0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evimde Hamam Böceği Var Ne Yapmalıyım

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evimde Hamam Böceği Var Ne Yapmalıyım? bir müşteri iki üç gün önce gece evimde dolaşan bir kaç tane hamam böceği gördüm diyordu. Öncelikle açık balkon ve kapıdan gelmiştir diye düşündüm , evimizde bahçeli olduğu için kolaylıkla girer diye önemsemedim. O günden sonra balkon kapısını ve penceresine açmıyorum diyordu. Pencerelerde sineklik olduğu için buralardan böcek giremeyeceği için havalandırıyorum ama dün gece yanlışlıkla üzerine bastım ve ciddi şekilde psikolojim bozuldu sinirlerim alt üst oldu diyordu.

Bu pek çok insanın başına gelen bir durumdur. Hamam böcekleri pek çok insan için iğrenç ve oldukça itici bir böcektir. Bireysel olarak hamam böceklerini evinizden tamamen yok etmeniz çoğu zaman mümkün olmaz. Bu tür zararlı böcekler iğrendirici olmalarının yanı sıra insanların gıdalarını zehirleyebilir. Ve hastalık mikrobu taşıyan önemli bakteri taşıyıcısı böceklerdir.

En zor olan tarafı ise bu böceklerin evin hemen her bölgesinde saklanma potansiyellerinin olabilmesidir. Gündüzleri genelde çatlak, kapı dipleri, parke araları ve dip noktalarda saklanarak geçirirken geceleri karanlıkla birlikte ortaya saçılır. Banyo mutfak gibi bölgelerde geceleri ortaya çıktıkları zaman insanların açıkta buldukları gıdaların içine girerek beslenir. Buraya dışkılarını, salyalarını bırakarak adeta mikrop taşırlar.

Hamam Böceği Nerelerde Gizlenir?

Ahşap mobilyaların arasında kapı ve pencerelerin açık kaldığı bölgelerde bu böceklerin oluşması muhtemeldir. Hamam böceklerinin evlere giriş yolları su boruları, yağmur boruları, mutfak banyo boruları gibi bölgeler olarak dikkat çeker. Ayrıca havalandırma girişleri ve kablo kenarlarından rahatlıkla gelirler. Zararlı bu böcekler özellikle buzdolabı, fırın, mikrodalga ve beyaz eşyaların arkasına saklanmaya bayılan türlerdir.

Ayrıca Karton kutu, konteynerler, kağıt araları, hayvan mamaları, ahşap bölgeler, parke araları gibi yerler bu böceklerin en fazla görüldüğü noktalardır. Evdeki hamam böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız ev yapımı böcek ilaçları ile kısmi olarak bu böceklerin sayısını durdurmanız mümkün olabilir. Ancak tam olarak bu böcekleri ev yapımı böcek ilaçları ile ortadan kaldırmanız mümkün değildir. Hamam böceklerini tam olarak yok etmek için evin temiz tutulması ve ilaçlama yardımı alınması gerekir.

Hamam böceklerinin yaşam ortamlarını ortadan kaldırmak için mutfakla banyonuzu kuru tutmanız faydalı olur. Mobilya’nın altını sık temizlemek, halı kilimleri sık sık süpürmek, çekmece dolapları boşaltıp temizlemek gerekir. Ayrıca mutfak lavabosunda bulaşık ve yemek artığı bırakmayın. Hamam böceklerini ciddi anlamda eve çeken yemek artıkları evinizi böceklere teslim eder. Ev yapımı böcek ilaçları içinde sodyum bikarbonat, defne yaprağı gibi malzemeler yardımınıza koşabilir.

Ev Yapımı Doğal Böcek Kaçırıcı İlaçlar

Hamam böceği olduğunu düşündüğünüz bölgelere, defne yaprakları ve sodyum bikarbonat karışımını kullanabilirsiniz. Hamam böcekleri defne yaprağından nefret ederler bu kokunun geldiği bölgeden uzak dururlar. Ayrıca soğan ve borik asit hamam böceklerini kaçırıcı etki sağlar. Orta boy soğanı doğrayıp yarım kap beyaz un ve biraz şekerle karıştırırsanız hamam böceklerine etkili olabilir. Doğal yollarla hamam böceklerinden kurtulmak bir yere kadar çözüm sunabilir.

Ancak bu böceklerden doğal böcek ilaçları ile kurtulmak neredeyse imkânsızdır. Pek çok insan karbonat ve boraks karışımı malzemelerle bu böcekleri öldürme yoluna gider. Başlangıçta böcekleri öldürmesine karşı belirli bir zaman sonra etkisi azalır. Bu böceklerin mekanda hala görülmesi böceklerin etkilenmediği fark edilince insanlar başka yollara yönelir. Ayrıca eve kedi nanesi serperek bu böcekleri uzak tutabilirsiniz. Hamam böcekleri kedi nanesi kokusundan tiksinir ve kaçarlar. Ancak unutmamanız gereken bunlar geçici çözümlerdir.

Evimde Hamam Böceği Var Ne Yapmalıyım? evimdeki hamam böceklerini nasıl yok ederim? diyorsanız evinizde kapsamlı bir böcek ilaçlama yaptırarak hamam böceklerini ortadan kaldırabilirsiniz. Bireysel çözümler geçici olarak kullanıldığı için uzun süreli böcek şikayetlerin ortadan kaldırmaz. En kapsamlı ve kısa sürede çözüm almanın tek yolu vardır. O da profesyonel bir hamam böceği ilaçlama hizmeti almaktır.  Hamam böceği türleri son derece istilacı ve rahatsız edici türlerdir. Ucuz ilaçlar ile bu zararlı haşereler yok edilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir