0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evdeki Pireler Nasıl Yok Edilir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evdeki Pire Nasıl Yok Edilir? beslediğiniz, kediniz veya köpeğiniz varsa ve bir anda kaşınmaya başlamış sa bu hayvanlar büyük bir sıkıntı yaşıyor demektir. Böcek ilaçlama değişik haşerelerin ortamlardan arındırılması için değişik yöntemler kullanılarak yapılır. Evde yaşayan pirelerden nasıl kurtulunur? Pire belirtileri nelerdir? bunları bilmekte fayda vardır. Bu nedenle evi basan pireler hakkında kısa bir bilgi vermek pirelerin önlenmesi açısından oldukça faydalı olacaktır.

Şayet evde evcil hayvan besliyorsanız ne kadar bakım yapsanız da bazı durumlarda pirelerin evi basmasına engel olamazsınız. Zararlı ve asalak pireler, bu evcil hayvanlar vasıtasıyla evinizde pire bulaşması yaşanabilir. Çünkü kedi piresi ve köpek pireleri çoğunlukla beslenen evcil hayvanlardan evlere bulaşırlar.  Evde yürüyerek çoğu zaman insanların vücuduna sıçrar ve insanları ısırarak rahatsız ederler.

Hayvan pireleri insanlar üzerinde normalde yaşamazlar ancak kanla beslendikleri için insan kanını emer ve vücutlarında çeşitli kızarık ve yaralar oluşmasına sebep olurlar. Cilt tahrişleri kişiden, kişiye değişir. Pirelerin yok edilmesi için bir an önce önlem almazsanız kan emen pire hemen yumurta bırakmaya başlayacaktır. Geç fark edilen şikayetlerde evi istila ederler.

Birkaç hafta içerisinde sayıları binlerle ifade edilen hayvan pireleri evi adeta bir virüs gibi saracaktır. Pire bulaşmasına ne iyi gelir? Evdeki pireler nasıl yok edilir? pire yumurtalarını nasıl buluruz? gibi çeşitli sorular insanlar tarafından sık sık sorulmaktadır. Halı yüzeyleri ve parkelerin kenar bölgeleri mobilya arkalarında fazlaca karşılaşılır.

Evin İçindeki Pireleri Arındırmak

Evdeki pirelerden kurtulmak için doğal pire kaçırıcı yöntemler başlangıç aşamasında rahatlatıcı olarak faydalı olabilir. Pireler en fazla halı, koltuk, çarşaf, yastık, kıyafetler gibi bölgelerde sıkça görülür. Evi pirelerden arındırmak için evinizde sık, sık elektrik süpürgesi ile temizlik yapmanız, parke ve halıları silmeniz pirelerin hızla yayılmasını yavaşlatacaktır. Evdeki hayvan pirelerini tam olarak ortadan kaldırmak için en kesin ve hızlı yolu hiç kuşkusuz pire ilaçlama servisi almak olacaktır.

Bitkisel şampuanlar ile evcil hayvanınızı banyo yaptırmanız vücudunun içinde tüylerin arasında olan pireleri kolay bir şekilde ortaya çıkarır. Bir tarak yardımıyla tüylerini tarayarak bu pireleri hayvanın vücudundan çıkararak tarak yardımı ile temizleyebilirsiniz. Okaliptüs yağı pireler için etkili bir pire kaçıncıdır. Ayrıca evde yapabileceğiniz limonlu karışım ile hayvanların tüylerine ve pirelerin uğrak bölgelerine limonlu karışımı sıkabilirsiniz. Pireyi kaçıran doğal bitkiler keskin kokulu özelliktedir.

Evdeki pireler nasıl yok edilir? pirelerden kurtulma yolları arasında evin nemli bölgelerinde okaliptüs ferahlığı gibi güçlü bir aktif temizleyici madde kullanabilirsiniz. Pireler daha çok halılar koltuk ve yatak gibi bölgelere bulaştığı için insanları burada ciddi anlamda rahatsız eder. Bu nedenle pire görülen evcil hayvanları halı, koltuk ve yatak gibi bölgelerden uzak tutmanız gerekir. Evcil hayvanların kılları arasındaki pireler yatıp kalktığı bölgelere bulaşacağı için  için kısa zamanda evin tüm bölgelerinde ciddi pire sorunları yaşanır.

Pireler Nasıl Taşınır?

Evdeki pireyi yok etmek için bir an önce hayvanın pirelerden temizlenmesini sağlamalısınız. Evdeki pireler nasıl yok edilir? diyorsanız ilk yapmanız gereken evi güzelce temizlemek ve önleyici tedbirleri hızlı bir şekilde almaktır. Bu aşamadan sonra hiç vakit kaybetmeden evde pire ilaçlama yaptırmak gerekir. Pire evde yaşar mı? diyorsanız beslenme ihtiyacını karşıladığı sürece evde pire yaşar ve hızlı bir şekilde yumurtlayarak evin tamamına yayılır. Ayrıca evde yayılmakla kalmaz başka mekanlara da taşınır.

Gelen misafirler ve gittiğiniz bölgelere hem sizin üzerinizde hem eşyalarınızla, hem de evcil hayvanlar üzerinde pireleri taşırsınız. Pire türleri insandan insana ve alınan eşyalar vasıtasıyla bir mekandan diğer bir mekana çabuk ve çok hızlı bir şekilde bulaşabilmektedir. Eve yerleşen birkaç adet pire bile çok kısa bir zaman içerisinde sayısını artırır. İnsanlar için adeta kabus haline gelir. Evi pirelerden temizlemenin en etkili yolu başlangıç aşamasında temizlik yaparak pire yayılmasını önlemek olmalıdır.

Hemen arkasından da pirelere karşı profesyonel bir pire ilaçlama firmasının desteğiyle ilaçlama yaptırılarak pireler kesin olarak yok edilmelidir. Pireler kan emici ve hastalık bulaştıran parazit asalaklar oldukları için pire mücadelesini kesinlikle aksatmamalısınız. Aksi takdirde hem pirelerin önlenmesi zorlaşacak hem de sağlık açısından size ciddi zararları dokunacaktır. Pire bulaşıcı hastalık riski yüksek olan kan emici bir zararlıdır. Mutlaka yok edilmesi gerekir.

Pire Isırığı Zararlı Mıdır?

Pire ısırığı öldürür mü? bu ve benzeri pire ve ilaçlama hakkında merak edilenler oldukça fazladır. Bilindiği gibi pireler sürekli Konakçı değiştirdikleri için bir konudan başka bir konuya süratle geçebilirler. Ancak hastalıklı bir bünyeden aldıkları bakteri ve virüslerin sağlıklı bünyelere bulaştırmada zararlı hastalıkların sağlıklı kişilere bulaşmasına sebep olabilirler. Evdeki pireler nasıl yok edilir? iyi anlamak gerekir.

İnsanlara bulaşan pek çok hastalık böcekler ve pire gibi parazit asalaklar yoluyla olur. Bu nedenle pirelerden kurtulmak son derece önemlidir. Pirelerden kurtulmanın en etkili yolu hiç kuşkusuz pire ilaçlama hizmeti almaktır. Pire uçar mı pire zıplar mı? merak edenler için pire uçmaz ancak kısa mesafelerde zıplayarak hızlı şekilde hareket eder. Pirelerin zararları arasında en fazla bulaşıcı hastalık bulaştırma riskleri başta gelir.

Pirelerden bulaşan hastalıklar içerisinde tifüs en ciddi tehlike olarak bilinir. Tifüsü doğuran önemli etkenler arasında aşırı kabarık ve tahriş, pislik önemli rol oynar. Bu hastalığının sebepleri ve ortaya çıkış şekli yorgunluk, halsizlik olarak görülür. Tifüs vücudun içine girdikten sonra vücutta ateş, baş ağrısı, bel ağrıları, halsizlik ve dudak kuruması olarak görünür.

Tipik lekeli humma Klasik Batı Avrupa tifüsü diye farklı belirtileri bilinmektedir. Hastalık insana pire yoluyla bulaşır. Ateşle başlayan ve deride yaygın döküntü görülerek fark edilir. Tifüs mikrobu daha çok pirenin kurumuş dışkılarında ve sıcak olmayan bölgelerde görülen tehlikeli bir hastalıktır. İnsanlar için ciddi tehlikeleri barındırır bu nedenle mekanın temizliği önemlidir.

Pirelerin Tehlikesi Sanılandan Fazladır

Tüm bu hastalıkların önüne geçmek için pireleri ile mücadele erken yapılmalıdır. Pireler çeşitli cilt hastalıklarına da sebep olabilirler. Kan emerek beslendikleri için insan derisine sivri iğnesini batırır ve kan emerken ciltte tahrişe sebep olur. Pire ısırdıktan sonra kaşınan yerler uzun süre kaşınır ve kızarıklar oluşur. Pire ısırığı hassas ciltlerde ileri derecede alerjik reaksiyonlara sebep olur. Bu da insandan insana farklılık gösterecektir. Bunun için tırnakla kaşınan bölgede sulu yara ve şişlikler meydana gelir.

Pirelerin sebep olduğu tehlikeli hastalıklardan korunmak için pirelere karşı ilaçlama şarttır. Pire ısırması ile bulaşan bir diğer hastalıkta dizanteridir. Belirti olarak şiddetli ishal ve karaciğer, kalın bağırsak hastalığı olarak kendini gösterir. Eskiden beri bilinen mikrop taşıyıcı bir haşere olan pireler milattan önce 380 de İran ordusundaki Bir askeri pire ısırması ile bulaşmış ve yayılmıştır. Bir başka bulaşıcı hastalık ise vebadır. Bu hem bulaşıcı, hem de ciddi öldürücü tehlikesi bulunan zararlı bir türdür.

Eski zaman dilimlerinde kara ölüm Perisi karanda diye isimlendirilmiştir. Bilindiği gibi veba virüsü milyonlarca insanın ölmesini de başlıca sorumludur. Bu hastalık fareler ve pireler üzerinde görülüp insanlara bulaşmıştır. Bulaşmasında en önemli etkenlerin başında pislik kaynaklı olması önde gelir. Hijyenik olmayan ortamlar nemli bölgeler, güneş görmeyen havasız mekanlar bu hastalığın yayılmasına en uygun özelliği taşır. Pire ısırmasından sonra 2 ile 5 gün sonra Bu hastalık belirtileri kendini ortaya çıkarır.

Pire Bulaşıcı Hastalık Taşıyıcısıdır?

Lenf bezlerinde iltihaplanma ve iltihaplı kanlı kabarmalara sebep olur. Bu bakteriler kana geçerek kemik iliği, karaciğer ve dalaklara mikrop bulaştırır. Veba mikrobu gibi tehlikeli hastalıklara maruz kalmamak için mutlaka pire ilaçlama yaptırmanız şarttır. Pirelerin sebep olduğu bir diğer zararlı bulaşıcı türde Sarı hummadır. Sivrisinek ve pirelerden bulaşan bu hastalık kanama olarak kendini gösterir. Maymunlar bu hastalığın en belirgin bulaştırıcısı olarak bilinmektedir.

Hayvanları ısıran sinekler ve pireler ısırma yoluyla bu hastalığı hayvanlara ve insanlara bulaştıra bilmektedir. Pirelerin bulaştırdığı bir başka hastalıkta lezyonlu hastalıklardır. Bu nedenle pirelerden kurtulmak için pirelere karşı pire öldürücü ilaçlar en etkili pire ilacı olmak zorundadır. Pireler zararlı ve ölümcül tehlikeler ortaya çıkarabilecek kapasitede parazit haşereler olduğu için bir an önce yok edilmeleri gerekir. Pire ısırığı zararlı mıdır? Evdeki pireler uçar mı? gibi arayış içinde olan insanlar oldukça fazladır.

pirelerin bu ve benzeri türlü zararlarını gördükten sonra pirelere karşı bakışı bir anda değişecek ve vakit kaybetmeden pire ilaçlama servisi alacaklardır. Pireler son derece zararlı ve tehlikeli istilacı canlılardır. Bu nedenle pire mücadelesi mutlaka profesyonel pire ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Pire Isırığı Zararlı Mıdır? merak edenler bu yazıdan sonra pirenin zararlarını daha yakından tanışış olacaktır. Pire ilaçlama insan sağlığı açısından son derece zararlıdır.

Evdeki Pire Nasıl Temizlenir?

Öncelikle evinizde evcil hayvan besliyorsanız istemeden de olsa evinize pire taşınmasına yol açabilir. Pireler daha çok evcil hayvanlara bulaşan bu hayvanlardan beslenen asalak parazitlerdir. Genel olarak insanları pek tercih etmeseler bile insan kanı ile beslenmek için insan vücuduna gelir ve rahatsız ederler. Pirelerden nasıl kurtulurum? Evdeki pireler nasıl temizlenir? diyorsanız bilmeniz gereken evdeki pirelere karşı ilaçlama yaptırmanızdır. Pireler hayvan vücudundaki kılların arasına tutunarak vücudundan kan emerler.

Pire çok çabuk yumurtlar ve hayvan derisi üzerine yumurtalarını bırakır. Ancak hayvan hareket ettikçe pire yumurtaları yüzeylere dökülerek burada uygun ortam sıcaklığında açılarak pire yavruları ortaya çıkar. Pire yumurtaları küçük şeffaf beyaz renklidir. Ancak dikkatli bakılmadığı zaman fark edilemez. Çünkü boyut olarak oldukça küçüktür. Pirelere karşı önlem olarak yapacağınız ilk şey evi güzelce temizlemek olmalıdır. Bu pirelerin çok hızlı bir şekilde evin içinde yayılmasını geciktirir.

Evdeki pirelerin temizlenmesi için öncelikle çarşafları, yastık ve evcil hayvanlarınızın yatıp dolaştığı bölgeler güzelce temizlenmeli ve bu eşyalar yıkanmalıdır. Evde halı ve koltukların elektrik süpürgesiyle detaylıca sık sık temizlenmesi önemlidir. Ancak süpürme işlemi bittikten sonra süpürgenin toz torbasını mutlaka evin dışına ya da banyoda suyun içinde boşaltmak gerekir. Aksi halde pireler tekrar evin içine oluşurlar. Evet güzelce süpürdükten sonra evcil hayvanınızın yattığı minder ve yastığına güzelce yıkamalısınız. Ayrıca yataklarda koltuklarda pire görüyorsanız nevresim ve koltuk örtülerini yıkamanız gerekir.

Pireyi Kaçırmak İçin Çözümler

Çamaşır makinenizin deterjan haznesine birkaç damla pire damlası damlatarak hayvanların yatıp kalktığı kilimler ve yastıkların pirelere karşı sevimsiz bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Evdeki pirelerin tekrar etmemesi için mutlaka evcil hayvanların tedavisi şarttır. Bitkisel şampuanlar ile evcil hayvanları güzelce yıkayabilirsiniz. Şampuanın içine 5 damla kadar okaliptüs yağı ekleyerek pirelere karşı etkili bir kalkan oluşturulabilirsiniz. Pireler bilindiği gibi limondan oldukça nefret ederler.

Evde yapacağınız limonlu bir karışımı ile evcil hayvanlarınızın tüyler arasına spreyli limon sıkarak pireleri kaçırabilirsiniz. Evde doğal pire kaçırıcı olarak yine limonlu su karışımı ile pirelere karşı mücadele yapılabilir. Limonu suda kaynatıp spreyli şişe yardımı ile pire görülen yere sıkabilirsiniz. Ancak bu karışımı bir gece bekletmek faydalıdır. Evdeki pirelerden kurtulma yolları arasında en etkili çözüm hiç kuşkusuz pire ilaçlama hizmeti almaktır.

Ancak bu aşamaya varana kadar pirelerini yayılmasını önlemek için evin içinde kenar köşe bölgelerde okaliptüs ferahlığı gibi güçlü bir temizleyici kullanarak temizlik yapmanız pireleri engelleyecektir. Şayet evinizde bahçe varsa pirelerin bahçeden bulaşma ihtimali çok yüksektir. Bakımını yaptığınız evcil hayvanların bahçeye çıkmasını engellemek, bahçe ilaçlandıktan sonra tekrar çıkmasını sağlamak faydalıdır.

Pirelerin Yayılmasını Engellemek

Evcil hayvanlarda pire bulaşması varsa doğal olarak sürekli kıllarını yalar ve kaşınırlar. Bu canlılar üzerinden pire yumurtası eve dökülerek mekana pire larvası ve yumurtalar yayılır. Buda evin pirelenmesine sebep olur. Kısa sürede yatak, koltuk, halı ve kumaşlara pireler bulaşacağı için bu olay sürekli nükseder. Bu yüzden pire ile mücadele hem evin ilaçlanması hem de hayvanların bakımının yapılması yoluyla kesin çözüme ulaştırılır. Pire yumurtaları halıların arasında oldukça fazla bulunur.

Bu nedenle halıyı güzelce süpürmek limonlu sirkeli bir karışımla silmek oldukça faydalıdır. Ayrıca halı ve evin kenarlarına tuz serperek pireleri kaçırıcı bir etki sağlayabilirsiniz. Evdeki pireleri nasıl kaçırırız? Evdeki Pire Nasıl Temizlenir? kısaca anlatmaya çalıştık. Ancak hemen belirtelim bunlar geçici çözüm olduğu için evdeki pireleri kesin olarak yok etmek mümkün olmayacaktır. Bunun için mutlaka profesyonel bir pire ilaçlama hizmeti almanız yararınıza olacaktır.

Evcil hayvan dostlarımızın düzenli bakımını yaptırmak, Evi temiz tutmak, dış ortamlarda hayvanlar varsa dikkatli davranmak gerekir. Buralardan eve pire bulaşmasını önlemenin en etkili yollarından biridir. Pire dolaşırken bile üzerinize sıçrayarak kolayca evinize girebilir. Doğal pire kaçırıcı etkili uygulamalar üremeyi yavaşlatsa bile evi ve apartmanı pirelerden temizlemek için mutlaka pire ilaçlama servisi almalısınız. Ancak unutmayın pireler zor ölür ve çok etkili bir pire ilaçlama yapılması gerekir. Evdeki pireler nasıl yok edilir? konusu geniş bir kapsamdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir