0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Fare İlaçlama Servisi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Fare İlaçlama Servisi almak istediğiniz zaman doğru firma ile çalıştığınıza emin olmalısınız. Bilindiği gibi fareler ile mücadele donanımlı ekiplerin işidir. Böcek ilaçlama ile fare ilaçlaması arasında ciddi farklar mevcuttur. İş yerleri ve apartmanların kronik sorunları arasında fare şikayetleri en fazla sorun teşkil eden özelliktedir. Açık alanlardan kaynaklı sorunlarda en zararlı şikayetlerin yaşadığı kemirgenler hem maddi hasarlara neden olur, hem de insan sağlığı açısından ciddi potansiyel risk taşır.

Fare türleri değişik boy ve renklere sahip olan, oldukça zararlı kemirgenler olduğu için bireysel mücadele çok zordur. Fare ilaçlama yöntemleri farelerin ev ve iş yerlerinde olası zararlarını engellemek için son derece önemlidir. Ayrıca fabrika ve konutlardan uzak tutulması için farelerin giriş yollarının kapatılması, en etkili fare ilaçları ile fare mücadelesi yapılması şarttır. Fare ilaçlama servisi profesyonel olarak yapılması gereken zararlı kontrol yöntemi olup, en doğru aralıklar ile ve en etkili fare ilaçları ile yapılmalı.

Zararlı fare türleri arasında en tehlikeli olanları hiç kuşkusuz lağım faresi olarak öne çıkar. Ayrıca çatı faresi, ev faresi ismi ile bilinen fındık fareleri yaşam alanları başta olmak üzere apartmanda ve işletmelerde sıkça yaptırılan fare ilaçlama hizmetlerinden başta gelenlerdir. Mevsimsel ve dönemsel olarak kemirgen kontrol mücadelesi yaptırmak farelerin zararlarını önlemek açısından son derece etkili ve periyodik olarak uygulama sonucunda büyük çaplı zararların ortadan kaldırılması için şarttır.

Açık yeşil alanlar ve toprak zeminler farelerin yoğun olarak yuvalandığı başlıca bölgelerdir. Site ve apartman bahçeleri devamlı sulandığı için kemirgenler bu tür bölgelerde çok daha kolay yuvalanır. Fare çeşitleri yumuşak toprakta kolayca yuva imkanı bulduğu için hızla ürer ve fare istilaları önlenmesi zor boyuta ulaşır. Farelerin üreme ve yuva yapacakları bölgelere gerekli istasyon kurarak kemirgenlerin imhasını gerçekleştirmek şarttır. Fareler onlarca yavru yapar ve kolayca sayılarını artırırlar. Bu nedenle farelerin yok edilmesi için profesyonel destek şarttır.

Fare İlaçlama Neden Önemlidir?

Ev içi ve dairelerde yapılan fare ilaçlama ile açık alanları ve fabrikalarda yapılan fare mücadelesinde uygulanan yöntem ve kullanılan ilaçlar değişkenlik gösterebilmektedir. Lağım fareleri büyük yapılı kemirgenler oldukları için bireysel olarak yapışkanlı fare mücadelesi ile bu canlıların engellenmesi gibi bir şey söz konusu değildir. Bu nedenle lağım faresi ilaçlama istasyonlu yöntem kullanılarak yapılması gerekir. Ayrıca bir sınıf fare ilaçları kullanmak şarttır bu ilaçlar fare bloğu ve fare pastası olarak isimlendirilen güçlü fare öldürücü zehirlerdir.

En büyük yapılı fareler hiç kuşkusuz ki lağım faresi olarak bilinen iri yapılı kemirgenlerdir. Bu nedenle diğer fare çeşitlerine göre lağım faresinin zararları daha fazla ve eşyalardan neden oldukları hasarlar çok daha geniş çaplı olur. Evde yapılan fare ilaçlamada fare zehri ve fare yapışkanı gibi uygulamalar söz konusu olabilir. Ayrıca ev içinde gerek görülmediği takdirde fare istasyonu kullanmadan da fare mücadelesi yapılabilir. Fareler zararlı kemirgenler olduğu için öncelikle maddi kayıplara sebep olurlar.

Ayrıca pis bölgelerde yaşadıkları için veba başta olmak üzere ciddi anlamda tehlikeli hastalık taşıdıkları bilinmektedir. Evde fare görüldüğü anda bu farelerin evlerden arındırılması için profesyonel fare ilaçlama yaptırmak gerekir. Fareler ile mücadele değişik ilaçlar ve farkı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Ancak farelerin kapalı alanlara giriş yaptığı bölgeler tespit edilerek buralarda kalıcı tedbir almak en az fare ilaçlama kadar büyük önem taşır.

Açık ve kapalı alanlarda fare mücadele yöntemleri arasında en fazla istasyonlu fare mücadelesi yapılmaktadır. Bu şekilde fareler hem yemi daha kolay yemekte hemde karanlık ortam sağladığı için daha kolay yemi tüketerek yuvasına gitmektedir. Fareler fare ilacını yedikten hemen sonra ölmezler yuvalarına giderek bir süre burada yaşar. Zehirli yem nedeniyle aşırı derecede susuzluk hissettikleri için su arayışı içine girer ve içtikleri su daha hızlı vücuda zehrin yayılmasına sebep olacağı için yuvalarında ve dış bölgelerde ölürler.

Fabrika Ve İş Yerlerinde Fare İlaçlama

Farelerin zararları fabrika ve işletme gibi sanayi tesislerinde çok daha fazla olmaktadır. Bilindiği gibi pek çok ürün üretilen bu işletmelerde kauçuktan plastiğe, kartondan kumaşa kadar çok değişik mamüller üretilir. Ayrıca fabrikadaki elektrik tesisatları ve makinelerin plastik aksamları gibi bölgeleri kemirerek hem makinelerin bozulmasına sebep olur, hem de kısa devre yaparak yangın çıkmasına sebep olurlar. Bu nedenle fabrika ve işletmelerde fareler ile mücadele çok daha önemli bir hal almaktadır.

Fabrikada farelerin yok edilmesi için en etkili fare ilaçları ve bilinçli bir ekipten destek alınması gerekir. Elektronik aletlerin korunması, kabloları plastik aksamları ve deri benzeri ürünlerin zarar görmemesi için fabrikalarda fare görülmesi durumunda zaman kaybetmeden hizmet talep edilmelidir. Geniş çaplı maddi zararların yaşanmaması için bir an önce fabrikada fare ilaçlama yaptırılmalıdır. Bu mücadele belirli periyotlar şeklinde periyodik olarak yapılması gerekir.

Fabrikada üretilen ürünlerin korunması kadar geceleri alarmların devamlı fare hareketlerinden etkilenerek çalması gibi durumlarda ciddi anlamda tedirginliğe sebep olur. Fabrika ve sanayi tesislerinde böceklerle mücadeleye oranla fare mücadelesi daha kritik öneme sahiptir. Özellikle dış alanlarda fare girişlerine müsait olacak bölgelerde periyodik olarak istasyonlu fare uygulaması yaptırılarak dışarıdaki farelerin iç alanlara akın etmesini engellemek gerekir. Kemirgen canlılar olan fare çeşitleri çoğu zaman beton bölgeleri bile delerek girebilir.

Bu nedenle fabrikalarda devamlı fare mücadelesi yapılması gerekir ve kontrol sürekli olarak elinizde olmalıdır. Apartman ve konutlara oranla fabrikalar ve işletmeler en fazla öneme sahip olan özellikteki kurumlardır. Hem çalışanların gönül rahatlığı ile işini yapması, hem de üretilen ürün ve ekipmanların zarar görmemesi için farelerin yok edilmesi şarttır. Fabrika içine girerek yavrulayan fare çeşitleri kısa zamanda sayılarını ciddi anlamda artıracağı için mücadelesi çok zor bir hal alabilir. Bu nedenle erken müdahale şarttır.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

İnsanlar genellikle böcek ilaçlama ile fare mücadelesini karıştırır. Böcek mücadelesi sıvı ilaçlar yardımı ile böcek türüne göre farklı ilaç ve ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılır. Ancak farelerin yok edilmesi için sıvı böcek ilaçları çoğu zaman yeterli olmaz. Ayrıca gıda üretim tesisleri ve insanlarda açık olan bölgelerde sıvı fare ilacı uygulaması çeşitli zehirlenmelere sebep olacağı için tercih edilmez. Fareler kemirgen canlılar olduğu için sert özellikli yemlere daha duyarlıdır. Fare pastası ile fare bloğu gibi katı içerikli fare ilaçları farelerin kemirme hissini tetiklediği için fareler bu tür sert yemlere daha fazla yönelir.

Özel olarak farelerin önlenmesi için üretilmiş fare bloğu ve fare pastası bu özellikler dikkate alınarak tasarlanmış ve diğer evcil hayvanların tüketmediği içerikte olan özelliktedir. Fareler genellikle ortalıkta çok fazla dolaşmaz. Gece karanlığında daha fazla aktif olan fareler kenar ve kuytu bölgelerde hareket halinde olduğu için farelerin geçiş istikametleri ve dolaşma alanları belirlenerek fare ilaçları bu bölgelere yerleştirilmelidir. Bilinçli şekilde ve uygun aralıklarda fare istasyonları içerisinde bırakılmalıdır.

Ayrıca farelerin zehirli fare ilaçlarını yemesini sağlayacak şekilde davranmalı farelerin kokuya duyarlı olduğu için insan teni ve benzeri kokulardan tedirgin olacağı için yaklaşmayacağı bilinmelidir. İstasyonlu yöntemi ile fare mücadelesi maliyet olarak yemleme usule göre daha yüksektir. Ancak bu hem çok daha güvenli hem de içine bırakılan fare ilaçlarının çok daha uzun süre bozulmadan özelliğini korumasına yardımcı olur. Belirli aralıklarla istasyon içine yerleştirilen fare ilaçları çekicidir. Geceleri farelerin bu istasyon için ne gerek tüketmesine ve yuvalarına giderek belirli bir zaman sonra ölmesine sebep olur.

Fareler çekingen canlılar olduğu gibi ölen bir farenin ağzına koklayarak neyi tükettiğini anlayacak kadar zeki canlılardır. Bu nedenle yemi tükettikten sonra hemen ölen fare diğer farelerin neden öldüğünü anlamasına ve diğer farelerin bu yeme yaklaşmamasına sebep olur. Fare ilaçlama bireysel olarak kesinlikle söz konusu değildir. Pek çok fare zehri farenin yemi yiyerek iç kanama yoluyla ölmesine sebep olur. Ancak bu belirli bir zaman gerektireceği için sabırlı olunması gerekir.

Garantili Fare İlaçlama Mümkün Mü?

Farelerle mücadele sabır gerektirdiği için uzun bir süreç ister. Bilindiği gibi fareler tek dolaşmaz sosyal canlılar oldukları için genellikle açık alanlardan kapalı mekanlara girerek yüksek sayıda yaşam sürer. Bu nedenle garantili fare ilaçlama tek seferde söz konusu olmayabilir. Farelerin zeki canlılar olduğu bilinerek hareket edilmeli bırakılan yerlere yaklaşmadıkları için bırakılan yemler hiçbir işe yaramamaktadır. Böceklerle mücadele daha kolayken, fareler daha zeki ve dirençli özellikte canlılardır. Bu nedenle fare ilaçlamasında garanti vermek pek mümkün olmaz.

Fare ilaçlaması yaptıran insanların bilmesi gereken fare ilacı yedikten sonra fare hemen bir anda ölmez fare ilaçları sadece tek bir fareyi öldürmek için tasarlanmamıştır. Tüm farelerin ortadan kaldırılması üzerine tasarlanan fare ilaçları yavaş etki ederek tükettiği fare ilacı neticesinde susayarak su içmek zorunda kalmasına sebep olur. İçtiği bu su farenin tükettiği ilacın daha fazla etki göstermesini ve belirli bir zaman sonra farelerin yok edilmesine sebep olur.

Fareler ile mücadelede tek bir farenin öldürülmesi sorunu çözmez bu nedenle farelerle mücadele sadece bir fare için değil tüm fareleri etkileyecek içerikteki fare ilaçları ile yapılır. İstasyon içine bırakılan fare zehri fareler tarafından tüketildikten sonra yuvasına dönen fare birkaç gün yaşamasına devam eder. Bu esnada aşırı derecede susayacağı için su arayışına koyulur ve aşırı şekilde hareketli bir hal alır. Vücuda yayılmaya başlayan zehrinin etkisi ile iç organları yavaş yavaş tahrip olur.

Organları parçalanma aşamasına girdiği için fareler ciddi anlamda acı çeker ve etrafta belli belirsiz dolaşmaya başlar. Fareler zehri yedikten sonra birer, birer toplu şekilde görülmeye başlayacaktır. Şüpheci ve çekingen yaratılışla sahip olan fareler kuşkucu özellikleri ile öne çıkar. Bu nedenle fare ilaçları ani olarak fareleri öldürmek için tasarlanmamıştır. Fare ilaçlaması yaptıran insanlar bunu bilerek hareket etmeli ve ilaçlama firmasını Yok yere sıkıntıya sokmamalıdır. Fare ilaçlama hem zor hem de sabır gerektiren bir ilaçlama türüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir