0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Fare İlaçlama Servisleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Fare İlaçlama Servisleri apartman, iş yeri, daire, fabrika ve daha pek çok açık alan ile kapalı mekanlarda sıkça alınan bir ilaçlama servisidir. Farelerin neden olduğu zararlar, hem maddi açıdan hemde sağlık yönünden ciddi sorunların yaşanmasına sebep olur. İstanbul fare ilaçlama servisleri arasında ekonomik fare ilaçlama ücretleri ile ilaçlama hizmeti veren Astek ilaçlama yaşam alanlarını kemirgenlerin zararlarına karşı ilaçlama ile koruma altına alır.

Fare ile mücadele için kullanılan ilaçlama yöntemleri daha çok fare istasyonu kullanmak ve fare zehirlerini istasyon içine uygun oranda yerleştirmektir. Yaşam alanlarımızı istila eden fare çeşitlerine karşı kendimizi nasıl koruyacağımız ancak yaşanılan fare şikayetleri sonrası zihnimizi meşgul eder. Farelerin giriş yolları ve neden oldukları olumsuzluklar konusunda bilgili olmak daha iyi bir fare mücadelesi alabilmek için gereklidir. Hiç bir bilgi sahibi olmadan fareleri kontrol etmeye kalkmak büyük bir hayal kırıklığına yol açar.

Gerek kemirgen ilaçlamasında, gerek haşere ve böcekler konuda en deneyimli ve bilgili olan kişiler ise elbette haşere ilaçlama uzmanlarıdır. Konut ve işletmelerde görülen çeşitli böcekler ve daha da kötüsü farelerin istilasına maruz kalmış alanların doğru ilaçlama uygulaması yapılarak bir an önce ortadan kaldırılması için bilinçli mücadele şarttır. Kullanılan ekipman ve ilaçlar her türlü zararlı mücadelesinde önemli etkenlerden biridir.

Ev ortamında yapılacak olan fare ilaçlama yada diğer haşerelere karşı uygulanacak mücadele gerekli tedbirlerin alınarak şikayete sebep olan zararlıların dışarıdan içeri girişleri durdurulmalıdır. Buna ilave olarak mekanın tehdit eden istilacıların tamamen evi terk ettiğinden emin olmak için ilacın etkisini tam olarak sergilemesi gerekir. Böcekler ile mücadele için kokulu ilaçlama yöntemi en kuvvetli böcek öldürücü etkiye sahip olan profesyonel bir uygulama olarak dikkat çeker. Fare mücadelesinde ise istasyonlu fare pastası ve mum blok en etkili olanıdır.

Fare İlaçlama Servisi Neden Önemlidir?

Bilinçli olarak yapılan yöntemle yapılan fare ilaçlama kemirgenler üzerinde tam kontrol sağlarken eve giren haşere ve fare çeşitlerinin tamamen ortadan kaldırılması ancak bilinçli bir mücadele ile sağlanır. Kokulu haşere ilaçlaması sisleme yöntemle yapıldığı zaman fare ve böceklerin oksijen kaynağını kurutur. Evdeki tüm zararlıları önleyip yaşam kaynağına engel olur. Haşere ve böceklerin sinir sistemlerinin çökmesine neden olduğu için çok daha hızlı ve kalıcı sonuçlar alınmasını sağlar.

Ancak fare ilaçlama servisi kokulu ilaçlama ile yapılsa bile farelerin zeki hayvanlar olması bakımından çok kalıcı olmaz. Çünkü fare tehlikeyi hissettiği anda eve girdiği yerden tekrar geri kaçar ve ilacın etkisi geçtiği zaman yine gelebilir. Bu nedenle fare ilaçlama servisleri özel fare ilaçları kullanılarak titiz bir biçimde yapılmak zorundadır. Fare İlaçlama Servisleri ile görüşülmeden başarı şansı az olduğu için durum daha da hassastır bu nedenle çok daha kalıcı bir çözüm şarttır.

Fare çeşitleri yaşam alanlarına girdiği andan itibaren tüm gıda ve kullanılan mutfak eşyalarına mikrop yayan özelliktedir. Ev eşyaları, kumaşları, kitapları, kolileri kemiren bu zararlı kemirici hayvanları ilaçlama yönteminde çok hassas davranmak gerekir. Fare ilaçlama servisi sürecinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta olması fare ilaçlama yaptırmanın önemini ortaya koyar. Şayet market ve eczaneden aldığınız fare zehri ile fare sorununa çözüm bulacağınıza inanıyorsanız çok iyimser yada bu hayvanlar hakkında hiç bir bilginiz olmadığı açıktır.

Ortalıkta duran bilinçsizce kullanılan fare ilaçları hem olası zehirlenmeler yaşanmasına hemde ucuz ilaçların kurtlanma sorunlarına yol açacağı iyi bilinmelidir. Ucuz fare ilaçlama servisi ve kalitesiz ilaçlar fareyi öldürse bile içten kurutma özelliğine sahip değillerdir. Fare istasyonu yolu ile ilaçlama uygun ve çok daha etkili bir yöntem olup farelerin rahatsız olmadan yemi tüketmesine farenin hemen ölmeyip diğer farelerin ölen fareyi koklayıp yediği gıda ve zehirden uzak durmasına yol açmaz.

Fareler Nasıl Yok Edilir?

Fareler nasıl yok edilir? fare için kesin çözüm var mıdır? Fare temizleme yolları nelerdir? bu ve benzeri sorular fare ilaçlama yaptırmak isteyen kişilerce sorulur. Farelerin zararları malumdur ve fare sorunu yaşayan insanlar farelerden korunmak için bireysel pek çok önlem almayı denemiştir. Astek ilaçlama olarak, farelerden kurtulmanın 4 etkili yolu var deyip dilerseniz fareden kurtulmanın en etkili yolları hakkında bilgi verelim. Bilindiği gibi doğadaki en zararlı canlılar arasında yer alan fareler, ısırarak ve kemirerek gıda maddelerine, insanlara ve bitkilere zarar vermektedir.

Ayrıca farelerden kaynaklanan tehlike sadece ısırıp kemirmekle kalmayıp, mikrop bulaştırarak insanlara hastalık yayarlar. Bulundukları her ortama yaydıkları hastalıklar geçmiş dönemlerde ciddi ölümcül salgınlara neden olmuş ve çok sayıda insan hayatını kaybetmiştir. Bu nedenle insanların yaşam alanlarına yakın yaşayan türler daha da tehlikeli fare türleri olup derhal mücadele edilmeleri gerekir. Ev fareleri ve lağım fareleri bilinen insan sağlığının baş düşmanı zararlı fareler olarak evlere sıkça girmektedir.

Fındık faresi, lağım faresi, çatı faresi gibi fare çeşitleri, aç kaldıklarında insanlara ve ev hayvanlarına da saldırabilir. Bu bakımdan fare ile mücadele oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Farelerden korunma yöntemleri aslında iç alanlar ve dış mekanlarda başlamaktadır. Farenin eve girmemesi için bazı küçük tedbirler almak elbette işinizi kolaylaştırır. Ev fareleri, çatı fareleri ve bazen de lağım fareleri, insanların besinlerini tükettikleri için iç mekandaki fareler için alınacak önlemler arasında besinlerin muhafazası çok önemlidir.

Farelerin sevdiği ve sıkça gelmelerine sebep olan gıdalar asla açıkta bırakılmamalı, ağzı kapalı muhafaza edilmeli ve farelerin kolay ulaşacağı bölgelere bırakmamalıdır. Pis ortamlardan beslendikleri ve dağınık mekanları yaşam alanı olarak seçtikleri için farelere çözüm olarak evinizi sürekli temiz ve düzenli tutmalısınız. Gıdalardan kalan artıklar ve diğer çöplerinizi ağızları sıkıca kapalı olacak bir şekilde mutlaka dışarı çıkarmalı ve çöp konteynerlerine yırtmadan yerleştirmelisiniz. Etrafa dağılmış çöpler binanın farelere maruz kalmasında önemli etkenlerden biridir.

Fare Girişlerini Önleme Yolları

Fareler için kesin çözüm elbette iç ortamda fare yaşamını engellemek kadar dış ortamdan kaynaklı sebepleri engellemek ile de olmalıdır. Pencere ve kapı kenarlarında, çatı arasında ya da duvarlarda farelerin içeri sızmasına olanak sağlayan delik ve oyuk gibi açık alanları alçı, çimento, metal ya da silikon malzemeyle mutlaka tamir etmeli ve dış ortamdan kapalı alanlara fare sızmasına engel olmalısınız. Farelerin en büyük düşmanlarından biri kediler olduğu için, apartmanda kedi beslemek aslında belirli bir seviyede farelere karşı çözüm sağlayabilir.

Ancak çok fazla insanlara alışan kediler, sürekli evden yiyecek verilen ve gıdalara bağımlı hale gelen ev kedileri farelere karşı pekte bir varlık gösteremez. Eve fare girişlerini önlemede etkili yollardan biride evinizin pencerelerine ya da çatınıza temas eden ağaç dallarını budamaktır. Fare temizleme şirketleri olarak bilinen fare ilaçlama şirketleri farelerin yok edilmesinde en büyük yardımcınız olacaktır. Bina dışı ve ev içinde istasyonlu fare ilaçlama yaptırmanız zaten en kesin farelerden kurtulma yoludur.

Yaşam alanınıza yakın bölgelerde fare dolaştığına şahit oluyorsanız, nane yaprağı, defne yaprağı, kedi dışkısı, çay ağacı yağı ve nane yağı gibi doğal fare kaçırıcıları kullanabilirsiniz. Binanın etrafında çeşitli bölgelere yerleştirerek farelerin içeri girmesini önlemeye çalışmak fareleri en azından bir süre yavaşlatacaktır. Fareden kurtulma yolları arasında evde en etkili fare ilaçları ile fare ilaçlama servisi almak en başta gelen çözümdür. Ancak apartmanda fare yada bina etrafında fare şikayetlerinin önlenmesinde ilaçlama kadar fiziki iyileştirmelerde yapılmak zorundadır.

Su tesisatı, bodrumu, çatısı eski olan, köhneleşmiş ve rutubetli evler, fareler için ideal ortamlar olduğu için ya iyileştirilmeli yada ev tutarken bu tür yerlerden şiddetle kaçınmalısınız. Evdeki fare nasıl yakalanır? diyorsanız fareler yapışkanlı tuzaklara yakalanma olasılığına sahiptir. Fare yapışkanı ile mücadele bir yere kadar çözüm olabilir. Ancak yakalanan fare yapışkandan kurtulmak için ellerini ve ayaklarını kemire bildiği için tutkal panoları fareleri her zaman ortadan kaldıramaz.

Fareyi Yakalamak Mümkün Mü?

Fareleri öldürmeden yakalamak için fare yapışkanı ve tel kafes şeklinde tuzaklar işe yarayabilir. Fare yapışkanına küçük fare gövdesi ile yapışırsa kurtulma şansı olmaz. Ancak iri fareler daha zor yakalanma riski olan zararlılardır. Farelerden kurtulmanın bitkisel yollarını kısaca yukarıda belirtmiştik. Ayrıca farelerin çok sevdikleri kaşar peyniri, çikolata, tahıllar gibi yiyecekleri fare kapanına ve fare istasyonuna koyarak evinizin farklı bölgelerine ve fare yuvalarının yakınına yerleştirmek farelerin çekilmesine yardımcı olur.

Burada farelerin çok zeki ve en ufak bir belirtiden kolayca tedirgin olacağı unutulmadan hareket etmek şarttır. Fareyi öldürmeden evden fare nasıl yok edilir? diye düşünüyorsanız farelerin sevdikleri yiyecekleri telli fare tuzaklarına koyarak yakalanmasına çalışabilirsiniz. Fare için kesin çözüm olarak görülen bu fare ilaçlama ürünleri, genellikle bireysel olarak pek bir işe yaramamaktadır. Ayrıca bilinçsizce yapılan bu uygulama sonrası ölen fareler evde yada binada ciddi kötü kokuya neden olacağı için durum hiçte hoş olmaz.

Fare evden nasıl uzaklaşır? diyorsanız farelerin beslenmesine imkan sağlayan hiç bir koşul olmadığından emin olmak zorundasınız. Bu aslında pekte mümkün değildir. Kumaştan, kağıda kadar pek çok şeyi tüketen zararlı fareler ancak etkili bir fare ilaçlaması ile mekandan arındırılabilir. En etkili fare ilaçları bile farelerin bir anda ölmesine sebep olmaz. Bunun nedeni fareler son derece zeki olup, şayet ani öldürücü fare ilaçları üretilse fareler ölen farenin ağız ve ölüsünü koklayıp ne yediğini tespit edeceği için farelerden kurtulmak asla mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle fareler için kullanılan ilaçlar farelerin iç kanama geçirmelerini ve ortalama bir hafta içerisinde ölmelerini sağlayacak özellikte üretilmektedir. Bu nedenle zehirli fare yemleri konulan fare istasyonları hemen çözüm sağlamaz. başarılı bir mücadele için bir süre daha beklemeniz gerektiğini unutmayın. Fare için kesin çözüm profesyonel destek almak olmalıdır. Astek fare ilaçlama firması olarak bilinçli fare mücadelesinin içinde fareden kurtulmada 4 etkili yolu kısaca açıklamaya çalıştık. Fare İlaçları Nelerdir biliyor musunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir