0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Evde Fare Olduğu Nasıl Anlaşılır? fare pisliği neye benzer? sorusunun cevapları aslında çok basittir. Ancak fare yakalama teknikleri değişken olup sanıldığı kadar kolay değildir. Böcek ilaçlama ile kıyaslandığı zaman fare ilaçlama çok daha zor ve sabır isteyen bir iştir. Bilindiği gibi fareler besin kaynağını sağlamak için özellikle evlerin mutfak bölgelerini daha sık kullanır. Farelerin vücut özelliği esnek yapıda olduğu için küçük boşluklardan ve deliklerden kolaylıkla evlerin içine girebilir.

Ayrıca banyo giderleri, tuvalet delikleri, borular ve havalandırma pencerelerinden tırmanarak eve fare girmesi son derece kolaydır. Fareler genellikle gündüzleri ortalıkta dolaşmaz insanlar uyurken fare yuvasından çıkarak gece karanlığında dolaşır ve besin arayışına koyulur. Genellikle dip, köşe bölgelerde fare pislikleri küçük yeşil yada siyah buğday tanesini andıran görünümde olur. Mutfak bölgeleri farelerin çok daha kolay beslenmesine imkan verecek bir özelliktedir.

Geceleri yiyecek ararken çıkardıkları tıkırtı ve rahatsız edici sesler farelerin varlığına en güçlü delildir. Gece ortalık sessiz olduğu zaman en ufak bir harekette bile evin içinde kolaylıkla duyulacağı için fare yiyecek ararken bir şey kemirir ve karıştırırken insanların dikkatini kolayca çeker. Güçlü dişleri ile fareler kemirdikleri eşyalara ciddi zararlar verirler. Pek çok malzeme ve materyal üzerinde kemirme nedeniyle delik ve aşınma gibi zararlara yol açarlar. Mermer, tahta, duvar, plastik benzeri pek çok materyali kemirebilirler.

Mutfakta bazı yiyecek paketlerinde kemirmeden kaynaklanan aşınmalar farelerin varlığına en güçlü delil teşkil eder. Fareler aç kaldığı zaman yiyecek bulamadığı durumlarda insanlar uyurken yumuşak dokularını yani dudak, kulak, burun bölgesi gibi yerleri kemirebilme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle ciddi tehlike içerdikleri gibi neden oldukları hastalıklar vasıtasıyla çok ciddi sağlık sorunlarına yol açarlar. Fareler ile mücadele günümüzde kolay olmasına karşın bilinçli yapılmalı ve fare ilaçlama sonrasında sabırlı olunmalıdır.

Fareler Zararlı Ve Pisliğe Neden Olur

Fare ilaçlama fiyatları mekanın özelliğine ve uygulanan yönteme göre değişkenlik gösterir. Profesyonel fare ilaçlama firmaları, fareler ile mücadelede etkin ve bilinçli bir mücadele sergiler. Evde farenin varlığını anlamanın etkili yolu evde fare dışkılarının görülmesi olarak dikkat çeker. Fare türüne göre fare pisliklerinin boyutları değişir. Genellikle siyah renkli pislikler görülür. Fareler daha çok çerez, kuru gıda benzeri malzemelerin bulduğu dolap, kiler gibi yerlere musallat olur ve buralarda toplu şekilde fare pisliği bırakırlar.

Ayrıca tükettikleri gıdaları parçalayarak tortularını bırakırlar. Evde fare olduğu anlaşılır anlaşılmaz zaman kaybetmeden hemen farelerle mücadele için servis talep edilmesi gerekir. Hızlı üredikleri için insan sağlığı ve evdeki eşyaların kemirilme riskleri açısından oldukça zararlı yönleri vardır. Farelerin taşıdığı virüsler insanlarda ölümlere, bulaşıcı hastalıklara sebep olmaktadır. Tüm bu olumsuzluklara maruz kalmamak için fareler ile mücadelede erkenci davranmak gerekir.

Bireysel olarak farelerle mücadele zor ve istenilen sonucu vermeyeceği için profesyonel fare ilaçlama şirketleri ile çalışmak ve etkili ilaçlama desteği talep etmek şarttır. ucuz fare ilaçlama fiyatlarına aldanarak bu işin uzmanı olmayan kişilerden servis talep etmemelisiniz. İnsanlar fareler hakkında çeşitli sorular yöneltir. Fare idrarı nasıl olur? fareler evden nasıl uzaklaştırılır? fare nasıl yakalanır? fare idrarı nasıl anlaşılır? gibi değişik sorular ile karşılaşırız. Evde fare pisliğine benzeyen pislikler genellikle siyah renkli olur.

Duvardan fare sesi gelmesi buralarda boşluk edinerek duvar içine yuva yapmalarına işarettir. Fare pisliği ile hamam böceği pisliği nasıl ayırt edilir? diye merak edenler için hemen belirtelim hamam böceği pislikleri son derece küçük haş haş tanesi kadar siyah renkli olur. Fare pislikleri ise buğday tanesi gibi daha iridir. Evde fare nasıl yakalanır? diyorsanız bireysel olarak fare yakalama oldukça zordur. Bilinmesi gereken farelerin üreme döngüsü oldukça hızlı ve istilacı bir özellik sergiler.

Fareler Hızlı Ürer Ve Evi İstila Eder

Memeli hayvanlar sınıfında olan fareler haşerelerde olduğu gibi yaşam alanlarını beslenmek ve barınmak için istila eder. Bir mekana yerleştikten sonra ortamdaki şartlar uygunsa çok hızlı bir üreme sürecine girerler. Hızlı üreme farelerin gelişerek büyümesi evin her bölgesinde fare şikayetlerinin yaşanmasına sebep olur. Genellikle topluluklar şeklinde yaşam süren fareler bulundukları bölgelerdeki besin kaynaklarına musallat olur ve tüketerek ciddi zararlar verirler.

Başka canlılarda pek rastlanmayan güçlü dişleri ile besin kaynağı bulmakta hiç zorluk yaşamazlar. Dişleri oldukça sert cisimleri bile kolaylıkla kemirebilecek özelliktedir. Farenin bir materyali kemirme esnasında körelen dişi kısa zamanda yenilenir ve eski halinden daha keskin bir şekle dönüşür. Fare sesi nasıldır? diyorsanız ev faresi yani fındık faresi, çatı faresi ve diğer fare sesleri ince cıyaklama şeklini andıran bir özelliktedir. Evlere genellikle geceleri duvarların dışından çatı ve mutfak giderlerinden, kapı altı boşlukları gibi pek çok yerlerden girebilir.

Sessiz olan evde fare ısırması ve fare kemirmesi farelerin evdeki istilasına en açık işaret olarak dikkat çeker. Bodrum, çatı arası, garaj, otopark benzeri bölgelerden gelen ciyaklamalar ve tırnak sürtünmeleri buralarda farelerin cirit attığının en kuvvetli delili olarak öne çıkar. Ev faresi yani fındık faresi insanlara yakın olarak yaşam süren bir fare türüdür. Fareler birbirleri arasında iletişim kurmak için cıyaklamayı andıran ince bir ses çıkarır. Bu farelerin çıkardıkları sesleri bazı durumlarda insanlar duyarken, çıkardıkları bazı sesleri ise insanlar algılayamaz.

Evde fare var nasıl kurtulurum? diyorsanız bireysel olarak mücadele etmekten çok profesyonel fare ilaçlama servisi almanız şarttır. Evde farenin varlığına en açık deliller geride bıraktıkları fare idrarı ve pislikleri gibi belirtilerdir. Açıkta bıraktığınız gıda maddeleri, ahşap mobilyalar, kablolar, kıyafetler ve diğer materyallerde fare kemirmeleri ve fare ısırması kolaylıkla anlaşılabilecek özelliktedir. Farelerin yuvalanması için çatı, bodrum, mutfak, garaj benzer yerler oldukça ideal yuva özelliğine sahiptir.

Fare İle Mücadele Uzman Firmaların İşidir

Fareler daha çok nemli ve pis, loş ortamları tercih eder. Böyle ortamlarda farelerin yoğunluğu oldukça fazladır farelerden kurtulma yolları arasında istasyonlu fare ilaçlama, fare kapanı, fare zehri yardımıyla fareleri öldürmek mümkündür. Evdeki fareleri yakalama ve fare yapışkanları kullanılması genelde çok daha uzun bir süreç ister. Evdeki fareleri yok etmek için farelerin giriş alanlarını tespit etmeli buraları kapatmalısınız. Fareler kapı altı, çatı arası, duvar boşlukları, boru giderleri ve zeminler gibi pek çok değişik yolla ev ve binalara girer.

Fare ilaçları kullanılırken farelerin çekingen ve şüpheci yapısı dikkate alınarak fare ilacı bırakılmalıdır. Fare türlerinde koku alma yeteneği çok gelişmiş olduğu için insan tenini kolaylıkla hisseder ve çıplak elle bırakılan yemlerden uzak durur. Ayrıca evdeki fareleri ortamdan arındırmak için amatör yöntemler uygulamak çoğu zaman boşa zaman kaybına sebep olur. Kırsal alanlarda kapan şeklinde fare tuzakları kullanılmasına karşın kentlerde bu mümkün olmaz.

Fare yapışkanı lağım fareleri için zayıf kalabilmekte bu durumda istasyonlu fare ilaçlama yapılması gerekmektedir. Farelerin zararları hem gıda maddelerine hem de çok çeşitli materyallere olduğu kadar, insanların sağlığı açısından da çok ciddi sorun teşkil eder. Karton, plastik boru, kumaş, tahta, ve daha pek çok ürüne zarar verirler. Fabrikalarda kabloları kemirip yangınlara, boruları kemirip su baskınlarına bile sebep olabilirler. Farelerin zararları son derece ciddi maddi kayıplara neden olur bu nedenle farelerden kurtulmak için erken mücadele şarttır.

Bu konuda uzman ilaçlama servisleri ile görüşerek en etkili fare ilaçları ile fare mücadele hizmeti yaptırmalısınız. Fare yakalama teknikleri ancak en profesyonel fare temizleme şirketleri tarafından uygulanırsa kesin sonuç verir. Atlas Türk fare ilaçlama firması olarak fareler ile mücadelede en etkili ilaçları kullanmaktayız. Bilinçli uygulama sayesinde kalıcı çözümler sunuyoruz. Yaşadığınız fare şikayetlerinde bizden ilaçlama desteği talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir