Fare İlaçlama Yöntemleri

Fare İlaçlama Yöntemleri

Evde ve iş yerlerinde kullanılan Fare İlaçlama Yöntemleri pek çok insanın sandığı gibi böcek ilaçları ve alışıldık yollara baş vurularak yapılmaz. Fare mücadelesi bireysel fare ilaçlama şekillerinden oldukça farklı özelliktedir. Bilindiği gibi hastalık mikrobu ve veba gibi bulaşıcı riskleri insanlara sıçratma riski olan fare türleri ile mücadele için en etkili fare ilaçlama yöntemleri kullanılmak gerekir. Fareler kısa sürede kalıcı olarak imha edilip farelerin neden olduğu olumsuzluklar ortadan kaldırılmalıdır.

AtlasTürk ilaçlama servisi farelerin doğru fare ilaçlama şekilleri kullanılarak önlenmesi ve fare imhasının olabilecek en etkili şekilde yapılması için çalışır. Evde fare ilaçlama dahil olmak üzere apartmanlarda fare ilaçlama, fabrikada fare ilaçlama ve dış alanlarda fare kontrolü gibi pek çok alana yönelik fare ilaçlama hizmetleri ile farelerden kurtulmanız için fare ilaçlaması yapmaktadır. Apartman ve işletmelerin bahçeleri özellikle lağım kanalizasyon şebekelerinin yakın olduğu yerlerdeki mekanlarda fare sorunu daha fazla görülür.

Dış alanlardan iç mekanlara giren fareleri önlemek için dış alanlara fare istasyonu kullanılarak fare ilaçlama uygulaması ve istasyon türleri uygulanması zorunludur. Fare yapışkanı, fare buğdaylı zehri ve klasik yöntemler fareleri tam olarak ortadan kaldıramaz. İstasyon içinde, fare bloğu, fare pastası gibi güçlü zehirler kullanarak farelerin yok edilmesi gerekir. Lağım fareleri ve ev fareleri yaşam alanlarında ciddi sorunlara neden olur. Fareler ile mücadele profesyonel bir anlayışla yapılmalıdır.

Fare İstasyonu Ne İşe Yarar?

İç ve dış alanlardaki farelerin öldürülmesi için, fare ilaçlama yöntemleri belirleyici olur. Farelerin yok edilmesi için yaptırılan önleyici ve imha edici özellikte tedbirler fare istasyonlarına gerek duyulmasının temel nedenleri arasındadır. Fare kemirgeni fare ilaçlarını kemirme iç güdüsü ile yerken parçalayıp etrafa fare zehri sıçratma riski olan bölgelerde ciddi sağlık sorunlarını tetikler. Özellikle iş yeri ve ev mutfaklarında küçük çocukların bulunduğu mekanlarda etrafa sıçrayabilecek fare zehirleri ölümcül olabilir.

Bu fare ilaçlarının gıdalara karışması ve çocukların ellerine bulaşması riski olabileceği için fare istasyonu içinde fare zehrini yiyerek etrafa sıçramasının önüne geçer. Dış alandaki fare ilaçlama uygulamaları için fare istasyonu bırakılan fare ilaçlarının çeşitli nedenler ile bulundukları yerlerden kaldırılmasını önlemek için fare istasyonu içine yerleştirilmesi önemlidir. Ayrıca yağışlı havalarda bırakılan fare ilaçlarının etkilenmemesi ve özelliğini koruyabilmesi için fare istasyonu ile yapılan fare ilaçlaması şarttır.

Bu şekilde dış etkenlerden korunarak çok daha uzun kalıcılık özelliğine sahip olur. Çeşitli dış etkenlere karşı daha uzun süreli ve tehlike arz etmeden farelerin en güvenli fare ilaçlama yöntemleri ile ortadan kaldırılmalarına olanak sağlamaktadır. AtlasTürk böcek ilaçlama firması olarak en etkili böcek ve fare ilaçlarını kullanarak ilaçlama yapıyoruz. Yaşam alanlarınızın ve işletmelerinizin daha güvenli olması için birinci sınıf ilaçlar kullanarak yaşadığınız haşere ve kemirgen problemlerine son veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir