0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evde Karafatma Böceği Neden Olur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evde Karafatma Böceği Neden Olur? Yaz dönemlerinde pek çok insan evinde siyah ve kahverengi ve antenli hızlı kaçan böcekler görür. Böcek ilaçlama yapılmadığı takdirde tüm ev istila edilmektedir. Bu böcekleri kısa bir araştırma ile hamam böceği olduğunu görürler. Daha sonra hamam böceği nereden ve nasıl evlere girer? diye sorgulamaya başlarlar. Öncelikle evde karafatma böceği nasıl oluşur? sorusuna yanıt vermek için hamam böceğinin yaşamlarını devam ettirebilmek için ihtiyaç duyduğu besin ve özellikleri iyi bilmek gerekir.

Karafatma böceklerinin ihtiyacı olan özellikler bu böcekleri evlere çeker. Sıcak ortamlar, gıda, nemli ve uygun yaşam koşulları sunan mekanlar önemlidir. Bu ve benzer imkanları buldukları takdirde o mekanda çok hızlı bir şekilde üreme yoluna giderler. Bu yazımızda evde hamam böceği neden ve nasıl olur? değinerek hastalık taşıyıcısı hamam böcekleri hakkında daha kolay bilgi edinmenize yardımcı olmaya çalışalım. Hamam böcekleri açık pencere ve kapılardan, su sızdıran boru ve giderlerden kolaylıkla evlerin içine girerler.

Havaların ısınması ile yaz mevsiminde hızlıca çoğalır ve geceleri aktif bir şekilde ortalıkta dolaşarak insanların tükettikleri gıdalara adeta bakteri doldururlar. Karafatma böceği geceleri evin kenar ve köşe bölgelerinde dolaşarak buralara yumurtalarını bırakır. Ayrıca evcil hayvanlar dahil olmak üzere onların tükettikleri yemleri ve insanların tükettikleri gıdalar gibi çok çeşitli yiyecek maddelerini de tüketirler. Hamam böcekleri dünyanın hemen her bölgesinde yaşam sürmektedir.

Karafatma Böcekleri Hangi Yolla Eve Gelir?

Yaşam koşulları genel olarak en pis bölgeler alanlar ve atık su borularının olduğu bölgelerdir. Hamam böcekleri genellikle dış ortamlardan gelen son derece istilacı böceklerdir. Evinize marketten aldığınız bir poşetle, dışarıdan satın aldığınız bir eşya ile hatta yumurta kolileri gibi çok çeşitli gıda maddelerinin paketleri ile gelebilir. Ayrıca kapı altları, su giderleri, havalandırma boşlukları bu böceklerin diğer giriş noktaları olarak dikkat çeker. Banyo ve mutfak gibi sulu ortamlarda yaşarlar.

Böcekler nem ve rutubet bulunan her yerde kolaylıkla üreyebilir. Yaşam alanları zaten karanlık ve nemli ortamlardır. Şayet evinizde birkaç tane bile böcek görüyorsanız asla ve asla ihmal etmeyin. Çünkü sadece onlar değil onların etrafa bıraktığı yumurtalarında varlığı kısa sürede evinizde hamam böceği istilasına sebep olur. Evde hamam böceği var, evimi karafatma böceği bastı nasıl kurtulurum? gibi çok çeşitli sorulara maruz kalırız. İnsanların bu böceklerden yaşadığı sıkıntılar doğal olarak canından bezdirir.

Bu nedenle böyle soruları sormaya yönetmekte ve yaşadıkları böcek şikayetlerine çözüm almalarını zorunlu kılmaktadır. Karafatma böceklerinin yumurta ve yuvalarını bulacağınız yer genelde lavabo boruları ve su sızdıran bölgelerdir. Ayrıca banyo, garaj, bodrum katları, otopark, çöp konteyneri çevreleri, karanlık en önemli ortamlardır. Eve karafatma böceği neden gelir? diyorsanız hiç kuşkusuz yemek ve barınma ihtiyacını karşılamak için gelirler.

Karafatma Böcekleri Nelerle Beslenirler?

Açıkta bırakılan hemen her şeyi tüketirler. Hamam böceği ölmüş diğer hamam böceklerini yiyerek kolaylıkla yaşam sağlayabilir. Evde karafatma böceği oluşumunu engellemek için yapmanız gereken evi temiz tutmanız, açıkta gıda bırakmamanız, evde bulaşık olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Evde atılmayan çöpler ciddi şekilde hamam böceklerini tetikler. Akıtan musluk ve bozulan musluklar elbette böceklerin yaşaması için elverişli ortamı sağlar. Duvar çatlakları ve kapı boşluklarında gizlenirler.

Zayıf noktaların olması buralara böceklerin saklanmasını kolaylaştırır. Hamam böcekleri karanlık ortamları çok severler. Bu nedenle evinize ışık girmesine özellikle dikkat etmelisiniz. Pis ortamları sevdikleri için evinizi mutlaka silip süpürmelisiniz. Perdeleri açarak evi havalandırın ve içeriye Işık girmesini sağlayın. Evinizin hijyeni için elinizden gelenin en iyisini yaptınız ama yine de evinizde hamam böceği şikayetleri yaşıyorsanız hiç vakit kaybetmeden mutlaka hamam böceği ilaçlama yaptırmalısınız.

İlaçlama firmaları ile irtibata geçerek evinizde hamam böceklerine karşı ilaçlama yaptırmalısınız. Evde Karafatma Böceği Neden Olur? evimi kendim ilaçladım ama kurtulamadım, bu böceklerden bir türlü kurtulamıyorum diyorsanız ilaçlama yaptırmalısınız. Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı hamam böcekleri hızlı yumurta bırakır ve çok hızlı bir şekilde yayılma yoluna giderler. Bireysel olarak alacağınız önlemler hamam böceklerini tam olarak ortadan kaldırmaya yeterli olmayacaktır. Atlas Türk ilaçlama sizin sağlığınızı korumak için hamam böcekleri için et etkili ilaçları kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir