0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Fare İçin Kesin Çözüm

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Fare İçin Kesin Çözüm var mıdır? Fare temizleme yolları nelerdir? bu ve benzeri sorular fare ilaçlama yaptırmak isteyen kişilerce sorulur. Farelerin zararları malumdur ve fare sorunu yaşayan insanlar farelerden korunmak için bireysel pek çok önlem almayı denemiştir. Astek böcek ilaçlama olarak, farelerden kurtulmanın 4 etkili yolu var deyip dilerseniz fareden kurtulmanın en etkili yolları hakkında bilgi verelim. Bilindiği gibi doğadaki en zararlı canlılar arasında yer alan fareler, ısırarak ve kemirerek gıda maddelerine, insanlara ve bitkilere zarar vermektedir.

Ayrıca farelerden kaynaklanan tehlike sadece ısırıp kemirmekle kalmayıp, mikrop bulaştırarak insanlara hastalık yayarlar. Bulundukları her ortama yaydıkları hastalıklar geçmiş dönemlerde ciddi ölümcül salgınlara neden olmuş ve çok sayıda insan hayatını kaybetmiştir. Bu nedenle insanların yaşam alanlarına yakın yaşayan türler daha da tehlikeli fare türleri olup derhal mücadele edilmeleri gerekir. Ev fareleri ve lağım fareleri bilinen insan sağlığının baş düşmanı zararlı fareler olarak evlere sıkça girmektedir.

Fındık faresi, lağım faresi, çatı faresi gibi fare çeşitleri, aç kaldıklarında insanlara ve ev hayvanlarına da saldırabilir. Bu bakımdan fare ile mücadele oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Farelerden korunma yöntemleri aslında iç alanlar ve dış mekanlarda başlamaktadır. Farenin eve girmemesi için bazı küçük tedbirler almak elbette işinizi kolaylaştırır. Ev fareleri, çatı fareleri ve bazen de lağım fareleri, insanların besinlerini tükettikleri için iç mekandaki fareler için alınacak önlemler arasında besinlerin muhafazası çok önemlidir.

Farelerin sevdiği ve sıkça gelmelerine sebep olan gıdalar asla açıkta bırakılmamalı, ağzı kapalı muhafaza edilmeli ve farelerin kolay ulaşacağı bölgelere bırakmamalıdır. Pis ortamlardan beslendikleri ve dağınık mekanları yaşam alanı olarak seçtikleri için farelere çözüm olarak evinizi sürekli temiz ve düzenli tutmalısınız. Gıdalardan kalan artıklar ve diğer çöplerinizi ağızları sıkıca kapalı olacak bir şekilde mutlaka dışarı çıkarmalı ve çöp konteynerlerine yırtmadan yerleştirmelisiniz. Etrafa dağılmış çöpler binanın farelere maruz kalmasında önemli etkenlerden biridir.

Fare Girişlerini Önleme Yolları

Fareler İçin Kesin Çözüm elbette iç ortamda fare yaşamını engellemek kadar dış ortamdan kaynaklı sebepleri engellemek ile de olmalıdır. Pencere ve kapı kenarlarında, çatı arasında ya da duvarlarda farelerin içeri sızmasına olanak sağlayan delik ve oyuk gibi açık alanları alçı, çimento, metal ya da silikon malzemeyle mutlaka tamir etmeli ve dış ortamdan kapalı alanlara fare sızmasına engel olmalısınız. Farelerin en büyük düşmanlarından biri kediler olduğu için, apartmanda kedi beslemek aslında belirli bir seviyede farelere karşı çözüm sağlayabilir.

Ancak çok fazla insanlara alışan kediler, sürekli evden yiyecek verilen ve gıdalara bağımlı hale gelen ev kedileri farelere karşı pekte bir varlık gösteremez. Eve fare girişlerini önlemede etkili yollardan biride evinizin pencerelerine ya da çatınıza temas eden ağaç dallarını budamaktır. Fare temizleme şirketleri olarak bilinen fare ilaçlama şirketleri farelerin yok edilmesinde en büyük yardımcınız olacaktır. Bina dışı ve ev içinde istasyonlu fare ilaçlama yaptırmanız zaten en kesin farelerden kurtulma yoludur.

Yaşam alanınıza yakın bölgelerde fare dolaştığına şahit oluyorsanız, nane yaprağı, defne yaprağı, kedi dışkısı, çay ağacı yağı ve nane yağı gibi doğal fare kaçırıcıları kullanabilirsiniz. Binanın etrafında çeşitli bölgelere yerleştirerek farelerin içeri girmesini önlemeye çalışmak fareleri en azından bir süre yavaşlatacaktır. Fareden kurtulma yolları arasında evde en etkili fare ilaçları ile fare ilaçlama servisi almak en başta gelen çözümdür. Ancak apartmanda fare yada bina etrafında fare şikayetlerinin önlenmesinde ilaçlama kadar fiziki iyileştirmelerde yapılmak zorundadır.

Su tesisatı, bodrumu, çatısı eski olan, köhneleşmiş ve rutubetli evler, fareler için ideal ortamlar olduğu için ya iyileştirilmeli yada ev tutarken bu tür yerlerden şiddetle kaçınmalısınız. Evdeki fare nasıl yakalanır? diyorsanız fareler yapışkanlı tuzaklara yakalanma olasılığına sahiptir. Fare yapışkanı ile mücadele bir yere kadar çözüm olabilir. Ancak yakalanan fare yapışkan dan kurtulmak için ellerini ve ayaklarını kemire bildiği için tutkal panoları fareleri her zaman ortadan kaldıramaz.

Farelerden Kurtulma Yolları Nelerdir?

Fareleri öldürmeden yakalamak için fare yapışkanı ve tel kafes şeklinde tuzaklar işe yarayabilir. Fare yapışkanı na küçük fare gövdesi ile yapışırsa kurtulma şansı olmaz. Ancak iri fareler daha zor yakalanma riski olan zararlılardır. Farelerden kurtulmanın bitkisel yollarını kısaca yukarıda belirtmiştik. Ayrıca farelerin çok sevdikleri kaşar peyniri, çikolata, tahıllar gibi yiyecekleri fare kapanına ve fare istasyonuna koyarak evinizin farklı bölgelerine ve fare yuvalarının yakınına yerleştirmek farelerin çekilmesine yardımcı olur.

Burada farelerin çok zeki ve en ufak bir belirtiden kolayca tedirgin olacağı unutulmadan hareket etmek şarttır. Fareyi öldürmeden evden fare nasıl yok edilir? diye düşünüyorsanız farelerin sevdikleri yiyecekleri telli fare tuzaklarına koyarak yakalanmasına çalışabilirsiniz. Fare için kesin çözüm olarak görülen bu fare ilaçlama ürünleri, genellikle bireysel olarak pek bir işe yaramamaktadır. Ayrıca bilinçsizce yapılan bu uygulama sonrası ölen fareler evde yada binada ciddi kötü kokuya neden olacağı için durum hiçte hoş olmaz.

Fare evden nasıl uzaklaşır? diyorsanız farelerin beslenmesine imkan sağlayan hiç bir koşul olmadığından emin olmak zorundasınız. Bu aslında pekte mümkün değildir. Kumaştan, kağıda kadar pek çok şeyi tüketen zararlı fareler ancak etkili bir fare ilaçlaması ile mekandan arındırılabilir. En etkili fare ilaçları bile farelerin bir anda ölmesine sebep olmaz. Bunun nedeni fareler son derece zeki olup, şayet ani öldürücü fare ilaçları üretilse fareler ölen farenin ağız ve ölüsünü koklayıp ne yediğini tespit edeceği için farelerden kurtulmak asla mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle fareler için kullanılan ilaçlar farelerin iç kanama geçirmelerini ve ortalama bir hafta içerisinde ölmelerini sağlayacak özellikte üretilmektedir. Bu nedenle zehirli fare yemleri konulan fare istasyonları hemen çözüm sağlamaz. başarılı bir mücadele için bir süre daha beklemeniz gerektiğini unutmayın. Fare İçin Kesin Çözüm profesyonel destek almak olmalıdır. Astek fare ilaçlama firması olarak bilinçli fare mücadelesinin içinde fareden kurtulmada 4 etkili yolu kısaca açıklamaya çalıştık. Hamam Böceği Yavrusu hakkında neler biliyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir