Evde Pire Var Nasıl Kurtulurum

Evde Pire Var Nasıl Kurtulurum

Pireler son derece huzursuzluk verici ve istilaya açık kan emici parazitlerdir Evde Pire Var Nasıl Kurtulurum? diyorsanız çok etkili bir ilaçlama servisi almalısınız. Böcek ilaçlama uygulamaları arasında en kapsamlı mücadelenin yapılması zorunlu bir ilaçlama türüdür. Pireler ile mücadele daha çok yüzeylerin ve eşyaların üzerleri ıslama şekilde ilaçlar ile ilaçlanması ile başarılı olmaktadır.

İnsanların en fazla mağdur olduğu haşerelerden en başta gelenidir pire çeşitleri. Pireler nasıl ilaçlanmalı? hangi ilaç ve yöntemler daha etkili çok iyi anlamak gerekir. Evde Pire Var Nasıl Kurtulurum? şeklinde yoğun bilgi talebinde bulunan insanlar pirelerin neden olduğu olumsuzluklardan genelde bıkmıştır.

Daha önce defalarca pirelere karşı ilaçlama yapmalarına karşın bireysel pire mücadelesi ile baş edilemeyeceğini anlayınca pire ilaçlama yaptırmanın en doğru çözüm olacağını anlamaktadır. Pire ilaçları bireysel olarak kullanılamayacak kadar etkili olduğu için amatörce kesinlikle yapılamaz. Pire ile doğal mücadele yapmak ise imkansızdır. Bu nedenle kokulu pire ilaçlama yaptırmak gerekir.

Pirelerin Özellikleri

Vücutları sert ve dikenimsi bir özellikte olduğu için zor ölürler. Kimyasal ilaçlara karşı oldukça dirençli olmaları bir yana toz ve topraklı yüzeylerde kolay gizlenip hızla yumurtlar ve çoğalırlar. Kahverengi ve koyu bir renk yapısına sahip pireler zıplayarak hareket ederler. Kan kokusuna son derece duyarlı oldukları için bir metre ileriden sıcak kanlı bir canlıyı hisseder ve hemen üzerine sıçrayarak beslenmesini sağlar.

Pire türleri arasında kedi piresi, köpek piresi ve toz piresi en fazla pire ilaçlama talebi istenen pirelerdir. Pire ile mücadele edilirken bu zararlı kan emici parazitlerin zor ölen yapıda olduğu iyi bilinmelidir. Evde pire var ise mutlaka pire ilaçlama şirketleri ile görüşerek ilaçlama desteği istenmelidir.

Özellikle bina çevreleri ve sığınak gibi bölgelerinde pirelerin istilasına insanlar maruz kalır. Ayrıca evinde besledikleri kedi, köpek gibi evcil hayvan evde pire görülmesine neden olan etkenlerdendir. Bunun nedeni pireler kan emen asalak böcekler olduğu için kan emmek ve yaşamak için tüylü bir konakçı ya ihtiyaç duyarlar ve evcil hayvanlar buna uygundur..

Sokak Hayvanları Pirelenmeye Yol Açar

başı boş gezen hayvanlar çoğunlukla pis mekanlarda yatar kalkar. Özellikle kedi ve köpekler bu bakımdan pireler için en ideal konakçılar olarak dikkat çeker. Evde Pire Var Ne Yapmalıyım? diye bizi arayan insanların bilmesi gereken dış alanlar ve bina ortak kullanım alanlarındaki pirelerden kurtulunması şarttır. Evde pire şikayeti oluşmasının tek nedeni elbette evcil hayvan beslemek anlamına gelmez.

Evde pire görülmesinde farklı nedenleri olacağını unutmamak gerekir. Eve gelen bir misafir, alınan bir eşya ve geçtiğiniz yerden bulaşan pireler. Evde pire neden olur? özellikle kediler doğum esnasında doğumun şiddeti ile bir tür vücut sıvısı salgılar. Çok kimse pirelerin üremesi hakkında bilgi sahibi olmadığı için bu bilgi çok az bilinmektedir.

Kedinin salgıladığı bu sıvı temizlenmezse kuruyarak o mekanda pire üremesine neden olacaktır. Kısa zaman içinde ciddi pire şikayetleri ile savaşmak zorunda kalmanıza sebep olacaklardır. Konutlarda ve evlerde oluşan pireler sıçrayarak hayvanın üzerine yapışır ve hemen her gittiğiniz mekana sizin vasıtanız ile taşınır.

Pire Eve Nereden Gelir?

Evde beslenen kedi ve köpek benzeri evcil hayvanım olmamasına karşın pirelerin istilasına maruz kaldım ve evimde pire var. Pire eve nereden gelir? diye arayış içinde iseniz kısaca değinelim. Muhtemelen bahçe katları gibi kedilerin kolaylıkla içeri girebileceği bir yerde oturmanız olasıdır.

Ayrıca evinize gelirken pirelerin üredikleri bölgelerden üzerinize pire bulaşması sonucu evinize pire taşımış olmanız büyük olasılıktır. Çoğunlukla kediler otopark gibi kuytu ve karanlık bölgeleri yavru yapmak ve üremelerini sağlamak için fazlaca tercih eder. Apartman yada iş yeri otoparkında doğum yapmış bir kedi sayesinde buralardan geçen insanlara pire bulaşması en fazla yaşanan durumdur.

Hayvan sevgisi ile kedileri sizin yada çocuklarınızın sevmesi veya beslemesi esnasında üzerinize sıçrayarak sizin üzerinizde evlere gelirler. Evde yumurta bırakıp hızla ürer ve çok kısa sürede evde yaşamı ciddi anlamda çekilmez hale getirirler. Unutmayın, pire taşıyıcı tüylü hayvanlardır. İnsanlar pireleri dolaylı şekilde hayvanlardan bulaştırıp evlere pire bulaşmasında taşıyıcı olarak istemeden araç olabilmektedir.

Pireler İle Erken Mücadelenin Önemi

Pirelerin imhası için önlemler daha başlangıç aşamasında gereklidir. Pirelerin evde görülmesi durumunda derhal pire ilaçlama servisi almak gerekir. Yaz dönemlerinde çok yoğun pire ve böcek şikayeti ciddi anlamda artış gösterir. Bu bakımdan sıcak yaz dönemlerinde deneyimli ilaçlama firmaları çok yoğun pire ilaçlaması yapar. Aynı günde ilaçlama servisi almanız çoğu zaman mümkün olmaz. Bu durumda hemen evinizi elektrik süpürgesi ile süpürün.

Üzerinizdeki kıyafetleri değişip ıslak suya basmayı ihmal etmeyin. Böylece pirelerin her tarafa dağılıp yumurta bırakmasını ve pire istilasının eve yayılmasını engeller. Pire ilaçları yakıcı özellikte ve ani imha kabiliyeti en yüksek düzeyde olmalıdır. Evde pireler ile mücadele için tercih edilecek pire ilaçlama firması profesyonel yöntemler kullanmalıdır.

Evde pire var ne yapmalıyım? diyenler bir an önce pire ile mücadele için ev ilaçlama yaptırmalıdır. Unutmayın pireler yumurta bırakıp mekanlarda oldukça hızla ürer. Burada asıl sorun pire yavruları ile pire pupası çok kolay gizlenip hızlıca pireye dönüşme durumudur. Atlas Türk böcek ilaçlama olarak özel pire ilaçları ve pire ilaçlama yöntemleri kullanarak pireleri yok ediyoruz.

Pire İlaçları Çok Etkili Olmalıdır

İlaçlama yöntemleri arasında pireler ile mücadele oldukça zordur. Pirelerin yok edilmesi için kullanılan ilaçlama şekli kadar kullanılacak pire öldürücü ilaç ciddi öneme sahiptir. İşte bu nedenle pirelere etkili özel pire ilaçlarının seçimi çok büyük bir etkendir. Gelişi güzel ilaçlama bu tür haşereden kaynaklanan sorunu ortadan kaldırmada işe yaramaz. Kokusuz ilaçların genel anlamda pire mücadelesinde etkisiz kalması yakıcı etkili ilaçların seçimini zorunlu kılar.

Ancak kokulu ilaç elde etmek için karışım ilaçlar birleştirilerek ana aktif maddeler ve yardımcı aktif maddeler yardımı ile etkili bir ilaçlama yapılabilir. Pirenin direnci pek çok böceğe oranla çok daha yüksektir. Gerek üredikleri ortamlar, gerekse oldukça dayanıklı vücut yapısına sahip olmaları pirelere karşı özenli ve profesyonel ilaçlama desteğini zorunlu hale getirmektedir.

Evdeki pirelerden kurtulmak için seçilecek ilaçlama firması donanımlı ve bilinçli mücadele vermelidir. Çoğu firma her böcek türüne karşı garantili ilaçlama servisi verdiğini belirtir. Ancak pireler için garantili pire ilaçlama çoğu zaman bu firmalarca söylemden öteye geçemez. İşte bu nedenle pireleri kesin olarak yok etmek için en iyi pire ilaçlarını seçmek gerekir.

Pirelere Karşı Profesyonel İlaçlama Şarttır

Pirelerin en fazla üremeye başladığı dönemler yaz ayları olduğu için bu dönemde pireler ile mücadele çok daha fazla yapılmaktadır. Pirenin üreme zamanı özellikle yavrulayan kedilerle birlikte ciddi bir artışın yaşandığını göstermektedir. Pire yumurtası ve yavru pupaları önlemek yetişkin pireden çok daha zorlu bir iş olduğu için ikinci bir ilaçlama yapıldığı bilinmelidir.

Yani pirelerin yavruları ve yumurtalarına etki edecek özellikte kaliteli ve ani etkili ilaçlar kullanmak özel önem taşır. Ancak toprak yüzeyler ve dip bölgelere ilaç her zaman tam etki edemediği için ilaç ne kadar etkili olursa olsun her zaman yüzde yüz pire ilaçlaması tek seferde başarılı olmayabilir. İşte bu nedenle garantili pire ilaçlama servisi oldukça zordur.

Kedi pireleri en fazla şikayete neden olan oldukça hızlı çoğalan pire türleridir. Pireler doğum yapan kedi, hayvan leşi, sokak hayvanları, köpekler gibi sebepler pirelerinin insanlara musallat olmasında başlıca etkendir. Pire ilaçlama şirketleri mutlaka bilinçli ve uzman eleman çalıştırmak zorundadır. Evde Pire Var Nasıl Kurtulurum? diyorsanız en iyi ilaçlama firmaları ile çalışmak zorundasınız. Pireleri yok etmek oldukça zordur.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir