0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Fare İlaçları

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Fare İlaçları zararlı fare mücadelesinde çok önemli rol oynar. İlaçlama için fare zehri ve fare istasyonu farelere karşı etkili bir silahtır. Farelerden kurtulmak için En Etkili Fare İlaçları kullanmak gerekir. Ucuz fare ilacı kullanarak farelerin yok edilmesini beklemek sadece boşa hayal kurmaktan öteye geçmez. Öncelikle farelerin zeki bir hayvan olduğunu bilmek ve koku alma duyularının çok gelişmiş olduğunu hesaba katarak fare mücadelesi vermek gerekir. Sıradan fare ilacı kullanılarak yapılan fare ilaçlaması aylarca bekleseniz de farelerin akılcı davranışları nedeni ile sonuçsuz kalacaktır.

Özellikle fındık faresi olarak bilinen ev faresi insanların zekası ile alay eder gibi kolay, kolay fare tuzaklarına yakalanmaz ve fare zehrinde bir tuhaflık sezerse asla yakınına bile yaklaşmaz. Fare ilaçlama firmaları bu nedenle ani fare öldüren ilaçlar kullanmak yerine fareyi yavaş, yavaş öldüren ilaçları kullanır. Çünkü fare zehrini yiyen fare hemen ölürse diğer fareler ölen farenin cesedini ve ağzını koklayarak en son ne yediğini kolayca tespit eder ve bir daha o ilaç ve gıdaya asla yaklaşmazlar.

İşte bu nedenden dolayı piyasada üretilen en etkili fare zehirleri bile ani öldürücü değil, fareyi içten yavaş, yavaş öldüren özellikte ürünlerdir. Fare ile mücadele her önüne gelen kişi ve amatör ekibin işi asla değildir. Fareler fare ilaçlarını yemek için öncelikle o yemlere güven duymak ve her hangi bir tuhaflık hissetmemek durumundadır. İnsan teni kokusu, aşırı rahatsız edici koku, yada fareyi kuşkulandıracak bir durum farenin hızla o yem ve tuzaktan kaçmasından başka bir işe yaramaz.

Bazı insanlar fare korkusu nedeni ile farelerden bir an önce kurtulmak için acele eder. Ancak hemen belirtelim fare ilaçları fareleri yavaş, yavaş öldürmek için tasarlanmış ürünlerdir ve sabırlı olmanız şarttır. Fare ilaçlaması ile aynı gün içinde farelerden kurtulmak istiyorsanız unutun gitsin. Bu durumda elinize bir kürek yada süpürge alarak fare kovalamaktan başka yolunuz kalmamış demektir. Bu ise fare ile başa çıkmada pek akılcı bir davranış değildir. Fare ilacı farenin yemi tüketmesi için geliştirilmiş özellikte olup, fare yemi yedikten sonra belirli bir süre normal yaşamında devam eder.

Fare İlaçları Neden Fareyi Yavaş Öldürür?

Başta da söylediğimiz gibi, Fare İlaçları zehri yiyen farelerin hemen ölmesine sebep olmaz. Bu özellikte olan ilaçlar zaten farelerin dikkatini hemen çektiği için hem yemez hemde yese bile sadece bir fare ölürken diğer fareler bir daha o yemlerin yakınına bile yaklaşmaz. Fare ilaçlarının fareleri yavaş öldürmesi aslında tüm farelerin ortadan kaldırılmasına yönelik bir işlem olmasından kaynaklıdır. Şayet fare yemi yedikten sonra 3 yada 5 saat içinde ölmeye başlasa diğer fareler bu ölüleri koklayıp tükettiği nesneyi algılayıp bir daha o tür ilaç ve zehirleri tüketmediği için diğer fareler yaşamaya devam eder.

Özellikle fabrika ve işletmelerde çok sayıda fare olması ve ciddi zararlar vermesi nedeni ile farelerin toptan ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Fare zehirleri fare ilacı yedikten sonra bir kaç gün sonra etkisini göstermeye başlar ve iç kanama geçirerek yavaş, yavaş farelerin ölme aşaması gelişir. Yani fare ilaçlama yapıldıktan sonra ancak 5 ile 10 gün zaman arasında farelerin ölmeye başlaması normaldir. Diğer farelerde ancak bu süreçte etkilenir.

Hemen her ortama kolayca adapte olabilen fareler, insan yaşam alanlarına en çok müdahil olan ve zarar veren kemirgenlerin başında gelir. Bünyelerinde taşıdıkları pek çok mikropla insan sağlığını çok ciddi şekilde tehdit etme potansiyelleri vardır. Hatta isimlerini bile yaşam alanlarından alan farelerin bu bölgelerde sıkça görülmesi ile yakın ilişkilidir. Ev faresi, tarla faresi, fındık faresi, çatı faresi buna en iyi örnek olarak söylenebilir. İnsanların zehir kullanmadan fare ile mücadele etmesi için, fare savar veya fare kovucu cihazları satın aldıkları bilinmektedir.

Ancak bu cihazlar hem pahalı, hemde uzun süre etkinliğini koruyamadığı için çok fazla tercih edilmemektedir. Hemen,hemen tüm ortamlarımızı paylaşmakta hiç bir sakınca görmeyen fareler, evi, ofisi, yazlık, bahçe, tavan arası, fabrika, hastane, otel, restoran, fırın, market ve daha pek çok yerde karşımıza çıkarlar. İnsan sağlığına zararları üzerlerinde taşıdıkları mikropları yayarak bulaştıran fareler, kemirgen özellikleri ile buldukları her şeyi kemirip maddi zararlara yol açarlar.

Farelerin Zararlarına Karşı Alınacak Önlemler

Fare çeşitleri son derece esnek yapılı kemirgenler olduğu için boylarından çok daha küçük deliklerden mekanlara sızarlar. İçeri giren fareler, fabrika, ofis, daire, gıda üretim tesisleri gibi yerlerde kablo, elektronik eşya, plastik borular ve sıhhi tesisatını kemirerek su baskınlarına arızalara sebep olurlar. Farelerin zararları arasında kıyafetlerinizin ve mobilyaların kemirilmesine kadar pek çok olumsuz etkileri ile karşılaşırsınız. Bu özellikleri ile son derece zararlı hayvanlardır. Fare İlaçları bu kemirgenlerin yok edilmesi için tasarlanmış En Etkili Fare İlaçları olarak düşünülmelidir.

Farelerden kurtulmak için etkili yöntemlerin başında fare zehirleri ile bilinçli bir fare ilaçlaması yaptırmak gelir. En etkili fare zehirleri hangisi? elbette pek çok insanın bunu öğrenmeye çalışır. Zehir kullanımı farelerin büyük çoğunluğunda aynı etkiyi göstermemekle birlikte fare ilacını yiyen fareler gözden uzak yuvalarında yemi yedikten sonra ortalama bir hafta içinde ölmektedir. Fareler küçük ve zararlı oldukları kadar oldukça akıllıdır bu nedenle yavaş öldüren ilaçlar kullanılır.

En etkili fare zehirlerinin fare mücadelesinde etkili olabilmesi için fareleri cezbeden tatlarda ve görünümde hazırlanmış Özel Fare İlaçları olması büyük önem taşır. Ev fareleri için en etkili çözümlerden biri mum blok fare ilacı olup. Küçük bloklardan oluşan yemler, özellikle farelerin sevdiği iştah açan ve dolgu malzemelerinden üretilir. Yemin cazibesine kapılan fareler büyük bir iştahla yemleri tüketirler. Fare pastası ve fare bloğu içindeki zehir nedeniyle birkaç gün içinde etkiye maruz kalan farelerde ölümler başlar. Bir diğer önemli fare ilacı ise, Pasta fare zehirleridir. Özel paket içinde ve küçük pastalara benzemeleri sebebi ile fare pastası denmektedir.

Tüm fare ilaçlarından farklı olarak hem kuru hem de ıslak ya da rutubetli alanlarda fare pasta yemleri kolaylıkla kullanılabilir. Hem ev fareleri, hem çatı faresi, hem de lağım farelerine karşı son derece öldürücü ve etkilidir. İçeriğindeki lezzetli yemler ve dolgu malzemeleri suya dayanıklı olarak üretilmiştir. Bu sebeple daha geniş bir kullanım alanı vardır ve en etkili fare zehirleri içinde Astek ilaçlama firması olarak tarafımızdan sıkça fare istasyonu içinde kullandığımız bir fare ilaçlama şeklidir. Fare Kemirgen İlaçlama Servisi yazımızı okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir