındaki enzimler uyuşturucu özeliğine sahiptir. Kemirilen insan bunu hiç fark etmez. Farelerin zararları taşıdıkları ve bıraktıkları virüslerden dolayıdır. Çünkü fareler hanta virüs, tifüs, veba gibi salgın hastalıkları taşıyabilen hayvanlardır. Farelerin zararları insan sağlığı açısından olduğu kadar fabrika ve konutlarda maddi hasarlara yol açtıkları için oldukça fazladır. Astek ilaçlama olarak Fareler Nasıl Yok Edilir? fareler ile mücadele ve fare ilaçlama konusunda yardım isteyenlere bilinçli çözümler sunuyoruz. Hamam Böceği jeli yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir