0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evde Kırkayak Neden Olur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evde Kırkayak Neden Olur? ev kırkayağı insanı sokar mı? benzeri değişik sorular ile karşılaşırız. Böcek ilaçlama kırkayak ve çiyanlar için özellikle yaz ve ilkbahar dönemlerinde daha yoğun olarak talep edilir. Evde kırkayak gördüm kırkayak zehirli mi? gibi tedirginlik yaşayan insanlar alışık olmadıkları bu canlıyı gördükleri zaman ciddi şekilde paniğe kapılır. Özellikle evinde çocuğu olan annelerin kırk ayaklardan huzursuz olur. Zehirli kırkayaklar insan sağlığı için tehlikeli durumların ortaya çıkmasına yol açabilir.

Eve kırkayak girmesi dış ortamlardan evlere giriş yollarının olduğuna işarettir. Bu nedenle kırkayak girişine müsait olan zayıf noktalarını tespit edilerek kapatılması ve gerekli önlemlerin alınması oldukça önemlidir. Bu nedenle kırkayaklar ile mücadele dış ortamlarda başlatılarak yapılması gerekir. Kırkayaklar ile mücadelede evin içinde kırkayak ilaçlama yaptırmak şeklinde olurken sadece ilaçlama belirli bir süre çözüm sağlayacaktır.

Bu nedenle evlerinde zayıf noktalarında iyileştirme yapılması ve dış alanlarda kırkayakları karşı önleyici ilaçlama servisi alınması şarttır. Kırkayakların eve geliş alanları arasında lavabo giderleri, havalandırma pencereleri, kafa altı gibi yerler önemli etkendir. Bu nedenle kırkayakların eve giriş yolları olarak kullandıkları bölgelerin kapatılması şarttır. Geceleri yatarken gider boşlukları kapak yardımı ile kapatılmalıdır. Evde kırkayak neden olur? diyorsanız bunun en anlaşılır tarafı hiç kuşkusuz uygun yaşam şartlarından kaynaklanır.

Tüm canlılarda olduğu gibi yiyecek ve barınma imkanı sağlamak için evlere girerler. Eve giren kırkayak evin içinde nemli ve beslenmeye uygun şartlar bulduğu zaman evde yerleşerek uzun süre kalır ve evden ayrılmaz. Tüm haşere çeşitleri uygun beslenme şartlarında evi terk etmez hızlı şekilde ürerler. Bu durumda evde çeşitli tehlikeler yaşanmasına yol açabilir evde kırkayak görülmesi sonrasında insanların karşılaştıkları bu durum nedeniyle ciddi şekilde paniğe kapılır.

Kırkayaklar Nerelerden Evin İçine Gelir?

Kırkayakların yok edilmesi için ilaçlama servisleri ile irtibata geçerek kırkayak ilaçlama yaptırmak en kestirme çözüm şeklidir. Kırkayaklar ile mücadele bireysel olarak çeşitli tuzaklar kurmak ve gördüğünüz zaman üzerine sert bir cisimle vurmak şeklinde olabilir. Ancak eve gelip yuvalanan kırkayakların yok edilmesi için profesyonel ilaçlama hizmeti almanız şarttır. Bilindiği gibi kırkayak türleri böcekleri avlayarak beslenen canlılardır. Boru ve su giderleri gibi açık bölgelerden gece karanlığında girerler.

Kırkayakların yaklaşık olarak bilinen 3 000 türü bulunmaktadır. Kırkayaklar nereden gelir? ev kırkayağı insanı sokar mı? diye düşünenlerin bu canlının ölümcül zehri bulunmaz ancak insanlara temas ettiği zaman bile cilt tahrişleri ve kabarmalara sebep olur. Nemli ve ılıman ortamları çok severler bu nedenle giderlerin olduğu nemli bölgelerde daha fazla görülürler. Kırkayakların evlerde üremesini engellemek için banyo, tuvalet giderlerinin kapatılması gerekir.

Uyandığınız zaman geceleri lavabo etrafında küçük pembe renkli solucan benzeri kırkayakların görülmesi eve dışarıdan girişlerinin belirtisidir. Evlere haşere ve kırkayak girişine sebep olan bölgelerin dikkatlice araştırılarak kapatılması sorunlarının ortadan kaldırılması için faydalıdır. Eve gelen kırkayaklar kapı dipleri, parke arası, dolapların araları, yarıklar ve fayans araları benzeri yerlerde yuvarlanır. Evde kırkayak neden olur? evde kırkayak görmek neye işarettir? kırkayak sokar mı? benzeri çok çeşitli sorular ile karşılaşırız.

Eve kırkayak girmesi zayıf noktalardan kaynaklandığı için mutlaka dış ortamlardan girişlerini engellemek için tedbirler alınmalıdır. Kırkayak öldürmek el ve ayakta direkt onlara temas etmek şeklinde kesinlikle olmamalıdır. Sert malzeme ile vurarak öldürmek faydalıdır. Kırkayak türleri arasında zehir taşıyanlar insanlar için alerjik reaksiyonların yaşanmasına sebep olur. Kırkayak sokar mı? diyorsanız ölümcül zehir taşımasa bile bacaklarındaki zehir keseleri insanlarla temas ettiği zaman kabarma ve alerjik reaksiyonları tetikler.

Kırkayaklar İle Mücadele

Pek çok haşerede olduğu gibi ıslak ve rutubeti sevdikleri için dip ortamlarda yuvarlanır açık alanlarda daha fazla görülmesi mümkündür. Taş altları ve rutubetli bölgeler kırkayakların görüldüğü yerler olarak dikkat çeker. Ev içinde üreyen örümcekler kırkayaklar için iyi bir beslenme kaynağıdır. Şayet evin içinde kırkayak görüyorsanız muhtemelen evde başka böceklerinde olduğunu gözden kaçırmamalısınız. Kırkayaklar ile mücadelede fiziksel olarak en önemli olan girişlerini kesmektir.

Bodrum katları, kapalı balkonlar, bahçeli evler kırkayaklar için en uygun özellikteki ortamlardır. Su ve nemin olduğu yerler banyo ve mutfaklar kırkayaklar için ideal şartları sağlar. Bu nedenle evin içindeki rutubetlenmenin yok edilmesi kırkayaklar ile mücadelede önemli yer tutar. Bodrum, çatı arası, depo gibi yerlerin düzenli olarak boyanması ve temizlenip havalandırılması kırkayaklar ile mücadelede büyük fayda sağlar. Özellikle duvarların kireçlenmesi haşereler ve böcekler kadar kırkayaklar ile mücadelede oldukça faydalıdır.

Balkonlara uzanan asma ve sarmaşıkları kesmek açıktaki dış kapıların kapalı tutulmasını sağlamak önemlidir. Banyolar ıslak ve rutubetli olduğu için eve böcek ve kırkayakları çeker. Tesisatların olduğu kısımlarındaki su kaçakları rutubetli alanları tetiklediği için kırkayak buralara ciddi anlamda akın eder. Bu nedenle zayıf noktaları kapatmak, sıkıntıları tamir etmek, banyo yerlerini yıkayıp kurulamak oldukça faydalıdır. Evinizdeki kırkayakları ortamdan temizlemek için kırkayak ilaçlama yaptırmanız faydalı ve kesin çözüm açısından en etkili iyi yoldur.

Evde kırkayak neden olur? ev kırkayağı nasıl yok edilir? diyorsanız bireysel olarak sıkıntılı bir süreç yaşamamak için profesyonel kırkayak ilaçlama yaptırmanız şarttır. Atlas Türk ilaçlama firması olarak evde kırkayakların yok edilmesi için kokulu, kokusuz ilaçlama yöntemleri ile ortaya çıkan şikayetlere son veriyoruz. İnsan sağlığı açısından tehlikeli canlıların önlenmesi için bilinçli kırkayak ilaçlama şarttır. Özellikle bebek ve çocukların sağlığını korumak adına arındırılması için geniş kapsamlı yada spreyli gibi yöntem ilaçlama firmalarından talep edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir