0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evde Küçük Beyaz Böcekler Var

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evde Küçük Beyaz Böcekler Var, diyorsanız beyaz minik böcek türleri ilk aşamada pek fark edilmeyen bir yapıdadır. Böcek ilaçlama minik nokta kadar boyutlu böceklerden kertenkele türlerine kadar çok farklı haşere ve canlılar üzerinde yapılmaktadır. Beyaz böcekler nedir? nokta kadar küçük böcekleri insanlar çoğunlukla toz tanesi zanneder. Toz böceği ve beyaz nem böcekleri olarak isimlendirilen bu böceklerle mücadele can sıkıcı bir durum sergiler.

Bu tür böcekler öyle hemen ortadan kaldırılabilecek bir böcek değildir daha çok rutubetli ortamlar ve yeni yapılmış binalar da çok fazla görülmektedir. İnsanlar genelde toza benzeyen böcekler görüyorum evin her tarafında toz gibi böcekler dolaşıyor bunlar nedir? diye merak etmektedir. Küçük beyaz böcekler nedir? diyorsanız toz akarı, beyaz nem böceği, kuş biti ve miteler olarak dikkat çeker. Hem insanlar hem de ilaçlama firmaları bu böcekler hakkında yeteri kadar bilgiye sahip değildir.

Küçük beyaz böcekler ile mücadele zor olduğu için pek çok insan bu böceklere karşı defalarca İlaçlama yaptırmasına karşın bir türlü evlerinden arındıramaz. Böcek ilaçlarına son derece dirençli olmaları kadar çok küçük boyutları olması ve hava girecek kadar küçük boşluklara girip gizlenmeleri onlarla mücadeleyi zorlaştırır. Küçük beyaz böcekler ile mücadele hem ortamda temizlik bakımından, hemde kimyasal tedbirler alınarak yapılması gerekir.

Evde nokta kadar beyaz böcekler var, toza benzeyen böcek olur mu? gibi arayışlar içinde iseniz bu tür böcekler vardır. Değişik isimler ile bilinirler toz böceği ve akarlar olarak tanınan bu böcekler birbirleri ile benzerlik gösterir. Tozlu ortamlar, rutubetli bölgeler, su kaçıran musluklar, zemin katlar ve yeni binalar bu böceklerin en fazla görüldüğü alanlardır. Beyaz toz böcekleri ile mücadele zor ve zahmetli bir iştir. Evde küçük beyaz böcekler var diyorsanız bilmeniz gereken bu haşereler ile bireysel olarak başa çıkmanız imkansızdır.

Küçük Beyaz Böcekler Zor Önlenir

Beyaz toz böceklerini yok etmek için bilinçli hareket etmek, profesyonel böcek ilaçlama servisi almak önemlidir. Beyaz nem böcekleri küçük olması nedeni ile ilk başlarda pek kolay fark edilemez. Bu yüzden de evde kolayca üreyerek istilasını gerçekleştirir duvarlarda kolay fark edilemezler. Telefon ekranı, bilgisayar ve televizyon ekranları, süpürgelikler, dolap kapakları gibi bölgelerde beyaz böcekler daha rahat görülmektedir. Bu böceklerden kurtulmak için sıvı sprey ilaçlama pek fazla çözüm sağlamamaktadır.

Toz böceği ilaçlama mutlaka sisleme yöntem ile yapılmak zorundadır. Bu böcekler sadece dip kenarlarda değil tavanlarda ve evin değişik bölgelerinde yaşam sürer. Bu nedenle beyaz nokta kadar böceklerle mücadele kapsamlı yapılmak zorundadır. Çok zor fark edildikleri için İnsanlar genellikle evde istila gerçekleştirdiği zaman farkına varmaktadır. Toza benzedikleri için kesinlikle fark edilmez ancak dikkatli bir inceleme sonunda böcek oldukları anlaşılır.

Minik beyaz böcek türleri son derece dirençli yapıdadır. Evinde minik böcek görenler genellikle bunların böcek olduğuna ilk bakışta anlam veremez. Beyaz nem böceklerini temizlemek için sirkeli su, çamaşır suyu ve dışarıdan ilaç alıp sıkmalarına karşın pek çok insan hiçbir çözüm alamamaktan yakınmaktadır. Bu minik nokta kadar canlılar böcek ilaçlarına ve evde uyguladığınız yöntemlere son denize dirençlidir. Rutubet böcekleri olarak isimlendirilen bu minik nokta kadar böcekler rutubet ile nemden oluşur.

Özellikle parke altı, kapı içleri gibi yerlerde pamuklu yeşil renkli küflenme ve dökülmelerin olması ile hızla üremektedir. Evdeki toza benzeyen minik böceklerin neden olduğunu insanlar bilmezler. Beyaz nem böcekleri nasıl çoğalır? diyorsanız özellikle kış aylarında havaların soğuması, fazla yağmur yağması ve duvarların su çekmesi gibi durumlar evde nem oluşmasına sebep olur. Çatı katlarında yada banyolarının su sızdıran tavanlarında ıslanma nedeniyle siyah nem böcekleri yada beyaz minik böcekler ortalıkta dolaşmaya başlar.

Böcek İlaçlarına Dirençli Ve Zor Ölürler

Toza benzeyen minik böcekler genellikte ev hanımları tarafından fark edilir ve bir türlü baş edemedikleri böcekler adeta kabus haline gelir. Yeni yapılan sıfır binalarda daha fazla görülmeleri binaların hızlı yapılması ve yeteri kadar kurumadan ahşap doğramaların monte edilmesinden kaynaklanır. Kokusuz ilaçlar nem böcekleri ile mücadelede etkisiz kalır. Gümüş böcekleri, tespih böcekleri için etki gösterse de minik böcekler ile mücadelede kokusuz ilaçlar zayıf kalmaktadır.

Pek çok insan toz böceği ve beyaz nem böceklerine karşı defalarca ilaçlama yaptırmasına rağmen bir türlü sonuç alamamaktadır. Yanlış ilaçlar kullanılması ve etkisiz yöntem uygulanmasından kaynaklanır. Toza benzeyen küçük böcekler nasıl ilaçlanır? diyorsanız sprey şeklinde ilaç püskürterek yapılabilir ancak kokusuz ilaç yerine az kokulu karışım ilaçlar tercih edilmesi gerekir. Ayrıca düşük ve orta yoğunluktaki böcek şikayetlerine karşı yapılabilir.

Aşırı derecede üremiş böceklerle mücadelede sisleme yöntemin kullanılması gerekir. En etkili nem böceği ilaçlaması hangisi? evde küçük böcekler var bir türlü kurtulamadım diyorsanız minik böcekler ile mücadelede profesyonel ilaçlama firmalarından destek almalısınız. Tek seferde nem böceklerini evlerden arındırmak her zaman mümkün olmaz bu nedenle garantili toz böceği ve beyaz nem böceği ilaçlaması yapanlardan şiddetle kaçınmanız gerekir.

Çünkü toz böceği ile minik şeffaf beyaz böcekler daha çok sıvası dökülmüş duvarlar, parke araları, ıslak zeminler, kitapların arası, mutfakta küflenmiş gıda ve ekmekler gibi sebeplerle ortaya çıkar. Yaşam yerleri daha çok nemli ve rutubetli alanlar olduğu için elektronik eşyaların içi, beyaz eşya arkası, dolapların arası, mobilyalar gibi yerlerde yaşam sürerler. Yüzeysel bulaşmalarda tek ilaçlama çözüm olmasına karşın dip bölgelerde üreyen böceklerin yok edilmesi çok daha zor ve uzun zaman alır.

Toz Ve Nem Böceği Eve Nasıl Yayılır?

Nokta kadar küçük böcekler nedir? diyorsanız bunlar toz akarlarının değişik türevleridir. Tozlanma ve nemden ortaya çıkarlar bu böcekler ile mücadelede en etkili toz böceği ilaçlama yöntemlerini kullanmak şarttır. Çok küçük boyutlu oldukları için dip bölgelere gizlenerek yapılan ilaçlamadan etkilenmez ve hepsi tamamen ortadan kaldırılamaz. Bu nedenle nem böceği ilaçlama periyodik şekilde ara ara yaptırılması gerekir. Küçük beyaz böcekler nasıl yok edilir?

Telefon üstünde küçük böcek görüyorum diyen insanlar bu böcekleri ilk defa gördükleri için ciddi manada şaşkınlık yaşarlar. Bu nedenle ne yapacaklarını bilmezler. Nokta kadar beyaz böcekler işin zorluğunu daha baştan gösterir. Küçük beyaz böcekler nedir? beyaz toz böcekleri neden olur? beyaz küçük böcek niye zor ölür? gibi arayışlar içinde iseniz bu tür böcekler ile bireysel olarak başa çıkamayacağınızı bilmenizde fayda vardır. Toz akarı, beyaz toz böceği tozlanma ve rutubetle nemden kaynaklanır.

Küçük böcekler neden oluşur? diyorsanız bunları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu böcekler yeni alınan mobilyalar ile yeni gelen eşyalar ile evlere bulaşabilir. Ayrıca sık sulanılan saksıların toprak kısımları ve çiçek üzerlerinde de görülürler. Dışarıdan aldığımız mobilya ve yatak benzeri eşyaları temizlemeli üzerlerini dikkatlice incelemeniz gerekir. Bazı insanlar böcek şikayetlerini depoya kaldırdığı bebek arabasını eve tekrar getirdikleri esnada yaşamaktadır.

Minik küçük beyaz böcekler evimi bastı diyerek ilaçlama talebinde bulunan insanlar genellikle çeşitli sebeplerde evlerine böcek bulaşmasından şikayet eder. Evdeki küçük beyaz böcekler mutfak ve banyo bölgelerinde daha fazla görülür. Özellikte damlatan muslukların çevresi minik beyaz böcekler için en çok karşılaşılan yerlerdir. Küçük yapılı böcekler içerisinde son derece dirençli yapıdaki canlılar olarak öne çıkar. Nokta kadar şeffaf böceklerden kurtulmak için nemin ve ortamdaki rutubetin kurutulması şarttır.

Küçük Beyaz Böcekler nasıl Yok Edilir?

Rutubet böcekleri beslenmesini İnsan derisi kalıntıları ve saç dökülmesi gibi organik maddelerden sağlar. Nokta kadar küçük böceklerin renkleri kahverengi, siyah ve krem tonunda olmaktadır. Evdeki küçük beyaz böceklerden nasıl kurtulurum? diyorsanız bireysel olarak bu böceklerle başa çıkamayacağınızı bilmelisiniz. Toz böceklerin önlenmesi için evde ilaçlama servisi almanız gerekir. Ancak bu sisleme ilaçlama yöntemi yardımı ile yapıldığı takdirde daha yüksek oranda çözüm sunabilmektedir.

Evdeki küçük nokta kadar böcek ilaçlama şekli sıvı sprey uygulama değildir. En etkili yöntem ve ilaçlama tekniği bu tür böceklerin kontrol altına alınmasında sisleme ilaçlama şeklidir. Bu tür böcekler kapı araları, dolap arkası, duvar içi, parkelerin alt bölgeleri gibi yerlere kolaylıkla yuvarlanır. Bireysel ve sprey olarak ilaçlama fayda etmez. Bu nedenle profesyonel ilaçlama servisi daha yüksek sonuç alınmasında mantıklı davranmanızı zorunlu kılar.

Ancak bu tek bir uygulama ile sonuç vermeyebilir. Evdeki küçük beyaz böceklerden kurtulmak için Atlas Türk ilaçlama firması ile irtibata geçerek yaşadığınız şikayetlerde evinizde en etkili ilaçlama yöntemini yaptırmalısınız. İstanbul toz böceği ilaçlama ekibi olarak yaşadığınız şikayetlerinizde yüksek oranda çözüm sağlıyoruz. Böcekler ile mücadele böcek türüne, haşerelerin direnç yapısına ve saklanma ortamlarının zorluğuna göre ilaçlama yapılmasını gerekli kılar.

Klasik uygulamalar bazı haşerelere karşı etkili iken, bazı böcekler için sonuçsuz kalmaktadır. Ayrıca kullanılan ilaçların güçlü aktif maddeler içermesi bazen birden çok daha fazla ilaç karışımı uygulanması gerekir. Biz firma olarak kokusuz ilaçlarda bile tek ilaç kullanmak yerine 4 farklı aktif madde içeren kokusuz ilaçları kokteyl şeklinde tercih ediyoruz. Ayrıca az kokulu ilaçlar ile birleştirip çok daha etkili sonuç alınmasını gerçekleştiriyoruz. Amacımız hiç bir müşterinin mağdur olmaması en iyi toz böceği ilaçlama hizmetine kavuşmasıdır.

4 cevap

 1. Özgül Bağcı sevinç dedi ki:

  Kayseri deyim evimi ve iş yerimde bu toz böceği var kayseri de irtibata gireceğim firma varmı

 2. Ali dedi ki:

  Merhaba,
  toz ve nem böceği olup olmadığını nasıl anlarım. https://resimyukle.io/r/PCqAjAh4Bk bu fotoğrafı büyütüp bakarsanız sorunum ve beyaz tozlar ve uzun uçuşan tüyler. çamaşarıla alakalı oldugunu sanıyorum fakat bir türlü çözemiyorum. bunların bahsettiğiniz böceklerin olup olmadıgını nasıl analrım?

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   merhaba, yakınlaştırıp bacak ve yüzeyinde tüğler olup olmadığına bakarak anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir