0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evde Kırkayak Neden Olur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evde kırkayak gördüm? Evde Kırkayak Neden Olur? diye yaşadıkları tedirginlik ile bizi arayan insanlara ilk olarak tavsiyemiz evde kırkayak ilaçlama yaptırmaları şeklindedir. Zehirli kırkayaklar insan sağlığı için zararlı oldukları için önlem alınması gerekir. Eve kırkayak girmesi bazı yerlerin kırkayak girişine uygun olduğu ve zayıf noktalar bulunduğu anlamına gelmektedir.

Kırkayaklar ile mücadele öncelikle dış alanlar ve evlerin kırkayaklara karşı ilaçlanması ile mümkündür. Ancak ilaçlama tek başına tam olarak uzun süreli koruma sağlamayacağı için evde bazı tedbirler alınmak zorundadır. Kapı altları, havalandırma pencereleri, lavabo giderleri gibi önemli kırkayak giriş yerlerinin kapalı tutulması geceleri banyo ve mutfak giderlerinin gece kapatılması kırkayaklardan korunmak için büyük önem taşır.

Evde Kırkayak Neden Olur? sorusunun yanıtı aslında basittir. Bütün canlılar yiyecek bulmak ve daha güvenli yaşam sürmek için kendilerine uygun bölgeler arar. Eve giren kırkayaklar evde nemli ve beslenme için uygun durum olduğu zaman evi terk etmez ve uzun süre evde tehlike saçar. Evde kırkayak gördüm diye yakınan insanlar kırkayaklardan korkmak yerine eve giren böcek ve kırkayakların önlenmesi için tedbir almak ve evde kırkayak ilaçlama yaptırıp bu haşerelerin zararlarından korunması gerekir.

Kırkayaklar ile mücadele bireysel olarak başarılı olmaz. Bu nedenle profesyonel kırkayak ilaçlama servisleri ile görüşülerek ev ve bina etrafında kırkayak ilaçlaması yaptırılmalıdır. Çıyanlar ile kırkayak çeşitleri böcek avlayan zararlılar olduğu için gece evlere lavabo giderleri ve açık pencerelerden girerek insan sağlığına ciddi tehdit oluşturur. Geceleri yatarken lavabo giderlerini kapalı tutmak pek çok haşere için giriş yollarının kapatılması anlamına gelir.

Kırkayak Nereden Gelir?

Yumurtlayarak çoğalan kırkayakların yaklaşık olarak 13 000 kadar türü mevcuttur. Nemli ve ılıman yerleri seven kırkayaklar su giderleri gibi bölgelerden evlere girmektedir. Kırkayak neden olur diyorsanız gece bazen banyo ve tuvalet giderlerinin etrafında ince uzun küçük, küçük pembe renkli solucan benzeri kırkayak çeşitleri ile karşılaşırlar. Bu aslında eve kırkayak nasıl girer sorusunun en belirgin yanıtlarından biridir.

Evde kırkayak gördüm? Kırkayak Neden Olur diyorsanız evinizde haşere ve kırkayak girişine uygun bölgelerin kapatılması gerektiği anlamına gelir. Pek çok insan kırkayaklar ile bireysel mücadele etmesine karşın başarılı olamaz. Bunun nedeni kırkayakların kapı dipleri, parke araları, evin içindeki taşınmaz eşyalar ve dolapların arasına saklanan bu zararlıların kolayca saklanma yeri bulmasından kaynaklanır. Bu nedenle mutlaka böcek ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Pireler Neyle Beslenir biliyor musunuz?.

3 cevap

  1. Esra cicek dedi ki:

    Kirkayaklardan biktim kucuk cocugumda var bende korkuyorum 1 yildir hep birlikte yasiyoruz ev yeni daha 4 yıllık bi apartman cadde ustunde bakimli dukkan ustunde oturuyorum kac kere ilaclama sirketine ilaclattim evikendimde defalarca ilacladim fayda etmedi deli olcam hakkaten gece uyuyamiyorum tasinamiyorumda nasil biseymis anlamadim bitmedi birturlu

    • Astek İlaçlama dedi ki:

      Bahçe yada çatı bölgesinde üreyebilir. Rutubetli bir bölge varsa ondanda kaynaklanır. Apartman ortak kullanım alanlarına açılan bölgeleri sağlamlaştırın. Pencerelere sineklik taktırın şayet yoksa.

    • Bahçe yada çatı bölgesinde üreyebilir. Rutubetli bir bölge varsa ondanda kaynaklanır. Apartman ortak kullanım alanlarına açılan bölgeleri sağlamlaştırın. Pencerelere sineklik taktırın şayet yoksa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir