0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Eve Böcek Girmemesi İçin Ne yapmalı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Eve Böcek Girmemesi İçin Ne yapmalı? pek çok insan böcek ilaçlama yaptırmadan önce tedbir almayı aklından bile geçirmez. Eve böceklerin girişlerini engellemek en az ilaçlama servisi kadar önemlidir. Haşereleri yaşadığınız yerlerden uzak tutmak için basit gibi görünen bazı tedbirler sizi uzun süre böceklerin istilasından korumaya yardımcı olur. Ancak her zaman eve böcek girme riski vardır. Aile bireyleri ve çocuklarımızla yaşadığımız yuvamız olan evlerimizde istenmeyen haşereler son derece sinir bozucudur.

Ne yazık ki çoğu zaman bu zararlı canlılarla birlikte yaşamak zorunda kalındığı herkesçe bilinir. Evlerde görülen böcek çeşitlerini kısaca, yürüyen haşereler, uçan haşereler ve kemirgenler diye üç kısma ayırmakta fayda vardır. Evlere giren bazı böcekler, kene, akrep, sinek, çıyan, kuş biti, kertenkele, hamam böceği, halı böceği, kalorifer böceği, tahtakurusu, tahta kurdu, halı böceği, meyve sineği, karasinek, sivrisinek, güve, gümüş böceği gibi canlılar ile farelerdir.

Elbette her zaman böcek ile karşılaşma riski vardır. Ancak böcekleri mekanlara çeken özellikler bilinmeden ve tedbir alınmadan ciddi anlamda böcek istilasına maruz kalırsınız. Evdeki böceklerin yok edilmesi için hiç şüphesiz en etkili çözüm böcek ilaçlama firmalarından profesyonel destek almaktır. Böcek ilaçlamadan önce evinizdeki haşerelere karşı önlem alırsanız, çok daha sınırlı böcek şikayetleri ile mücadele etmek kolaylaşır. Eve giriş yollarını kapatarak böcekleri mümkün olduğunca yaşadığınız yerlerden uzak tutmayı başarabilirsiniz.

Dilerseniz ev ilaçlama yaptırmadan önce evinizde haşerelere karşı alabileceğiniz önlemlere kısaca göz atalım ve olası önlemleri daha net görelim. Öncelikle hangi haşere ile sorun yaşadığınızı bilmekte fayda vardır. Haşerelerden kurtulmak için uygulanan ilaçlama şekilleri benzer olsa da, her haşere için farklı böcek ilacı ve uygulamalar talep edileceğini unutmamalısınız. Çünkü ilaçlama yöntemleri belirleyici bir faktördür.

Eve Giren Böcek Hakkında Bilgi Edinin

Evinizde gördüğünüz ve size huzursuzluk veren canlının türünün ne olduğunu kısaca araştırın. Bu konuda çok sayıda site mevcuttur. Öncelikle evinizde gördüğünüz haşerenin görüntüsünü aklınızda tutmanız yada resmini çekip internette bir ön araştırma yardımı ile yaşadığınız şikayete dair bilgi bulabilirsiniz. Evdeki zararlı haşerenin türünü belirlemek doğru önlem almak açısından oldukça önemlidir. İnsanların sinirlerini en fazla bozan haşereler hiç şüphesiz sinek çeşitleri olarak öne çıkar.

Uçarak ve çıkardığı tiz sesle sinirlerinizi bozan sinek meyve sineği ise, açıkta duran meyveleri kaldırmanız bu sineklerin önlenmesi açısından son derece önemlidir. Kanatlı karınca yada diğer karınca çeşitleri ile karşılaşmışsanız girdikleri bölgeleri tespit edin. Bu aşamadan sonra evi temizleyip olası ekmek kırıntısı ve gıda kalıntılarını evden arındırın. Ağzı açık tatlı, gıda benzeri şeyleri sıkıca kapatın. Evinizi mutlaka temiz ve kuru tutun.

Eve Böcek Girmemesi İçin Ne yapmalı? diyorsanız öncelikli iş böceklerin üreme ve yaşam koşullarını ortadan kaldırmak oldukça faydalı olur. Böcekler ve kemirgenler nemli ortamlarda yaşamayı ve buralarda sayılarını artırıp evleri istila etmeyi severler. Yaşam fırsatı yakalamaları için suya öncelikli şekilde ihtiyaçları vardır. Evin içinde buldukları her su birikintisi böcekler için yaşam kaynağı anlamını taşır bu varsa her türlü haşere evlere mutlaka bir şekilde girer.

Bu nedenle evde su sızdıran musluklar gibi evin ıslak olmasına yol açan etkenleri tamir yolu ve silerek en uygun koşulu sağlayın. Özellikle tezgâh üstleri ve zeminleri kuru tutmak, sık, sık evi silip, süpürmek oldukça önemlidir. Evinizde çiçek varsa çiçeklerinizin altındaki saksı tepsilerinin su olan kısımlarını değiştirip kurulayın. Evcil hayvan besliyorsanız bu hayvanların suyunu gece dışarıda bırakmak böcekleri yaşam alanlarına çeker. Bu ve benzeri şeyler küçük ama önemlidir.

Eve Böcek Girişini Tetikleyen Şartları İyileştirin

Bilindiği gibi pek çok böcek gündüzleri ortadan kaybolup geceleri yiyecek ve su aramak için ortaya çıkarlar. Bildiğiniz gibi temiz ev böceklerin hiç hoşlanmadığı ortamdır. Haşerelerin, ve kemirgenlerin evinize gelme nedenleri kesinlikle yiyecek ve su bulma amacı taşımaktadır. Dikkat ederseniz böceklerin evde en sık görüldükleri yerler mutfaklar ve banyolardır. Elbette her birinin kendine özgü beslenme alışkanlığı ve tüketim alışkanlığı vardır. Örneğin açıkta bırakılmış olgun bir meyve, meyve sineğini evinize hızla çekecektir.

Ayrıca hamam böcekleri için yere düşen her kırıntı adeta eve girmelerini teşvik eden bir özellik sergiler. Yere düşen kırıntıları elektrikli süpürge ile süpürün. Yerleri silin ve kuru tutun. Gıda ürünlerini mutlaka kapalı kutularda veya kavanozlarda muhafazalı şekilde saklayın. Bakliyatları ve pirinci serin yerde muhafaza edemiyorsanız buzdolabında saklayın. Bulaşıkları bekletmeden günlük olarak yıkayın. Çöpü sık sık değiştirin ve ağzı kapalı çöp kutularında bulundurun.

Yere yiyecek dökülmemiş olsa dahi özellikle mutfağı ve banyoyu sabunlu su ile günlük olarak silin. Belli zaman aralıkları ile dolabı tamamen boşaltıp rafları, çekmecelerin içlerini muntazam olarak temizleyin . Mevsim değişiklikleri nedeni ile kaldırdığınız kıyafetlerinizi vakumlu poşetlere koyarak saklarsanız özellikle toz ve nem böceklerini buralardan uzak tutarsınız. Uzun süre havasız ve kapalı kalan dolap içleri ya da yatak bazalarında saklanan kıyafetlerde güve problemleri ve rutubet böceklerinin oluşması mümkündür.

Unutmayın, en ufak bir delik ve kırık bile haşerelerin giriş çıkışları için son derece önemlidir. Plastik vakumlu poşetler güveler için ve toz böcekleri için de tam koruma sağlar. Evdeki gazete, dergi, karton kutu, kâğıt tomarı birikintilerini ortadan kaldırın. Evde beslediğiniz evcil köpek ya da kedi varsa onların temizliğine ve bakımına da önem vermelisiniz. Çünkü evcil hayvanlar yolu ile evlerin içine pire taşınması çok hızlı olarak gerçekleşir.

Dış Ortamlar Böcek Girişine Önemli Etkendir

Evde böcek var ne yapmalıyım? evdeki haşere nasıl uzaklaştırılır? diye durmadan arayış içinde kalmamak için evi böcekler için cazip bir ortam olmaktan çıkartmalısınız. Daha çok sokakta yaşayan kedi ve köpeklerden eve pire taşınması çoğu zaman hayatınızı adeta kabusa çevirir. Bu nedenle evcil hayvanınızın tüylerini sık sık taramalı, pirelenme varsa hemen güzelce şampuan ile yıkamalısınız. Haşereler, böcekler ve kemirgenler evinize çatlaklardan, duvar boşluklarından gelir.

Pervazlardan, kapı altlarından, yıpranmış ve çürümüş yüzeylerden ahşap olan kısımlarından girerler. Boşlukları ve çatlakları silikon, macun ve tutkal gibi dolgu malzemeleri ile güzelce kapatmak böceklerin evlere sızmasına çok büyük oranda engel olur. Süpürgelikleri, dolapları, lavabo giderlerini, kanalları, boruları ve elektrik prizlerini güzelce kontrol edin. Çatlak oyuk varsa zaman kaybetmeden kapsamlıca onarmalısınız. Özellikle çürümüş dolap ahşapları ve kablo kanalları böcekler için uğrak yeridir.

Balkondaki böcekler için kuşlar en büyük düşmandır. Balkon ve bahçelerdeki böceklerden kurtulmanın yolu kuşların buralarda varlığıdır Kuşlar böcekleri yiyerek doğal yolla onları evinizden uzak tutarak beslenirler. Böceklerden kurtulmak için en etkili çözüm profesyonel böcek ilaçlama servisi almak olacaktır. Haşere istilaları ile mücadele bireysel olarak çok zordur. Ancak böceklere karşı kökten çözüm bu zararlıların yuvalarını bulup yok etmekle mümkün olur.

Bunun için ev ilaçlama desteği almanız, bunu profesyonel bir ekipten talep etmeniz gerekir. Bunun için de profesyonel haşere ilaçlama firmalarından destek almalısınız. Seçeceğiniz ilaçlama firmasının her haşere türü için en etkili yöntemi ve farklı ilaçları kullandığından emin olmalısınız. Atlas Türk ilaçlama, uzman kadrosu ve kaliteli ilaçlarıyla evinizdeki zararlı canlıları en kısa sürede kökünden yok ediyoruz. Eve Böcek Girmemesi İçin ne Yapmalı? diyorsanız gerekli tedbirleri alıp mutlaka ilaçlama yaptırmalısınız.