0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evdeki Pire Nasıl Yok Edilir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evdeki Pire Nasıl Yok Edilir? beslediğiniz, kediniz veya köpeğiniz varsa ve bir anda kaşınmaya başlamış  sa bu hayvanlar büyük bir sıkıntı yaşıyor demektir. Evde yaşayan pirelerden nasıl kurtulunur? Pire belirtileri nelerdir? bunları bilmekte fayda vardır. Bu nedenle evi basan pireler hakkında kısa bir bilgi vermek pirelerin önlenmesi açısından oldukça faydalı olacaktır. Şayet evde evcil hayvan besliyorsanız ne kadar bakım yapsanız da bazı durumlarda pirelerin evi basmasına engel olamazsınız.

Zararlı ve asalak pireler, bu evcil hayvanlar vasıtasıyla evinizde pire bulaşması yaşanabilir. Çünkü kedi piresi ve köpek pireleri çoğunlukla beslenen evcil hayvanlardan evlere bulaşırlar.  Evde yürüyerek çoğu zaman insanların vücuduna sıçrar ve insanları ısırarak rahatsız ederler. Hayvan pireleri insanlar üzerinde normalde yaşamazlar ancak kanla beslendikleri için insan kanını emer ve vücutlarında çeşitli kızarık ve yaralar oluşmasına sebep olurlar. Cilt tahrişleri kişiden, kişiye değişir.

Pirelerin yok edilmesi için bir an önce önlem almazsanız kan emen pire hemen yumurta bırakmaya başlayacaktır. Geç fark edilen şikayetlerde evi istila ederler. Birkaç hafta içerisinde sayıları binlerle ifade edilen hayvan pireleri evi adeta bir virüs gibi saracaktır. Pire bulaşmasına ne iyi gelir? Evdeki pireler nasıl yok edilir? pire yumurtalarını nasıl buluruz? gibi çeşitli sorular insanlar tarafından sık sık sorulmaktadır. Halı yüzeyleri ve parkelerin kenar bölgeleri mobilya arkalarında fazlaca karşılaşılır.

Evin İçindeki Pireleri Arındırmak

Evdeki pirelerden kurtulmak için doğal pire kaçırıcı yöntemler başlangıç aşamasında rahatlatıcı olarak faydalı olabilir. Pireler en fazla halı, koltuk, çarşaf, yastık, kıyafetler gibi bölgelerde sıkça görülür. Evi pirelerden arındırmak için evinizde sık, sık elektrik süpürgesi ile temizlik yapmanız, parke ve halıları silmeniz pirelerin hızla yayılmasını yavaşlatacaktır. Evdeki hayvan pirelerini tam olarak ortadan kaldırmak için en kesin ve hızlı yolu hiç kuşkusuz pire ilaçlama servisi almak olacaktır.

Bitkisel şampuanlar ile evcil hayvanınızı banyo yaptırmanız vücudunun içinde tüylerin arasında olan pireleri kolay bir şekilde ortaya çıkarır. Bir tarak yardımıyla tüylerini tarayarak bu pireleri hayvanın vücudundan çıkararak tarak yardımı ile temizleyebilirsiniz. Okaliptüs yağı pireler için etkili bir pire kaçıncıdır. Ayrıca evde yapabileceğiniz limonlu karışım ile hayvanların tüylerine ve pirelerin uğrak bölgelerine limonlu karışımı sıkabilirsiniz. Pireyi kaçıran doğal bitkiler keskin kokulu özelliktedir.

Evdeki pirelerden kurtulma yolları arasında evin nemli bölgelerinde okaliptüs ferahlığı gibi güçlü bir aktif temizleyici madde kullanabilirsiniz. Pireler daha çok halılar koltuk ve yatak gibi bölgelere bulaştığı için insanları burada ciddi anlamda rahatsız eder. Bu nedenle pire görülen evcil hayvanları halı, koltuk ve yatak gibi bölgelerden uzak tutmanız gerekir. Evcil hayvanların kılları arasındaki pireler yatıp kalktığı bölgelere bulaşacağı için  için kısa zamanda evin tüm bölgelerinde ciddi pire sorunları yaşanır.

Pireler Nasıl Taşınır?

Evdek pireyi yok etmek için bir an önce hayvanın pirelerden temizlenmesini sağlamalısınız. Evdeki pireler nasıl yok edilir? diyorsanız ilk yapmanız gereken evi güzelce temizlemek ve önleyici tedbirleri hızlı bir şekilde almaktır. Bu aşamadan sonra hiç vakit kaybetmeden evde pire ilaçlama yaptırmak gerekir. Pire evde yaşar mı? diyorsanız beslenme ihtiyacını karşıladığı sürece evde pire yaşar ve hızlı bir şekilde yumurtlayarak evin tamamına yayılır. Ayrıca evde yayılmakla kalmaz başka mekanlara da taşınır.

Gelen misafirler ve gittiğiniz bölgelere hem sizin üzerinizde hem eşyalarınızla, hem de evcil hayvanlar üzerinde pireleri taşırsınız. Pire türleri insandan insana ve alınan eşyalar vasıtasıyla bir mekandan diğer bir mekana çabuk ve çok hızlı bir şekilde bulaşabilmektedir. Eve yerleşen birkaç adet pire bile çok kısa bir zaman içerisinde sayısını artırır. İnsanlar için adeta kabus haline gelir. Evi pirelerden temizlemenin en etkili yolu başlangıç aşamasında temizlik yaparak pire yayılmasını önlemek olmalıdır.

Hemen arkasından da pirelere karşı profesyonel bir pire ilaçlama firmasının desteğiyle ilaçlama yaptırılarak pireler kesin olarak yok edilmelidir. Pireler kan emici ve hastalık bulaştıran parazit asalaklar oldukları için pire mücadelesini kesinlikle aksatmamalısınız. Aksi takdirde hem pirelerin önlenmesi zorlaşacak hem de sağlık açısından size ciddi zararları dokunacaktır. Pire bulaşıcı hastalık riski yüksek olan kan emici bir zararlıdır. Mutlaka yok edilmesi gerekir. Garantili Böcek İlaçlama pire ve mayt gibi zararlılar için pek mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir