0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Fare İstasyonu

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Fare İstasyonu zararlı fare çeşitlerinin yaşam alanları ve fabrikalarda neden oldukları zararların ortadan kaldırılmasında fare ilaçlama için önemlidir. Fare istasyonları fare ilaçlarının kutu içerisine metal çubuk ve özel fare zehri bölmeleri içerisine konulmasını sağlamaktadır. Direkt olarak fare öldürücü işlevi olmayan Fare İstasyonu ancak farelerin yemleri tüketmesinde oldukça sağlıklı ve etkilidir. Fare ile mücadelede kullanılacak zehirlerin doğru seçilmesi ve uygulanması bakımından özel öneme sahiptir.

Açık fare kapanları hem insanlar hem de diğer hayvanlar için tehlike içerdiği için daha zararsız ve sadece fare çeşitlerini çekecek özellikte olmak durumundadır. Bu nedenle fare istasyonu en sağlıklı yöntemlerin başında fare istasyonları gelir. Evlerde, garajlarda, bodrumlarda, iş yerlerinde, depolarda, ekili arazilerde, seralarda ve fidanlık alanlarda yuvalanabilen fareler için kullanılır. Ev faresi, fındık faresi, lağım faresi, sıçan, çatı faresi, tarla faresi gibi fare çeşitlerinden kurtulmak için Fare İstasyonu kullanılmaktadır.

Fare İstasyonu Nasıl Uygulanır? Fare istasyonu ne işe yarar? elbette insanların çok merak ettiği konulardan biridir. Fare zehirleri fare kapanı ve fare yapışkanı gibi fare yakalama uygulamaları ile birlikte kullanılamadığı için özel fare istasyonu kullanılmaktadır. Fare zehir kutusu olarak bilinen Fare İstasyonu ne işe yarar kısaca bilgi vermek en doğru yoldur. Fare istasyonları, ortalama 5 metre aralıklarla yerleştirilerek, içlerinde yer alan zehirli yemler aracılığıyla farelerden kurtulmanın en sağlıklı ve etkili şeklidir.

Bizi arayıp fare istasyonu nasıl kurulur? Fare İstasyonu Nerede Satılır diye soranların fareler ile bireysel olarak mücadele edemeyeceklerini belirterek fare ilaçlama firmalarından destek almalarını söyleyerek fare şikayetlerine çözümler sunduk. Fare kapanı ve fare tuzakları evlerde kullanılması mümkün olmayan araçlardır. Ayrıca fare yapışkanı çocuklar ve insanların ayağını basması yanlışlıkla elini sürmesi ile her tarafın yapış yapış olmasına sebep olan istenmeyen bir durumdur.

Fare İstasyonunun Faydaları Nelerdir?

Fare zehrinin en tehlikeli yanı, insanların ve diğer hayvanların da yanlışlıkla kapanlardaki zehirli yemlerle temas etmesi ve bu fare zehrinden etkilenmesi olarak açıklanabilir. Fare istasyonları, kapalı kapanlar oldukları için bebekler, çocuklar ve evlerdeki evcil hayvanların bu zehirlere temasını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Giriş ve çıkış delikleri bulunan kemirgen fare istasyonları yemle takviye edilir. İçerideki zehirli yemleri farelerin yedikten sonra oradan ayrılmalarına olanak sağlaması hem susayıp su içme güdüsü ile fare zehrinin çok hızlı etki göstermesine sebep olur.

Ayrıca farelerin evde yada istasyon içinde değil dış mekanlarda ölmelerine yol açar. Fare çeşitleri fare, yem istasyonuna girer, zehirli yemi yer sağa sola fare zehrini dağıtmadan çıkıp gider. Karanlık bir ortam sağlaması farelerin kendilerini tedirgin hissetmeden yemlere yönelmelerini sağlar. Bu şekilde rahatça fare zehrini yiyen fareler daha sonra yaşam alanlarına giderek burada ölür ve diğer fareleri de etkiler.

Fareler açık kapanlara ve tedirgin edici mekanlara yaklaşmadıkları için fare kutusu daha güven verici gördükleri için çok daha kolay gelir ve yemleri yerler. İstasyon kutusu içine yerleştirilen zehirli yemi rutubetten, rüzgardan ve yağışlardan korur. Böylece bozulmasını önler. Bu fare istasyonlarının önemini göstermektedir. İnsanların, çocukların ve diğer hayvanların fare zehri ile temas etmesini önlemek için fare istasyonları özel kilit mekanizması sayesinde rahatlıkla sıkıcı kapatılır.

Eğer bir ilaçlama firması tarafından yerleştirilmişlerse anahtarları sadece görevli teknisyenler de bulunacağı için başka kimse fare istasyonu kutusunu açamayacağı için olası sorunları önleyecektir. Fare istasyonundaki zehirli yemi yiyen fareler, genellikle 3-5 gün içerisinde ölürler. Fare zehirleri, Fare Kapanı, Fare İstasyonu ve özel fare öldürücü yemler ancak profesyonel ilaçlama firmalarınca uygulanmalıdır. Farelerin yok edilmesi ancak etkili fare ilaçları ile mümkündür. Kalorifer Böceği Kovucu İlaçlar yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir