0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evden Haşereler Nasıl Yok Edilir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır? Evden Haşereler Nasıl Yok Edilir? pek çok insan merak eder. Böcek ilaçlama servisi hemen her insanın yaşamında bir defa yaptırdığı önemli bir halk sağlığı hizmetidir. Ev ilaçlama yöntemleri zararlı haşerelerin türüne bağlı olarak belirlenen bir özelliğe sahiptir. Evi böceklerden arındırmak için haşerelerin direnç yapılarını ve özelliklerini bilmek gerekir.

Seçilecek böcek ilaçları, uygulanacak ev ilaçlama şekilleri ve hangi kısımların etraflıca ilaçlamaya maruz kalacağı oldukça önemli bir durumdur. Böcekler ile mücadele sıradan böcek ilaçları ile sağa, sola ilaç püskürtmek anlamına gelmez. Açık alanlar ile kapalı mekanlar bir birine paralel olarak böceklerin oluşmasına neden olur.

Yeşil alanlarda hemen her türlü böcekle karşılaşmak mümkündür. Doğal yaşam alanları olan doğada elbette pek çok haşere türü yaşam sürer. Buralardan çeşitli nedenler ile evlerin içine yönelen haşerelerin sorunları işte bu noktada insanlara olumsuzluk olarak yansır. Evde böcekler ile mücadele hem fiziksel olarak, hem de kimyasal yapılmalıdır.

Ev İlaçlamanın Önemi Göz Ardı Edilemez

Ev İlaçlama yaz dönemlerinde haşere ve kemirgen şikayetlerinde oldukça büyük bir önem taşır. Kış aylarına oranla ısınan havalarla birlikte tüm böcek ve haşereler harekete geçerek doğal yaşam alanlarından çıkar. Böylece buralara en yakın konut ve binalara yönelirler. Hiç kuşkusuz böceklerin en sevdiği ortamlar nemli, sıcak ve karanlık bölgeler olarak bilinir. Bu nedenle evlere girerek ev içinde hızla çoğalır ve yumurta bırakarak sayılarını günden, güne artırırlar.

Ev ilaçlama nasıl yapılır? ev ilaçlama fiyatları ne kadar? elbette ilaçlama yaptırmak isteyen insanlar bu gibi konuları sık, sık sorgulamaktadır. Böcekler evlerin içinde insanlara doğrudan ya da dolaylı olarak verdiği pek yok zararla hem olumsuzluk, hem de sağlık sorunlarını tetikler. Bakterilerin yiyecek maddelerine bulaşmasında ve gıda zehirlenmelerine sebep olmasında böceklerin önemli bir yeri olduğu muhakkaktır. Bu nedenle haşerelerin evlerdeki yoğunluğunun ortadan kaldırılması için ev böcek ilaçlama servisi önemli yer tutar.

Bilinçli İlaçlama Yaptırmak Mühimdir

En etkili haşere ilaçları kullanılarak evde haşere ile mücadele yapmak gerekir. Bunu yaparken de doğru ilaçlama firmasından destek almak en önemli önceliktir. Bilindiği gibi İstanbul genelinde pek çok ev ilaçlama firması ilaçlama servisi vermektedir. Evlerde en fazla görülen böcek ve haşere türleri hiç kuşkusuz istilacı yapıları ile bilinen türlerdir. Pire ve hamam böceği gibi zararlılar bunların başında yer alır. Yürüyen ve uçan böceklerin hemen hepsi kapalı alanları daha fazla tercih eder.

İlaçlama firmaları ile çalışmadan önce kısa bir araştırma yapmak oldukça faydalı olacaktır. Ev ilaçlama nasıl yapılır? ilaçlama yöntemleri nelerdir? ev için hangi ilaçlar kullanılır? kısaca bilgi sahibi olmak size çok daha kalıcı sonuçlar olarak yansır. Örneğin pireler ile mücadele için kokusuz ilaçlar ancak yeni başlangıç aşamasındaki şikayetlerde çözüm sağlar. orta yoğunluk ve aşırı pire basması yaşanan evlerde mutlaka kokulu pire ilaçlaması yaptırılmalıdır. Açık alanlarda ise bu durum daha kapsamlı ve etkili olmak zorundadır.

Zararlı Böcekler Evlere Nasıl Gireler?

Böcekler için ev gibi böcek yaşamına uygun mekanlar cezbedicidir. Kapalı ortamlar bu böceklerin buralarda daha kolay beslenmesini ve çok daha rahat yaşam imkanı bulmasını kolaylaştırır. Ayrıca zaman, zaman doğada tehlikeli canlılar olarak bilinen türler evde görülmektedir. Çıyan, akrep, kertenkele, yılan, örümcek benzeri zararlılar eve girerek insanlar için de panik ve korkuya sebep olurlar. Bu böcekler normalde dış ortamlarda yaşamayı seven ve buralarda yaşam süren canlılardır.

Ancak yiyecek bulmak ve beslenmesini sağlamak için çeşitli nedenlerle evlerin içine girerek sağlık sorunlarına yol açarlar. Ayrıca pire, hamam böceği, fare, karınca, sinek ve gümüş böceği gibi zararlılar açık buldukları ortamlardan evlerin içine girer. Bu aşamadan sonra hızla çoğalır ve insanların huzurunu kaçırmaya başlarlar. Yaz döneminde böcek ve fareler daha fazla sorun kaynağı haline gelmektedir. Ayrıca tahta kurusu, toz akarı, kuş biti benzeri insanlara rahatsızlık veren böcek türleridir.

Evde Haşere İle Mücadele Uzmanlık İster

Yaz döneminde en fazla ilaçlama servisi verilen mekanların başında evler ve apartmanlar gelir. Bu yazımızda ev ilaçlama nasıl yapılır? ev ilaçlama ilaçları nelerdir? hangi ev ilaçlama yöntemleri kullanılmalı? değinerek doğru çözüme odaklanacağız. Sizlerin daha kapsamlı ve daha huzurlu bir şekilde evinizde ilaçlama yaptırmanız şarttır. Ev böcek ilaçlama Şekilleri böceklerin tür ve yoğunluğu ile yakından alakalı bir durumdur.

Bilindiği gibi bazı böceklerin direnç yapıları oldukça sağlamdır. Böcek ilaçlarına son derece dirençli ve kolay gizlenen ev böceklerini yok etmek sıradan ilaç ve yöntemle mümkün olmaz. Bu nedenle bu tür haşerelerin yok edilmesi için çok daha etkili ve kapsamlı bir ilaçlama yöntemini kullanmak zorunluluktur.

Amatör bir yaklaşımla eve ilaçlama yaptırmak hem sağlık sorunlarına yol açar hem de sonuç alınamaz. Garantili haşere ilaçlama adı altında servis veren pek çok ilaçlama servisi defalarca ilaçlama yaptırmanızı size empoze eder. Bu ise daha çok kazan odaklı bir yaklaşımdır. Profesyonel ilaçlama şirketleri ile çalışmalısınız.

Böcek İlaçlamada Kullanılan Yöntemler

Bazı böcek türleri için kokusuz ve jel ilaçları kullanırken bazı zararlı türleri içinse çok daha etkili olan ulv ilaçlama şekli kullanılır. Evde ilaçlama nasıl yapılır? diyorsanız kısaca bu konulara değinelim. Hiç kuşkusuz evde haşere probleminin ortaya çıktığı durumlarda insanlar yaşam alanlarındaki bu tür böcekleri ortadan kaldırmak için hemen ilaçlama servisi arayışına başlar.

Öncelikle ev ilaçlama nasıl yapılır? evde hangi ilaçlar kullanılır? ev ilaçlama fiyatları ne kadar? bu ve benzeri şeyleri araştırarak ev ilaçlama servisi hakkında kısaca bir bilgi edinmeye çalışırlar. Ayrıca ev içinde kullanılan ilaçlama şekillerine de göz atarak yaşadıkları böcek şikayetini en uygun ilaç ve yöntemi belirlemeye özen gösterirler. Bu tür bir davranış bilinçli bir müşterinin elbetteki sorgulaması gereken bir durumdur.

Ev ilaçlama yöntemleri içinde sıvı ilaçlama sırt pompası yardımı ile sıvı böcek ilaçlarının su ile inceltilerek karıştırılmasıyla uygulanır. Ev ilaçlama için en fazla tercih edilen ilaçlama şekillerinden biridir. Sıvı böcek ilaçları kullanılarak yapılan ev ilaçlama uygulaması daha çok kenar ve köşelere uygulanır.

İlaçlar Nerelere Püskürtülür?

Böceklerin saklandıkları bölgeleri ve geçiş istikametlerine direkt olarak sıvı püskürtme şeklinde sıvı ilaç püskürtmeye spreyli ilaçlama denir. Bir diğer yöntem ise aynı şekilde sıvı böcek ilaçlarının su ile karıştırılarak elektrikli makine ile ilaçlama yapılması şeklidir. Buna buharlama tekniği yada dumanlı böcek ilaçlama ismi verilmektedir. Bu uygulama en çok insanların başına dert olan bir türlü konutlardan arındıralamayan ve zor olan böcekler için biçilmiş kaftandır. Sisleme yöntem ile dip bölgelere saklanan haşerelerin ortaya çıkarılarak imha edilmesi amaçlanır.

Kokusuz böcek ilaçları kalıcı özelliği ön planda olan kokusu hiç olmayan yada çok az koku hissedilen ilaçlardır. Bu ilaçların birden fazla çeşidinin birleştirilmesi ile kokulu ve az kokulu ilaçlar ortaya çıkar. Sıvı spreyli ilaç dolap arkaları, parke dipleri, kapı pervazları ve zeminlere püskürtülür. Aşırı böcek sorunlarında mutfak dolaplarının içi ve böceklerin saklandıkları bölgeler direk ilaçlanır. Sisleme ev ilaçlama ise evin geneline etki edeceği için çok geniş kapsamlı bir ilaçlama yöntemidir.

Böcek İlaçlama Zehirlenmesine Dikkat

Ulv ilaçlama yöntemi oldukça kapsamlı olduğu için evin genelinde uygulanır. Ve ilaçlama esnasında sadece ilaç uygulayan kişi içeride bulunabilir. İlaçlamadan sonra daire en az 3 saat kadar kapalı tutulmalı, daha sonra böceğin türüne göre 2 yada 3 saat havalandırarak evde ilaçlama temizliği yapılmalıdır. Püskürtme şeklinde yapılan sıvı ilaçlar kokusuz olursa evin içinden çıkmaya gerek yoktur.

Ancak bu böceğin türü ile yakından alakalı olduğu için ilaç seçimini farklı kılabilir. Bu nedenle ilaçlama şekline göre müşteriye alacağı tedbirler mutlaka anlatılmalıdır. Hamam böcekleri dip, kenar bölgelerde saklanır. Ayrıca mutfak dolaplarının, hatta beyaz eşyaların motor bölümlerine kadar gizlenebilirler.

Bu nedenle açıkta gıda bırakılmaması, mutfak dolaplarının içinde böcek varsa buralara ilaç sıkılacağı için kap kacakların ya yıkanması ya da muhafaza altına alınması gerekir. Kesinlikle ilacın gıdalarla teması olmamalıdır. Ancak gümüş böceği, karınca gibi böcekler için süpürgelik kenarı, kapı pervazları gibi yerlerde, dolapların altları gibi yerlere ilaç sıkılacağı için ilacın gıdalarla teması pek mümkün olmaz.

Ev İlaçlama Yöntemleri Nasıl Belirlenir?

Ev ilaçlama, kokulu ya da kokusuz ilaçlar kullanılarak yapılabilmektedir. Burada önemli olan böceğin türü ve yoğunluğu olarak dikkat çeker. Böcek ilaçlama firmaları değişik ilaç ve yöntemlerle yaşam alanlarında ortaya çıkan böceklerin yok edilmesi için ilaçlama hizmetleri verirler. Ev ilaçlamada kullanılan ilaçların belirlenmesi için başta da belirttiğimiz gibi haşerenin türü ve yoğunluğu önemlidir. Yeni nesil böcek ilacı ev ilaçlamanın püf noktaları arasında dikkate değer bir kıstastır.

Karınca ve hamam böceği çeşitleri üzerinde oldukça etkili olmasına karşın diğer haşereler için hiç bir sonuç vermektedir. Pire ilaçlama, toz böceği ilaçlama ve kertenkele ilaçlama gibi uygulamalarda ise mutlaka sisleme ev ilaçlaması yaptırılmalıdır. Bazı ilaçlama firmaları sisleme yöntem sağlıksız yada yasak diyerek uygulamaktan kaçınır. Aslında bu tamamen aldatmacadır. Spreyli ilaçlama daha pratik ve kullanılan ekipmanlar hem kolay bulunur, hem de çok daha ekonomiktir. Ayrıca uygulayacak elemanların eğitimi çok daha kısa sürer. Bunu asla unutmamanız gerekir.

Halk Sağlığı İlaçlarının Güvenli Özellikleri

Jel böcek ilacı ve kokusuz ilaçların kokusu ve insana herhangi bir etkisi yoktur. Son derece sağlıklı ve pratik bir yöntemdir. Hamam böcekleri ile mücadelede oldukça fazla kullanılan bir ilaçlama şeklidir. Birden fazla halk sağlığı ilacının birleştirilmesi ile kokulu ilaçlar elde edilmektedir. Ancak bu ruhsatlı böcek ilaçlarından bir araya getirilmelerini zorunlu kılar. Hiç bir bilgi edinmeden karşınızda ilk çıkan ilaçlama servisi ile çalışmak çözüm ararken hiç farkına varmadan ciddi şekilde maddi kayıp yaşamanıza sebep olur.

Ayrıca bilinçsiz ilaçlama ve üstünkörü uygulamalar neticesinde çeşitli böcek ilacı zehirlenmelerinde maruz kalmanız olasıdır. Bilinçsiz ve eğitimsiz kişiler sizin sağlığınızı ciddi şekilde riske atabilir. Ev ilaçlama esnasında neler yapılır? nelere dikkat edilmeli mutlaka ilaçlama firmaları müşterisini uyarmalıdır. İster kokusuz ilaçlama, ister jel ve sisleme ilaçlama olsun mutlaka bilinçli olarak uygulanmak zorundadır. İnsan sağlığına zarar vermeden böceklerin yok edilmesi için azami hassasiyet  göstermek gerekir. Ruhsatlı böcek ilaçları ve profesyonel teknikler ile ilaçlama başarıyı getirir.

Ev İlaçlama Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kullanılan böcek ilaçları ev ilaçlamada fiyata doğrudan etki eden önemli etkenlerin başında gelir. Hiç kuşkusuz ev ilaçlama fiyatları her firma için farklı ücretler belirlenerek uygulanır. Burada esas olan evin büyüklüğü, kullanılan ilacın kalitesi ve evdeki böceklerin türüne göre ilaçlama ücreti verilmektedir. Ev ilaçlama yöntemleri doğru kullanıldığı takdirde başarı oranı daha fazla olacaktır. Ucuz ilaçlar kullanılarak yapılan ev ilaçlama çoğu zaman müşterilere şikayet olarak yansır.

Garantili ev ilaçlama servisi ancak kaliteli böcek ilaçları ve profesyonel uygulamalar ile sağlanabilir. İşinde uzman olmayan amatör ve günü birlik kazanç peşinde koşan ilaçlama ekiplerinin yapacağı ucuz fiyatlı ilaçlamaya güvenmemelisiniz. Verilen vaatlere kanarak kalitesiz ilaçlama yaptırmak en büyük yanlışlardan biridir. Ev ilaçlama ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı ve 1. sınıf kalitede böcek ilaçları olmalıdır.

Daire İlaçlama Ucuz Olmamalıdır

Ucuz ev ilaçlama fiyatları ile ilaçlama servisi verenlere şüpheli ve mesafeli yaklaşmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü ucuz etin yahnisi yavan olur diye bir atasözü vardır. Yanlış ilaç seçimi ve hatalı böcek ilaçlama şekli sonucun sizin aleyhinize yansımasını sağlar. Ucuz fiyat verebilmek için öncelikle kaliteden kaçmak zorunda kalacaklardır. Ayrıca özensiz ilaçlama, deneyimsiz eleman çalıştırma, kullanılan ekipmanların basit olması ve günübirlik kazanç peşinde koştukları için müşteri memnuniyetini kesinlikle önemsemezler.

Sizin böyle bir hataya düşmeniz elbette ki size hem maddi olarak kayıp olur, hem de ilaçlama sonrası pek yok sorunu yaşamanıza yol açar. Buda elbette hiçbir insanın yaşamak istemediği önemli bir durumdur. Ev ilaçlama en fazla baharla, Yaz aylarının kesiştiği bölümlerde yapılır. Evden Haşereler Nasıl Yok Edilir? ancak uzman ilaçlama şirketlerince bilinir. Bu nedenle ilaçlama firmaları ile çalışmadan önce iyi gözlem yaparak tercih yapmanız önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir