0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evde Kertenkele İle Mücadele

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evde Kertenkele İle Mücadele yaz aylarında çok fazla yaptığımız bir ilaçlama şeklidir. İnsanlar kertenkele zararlı mı? diye oldukça fazla arayış içine girer. Böcek ilaçlama ile kertenkele mücadelesi arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Bilindiği gibi kertenkele türleri Anadolu bölgesinde oldukça fazla karşılaşılan özelliktedir. Anadolu kertenkelesi, Batı Avrupa’da bile yaşayabilen en büyük boyutlu kertenkele olarak bilinir ve benekli beyaz rengi vardır. Ayrıca iranda yaşayan türlerde mevcuttur.

Ancak dev kertenkele olarak bilinen komodo ejderleri kertenkeleler arasında zehirli ve çok iri cüsseleri ile bilinir. Arizona yada Meksika’da yaşayan boncuklu kertenkele, Doğu Karadeniz, Güneydoğu Bölgesinde yaşayan çayır kertenkelesi Doğu Karadeniz ile Güney Asya’da yaşayan çizgili kertenkele mevcuttur. Ayrıca diken parmaklı kertenkele İspanya Ve Fransa’da yaşarken 4 bacaklı kertenkele ise Akdeniz’de yaşar. Tropikal bölgelerde yaşayan iki yönlü kertenkele türleri bulunur.

Kertenkele türleri beslenmesini etçil ve otçul olarak 2 farklı şekiller türlerine göre değişik olarak sürdürür. Kertenkelelerin ayak yapısı değişik olup kimilerinde 2 ayak, kimilerinde 4 kimilerinde hiç ayak bulunmaz. Evde kertenkele ile mücadele kapalı alanlar ve açık alanlarda farklı ilaçlama teknikleri ile yapılabilmektedir. Kertenkele ilaçlama yöntemleri arasında en zor uygulama olarak bilinen sisleme kertenkele mücadelesi en geniş kapsamlı uygulama olarak öne çıkar. Çünkü kertenkele ile mücadele sıradan basit ilaçlar ve pratik yöntemler ile kesin olarak sona erdirilemez.

Bu nedenle kertenkele için kullanılacak ilaçların kalitesi çok yüksek olması yanında, birden fazla ilacın birlikte kullanılmasını zorunlu kılar. Bu nedenle kertenkele ilaçlama fiyatları ucuz kesinlikle olmaz. Böceklere oranla kertenkelelerin yok edilmesi daha zor ve uzun bir süreç alır. Açık alanlarda spreyli ilaçlama bitkiler ve bina çevresine kokulu ilaçlar yardımı ile yapılabilir. Kapalı alanlarda kokusuz böcek ilaçları kertenkelenin yok edilmesi için her zaman istenilen sonucu vermez.

Kertenkele İle Mücadele Zordur

Kertenkeleyi evden arındırmak için karışım az kokulu ilaçların kullanılması ile kertenkele mücadelesi yapılmalıdır. Sürüngenler içerisinde incelenen kertenkele zor ölen böcekler gibi çok profesyonel bir ilaçlama şeklinde yapılmalıdır. Toz böceği, ağaç kurdu, akrep, tahta kurusu, mite gibi kertenkele ilaçlama da oldukça zor ve uzun bir süre ister. Bu nedenle kertenkele ile mücadele ederken ucuz kertenkele ilaçları kullanılması söz konusu olamaz.

Buda doğrudan fiyatlara yansıyacağı için ucuz kertenkele ilaçlama fiyatları ile evinizde kertenkelelerden kurtulmanız kesinlikle mümkün olmaz. Kertenkele karanfil kokusundan hoşlanmaz ancak bu onların karanfil ile öleceği anlamına gelmez. Kertenkelenin sevmediği koku arasında karanfil, kükürt taşı gibi materyaller onun uzak durmasına sebep olur. Kertenkeleyi ne kaçırır? diyorsanız tavus kuşu tüyü kertenkelenin hiç hoşlanmadığı bir özelliktedir. Sebebi tam olarak bilinmese bile kertenkele bu tüyü gördüğü zaman o bölgeden uzaklaşmaktadır.

İnsanlar kertenkele ne yer? kertenkele nasıl yakalanır? eve kertenkele girmesi neye işarettir? benzeri değişik sorular yöneltir. Çünkü kent yaşamında evinde kertenkele gören insanlar adeta şok yaşar. Evdeki kertenkeleden kurtulma yolları arasında en kestirme yol hiç kuşkusuz bu canlının üremesine fırsat vermeden ilaçlama yaptırarak kertenkeleyi evden temizlemek olacaktır. Kertenkele nasıl yakalanır? diye merak edenler bireysel olarak evlerinde fare yapışkanı yardımıyla kertenkele yakalamayı deneyebilir.

Kertenkele nerelerde görülür? diyorsanız tuvalette kertenkele ile karşılaşılabileceği gibi banyo ve evin diğer bölgelerinde de görülebilmektedir. Açık alanlar ve ağaçlık bölgeler kertenkelelerin en fazla bulunduğu yerler olarak dikkat çeker. Apartman bahçesi ve dairelerde kertenkele mücadelesi çoğu zaman duvarlara tırmanarak eve giren kertenkele şikayetleri sonrasında olmaktadır. Ayrıca binaların çatı arası, teras benzeri yerler kertenkele için oldukça cazip yerlerdir.

Kertenkele Evde Huzursuzluk Nedenidir

Kertenkele türleri hem kapalı alanlar, hem de açık alanlarda yaz aylarında oldukça fazla görülür. Sıcağı çok sevmeleri ve avlanmak için çeşitli böceklerin peşinden gitmeleri onların eve gelip dişi ise üremesine sebep olur. Kertenkele türleri zor önlendiği için profesyonel kertenkele ilaçlama hizmeti şarttır. Kertenkeleden kurtulmak için ucuz böcek ilaçları kullananlardan ucuz ilaçlama fiyatları ile hizmet almanız boşa para ödemekten öteye geçmez.

Bilindiği gibi özellikle çocukları ve ev kadınları kertenkele resminden bile hoşlanmazlar. Eve gelen bir kertenkele gördükleri zaman evlerinde durmayıp evi terk ederler. Evinde kertenkele ile karşılaşan insanlar geceleri evde kalmaz ve yakınlarının yanında geceyi geçirirler. Çünkü kertenkele oldukça soğuk yapılı bir hayvan olduğu için kertenkele korkusu ile panik yaşarlar. Evdeki kertenkeleyi yok etmek için bilinçli kertenkele ilaçlama firmaları ile çalışmak gerekir.

Kertenkele görünüm olarak insanların çekindiği bir canlı olmasına karşın çoğu saldırgan ve zehirli değildir. Omurgalı hayvanlar grubunda yer alan kertenkele türleri sürüngen sınıfında incelenir. Kertenkelenin vücut yapısı pürtüklü ve çok farklı özellikte olduğu için mücadelesi zordur. Bazı kertenkele çeşitleri renk ve şekil değiştirip saklanma, uçabilme potansiyeli taşır. Dikenli kertenkele, zehirli ve yılanımsı kertenkele gibi kertenkele türleri bulunmaktadır. En tehlikeli olanlar ejder olarak bilinen komodo kertenkelesidir.

Su kertenkelesi gibi farklı türler olsada kertenkelelerin çoğu zararlı değildir. Aslında yeşil kertenkele Anadolu da oldukça fazla görülen tür olup pek çok insan zehirli kertenkele olarak bilir. Vücut yapısı tırtıklı ve pullu bir yapıdadır. Yapısı dört ayaklı güçlü kuyruğu olduğu için kolaylıkla tırmanabilir. Ancak yeşil kertenkelenin pek çoğu zehirli değildir. Toprak altı, ağaç kovukları benzeri yerlerde yaşarlar. Kertenkele ilaçları nasıl seçilir? diyorsanız kertenkele canlısının derisini tahriş edecek özellikle ilaç kullanılması gerekir.

Kertenkele İlacı Nasıl Seçilmeli?

Kokusuz kertenkele ilacı evdeki kertenkeleyi yok etmek için çözüm olmaz. Bu nedenle evde kertenkele ile mücadele mutlaka bilinçli ve donanımlı ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekir. Kertenkele zararlı mıdır? diyorsanız ısırıp zehirlenmeye sebep olmasa bile insanlar için ciddi panik kaynağı olur. Bu nedenle evde kertenkele yok etmek için kertenkele ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmelisiniz. Ancak kertenkele ilaçlama servisi almadan önce kısa bir ön araştırma yapmanız önemlidir.

Çünkü evdeki kertenkele ile mücadelede kullanılan ilaçlama teknikleri ve böcek ilaçlarını kısaca incelemeniz gerekir. Kullanılacak haşere ilaçları evdeki kertenkeleden kurtulmanız için 3 seviyede olmak zorundadır. Yakıcı etkisi olmayan ve kertenkelenin derisini tahriş etmeyen ilaçlar bu canlı ile mücadelede etkisiz kalır. İnsanların yaşamını olumsuz etkileyen ve evde hayatı çekilmez hale getiren kertenkelenin yok edilmesi için mutlaka birinci sınıf ilaçlar kullanılması gerekir. Evdeki kertenkele nasıl beslenir? diyorsanız böcek, akrep, kırkayak benzeri hayvanlar ile beslenebilir.

Kertenkelenin ağaçlara tırmanmaya yarayan sağlam yapılı ince bir kuyruğu vardır. Kertenkeleler tehlike hissettiğinde kuyruğu bırakarak oradan rahatlıkla uzaklaşabilir. Avını yakalamak için dilini fırlatabilen kertenkele bu şekilde kolaylıkla avlanabilmektedir. Kertenkelenin beslenmesi ve avlanmasında hiç kuşkusuz kertenkelenin dili beslenmesi için büyük avantaj sağlar. Dişi kertenkele üremek için toprağın içine yada bir taşın altına tırnaklarıyla açtığı çukura yumurtasını bırakarak üremesini gerçekleştirir.

Yuvalarının su dolması nedeniyle kendilerine barınacak yer aradıkları için çoğunlukla açık olan çatlak ve deliklerden daire ve apartmanlara kolaylıkla girerler. Yaz aylarında kertenkele şikayetlerinde çok fazla bir artış gözlenir. Özellikle tavan arasından, açık pencere ve kalorifer boruları gibi pek çok yerden gelebilirler. İnsanların pek tahmin etmediği aspiratör borusu gibi boşluklardan kolaylıkla evin içine girebilir. Eve giren dişi bir kertenkeleler dip bölgelere yumurtasını bırakarak evdeki sayısını artırır insanlar için ciddi anlamda sıkıntı kaynağı haline gelir.

Kertenkele İlaçlama Şekilleri

Kertenkele gören insanlar kertenkeleden nasıl kurtulurum? kertenkele ilaçlama nasıl yapılır? gibi değişik sorulara yanıt arar. Kertenkeleyi yok etmek için en etkili kertenkele ilaçlarının kullanılması gerekir. Dirençli yapılı bir canlı olduğu için basit ilaçlarla bu hayvanları evden arındırmak mümkün değildir. Evdeki kertenkeleden kurtulmak için en etkili yöntem mutlaka kokulu ilaçlar yardımı ile sisleme kertenkele ilaçlaması yaptırmak olmalıdır. Pek çok insan yanlış ilaçlama teknikleri ve kullanılan basit ilaçlar nedeniyle defalarca kertenkele ilaçlama yaptırmak zorunda kalır.

Bu genellikle yanlış uygulamalardan kaynaklanır. Kertenkele nasıl yok edilir? diyorsanız öncelikle kertenkele ile mücadelede uzman bir ilaçlama firması ile irtibata geçmeniz gerekir. Ucuz böcek ilaçları ve sağa sola ilaç sıkarak kertenkeleyi öldürmek sanıldığı kadar kolay değildir. Kertenkele ilaçlama nasıl yapılır? diyorsanız öncelikle yeşil bitkilere zarar verme potansiyeli olduğu için kertenkelenin zararları can sıkıcı bir özelliktedir. Evdeki kertenkeleyi yok etmek için bireysel mücadele çoğu zaman başarısız kalır. Kertenkele ilaçları özel böcek öldürücü ve güçlü kaliteye sahip ilaçlardır.

Ani düşürücü etkisi yanında uzun süre kalıcı özelliği ve derisini tahriş edecek içeriğe sahip ilaçlar yardımı ile yapılır. Kertenkele zor ölen bir yapıda olup böcek ilaçlarının pek çoğuna dirençlidir. Ayrıca evin içinde dip bölgelere, duvar aralarına kadar girebildikleri için ilaçlama yapıldıktan hemen sonra ölmeleri zordur. Bu nedenle kullanılan ilacın uzun süre kalıcı etkili olmaz, spreyli kertenkele ilaçlama saklandıkları alanlara direkt olarak yapılmazsa etkili olmaz. Kertenkele saklanma alanlarını tespit etmeli buralara sprey ilaçlama yaptırmalısınız.

Evdeki kertenkeleleri yok etmek için sisleme kertenkele ilaçlama şekli en etkili olandır. Bu uygulamada böcek ilacının etkisi çatlak, yarıklara kadar nüfuz ederek kertenkeleyi çıkarır kısa sürede imha olmasına olanak sağlar. İstanbul kertenkele ilaçlama şirketi olarak ekonomik kertenkele ilaçlama fiyatları ve en etkili ilaçlar yardımı ile ilaçlama desteği veriyoruz. Atlas Türk ilaçlama olarak yaşadığınız kertenkele şikayetlerinde kesin sonuç almak için daima en etkili kertenkele ilaçlarını kullanırız. Kertenkele ile mücadele sabır gerektiren bir iştir bunu bilerek kertenkele ilaçlama servisi almanız şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir