0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evdeki Pire Nasıl Temizlenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evdeki Pire Nasıl Temizlenir? Öncelikle evinizde evcil hayvan besliyorsanız istemeden de olsa evinize pire taşınmasına yol açabilir. Pireler daha çok evcil hayvanlara bulaşan bu hayvanlardan beslenen asalak parazitlerdir. Genel olarak insanları pek tercih etmeseler bile insan kanı ile beslenmek için insan vücuduna gelir ve rahatsız ederler. Pirelerden nasıl kurtulurum? Evdeki pireler nasıl temizlenir? diyorsanız bilmeniz gereken evdeki pirelere karşı ilaçlama yaptırmanızdır. Pireler hayvan vücudundaki kılların arasına tutunarak vücudundan kan emerler.

Pire çok çabuk yumurtlar ve hayvan derisi üzerine yumurtalarını bırakır. Ancak hayvan hareket ettikçe pire yumurtaları yüzeylere dökülerek burada uygun ortam sıcaklığında açılarak pire yavruları ortaya çıkar. Pire yumurtaları küçük şeffaf beyaz renklidir. Ancak dikkatli bakılmadığı zaman fark edilemez. Çünkü boyut olarak oldukça küçüktür. Pirelere karşı önlem olarak yapacağınız ilk şey evi güzelce temizlemek olmalıdır. Bu pirelerin çok hızlı bir şekilde evin içinde yayılmasını geciktirir.

Evdeki pirelerin temizlenmesi için öncelikle çarşafları, yastık ve evcil hayvanlarınızın yatıp dolaştığı bölgeler güzelce temizlenmeli ve bu eşyalar yıkanmalıdır. Evde halı ve koltukların elektrik süpürgesiyle detaylıca sık sık temizlenmesi önemlidir. Ancak süpürme işlemi bittikten sonra süpürgenin toz torbasını mutlaka evin dışına ya da banyoda suyun içinde boşaltmak gerekir. Aksi halde pireler tekrar evin içine oluşurlar. Evet güzelce süpürdükten sonra evcil hayvanınızın yattığı minder ve yastığına güzelce yıkamalısınız. Ayrıca yataklarda koltuklarda pire görüyorsanız nevresim ve koltuk örtülerini yıkamanız gerekir.

Pireyi Kaçırmak İçin Çözümler

Çamaşır makinenizin deterjan haznesine birkaç damla pire damlası damlatarak hayvanların yatıp kalktığı kilimler ve yastıkların pirelere karşı sevimsiz bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Evdeki pirelerin tekrar etmemesi için mutlaka evcil hayvanların tedavisi şarttır. Bitkisel şampuanlar ile evcil hayvanları güzelce yıkayabilirsiniz. Şampuanın içine 5 damla kadar okaliptüs yağı ekleyerek pirelere karşı etkili bir kalkan oluşturulabilirsiniz. Pireler bilindiği gibi limondan oldukça nefret ederler.

Evde yapacağınız limonlu bir karışımı ile evcil hayvanlarınızın tüyler arasına spreyli limon sıkarak pireleri kaçırabilirsiniz. Evde doğal pire kaçırıcı olarak yine limonlu su karışımı ile pirelere karşı mücadele yapılabilir. Limonu suda kaynatıp spreyli şişe yardımı ile pire görülen yere sıkabilirsiniz. Ancak bu karışımı bir gece bekletmek faydalıdır. Evdeki pirelerden kurtulma yolları arasında en etkili çözüm hiç kuşkusuz pire ilaçlama hizmeti almaktır.

Ancak bu aşamaya varana kadar pirelerini yayılmasını önlemek için evin içinde kenar köşe bölgelerde okaliptüs ferahlığı gibi güçlü bir temizleyici kullanarak temizlik yapmanız pireleri engelleyecektir. Şayet evinizde bahçe varsa pirelerin bahçeden bulaşma ihtimali çok yüksektir. Bakımını yaptığınız evcil hayvanların bahçeye çıkmasını engellemek, bahçe ilaçlandıktan sonra tekrar çıkmasını sağlamak faydalıdır.

Pirelerin Yayılmasını Engellemek

Evcil hayvanlarda pire bulaşması varsa doğal olarak sürekli kıllarını yalar ve kaşınırlar. Bu canlılar üzerinden pire yumurtası eve dökülerek mekana pire larvası ve yumurtalar yayılır. Buda evin pirelenmesine sebep olur. Kısa sürede yatak, koltuk, halı ve kumaşlara pireler bulaşacağı için bu olay sürekli nükseder. Bu yüzden pire ile mücadele hem evin ilaçlanması hem de hayvanların bakımının yapılması yoluyla kesin çözüme ulaştırılır. Pire yumurtaları halıların arasında oldukça fazla bulunur.

Bu nedenle halıyı güzelce süpürmek limonlu sirkeli bir karışımla silmek oldukça faydalıdır. Ayrıca halı ve evin kenarlarına tuz serperek pireleri kaçırıcı bir etki sağlayabilirsiniz. Evdeki pireleri nasıl kaçırırız? Evdeki Pire Nasıl Temizlenir? kısaca anlatmaya çalıştık. Ancak hemen belirtelim bunlar geçici çözüm olduğu için evdeki pireleri kesin olarak yok etmek mümkün olmayacaktır. Bunun için mutlaka profesyonel bir pire ilaçlama hizmeti almanız yararınıza olacaktır.

Evcil hayvan dostlarımızın düzenli bakımını yaptırmak, Evi temiz tutmak, dış ortamlarda hayvanlar varsa dikkatli davranmak gerekir. Buralardan eve pire bulaşmasını önlemenin en etkili yollarından biridir. Pire dolaşırken bile üzerinize sıçrayarak kolayca evinize girebilir. Doğal pire kaçırıcı etkili uygulamalar üremeyi yavaşlatsa bile evi ve apartmanı pirelerden temizlemek için mutlaka pire ilaçlama servisi almalısınız. Ancak unutmayın pireler zor ölür ve çok etkili bir böcek ilaçlama yapılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir